Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W służbie szkolnej profilaktyki
Na przełomie ostatnich dwóch tygodni w kilku mińskich szkołach odbyły się prelekcje z policjantem z miejscowej Komendy Powiatowej. Spotkania dotyczyły bezpiecznej drogi do szkoły i odpowiedzialności za popełnione czyny karalne. Pierwsza tematyka była skierowana do uczniów trzech pierwszych klas szkoły podstawowej, natomiast drugi cykl spotkań był przeznaczony dla 13-latków z pierwszych klas gimnazjum.
-
Policjanci podczas niepodległościowych obchodów
Tradycją stał się już udział przedstawicieli kierownictwa mińskiej Policji podczas obchodów świąt państwowych w powiecie mińskim. 11 listopada w Sulejówku podczas uroczystości związanych z 91 rocznicą odzyskania niepodległości, w asyście policyjnego pocztu sztandarowego, wśród zaproszonych gości znaleźli się: pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim podinspektor Robert Kokoszka, aspirant Wojciech Gers szefujący sulejóweckim stróżom prawa oraz obecny już Komendant południowo-praskich policjantów młodszy inspektor Dariusz Pergoł. Jego przybycie było miłym akcentem dla organizatorów i mińskich policjantów.
-
Zatrzymani z „fantami”
W potrzasku mroziańskich policjantów znalazło się dwóch włamywaczy Michał A. (l. 25) i Grzegorz S. (l. 22) pochodzący z Mrozów i okolic, którzy okradli jeden z miejscowych skupów złomu i włamali się do koparki. Policjanci odzyskali skradzione wcześniej akumulatory i paliwo, które złodzieje przewozili polonezem truckiem. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn policyjne dozory. Włamywaczom grozi teraz 10 lat więzienia
-
„Prochy” spod dyskoteki
Zabezpieczone dilerki z marihuaną i zatrzymane trzy osoby, przy których znaleziono narkotyki to efekt działań kryminalnych i prewencjuszy pod jedną z dyskotek w mińskiej gminie. Zarzuty nielegalnego posiadania środków odurzających usłyszeli Dominik O. (l. 19), Patryk O. (l. 17) i Tomasz M. (l. 19). Pierwszych dwóch dobrowlnie poddało się karom grzywny, trzeci natomiast odpowie przed sądem karnym. Grożą mu 3 lata więzienia.
-
Uroczysta odprawa i powierzenie obowiązków
Dzisiaj o godzinie 14 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczysta odprawa kadry kierowniczej. Spotkanie uświetnił Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Tadeusz Bereda, który wręczył podinspektorowi Robertowi Kokoszce, rozkaz podpisany przez inspektora Adama Mularza o powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim.
-
Podziękowania Komendanta
Dzisiejszy dzień to kolejna ważna karta historii w mińskiej jednostce. Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim młodszy inspektor Dariusz Pergoł począwszy od dnia dzisiejszego objął dowództwo w Południowo-Praskiej Komendzie Rejonowej. Z tej okazji Dariusz Pergoł pragnie podziękować wszystkim swoim współpracownikom i podwładnym za lata spędzone w Mińsku Mazowieckim oraz czas żmudnej i solidnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców i ograniczenia przestępczości w powiecie mińskim.
-
Zatrzymano zabójcę
Na trzy miesiące tymczasowo aresztowano, zatrzymanego przez mińskich policjantów, 28-letniego Damiana M. sprawcę śmiertelnego pchnięcia nożem 42-letniego mińszczanina, podczas libacji alkoholowej w jednorodzinnym domostwie na przedmieściach Mińska Mazowieckiego. „Zabójcy” grozi teraz 25 lat lub kara dożywotniego więzienia. Sprawą zajmują się śledczy z mińskiej prokuratury.
-
Koniec „handlowania”
Kryminalni zatrzymali kolejnego dilera podejrzanego o handel prochami. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Z policyjnych analiz wynikało, że ma na koncie kilka transakcji narkotykowych. Wobec Kamila E. prokurator zastosował policyjny dozór, natomiast „diler” dobrowolnie poddał się karze półtora roku więzienia, w zawieszeniu na cztery lata.
-
Ucieczka przez dwa powiaty
Skuteczne działania pościgowe sulejóweckich policjantów zakończyły się w okolicach ulicy Piłsudskiego, gdzie oznakowany radiowóz zajechał drogę pijanemu kierowcy Wojciechowi K. (l. 29) mieszkańcowi powiatu wołomińskiego, który okazał się sprawcą kolizji drogowej, do której doszło w jednej z podwołomińskich miejscowości. Sprawą Wojciecha K. zajęli się już policjanci z sąsiedniego powiatu.
-
Staranował przystanek
Staranował przystanek autobusowy, porzucił auto i uciekł do sąsiedniej miejscowości, tak w skrócie wyglądało zdarzenie z Witoldem K. 43 latkiem z gminy Kołbiel. To „dziwne zachowanie” było spowodowane prawdopodobnie ilością wypitego alkoholu. Ze wskazań alkomatu wynikało, że kierowca fiata cinquecento ma ponad 2 promile w organizmie. Witold K. po przedstawieniu zarzutów, dobrowolnie poddał się karze.
-
Naraził życie dziecka
Policyjny dozór zastosował prokurator wobec Henryka M. 45-letniego mieszkańca dębskiej gminy, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie spowodował wypadek, w wyniku którego ucierpiał siedmiomiesięczny chłopczyk. To przykre zdarzenie miało miejsce w Halinowie, na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Mickiewicza. Dzięki błyskawicznej interwencji, policjanci zatrzymali „pirata”, a później przedstawili mu zarzut spowodowania wypadku i jazdy w stanie nietrzeźwości. Henrykowi M. grożą teraz 3 lata więzienia i utrata prawa jazdy.
-
Trzy miesiące aresztu i policyjny dozór za narkotyki
W ręce kryminalnych wpadło dwóch 17-letnich mieszkańców Mińska Mazowieckiego, którzy zamieszani byli w proceder udzielania i handlu narkotykami. W czasie zatrzymania u Damiana L. znaleziono dwie dilerki z marihuaną, a u Damiana P. pięć dilerek z „zielonym narkotykiem”. W stosunku do pierwszego z nich sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy, natomiast drugiego prokurator objął policyjnym dozorem. Policjanci sprawdzają teraz źródła pochodzenia środków odurzających.
-
Potrącił na śmierć i uciekł
Trzy miesiące tymczasowego aresztowania orzekł sąd wobec 52-letniego Mariusza S. mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który potrącił tico 57-letniego mieszkańca Targówki. Pieszy zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Kierowca nie zatrzymał się, nie udzielił pomocy i odjechał z miejsca wypadku. Grozi mu teraz 8 lat więzienia.
-
Tytoń spod lady
Bilans ostatnich działań policjantów od zwalczania „kontrabandy” to 10 zabezpieczonych paczek 250 gramowych z tytoniem, pozbawionych polskich znaków skarbowych. Towar znaleziono w jednym ze sklepów spożywczych w centrum Mińska Mazowieckiego. Właścicielce tytoniu grozi teraz grzywna za sprzedaż towarów bez znaków skarbowych.
-
Odzyskano telewizor
Co kierowało 56-letnim Krzysztofem W. mieszkańcem gminy Kałuszyn, który najpierw porąbał swój „szklany ekran”, a później włamał się do remizy strażackiej i ukradł stamtąd telewizor. Na te i na inne pytania odpowie prowadzone w sprawie dochodzenie. Policjanci z Mrozów odzyskali skradziony fant, a mężczyznę obezwładnili i zatrzymali. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.
-
Popełnił wykroczenie skarbowe
Nie tylko handel, ale też posiadanie bezakcyzowych towarów jest naruszeniem prawa. Przekonał się o tym pewien 41-letni mieszkaniec gminy Mrozy, przy którym policjanci zajmujący sie zwalczaniem „kontrabandy”, znaleźli 100 paczek papierosów bez znaków skarbowych. Mężczyzna odpowie teraz za nielegalne posiadanie bezakcyzowych towarów. Grozi mu grzywna za popełnione wykroczenie skarbowe.
-
Bilans akcji „ZNICZ 2009”
Tylko jeden wypadek drogowy i 5 drobnych kolizji, brak poważniejszych zdarzeń kryminalnych, to bilans dwudniowych działań drogówki i prewencji, kryminalnych oraz dzielnicowych, a także policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich. Tegoroczna akcja Znicz, zakończyła się sukcesem. Duży wkład w zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom wnieśli też miejscy strażnicy, którzy pomagali policjantom z drogówki.
-
Sprzedawał narkotyki nieletnim
Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali 17-letniego mińszczanina Marcina W, którego od dłuższego czasu podejrzewali, że ma kontakt ze środowiskiem dilerów i sprzedaje narkotyki osobom nieletnim. 17-latek usłyszał zarzut udzielania „prochów” uczniom jednej ze szkół w mińskiej gminie. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Czeka go sprawa karna.
-
Wypadki z pieszymi, jak unikać zagrożenia
Czasami błędy kierowców, ale też niewłaściwe zachowanie na drodze pieszych generuje wypadki drogowe, które są najbardziej przykre w skutkach dla niechronionych uczestników ruchu. Policjanci na przykładzie ostatnich zdarzeń drogowych, z których jedno zakończyło się tragicznie, chcą pokazać jak unikać wypadkowych konfrontacji.
-
Odpowie za handel „podróbkami”
113 par skarpet różnych zagranicznych producentów markowej odzieży sportowej zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą podczas akcji na mińskim rynku. Zabrany do depozytu towar był prawdopodobnie w całości podrobiony. Właścicielką „podróbek” okazała się 28-letnia Agnieszka P. mieszkanka Mińska Mazowieckiego. Kobieta może teraz odpowiedzieć za wprowadzanie do obrotu podrabianych wyrobów opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
-
Policyjne „orły” w akcji
Wysoka forma piłkarska w połączeniu z zaciętą walką o każdy metr boiska dała mińskim policjantom wysokie III miejsce w rozgrywkach powiatowej ligi zakładów pracy w piłce nożnej. Najwięcej strzelonych goli miał na swoim koncie szef mińskiej drogówki komisarz Piotr Wojda, a młodszy aspirant Radosław Gałązka okazał się najlepszym bramkarzem turnieju. Kolejny raz piłkarska pasja naszych stróżów prawa zaowocowała wygraną w sportowej rywalizacji.
-
Akcja ZNICZ 2009 w powiecie mińskim
Policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatów oraz ogniwa patrolowo interwencyjnego rozpoczną w najbliższy piątek działania w ramach akcji ZNICZ 2009, która potrwa do 2 listopada. Częstsze patrole policyjne będą ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom w ruchu drogowym, jak również ochronę obywateli przed przestępczą działalnością. Głównym celem tej akcji jest zapewnienie komfortu bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby.
-
Pościg za pijanym kierowcą
W ręce kryminalnych i prewencjuszy wpadł 26-letni Sławomir K. mieszkaniec gminy Stanisławów, który sobotniej nocy „szarżował” po ulicy Warszawskiej. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Widząc ścigający go patrol Policji, próbował uciec do jednej z mińskich restauracji. Dzisiaj usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu sądowy zakaz, kara grzywny, ograniczenia wolności,a nawet dwa lata więzienia.
-
Wpadł z marihuaną podczas kontroli
Kolejną wpadkę z narkotykami zaliczył młody mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Policjanci podczas kontroli audi niedaleko szkoły przy ulicy Dąbrówki, znaleźli przy 17-letnim Arturze B. dilerkę z marihuaną. Sprawa z prochami zakończyła się przedstawieniem karnego zarzutu za nielegalne posiadanie środków odurzających. Artur B. dobrowolnie poddał się karze.
-
Zniszczył auto, bo kierowca zwrócił mu uwagę
Zarzut umyślnego uszkodzenia samochodu, usłyszał 31-letni Mariusz A. mieszkaniec mińskiej gminy, który za zwrócenie mu uwagi klaksonem, uszkodził lampę i zderzak w osobowej skodzie. Mężczyzna zobowiązał się do naprawienia szkody, a w ramach kary ograniczenia wolności, której poddał się na przesłuchaniu, będzie pracował społecznie po 20 godzin w miesiącu.