Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Koniec z „wyrwami” torebek
Żmudna praca sulejóweckich policjantów zakończyła się rozwiązaniem trzech spraw związanych z kradzieżami damskich torebek. Policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy wyrywali i kradli torebki bezbronnym mieszkankom Sulejówka. Zarzut popełnienia kradzieży rozbójniczej usłyszał 28-letni Mariusz N. Przed obliczem sądu, lecz nie karnego, a rodzinnego odpowie jeszcze 16-letni wspólnik pełnoletniego złodzieja.
-
Pijana kobieta za kierownicą
Dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy nissana, w którego uderzyła toyota, policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego zatrzymali kierowcę, który odjechał z miejsca kolizji. Okazała się nim 40-letnia Aleksandra A. mieszkanka powiatu mińskiego. Kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Na policyjnym przesłuchaniu dobrowolnie poddała się karze.
-
Awanturnicy obezwładnieni w barze
Trzy zarzuty, w tym: naruszenia nietykalności, znieważenia policjantów i pobicia klienta jednego z barów w mińskiej gminie, usłyszało trzech mężczyzn wieku 32, 30 i 36 lat pochodzących z okolic Garwolina i Mińska Mazowieckiego. Mężczyźni po tym jak urządzili burdę w lokalu, zaatakowali klienta i policjantów, którzy przyjechali na interwencję. Prokurator zastosował wobec całej trójki policyjny dozór. Grożą im teraz nawet 3 lata więzienia.
-
Siedmioro rannych w wypadku
Niebezpieczny wypadek miał miejsce w Budach Barcząckich. Doszło tam do zderzenia fiata seicento z oplem zafirą. Poszkodowanych w wypadku zostało w sumie siedem osób. Do szpitala zabrano obydwu kierowców i pięcioro pasażerów fiata, z czego czwórka to dzieci, z których najmłodsze miało 4 lata a najstarsze 14. Policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego wypadku, który powinien być noworoczną przestrogą, szczególnie teraz, kiedy panuje zima i jezdnia jest bardziej śliska.
-
„Okazja czyni złodzieja”
Pod pozorem „pogawędki” odwiedził jedno z biur świadczących usługi w zakresie pośrednictwa inwestycyjnego w Sulejówku. Wykorzystał okazję i ukradł z biurka telefon. Dzięki sprawnej akcji sulejóweckich policjantów, skradziony fant odzyskano zaraz po kradzieży. 50-letni Zbigniew L. usłyszał za to zarzut popełnienia kradzieży. Mężczyźnie grozi teraz 5 lat więzienia.
-
Zabezpieczono 120 podrabianych nożyków
Kontrola mińskiego targowisko zakończyła się zatrzymaniem 24-letniego obywatela Rumunii, przy którym znaleziono 120 sztuk podrabianych nożyków do golenia. Mężczyzna oferował towar jako oryginalny, w cenie dużo niższej niż sprzedaje producent. Wszystkie okazały się słabej jakości podróbkami. Mężczyzna usłyszał zarzut handlu towarami z podrabianym znakiem towarowym. Sprawa z nożykami zakończyła się dla niego grzywną i przepadkiem towaru.
-
Staranował bramę „po kielichu”
Dwa lata zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, wysoka grzywna i podanie wyroku do publicznej wiadomości, to kara jakiej poddał się Damian M. 21-latek z Mińska Mazowieckiego, który wjechał oplem w jedną z bram przy ulicy Licealnej w Mińsku Mazowieckim. Razem z nim jechał drugi mężczyzna i młoda kobieta, która w stanie upojenia alkoholowego trafiła do szpitala na obserwację. Damian M. miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie.
-
Dwóch z narkotykami jednej nocy
Ostatnia noc okazała się pechowa dla 21-letniego Jarosława G. i 22-letniego Jarosława C, przy których znaleziono dilerki z marihuaną. Pierwszego z mężczyzn znaleziono leżącego na chodniku przy ulicy Piłsudskiego. Nietrudno odgadnąć, że był pijany. Drugi wpadł podczas nocnej kontroli samochodu. Jarosław C. poddał się już dobrowolnie karze, natomiast Jarosław G. czeka na policyjne zarzuty i przesłuchanie.
-
„Trzeźwy Poranek” w Mińsku Mazowieckim
46 kontroli drogowych to bilans akcji „Trzeźwy Poranek” zorganizowanej wczoraj przez mińską drogówkę. Policjanci z wydziału ruchu drogowego od godziny 6 do godziny 8 rano badali stan trzeźwości kierowców jadących do pracy. Wynik był niezwykle optymistyczny, wśród całej liczby skontrolowanych, nie było ani jednego kierowcy, który zaryzykowałby jazdę po wypiciu alkoholu. Kolejne kontrole już niebawem.
-
Z libacji do aresztu
Głośna libacja alkoholowa w jednym z bloków na osiedlu Błonie w Mińsku Mazowieckim , zakończyła się dla 33-letniego Pawła M. i jego 30-letniego imiennika 30-letniego Pawła M. w policyjnym areszcie. Mężczyźni byli agresywni w stosunku do policjantów a młodszy Paweł M. zbił jeszcze szybę w szpitalnej rejestracji. Obydwaj usłyszeli zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważenia. Stróże prawa wykazali się skuteczną i zdecydowaną postawą wobec „agresorów”.
-
Wspólna akcja policjantów i celników
Świąteczne działania policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zakończyły się rozbiciem tytoniowej kontrabandy w domu należącym do 62-letniego Mariana S. mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Do akcji zaangażowano funkcjonariuszy Służby Celnej, którzy wykorzystali umiejętności labradora szkolonego do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Policjantom i celnikom udało się odnaleźć 820 paczek papierosów bez akcyzy. Właściciel posesji odpowie teraz za ukrywanie nielegalnych towarów.
-
Świąteczna statystyka drogowa
Okres świąteczny upłynął spokojnie na drogach powiatu mińskiego. W tym czasie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, a zanotowano jedynie 3 kolizje drogowe. Świadczy to o bezpiecznej świątecznej jeździe. W ręce policjantów podczas kontroli wpadł tylko jeden pijany i do tego rowerzysta na terenie gminy Dobre. Mężczyzna zaliczył wpadkę w Wigilię. Podsumowując policyjne działania na drogach, tegoroczne Święta Bożego Narodzenia upłynęły pod znakiem spokoju.
-
Grudniowe spotkania z mińską drogówką
Przeszło 300 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w całym powiecie mińskim spotkało się na prelekcjach organizowanych przez mińską drogówkę. Projekcje filmu „Szanuj Swoje Życie”, odblaski, kodeksy i kaski rowerowe rozdawał uczniom prelegent z mińskiej Komendy starszy sierżant Zbigniew Kołak. Policjant starał się przekazać młodzieży jak najwięcej wskazówek, aby ich droga do szkoły była bezpieczna.
-
ISKRY w akcji
Policjanci z mińskiej drogówki dysponują obecnie ręcznymi miernikami prędkości najnowszego typu ISKRA-1, niezwykle poręcznymi, umożliwiającymi odczytanie prędkości pojazdu nawet z odległości 800 metrów. Ten nowoczesny sprzęt trafił do mińskiej Komendy, dzięki pomocy lokalnych samorządów. Trzy egzemplarze, którymi pracują stróże prawa zakupiono ze środków Urzędu Gminy i Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki. Dzięki temu policjanci mają teraz mobilny i nowoczesny sprzęt.
-
„Przejechał się” na ręcznym i amfetaminie
Po tym jak zakręcił „na ręcznym” na ulicy Warszawskiej, zatrzymano go do kontroli. 24-letni Michał U. nie dość, że wykonał niebezpieczny manewr na drodze, to jeszcze ukrył w aucie dilerkę z amfetaminą. Mężczyźnie przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Michał U. dobrowolnie poddał się karze.
-
Dziupla zlikwidowana, paserzy w areszcie
Dzięki skutecznej akcji mińskich kryminalnych zlikwidowano na terenie gminy Siennica dziuplę, do której trafiały fiaty panda kradzione na terenie Warszawy. Kryminalni zatrzymali czterech paserów: Grzegorza T. (l. 39), Marka L. (l. 30), Piotra K. (l. 30) i Ireneusza N. (l.44). W dziupli odkryto częściowo zdemontowanego fiata i części pochodzącego z innego skradzionego wcześniej samochodu. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa samochodów i części pochodzących z kradzieży.
-
Wpadły na sklepowej kradzieży
Dzięki błyskawicznej reakcji personelu jednego ze sklepów w centrum Mińska Mazowieckiego, policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego zatrzymali grupę młodych dziewczyn, które kradły odzież, kosmetyki i biżuterię. Towar odzyskano, a „sklepowe złodziejki” zabrano do aresztu. Zarzut popełnienia kradzieży usłyszały: 19-letnia Joanna L. i 17-letnia Paulina M. Dziewczęta miały jeszcze 16-letnią wspólniczkę, która odpowie przed Sądem Rodzinnym.
-
Bez prawa jazdy, na czerwonym świetle przez przejazd kolejowy
Pijacki rajd Patryka B. (l. 23) zakończył się w policyjnym areszcie. Ten młody kierowca, pomimo wyroku sądu zakazującego mu jazdę samochodem, wsiadł pijany za kierownicę, wioząc dwójkę kilkuletnich chłopców. Mało tego mężczyzna na czerwonym świetle wjechał na strzeżony przejazd kolejowy a następnie próbował uciec przed policjantami. Nie udało się, kierowcę zatrzymano i przewieziono do aresztu. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
-
Gwiazdka w Komendzie
Świąteczny nastrój kolejny rok z rzędu otoczył swoją aura środowisko policyjne mińskiej Komendy. Tak jak w ubiegłych latach policjanci, policjantki i pracownicy Policji spotkali się na spotkaniu opłatkowym. Życzenia serdecznych Świąt złożył wszystkim podinspektor Robert Kokoszka. Świąteczną modlitwę odmówili kapelan mińskiej Policji ksiądz Jerzy Danecki i kapłan Jan Opala ze Starokatolickiego Kościoła Mariawitów. Wszyscy złożyli sobie życzenia Zdrowych i Pogodnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
-
Zabezpieczono 903 paczki papierosów bez akcyzy
W wyniku kontroli skody octavii w ręce policjantów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości akcyzowej, wpadło dwóch obywateli Ukrainy 46-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta, którzy przewozili 903 paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych. Dzięki skutecznej akcji mińskich policjantów, „wypadło z interesu” kolejnych dwóch kurierów. Wobec cudzoziemców zastosowano poręczenia majątkowe.
-
Pijany rowerzysta był poszukiwanym przestępcą
Prawie cztery miesiące policjanci próbowali namierzyć 25-letniego Rafała C. mieszkańca dębskiej gminy, który miała zasądzone 3 lata więzień za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna wpadł niefortunnie podczas kontroli drogowej. Jadąc na rowerze miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policyjny konwój zabrał go już do zakładu karnego.
-
Policjanci w przedszkolu
Na zaproszenie dyrekcji Przedszkola nr 3 w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Konstytucji 3-ego Maja, milusińskich wychowanków odwiedziło dwóch przewodników psów służbowych, młodszy aspirant Paweł Salamon i starszy sierżant Jacek Mazur. Policjanci postanowili zrobić maluchom niespodziankę. W błyskach świateł, przy dźwiękach policyjnej syreny wjechali na teren placówki i zaparkowali na placu zabaw…..
-
Pościg za kierowcą z 4-promilami
Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał 52-letni Jan R. który kierował osobową hondą. Dzięki interwencji kierowców policjanci z drogówki zatrzymali pirata drogowego na ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Jan R. dobrowolnie poddał się karze. Poza zapłaceniem wysokiej grzywny, straci też prawo jazdy na najbliższe trzy lata.
-
PASY warto zapinać
Pięć dni prowadzonych przez mińską drogówkę działań pod kryptonimem PASY, zakończyło się bilansem 239 kontroli drogowych. W 73 przypadkach policjanci stwierdzili brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Każdorazowo takie wykroczenie kosztowało kierowcę 100 złotych i 2 punkty karne. Policjanci apelują do wszystkich kierowców od zapinanie pasów i jazdę zgodnie z przepisami. Podane liczby świadczą o tym, że co trzeci kierowca popełnia wykroczenie związane z niedopełnieniem obowiązku jazdy w pasach. A prawda jest taka, że pomimo różnych opinii, łagodzą one skutki zdarzeń drogowych. Dlatego warto ZAPINAĆ PASY BEZPIECZEŃSTWA.
-
Trzy wypadki, w tym jeden śmiertelny
Cztery osoby ranne i jedna osoba śmiertelna, w tym 5 uszkodzonych osobowych aut, jedna ciężarówka i motocykl, to bilans trzech wypadków, które wydarzył się w ostatni piątek, w Nowym Koniku, Dobrem i Stanisławowie. Prawdopodobnymi przyczynami mogły być niewłaściwe manewry i wymuszenia pierwszeństwa przejazdu. Jednak na wszystkie problemowe pytania, policjanci będą szukać odpowiedzi w czasie prowadzonych śledztw i dochodzeń.