Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Niszczyli osiedlowe mienie
Dzięki żmudnej pracy policjantów z rewiru dzielnicowych udało się ustalić i zatrzymać dwóch wandali, którzy na osiedlu Błonie wyładowali swoją agresję na piwnicznym oknie, rurach ciepłowniczych i trzech lampach oświetleniowych. Mężczyznami, którzy niszczyli osiedlowe mienie okazali się Radosław P. (l. 17) i Dariusz B. (l.20). Wandale dobrowolnie poddali się karze.
-
Ukrywał 12 gramów amfetaminy
Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali 31-letniego Konrada W. mieszkańca dębskiej gminy, u którego znaleziono ponad 12 gramów amfetaminy. Mężczyzna myślał, że zmyli policjantów, wydając im dobrowolnie część narkotyków. Pozostałe prochy znaleziono w szafce pod telewizorem. Mężczyzna usłyszał dzisiaj zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Konrad W. dobrowolnie poddał się karze.
-
Zabezpieczono kilka tysięcy podrabianych etykiet
Kilka tysięcy nielegalnych etykiet różnych towarów, między innymi markowych alkoholi, napojów gazowanych, chipsów, kawy, papierosów i proszku do prania, znaleźli policjanci w prywatnej drukarni na terenie dębskiej gminy. Część z nich była w trakcie produkcji. W ten sposób policjanci zadali poważny cios przestępcom handlującym podrabianymi towarami. Do aresztu trafił 50-letni Jan L. właściciel powielarni. Mężczyzna w ciągu najbliższych godzin usłyszy zarzut nielegalnej produkcji etykiet z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.
-
Zatrzymany za płatną protekcję
Policjanci i śledczy z mińskiej prokuratury rozwiązali sprawę płatnej protekcji związanej z umożliwieniem odpłatnego załatwienia intratnego miejsca handlowego na mińskim targowisku. W ręce policjantów wpadł 37-letni Maciej L. który powołując się na rzekome wpływy w jednym z urzędów, przyjął pieniądze od dwóch sprzedawców. Jego „znajomości” okazały się fikcją, a on samym zwykłym oszustem. Maciej L. usłyszał zarzut „handlu wpływami” i dobrowolnie poddał się karze.
-
Pieniądze znalezione w bankomacie
W dniu 7 stycznia tego roku około godziny 10:30 jeden z mińskich policjantów znalazł w bankomacie znajdującym się przy sklepie „Marc-Pol” kilkaset złotych w różnych nominałach. Uczciwy znalazca przyniósł pieniądze do Komendy. Sprawę nieznanej gotówki wyjaśniają teraz dzielnicowi. Policjanci proszą o kontakt osobę, która tego dnia o wskazanej godzinie wypłacała pieniądze z tego bankomatu. Pieniądze cały czas czekają na właściciela.
-
Aresztowany za znęcanie się nad rodziną
Na trzy miesiące w ramach tymczasowego aresztowania, trafił do zakładu karnego, 36-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Andrzej C. który od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Miara się przebrała, kiedy „agresor” zaczął demolować mieszkanie i niszczyć jego wyposażenie. Grozi mu teraz 5 lat pozbawienia wolności.
-
Diler w potrzasku
Prawie 150 gramów marihuany zabezpieczyli policjanci u dwóch mieszkańców gminy Mrozy, podczas akcji wymierzonej w dilerów środków odurzających. Do sprawy zatrzymano 18-letniego Marcina Z. i 19-letniego Artura O. Pierwszy z nich ukrywał ponad 20 gramów narkotyku, drugi natomiast prawie 130 gramów marihuany. Policjanci zabrali narkotyki do depozytu, a mężczyzn na przesłuchanie. Arkadiusz O. odpowie za posiadanie, a Marcin Z. za handel środkami odurzającymi.
-
„Ciągnął na lewo” prąd
Policjanci z Sulejówka wpadli na trop nielegalnego przyłącza prądu w jednym z domów w centrum miasta. Dzięki informacjom od pracowników zakładu energetycznego udało się namierzyć obejście obwodu instalacji elektrycznej. Sprawa jest jeszcze w toku , a 48-letniemu mężczyźnie, który kradł prąd grozi nawet 5 lat więzienia. Policjanci planują już akcje pod kolejnymi adresami.
-
Ta produkcja już nie ruszy
Ponad 230 litrów spirytusu, prawie 4 tysiące pustych butelek, kilkanaście kartonów z etykietami, korkami, dozownikami, kodami kreskowymi oraz matryce do produkcji etykiet, zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, podczas ostatniej akcji na terenie gminy Siennica. Zarzut usiłowania nielegalnego rozlewania alkoholu, przy pomocy podrabianych znaków towarowych, przedstawiono trzem mężczyznom: Ryszardowi Z. (l. 63), Arturowi Z. (l. 39) i Albertowi Z. (l. 37). Grożą im nawet 2 lata więzienia.
-
Pojawiły się złodziejki
Podawały się za obywatelki Czech i poprosiły o pomoc w napisaniu kilku zdań po polsku. Kiedy już weszły do mieszkania starszej kobiety, tak zajęły rozmową lokatorkę, że ta nie zorientowała się nawet, że z mieszkania znika szkatułka z biżuterią. Dopiero kiedy „Czeszki” wyszły, kobieta zobaczyła że nie ma w domu kosztowności. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców o każdy sygnał, który dotyczyłby faktu pojawienia się podejrzanych „domokrążców”. Policjanci dyżurują pod numerami telefonów (025) 759 72 00 lub 997 i 112.
-
„Przysłał mnie Pani syn po pieniądze”
Takimi słowami zwrócił się do 82-letniej mieszkanki Siennicy nieznany młody mężczyzna, który jawił się jako kolega jej syna. Mężczyzna wyciągnął od babci 250 złotych pod pozorem wykonania badań, na które synowi sędziwej kobiety zabrakło w przychodni pieniędzy na badanie. W rezultacie potrzeba okazała się fikcyjna, a oszust zniknął z pieniędzmi. Policjanci przestrzegają, aby zachować dystans i ostrożność w takich sytuacjach.
-
Rozliczeni z narkotyków
Ubiegły tydzień obfitował w akcje kryminalnych i policjantów z prewencji, podczas których zatrzymywano osoby powiązane ze środowiskiem osób zażywających narkotyki i handlujących „prochami”. Za nielegalne posiadanie marihuany do aresztu trafili: Karol K. (l.19), Marek P. (l. 20) i Adam G. (l. 19). Wszystkim przedstawiono zarzut posiadania bądź udzielania środków odurzających.
-
Uroczyste przekazanie obowiązków przez Komendanta Powiatowego Policji
Wczoraj w murach mińskiej Komendy odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji wraz ze sztandarem przez młodszego inspektora Dariusza Pergoła, nowemu Komendantowi podinspektorowi Robertowi Kokoszce. Pełna wzruszeń i wzniosłych chwil uroczystość na stałe zapisze się na kartach historii mińskiej Policji. Tego samego dnia, po uroczystym wstępie, rozpoczęła się odprawa roczna kadry kierowniczej Komendy, w której wziął udział Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Tadeusz Bereda.
-
Z Domu kultury do spożywczego
Policjanci z Mrozów, odkryli „autora” kolejnego graffiti, namalowanego na jednym ze sklepów. Sprawę od razu powiązano z wandalem, którego ostatni zatrzymali stróże prawa. Podobnie jak wcześniej, tak i tutaj trafiono w samą dziesiątkę. „Malarzem” który upodobał się ściany mroziańskich budynków, okazał się 19-letni Rafał S. Podobnie jak wcześniej, usłyszał zarzut niszczenia mienia
-
Handlował nielegalnie spirytusem
Zarzut nielegalnego rozlewania alkoholu usłyszał 35-letni Marek K. mieszkaniec Kałuszyna, u którego znaleziono przedmioty świadczące o pokątnym handlu spirytusem. Do policyjnego depozytu trafiło 8 litrów spirytusu, a także lejki i szklane butelki. Mężczyzna przyznał się do prowadzenia „mety”.
-
Pociął z zemsty opony
Prawdopodobnie chęć zemsty pchnęła 44-letniego Dariusza K, na przestępczą ścieżkę. Mężczyzna dwukrotnie pociął opony w samochodzie jednemu z mieszkańców. Jego bezkarność przerwali stróże prawa z Sulejówka, którzy zatrzymali wandala. 44-letni Dariusz K. usłyszał zarzut zniszczenia opon i dobrowolnie poddał się karze.
-
Wypadek ku przestrodze
Trudne warunki pogodowe, śliska nawierzchnia i padający ostatnio śnieg dezorientowały kierowców. Zimowa aura nie zawsze jest łaskawa dla właścicieli czterech kółek. Nie zawsze jednak to pogoda jest winna zdarzeniom drogowym. Ich częstotliwość zależy w dużej mierze od samych kierowców, od właściwego respektowania przepisów i ostrożnej jazdy. Policjanci ku przestrodze opowiedzą o wypadku drogowym, który miał miejsce w Mińsku Mazowieckim.
-
„Autor” graffiti w potrzasku
Po niespełna miesiącu czasu żmudnego dochodzenia, udało się zatrzymać „autora” graffiti szpecącego elewację mroziańskiego domu kultury. 19-letni Rafał S. nie przeczuwał, że policjanci są na jego tropie. Rafałowi S. przedstawiono zarzut umyślnego zniszczenia gminnego mienia. Wobec „wandala” prokurator zastosował policyjny dozór.
-
Ukryła narkotyki w bieliźnie
W potrzasku kryminalnych znalazła się 19-letnia Katarzyna D. mińszczanka, przy której znaleziono dilerkę z marihuaną. Młoda kobieta myślała, że przechytrzy policjantów i ukryła prochy w bieliźnie. Narkotyki w końcu odzyskano, a Katarzynie D. przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania marihuany. Policjanci przypominają, zę ukrywanie narkotyków grożą 3 lata więzienia.
-
Wzmocnili służby patrolowe
W ostatnich dniach na mińskich ulicach pojawiły się dodatkowe patrole prewencyjne. Dzięki ścisłej współpracy z Oddziałem Prewencji Policji w Warszawie i decyzji Komendanta Stołecznego Policji inspektora Adama Mularza o wzmocnieniu ogniw prewencyjnych ze strony sił centralnego podporządkowania, możliwe było pozyskanie dodatkowych patroli, pełniących służby w ramach działań „Bezpieczne Imprezy” i „Nie daj szansy złodziejowi-dbaj o własne mienie”. Od poniedziałku służbę w Mińsku Mazowieckim, Sulejówku i Halinowie pełniło już 80 prewencjuszy.
-
Pijany kierowca utknął w zaspie
Nie wiadomo czy to trudne warunki pogodowe uniemożliwiały 40-letniemu Adamowi M. dalszą jazdę samochodem ulicą Piłsudskiego w Mińsku Mazowieckim. Jedno jest pewne i zbadane alkomatem. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Z zaspy w końcu nie wyjechał, a ostatnią noc spędził w celi. Mężczyźnie przedstawiono już zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości.
-
Spada temperatura, podaj pomocną dłoń
Najbliższe dni, zapowiadają spadki temperatur. W te mroźne dni pamiętajmy o osobach starszych , nieporadnych i tych potrzebujących pomocy. Wystarczy wykonać jeden telefon, którzy często może uratować komuś życie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał o osobach, które czekają na pomoc. Można dzwonić też pod bezpłatną całodobową infolinię pod numer telefonu 987. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć zdrowie i życie.
-
Utracony w Belgii, odnaleziony w Mińsku Mazowieckim
Kryminalni zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej zabezpieczyli na policyjnym parkingu toyotę, której właścicielem okazał się 37-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Auto utracono na terenie Belgii, a jego namierzenie było możliwe dzięki SIS- Systemowi Informacyjnemu Schengen. Policjanci przypominają, aby dokładnie sprawdzać pochodzenie samochodu kupowanego zagranicą. Rozczarowanie przychodzi później, kiedy nagle okazuje się, że zostaliśmy oszukani, a auto było kradzione.
-
Złodziejski kwartet rozbity
W ręce policjantów z Dobrego wpadło czterech młodych mieszkańców gminy Stanisławów, którzy mieli na koncie nocne włamanie do nissana i kradzież stu litrów paliwa z ciężarówki. Paweł W (l. 20) i Piotr B (l. 21) usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem i kradzieży oleju napędowego. W sprawę paliwową zamieszani byli też Jacek K (l. 18) i Kamil W (l. 20). Cała czwórka dobrowolnie poddała się karze.
-
To nie był bieg na czas
To nie był bieg na czas, chociaż kolejne sekundy ucieczki 22-letniego Mariusza K. odliczały aż trzy czasomierze, które mężczyzna ukradł w sklepie jubilerskim przy ulicy Bema w Sulejówku. W pościg za złodziejem ruszył właściciel, agenci ochrony i policjanci. Złodzieja zatrzymano na jednej z opuszczonych posesji w centrum Sulejówka. Mariusz K. usłyszał już zarzut popełnionej kradzieży.