Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymano złodzieja i jego wspólnika
Dzięki obywatelskiej reakcji jednego z mińszczan udało się zatrzymać zuchwałego, ulicznego złodzieja, który w okolicach cmentarza komunalnego w Mińsku Mazowieckim, wyrwał torebkę 60-letniej kobiecie. Policjanci niczym po nitce do kłębka dotarli do prawdziwego złodzieja. Okazał się nim 19-letni Mariusz G. Ujęty w obywatelskim pościgu 15-latek był jego wspólnikiem. Pełnoletni złodziej usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży.
-
Poszukujemy świadków wypadku
Około godziny 17:25 w dniu 3 maja, w Sulejówku, nieznany Policji kierujący skuterem koloru niebiesko-beżowego, wyjechał z ulicy Armii Wojska Polskiego i uderzył w kobietę przechodzącą przez ulicę Paderewskiego. Następnie zawrócił i odjechał nie udzielając pomocy poszkodowanej, która doznała ogólnych potłuczeń i trafiła do szpitala. Policjanci apelują do świadków, którzy mogliby pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku. Sprawę prowadzi aspirant sztabowy Zbigniew Sławiński tel. (025) 759 72 26 lub 112 i 997.
-
Kontrola kontrabandy w Janowie
Kontrola drogowa na krajowej dwójce w Janowie zakończyła się zatrzymaniem kuriera z nielegalną kontrabandą. Policjanci wspólnie z celnikami zatrzymali 47-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przewoził 25 butelek spirytusu i 860 paczek papierosów bez znaków skarbowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania towarów bez akcyzy. Policjanci planują już kolejne akcje, wymierzone w tytoniowo-alkoholową kontrabandę.
-
Zgubiła drogę do domu
Poszukiwania zaginionej 10—letniej Patrycji, która zgubiła drogę do domu, zakończyły się pełnym sukcesem. Dziewczynka odnalazła się cała i zdrowa w Budach Wielgoleskich. W akcji poszukiwawczej wzięło udział 30 policjantów, 11 jednostek straży pożarnej i 36 strażaków. Do poszukiwań zaangażowano też policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Okazało się, że dziewczynką zabłądziła, po tym jak wracając do rodzinnej miejscowości w gminie Cegłów, pomyliła drogi. Rodzice nie kryli radości z odnalezienia córki.
-
Oszukiwali przy zakupie samochodów
28-letni Piotr T. i 27-letnia Emilia W. wyszukiwali w prasie ogłoszenia o sprzedaży samochodów, wybierając sobie auta do kilku tysięcy złotych. Kontaktowali się ze sprzedającym, podpisywali umowę, zastrzegając, że pieniądze zapłacą w późniejszym terminie. Kiedy zwłoka w płatności była zbyt długa, tłumaczyli się trudną sytuacją finansową. Pozyskane w ten sposób samochody sprzedawali na części bądź złomowali. Tak oszukali trzy osoby w powiecie mińskim. Policjanci podejrzewają, że liczba pokrzywdzonych może być większa, dlatego też proszą o kontakt osoby, które mogły być w podobny sposób wprowadzone w błąd.
-
Przerwany proceder wyłudzania kredytów
W ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wpadło dwóch mężczyzn zamieszanych w proceder wyłudzania kredytów bankowych: 45-letni Marek B. i 61-letni Jan P. Sprawa ma charakter rozwojowy. Może w nią być zamieszanych nawet kilkanaście osób. Funkcjonariusze docierają teraz do banków, z których wyłudzono środki finansowe w oparciu o fikcyjne poświadczenia o zatrudnieniu. Policjanci już planują realizacje i zatrzymania.
-
„Bezpieczny w Sieci”-pogadanka w Jakubowie
„Bezpieczny w Sieci”- pod takim hasłem policjanci z mińskiej Komendy zorganizowali w Zespole Szkół w Jakubowie, spotkanie z uczniami klas podstawowych. Reprezentujący policjantów starszy sierżant Rafał Jarocki fachowo wyjaśnił słuchaczom, jakimi zasadami mają się kierować podczas surfowania w internecie. Uczniowie bardzo miło przyjęli policyjną wizytę z ciekawością słuchając policyjnych rad, przestróg i wskazówek.
-
Zlikwidowano rozlewnię spirytusu
Idąc śladem nielegalnej „mety”, na którą trafiał bezakcyzowy spirytus, policjanci dotarli do 22-letniej mieszkanki Mińska Mazowieckiego. Podczas policyjnej realizacji, u kobiety znaleziono dwie bańki pięciolitrowe ze spirytusem i gotowe do sprzedaży mniejsze butelki. Policjanci zapowiadają, że będą sprawdzać kolejne podejrzany adresy.
-
Poszukiwany listem gończym ukrył się w tapczanie
24-letni Łukasz N. ze strachu przed policyjną obławą, ukrył się w tapczanie. Tak niefortunnie ułożył się w środku, że miał problemy z wyjściem na zewnątrz. Policjanci pomogli mężczyźnie wydostać się z mebla, a następnie wykonali zadanie do końca. Łukasz N. był poszukiwanym przestępcą, a celem policyjnej wizyty było odnalezienie mężczyzny ściganego listem gończym i doprowadzenie go do najbliższego zakładu karnego Mężczyzna spędzi teraz za kratami ponad rok czasu.
-
Kradli paliwo z ciężarówek
Kryminalni z Mińska Mazowieckiego rozbili grupę trudniącą się włamaniami do paliwowych baków ciężarówek i sprzętu budowlanego. W ręce policjantów wpadli: Piotr P. (l. 30), Krzysztof B.(l. 27), Mariusz M. (l. 27). W charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego przesłuchano jeszcze 16-letniego wspólnika paliwowych złodziei. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni nie mają na koncie więcej kradzieży. Wszyscy dorośli złodzieje dobrowolnie poddali się karze półtora roku więzienia, w zawieszeniu na 4 lata.
-
Biegał z szablą po ulicy
Zarzut znieważenie policjantów usłyszał 29-letni Robert N, mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, którego zatrzymano po tym jak wymachiwał szablą na skrzyżowaniu ulicy Kazikowskiego i Daszyńskiego. Mężczyzna próbował grozić grupie młodzieży przechodzącej chodnikiem. Na szczęście nie zdążył spełnić swoich gróźb, bo skutecznie przeszkodzili mu w tym kryminalni. Prokurator zastosował wobec Roberta N. policyjny dozór.
-
Zatrzymano kierowcę, który uciekł z miejsca wypadku
Żmudne dochodzenie w sprawie wypadku, który miał miejsce 10 kwietnia tego roku, na Trakcie Brzeskim w Sulejówku zakończyło się zatrzymaniem sprawcy, który odjechał z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Okazał się nim 24-letni Dominik T. z Warszawy. Mężczyzna miał już wcześniej zabrane prawo jazdy za jazdę „po kielichu”. Sąd karny, na wniosek Policji i Prokuratury, aresztował tymczasowo Dominika T. na kolejne trzy miesiące. Grozi mu 8 lat więzienia.
-
Pocisk na wysypisku
Policjanci wspólnie z saperami zabezpieczyli pocisk artyleryjski, znaleziony podczas prac rekultywacyjnych, na miejskim wysypisku w Mińsku Mazowieckim. Ten pochodzący prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej niewybuch trafił ostatecznie na wojskowy poligon. Policjanci przypominają, aby o każdym takim przypadku od razu powiadamiać służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. Należy pamiętać, żeby nie dotykać i nie próbować demontować żadnego wybuchowego znaleziska.
-
Uciekał przez las
Sygnały dźwiękowe i świetlne, którymi policjanci dawali znaki kierowcy osobowego daewoo, zostały zignorowane. Mężczyzna zamiast zatrzymać się, rzucił się do ucieczki. Pościg za uciekinierem zakończył się lesie w Gliniaku. Zatrzymany przez stróżów prawa 32-letni Krystian K. był pijany. Kierowca, po nocy spędzonej w areszcie, usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz przez kolejne dwa lata nie usiądzie za kierownicą, bo tyle będzie obowiązywał sądowy zakaz.
-
Akcja na targowisku
Kilkadziesiąt butelek ze spirytusem i 150 paczek papierosów bez znaków skarbowych to bilans policyjno-celnych działań na mińskim targowisku. Właścicielką trefnego towaru oferowanego do sprzedaży na mińskim rynku okazała się 33-letnia obywatelka Ukrainy. Kobiecie przedstawiono zarzut wprowadzania do obrotu towarów bez akcyzy. Grozi jej teraz wysoka grzywna.
-
Narkotyki zabezpieczone w Sulejówku
Kilka dilerek z amfetaminą zabezpieczyli mińscy kryminalni podczas przeszukania u Damiana D. 35-letniego mieszkańca województwa śląskiego, w czasie działań w Sulejówku. Funkcjonariusze od dłuższego czasu podejrzewali mężczyznę o kontakty z narkobiznesem. Za nielegalne posiadanie środków odurzających mężczyzna usłyszał karny zarzut. Damian D. dobrowolnie poddał się karze.
-
Drogowy bilans majowego weekendu
Bilans długiego majowego weekendu to cztery wypadki drogowe, w których rannych zostało 6 osób. W dwóch przypadkach kierowca i motocyklista doznali bardzo poważnych złamań. Pierwsze majowe służby zakończyły się też zatrzymaniem 6 pijanych kierowców. Policjanci apelują do kierowców i motocyklistów o przestrzeganie przepisów drogowych i wzajemną tolerancję na drodze. Nie tylko policjantom powinno zależeć na tym, żeby każda podróż była bezpieczna. W dalszej części materiału skróty z opisanych wydarzeń na drogach powiatu mińskiego.
-
Znowu uratowali ludzkie życie
To już kolejny godny zapamiętania epizod z codziennej służby oficerów dyżurnych mińskiej jednostki. Tym razem dzięki błyskawicznej reakcji policjantów udało się uratować 31-letnią mieszkankę Warszawy, która wysłała do jednego z mieszkańców województwa lubelskiego wiadomość, że targnie się na swoje życie. Kobieta nie zdążyła spełnić swojej obietnicy, bo równie błyskawicznie interweniowali południowoprascy wywiadowcy, którzy pojechali sprawdzić adres przekazany im przez funkcjonariuszy z Mińska Mazowieckiego.
-
W akcie desperacji, chciał skoczyć przez okno
Na pytanie policjantów, zdążył powiedzieć, że ma na imię Krzysztof i nagle rzucił się do ucieczki. Kryminalni zdążyli złapać Krzysztofa, kiedy ten przygotowywał się do skoku przez parterowe okno. Faktycznie jednak nie był Krzysztofem tylko Tadeuszem B. (l. 51), poszukiwanym do odbycia dwuletniej odsiadki za znęcanie nad rodziną. Mężczyzna trafił już za więzienne mury, dokąd zabrał go policyjny konwój.
-
Powiatowy Etap Turnieju BRD
Pod czujnym okiem egzaminatorów z mińskiej Drogówki, na placu przed Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Budowlanej przeprowadzono praktyczny test powiatowego etapu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi adepci sztuki rowerowej, mieli do pokonania specjalnie przygotowane przeszkody i praktyczny test pierwszej pomocy przedmedycznej. Głównym celem policyjno-samorządowej akcji było propagowania zasad bezpieczeństwa oraz umiejętności kierowania jednośladem. Wygrani to Szkoła Podstawowa w Wielgolesie i Gimnazjum z Jeruzala.
-
Na Sesji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki
Na ostatniej czwartkowej sesji w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki, Komendant powiatowy Policji podinspektor Robert Kokoszka, przedstawił zgromadzonym na sali radnym i sołtysom wykład na temat „Bezpieczeństwa Publicznego w Gminie Mińsk Mazowiecki w 2009 roku”. Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym i działania drogówki w związku z budową obwodnicy zaprezentował komisarz Piotr Wojda.
-
„W powiecie można czuć się bezpiecznie”
W czasie obrad XXXII Sesji Rady Powiatu Mińskiego Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim podinspektor Robert Kokoszka przedstawił sprawozdanie z działalności mińskiej Policji w 2009 roku. W ubiegłym roku mińscy funkcjonariusze byli najbardziej skuteczni na tle innych powiatów. Osiągnięto bowiem 68 % wykrywalność przestępstw. Był to najlepszy wynik w garnizonie stołecznym. Jednak przed Policją jest w dalszym ciągu wiele pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.
-
Sprawa „wyrwy” zakończona
Tylko dwa dni cieszyli się bezkarnością zuchwali złodzieje, którzy na ulicy Pięknej w Mińsku Mazowieckim wyrwali torebkę, wracającej do domu kobiecie. Dzięki informacjom zdobytym przez kryminalnych udało się wyjaśnić sprawę „wyrwy”. Złodziejami okazali się 21-latkowie Krystian K. i Damian P. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karom.
-
Diler wrócił za kratki
Karany już wcześniej za posiadanie narkotyków 25-letni Piotr W, kolejny raz wpadł w policyjne sidła. Żmudna praca kryminalnych i dochodzeniowców, zakończyła się zatrzymaniem dilera i przedstawieniem mu zarzutu handlu środkami odurzającymi. Na mocy postanowienia sądu, na wniosek policji i prokuratury, diler trafił znowu za więzienne mury, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.
-
Uszkodzili zbiorniki na stacji
Dobrzańscy policjanci zatrzymali dwóch młodocianych wandali, którzy na stacji paliw w Jakubowie, uszkodzili elementy wyposażenia zbiorników paliwowych. 17-letni niszczyciel usłyszał karny zarzut, natomiast jego 16-letniego wspólnika przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Polskie prawo przewiduje nawet 5 lat więzienia za tego typu przestępstwa.