Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kolejny zatrzymany z narkotykami
Trzy dilerki, w tym dwie z marihuaną i jedną z pozostałościami amfetaminy znaleźli kryminalni w mieszkaniu 32-letniego Daniela C. mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Mężczyznę zatrzymano i zabrano do policyjnego aresztu. Daniel C. po tym jak usłyszał zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających dobrowolnie poddał się karze grzywny.
-
Kontrole instruktorów nauki jazdy
Wczorajsze działania mińskiej drogówki i wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim, były ukierunkowane na kontrolę samochodów nauki jazdy i instruktorów szkolących przyszłych adeptów kierownicy. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, dokumenty samochodu i stan techniczny, natomiast pracownicy wydziału komunikacji weryfikowali prawidłowość dokumentacji sporządzanej przez instruktorów w trakcie szkolenia.
-
Produkowała spirytus w garażu
Garaż to miejsce przeznaczone do parkowania i przechowywania auta, taka jest przecież powszechna opinia. Jednak 35-letnia obywatelka Ukrainy miała inne zdanie. W garażu urządziła nielegalną rozlewnię spirytusu. Na trop „dzikiej” fabryki wpadli policjanci zajmujący się zwalczaniem alkoholowej kontrabandy. Znaleziono i zabezpieczono 55 litrów alkoholu oraz przedmioty służące do produkcjo, puste butelki, etykiety, korki, lejki, wężyki, środki chemiczne i puste strzykawki.
-
Perypetie z marihuaną
Bartosz T. 18-letni mieszkaniec Węgrowa i Marek C. 30-latek z Mińska Mazowieckiego, to ostatnio zatrzymani przez policjantów z mińskiej Komendy, „posiadacze” nielegalnych środków odurzających. Pierwszy wpadł podczas działań pod dyskoteką, drugi w czasie ulicznej interwencji. Obydwaj mężczyźni dobrowolnie poddali się karom.
-
Zidentyfikowany dzięki publikacji
Dzięki publikacji prasowej zdjęcia nieznanego mężczyzny, którego znalezionego nieprzytomnego, leżącego na chodniku przy ulicy 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Mińsku Mazowieckim w dniu 21 listopada, udało się dotrzeć do rodziny denata. Okazało się, że jest 60-letnim mińszczaninem, a rozpoznała go siostra, którą zaniepokoiła kilkudniowa nieobecność brata, który mieszkał po sąsiedzku. Sprawę identyfikacyjną uznano za zakończoną.
-
Szli tropem zniszczeń
Było ich sześciu, mieli od 15 do 17 lat. Ich bezkarność skończyła się kilka dni po tym jak ostatkowej sobotniej nocy, pomalowali farbą szkolne mury w Ładzyniu, wybili kilkadziesiąt szyb w strażackiej remizie i zdemolowali letniskowy domek. W końcu wpadli w ręce dobrzańskich mundurowych. Pięciu dorosłych wandali usłyszało już zarzut umyślnego niszczenia prywatnej własności, natomiast najmłodszego z nich przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Pełnoletnim w świetle prawa 17-letnim wandalom grozi 5 lat więzienia. Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny.
-
Gotowała w kuchni....zacier
Bilans ostatniej akcji mroziańskich policjantów, wymierzonej w „bimbrowniczy” proceder, to odnaleziona 60-litrowa beczka zacieru i kilka butelek gotowego wyrobu. Zabezpieczone przedmioty świadczyły o tym, że 59-letnia Krystyna E. mieszkanka gminy Mrozy, której znaleziono nielegalny alkohol, pokątnie produkuje „bimber”. Kobieta przyznała się do zabronionej działalności i dobrowolnie poddała karze.
-
Przekazano i poświęcono nowe radiowozy
Kolejna partia nowego sprzętu trafiła do rąk policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Dziewięć nowych radiowozów, w tym siedem kia ceed i dwa fiaty ducato, a także sprzęt techniki policyjnej, będzie służyło funkcjonariuszom w ich codziennej służbie, zarówno tym umundurowanym jak też tym, którzy pracują operacyjnie po cywilnemu. Zakupy sprzętu było możliwe nie tylko dzięki ustawie modernizacyjnej, ale też dzięki władzom wojewódzkim, władzom powiatu mińskiego, lokalnym samorządom z Sulejówka, Halinowa, Kałuszyna, Mrozów, Latowicza i Bankowi Spółdzielczemu z Halinowa, które przekazały środki na zakupy dla lokalnej Policji. Ponad stukonne radiowozy będą teraz doskonałym narzędziem w ograniczaniu przestępczości i zapewnianiu bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego. Jak zwykle radiowozy poświęcił policyjny kapelan w otoczeniu księży i kapłanów.
-
Startuje XV Edycja konkursu „Poznajmy się Bliżej”
Już 15-sty rok z rzędu odbywa się konkurs wiedzy policyjnej pod hasłem „Poznajmy się Bliżej”. Jubileuszowa edycja w roku szkolnym 2009/2010, zakończy się przyszłorocznym finałem. Jednak już teraz policjanci zapraszają do udziału szkoły podstawowe. Zgłoszenia od szkół z powiatu mińskiego będzie przyjmował młodszy aspirant Daniel Niezdropa do dnia 18 grudnia. Policjanci z mińskiej Komendy zwracają uwagę na dokładne zapoznanie się z załączonym regulaminem i materiałami konkursowymi. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.
-
Pomogli zatrzymać przestępcę
Prawdziwie obywatelska postawa jednej z mieszkanek mińskiej gminy, która dzielnie broniła sie przed atakiem „rozbójnika” który chciał ukraść jej torebkę, a później błyskawiczna reakcja jej męża, który ujął złoczyńcę, przyczyniły się do zatrzymania przestępcy. „Rozbójnikiem” okazał się 24-letni Paweł G. mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki. Mężczyźnie grozi teraz 12 lat więzienia. Prokurator objął go już policyjnym dozorem.
-
Poszukiwacze ustalili tożsamość
Policjanci na codzień zajmujący się identyfikowaniem osób zaginionych, po ponad dobie żmudnej pracy, odkryli tożsamość mężczyzny śmiertelnie potrąconego przez ciężarówkę na odcinku krajowej 50-tki w Ładzyniu. Denatem okazał się Władysław J. 67-letni mieszkaniec mińskiej gminy. W dalszym ciągu policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.
-
Śmiecił w lesie
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wpadli na trop jednego z mieszkańców mińskiej gminy, który urządził sobie wysypisko śmieci w chmielewskim lesie. Policjanci zidentyfikowali sprawcę wykroczenia po dokumentach, które wyrzucił razem z odpadkami. Jakież było zdziwienie rodziny, kiedy do drzwi zapukali umundurowani stróże prawa. Mężczyzną zaśmiecającym las okazał się 47-letni Andrzej P. który dobrowolnie poddał się karze i zobowiązał się do sprzątnięcia nielegalnego wysypiska.
-
Poszukiwany i złodziej, za jednym zamachem
Po tym jak wpadł na sklepowej kradzieży okazało się, że poszukuje go wyszkowska Policja. 19-letniego Mateusza P. zatrzymali kryminalni z mińskiej komendy. Mężczyzna nie miał pojęcia, że nieumundurowani policjanci widzą, jak opróżnia sklepowe półki. Odzyskane towary przekazano sprzedawcom,a Mateuszowi P. wystawiono wezwanie na przesłuchanie. Mężczyzna odpowie jeszcze przed sądem za kradzież martini, ptasiego mleczka i paczki topionego sera.
-
Wyjęli amfetaminę z kurtki
Podczas ulicznej kontroli policjanci z wydziału kryminalnego znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Mińska Mazowieckiego dwie dilerki z amfetaminą. Właścicielem prochów okazał się Daniel L. Mężczyzna trafił do Komendy, gdzie usłyszał zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Daniel L. na przesłuchaniu dobrowolnie poddał się karze. Policjanci przypominają, że podjęcie interwencji nie kończy się na legitymowaniu. Funkcjonariusze mogą również przeprowadzić kontrolę osoby podejrzewanej o posiadanie, tak jak w opisywanym przypadku narkotyków.
-
Próbował uciec z miejsca wypadku
32-letni Leszek S. mieszkaniec mroziańskiej gminy miał prawie 3 promile w organizmie i doznał prawdopodobnie urazu kręgosłupa. W Piotrowinie na odcinku krajowej dwójki jadąc osobową mazdą uderzył w tył opla. Nie zdążył uciec, bo przeszkodzili mu w tym biorący udział w akcji ratownicy. Ostatecznie trafił do szpitala. Nikt więcej nie ucierpiał w tym wypadku. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Mińska Mazowieckiego.
-
„Zwinął” urzędowy kabel
Gdyby 18-letni Daniel C. mieszkaniec gminy Mrozy ukrył kabel skradziony wcześniej z gminnego magazynu, to nie dość że zniknęłyby ważne dowody, to jeszcze jedna z ulic pozostałaby bez oświetlenia. W realizacji złodziejskiego planu przeszkodzili policjanci z Mrozów, którzy na czele ze swoim Komendantem, zatrzymali w pościgu złodzieja i odzyskali 500 metrów kabla. Daniel C. usłyszał zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem i dobrowolnie poddał się karze.
-
Policjanci z drogówki ogłaszają akcję PASY
Policjanci z mińskiej drogówki rozpoczynają od następnego poniedziałku wzmożone działania ukierunkowane na zwalczanie jednej z drogowych patologii, jaką jest nieprzestrzeganie przez kierowców obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Działania Policji mają służyć egzekwowaniu przestrzegania ustalonych norm, a przede wszystkim uświadomieniu wszystkim kierującym, że pasy służą bezpieczeństwu i niejednokrotnie ratują ludzkie życie. Miejscem działań będzie cały powiat miński. Najwięcej kontroli zaplanowano w Mińsku Mazowieckim.
-
Handlowali podrabianymi maszynkami
Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch obywateli Rumunii, Grancea S. (l. 31) i Petru T. (l. 34), którzy na mińskim targowisku handlowali podrabianymi nożykami do golenia. W wyniku policyjnej akcji zabezpieczono 400 nożyków. Towar trafił do depozytu, a mężczyźni dobrowolnie poddali się karom.
-
Zarzuty dla kolejnego „dilera”
W sidła policjantów z wydziału kryminalnego wpadł kolejny „diler”. Był nim 19-letni Piotr W. mińszczanin, który udzielał środków odurzających za pieniądze. „Diler” usłyszał zarzut handlu prochami, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Funkcjonariusze sprawdzają teraz powiązania Piotra W. oraz to w jaki sposób prochy trafiał na lokalny rynek.
-
Ukryła papierosy w garażu
Policjanci z wydziału zwalczającego „kontrabandę akcyzową” podczas jednej z ostatnich realizacji zabezpieczyli na przedmieściach Mińska Mazowieckiego, 900 paczek papierosów i 12 ćwierć kilogramowych paczek z tytoniem, bez wymaganych znaków skarbowych. 25-letnia kobieta, która była właścicielką znalezionych towarów, odpowie teraz za popełnione przestępstwo skarbowe.
-
Obezwładniony na interwencji
Zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów usłyszał Paweł N. 29-letni mieszkaniec Warszawy, którego zatrzymano pod jednym z klubów w centrum Mińska Mazowieckiego. Policyjne chwyty były bardziej skuteczne niż nieudolny atak Pawła N. na funkcjonariuszy publicznych. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Zapłaci do tego wysoką grzywnę.
-
„Oponiarz” zatrzymany
Policjanci z Sulejówka zatrzymali wandala, który jednej z ostatnich nocy poprzecinał opony w trzech samochodach zaparkowanych przy ulicy Niemojewskiego. Sprawcą nocnych zniszczeń okazał się 27-letni Artur P, a samochody niszczył bo jak powiedział „denerwowali go mieszkańcy”. Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia prywatnego mienia. Artur P. dobrowolnie poddał się karze.
-
Rozbito dziuplę samochodową
Sulejóweccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Mińska Mazowieckiego przeprowadzili udaną akcję zlikwidowania samochodowej dziupli w Sulejówku, do której trafiały samochody kradzione na terenie Warszawy. Na prywatnej posesji odnaleziono części i podzespoły pochodzące z toyoty yaris i mazdy. Zarzut paserstwa samochodowego usłyszał 47-letni Zygmunt B, który pomagał w ukryciu kradzionych samochodów. Mężczyźnie grozi teraz 5 lat więzienia. Policjanci dalej pracują nad sprawą „dziupli”.
-
Wpadli z narkotykami
Bilans ostatnich kontroli policyjnych to dwie „wpadki” z narkotykami. Dilerkę z marihuaną znaleziono przy 29-letnim Marcinie Z. mieszkańcu gminy Latowicz, natomiast przy 22-letnim mińszczaninie Jarosławie G. policjanci znaleźli fifkę z takim samym środkiem odurzającym. Mężczyźni odpowiedzą teraz za nielegalne posiadanie narkotyków. Grozi im od roku do trzech lat więzienia. Policjanci sprawdzają kolejne podejrzane osoby.
-
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
Bilans tego dnia upamiętniającego najbardziej tragiczne zdarzenia drogowe, to „zerowa” statystyka na drogach powiatu mińskiego. Tego dnia na drogach będących w jurysdykcji policjantów z mińskiej drogówki, nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci z optymizmem patrzą w przyszłość. Na dzień dzisiejszy jest ponad 70 wypadków mniej niż w roku ubiegłym, a samych ofiar śmiertelnych jest o 14 mniej. Być może sami kierowcy zaczęli dostrzegać, że od ich zachowania zależy życie innych uczestników ruchu na drodze. Tymczasem policjanci z drogówki dalej pracują na rzecz bezpieczeństwa wszystkich podróżujących po drogach. Wszyscy życzymy sobie samych bezpiecznych podróży.