Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Rowerowy „gang” rozbity
Policjantom z Sulejówka udało się rozbić „grupę” złodziei rowerów, którzy działali na terenie Sulejówka i okolic na przełomie sierpnia i września tego roku. Zatrzymano trzech nieletnich w wieku 14 i 15 lat oraz jednego 19-latka. Udało się też odzyskać trzy jednoślady. Nieletni odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym. Dorosły wspólnik po tym jak usłyszał zarzut współudziału w kradzieżach rowerów, dobrowolnie poddał się karze.
-
Oszustwa wyszły na jaw
Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji wspólnie z pracownikami jednego z urzędów w powiecie mińskim, rozwiązali sprawę oszustw dotyczących środków publicznych, popełnionych przez osobę zajmującą się rozliczeniami podatkowymi. Proceder wyprowadzania ponad stu tysięcy złotych trwał kilka ostatnich lat. Do aresztu tymczasowego na najbliższe trzy miesiące trafiła Iwona Z. (l.38). Kobiecie grozi nawet 8 lat więzienia.
-
Schronisko dla piętnastoletniego złodzieja
Do kałuszyńskiego posterunku trafił 15-letni Maciej W. uciekinier z ośrodka wychowawczego, który pobyt „na wolności” wykorzystał do popełniania kolejnych przestępstw. Miał na koncie próbę kradzieży automatycznej pralki, paliwa i zużytych akumulatorów. Macieja W. odwieziono już do schroniska młodzieżowego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.
-
W rękach kryminalnych
Sceny niczym z filmu rozegrały się na ulicy Kazikowskiego w Mińsku Mazowieckim. Kryminalni patrolujący miasto przeprowadzili skuteczną akcję zatrzymania 19-letniego Marka R, który na przystanku autobusowym napadł na 17-letniego mieszkańca mińskiej gminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania popełnienia rozboju. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.
-
Na pogadance z przedszkolakami
Po osińskim przedszkolu przyszła pora na maluchów z Tuwima w Mińska Mazowieckim. Tam czekała na policjanta przeszło 100 osobowa grupa roześmianych przedszkolaków. Tym razem przedszkole odwiedził młodszy aspirant Daniel Niezdropa, przygotowany do prelekcji na temat policyjnej formacji i bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.
-
Podpisano Europejską Kartę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji jako pierwsza jednostka Policji w Polsce dołączył do grona sygnatariuszy Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uroczystość odbyła się dziś w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. Stołeczna Policja dołączyła do 1400 instytucji i firm z różnych krajów Europy, zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W imieniu warszawskiej Policji dokument podpisał mł. insp. Wojciech Pasieczny.
-
Narkotykowe akcje
W ciągu zaledwie pięciu dni w ręce kryminalnych, dzielnicowych i policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich wpadło czterech mężczyzn, u których znaleziono marihuanę i tabletki ecstasy. Wszyscy usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania środków odurzających. Policjanci sprawdzają kolejne osoby podejrzewane o kontakt z „narkobiznesem”.
-
Gorszył pod szkołą
Dzielnicowi z mińskiego rewiru interweniowali przy szkole podstawowej przy ulicy Dąbrówki, gdzie pewien 40-latek z Mińska Mazowieckiego, leżał pijany na chodniku. Swoim widokiem gorszył nie tylko przechodniów, ale też uczniów idących na lekcje. Mężczyzna odpowie teraz za niestosowne zachowanie w miejscu publicznym.
-
Odwiedzili Akwarelkę
Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejnym obiektem policyjnej prelekcji było przedszkole Akwarelka z Nowych Osin. Niezwykle ciekawą pogadankę dla 40-sto osobowej grupy przedszkolaków przygotował starszy sierżant Rafał Jarocki. Maluchy były oczarowane jego wizytą, rewanżując się specjalnym występem artystycznym. Policjanci wynieśli z odwiedzin niezapomniane wrażenia.
-
Narkotyki w parku
O tym, że kontakt z narkotykami nie popłaca, przekonał się 18-letni Mariusz G. z Mińska Mazowieckiego, przy którym kryminalni znaleźli dilerkę z marihuaną. Akcja miała miejsce w parku miejskim. Mariuszowi G. przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Działka prochów kosztowała mińszczanina 800 złotych grzywny.
-
Trzy zarzuty dla pijanego kierowcy
W ręce dobrzańskich policjantów wpadł 50-letni Paweł K. z Warszawy, który nie dość że prowadził auto z wynikiem prawie 3 promili, to w czasie kontroli drogowej zachowywał się agresywnie. Mężczyzna usłyszał już zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości oraz zarzuty znieważenia funkcjonariuszy Policji i naruszenia ich nietykalności. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.
-
Zlikwidowana „alkoholowa meta”
Rozbita „alkoholowa meta” i zabezpieczone 22 butelki ze spirytusem, to bilans akcji zorganizowanej w Mrozach, przez policjantów zwalczających przestępczość akcyzową. Towar zabezpieczono i zabrano do depozytu. Właściciel „kontrabandy” 51-letni Piotr W. odpowie teraz za nielegalne rozlewanie alkoholu. Tymczasem policjanci działają dalej.
-
Poszukujemy świadków wypadku !!!
26 września 2009 roku o godzinie 18:00 na ulicy Tartacznej w Mińsku Mazowieckim, przy skrzyżowaniu z ulicą Zachodnią miał miejsce wypadek drogowy. Ciemny volkswagen golf o początkowej tablicy rejestracyjnej WM 8……. zajechał prawdopodobnie drogę rowerzyście, który uderzył w opisywany samochód. Kierowca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Rowerzysta trafił na szpitalny oddział ratunkowy z ogólnymi obrażeniami ciała. Świadkami wypadku mogło być dwóch nieznanych mężczyzn stojących przy pobliskim sklepie. Dlatego Policja apeluje do wszystkich osób, które widziały opisywaną sytuację o kontakt z prowadzącym sprawę asp. szt. Zbigniewem Sławińskim tel. (025) 759 72 26.
-
Kryminalni rozbili dwie „dziuple samochodowe”
Trzy odzyskane mazdy i czterech zatrzymanych paserów, to bilans akcji mińskich kryminalnych, którzy na terenie gminy Mrozy zlikwidowali dwie samochodowe dziuple. Do policyjnych aresztów trafili: Sebastian W. (l. 25), Łukasz K. (l. 19), Stanisław S. (l. 52) i Stanisław T. (l. 56). Wszyscy odpowiedzą za paserstwo kradzionych aut. Grozi im nawet 5 lat więzienia. Tymczasem kryminalni pracują dalej nad sprawą.
-
Próbowali wymusić na wino
W ręce dzielnicowych z mińskiego rewiru wpadło dwóch „rozbójników” 38-letni Piotr J. i 45-letni Edward K. którzy próbowali wymusić od jednego z mieszkańców gminy Dębe Wielkie 7 złotych na wino. Mężczyzna pomimo prób zastraszenia go przez pijanych napastników, stawił im stanowczy opór. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty usiłowania popełnienia rozboju, a prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory. Grozi im do 12 lat więzienia.
-
Zatrzymano sprawcę śmiertelnego pobicia
Intensywnie prowadzone działania mińskich kryminalnych zakończyły się zatrzymaniem Przemysława M. 17-letniego mieszkańca mińskiej gminy, który dwa tygodnie temu pobił 48-letniego mieszkańca jednej z podmiejskich miejscowości. Zdarzenie było o tyle tragiczne, że pobity mężczyzna zmarł. Przemysław M. trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące.Grozi mu 12 lat więzienia.
-
Podrabiane bryczesy zabezpieczone
100 par bryczesów do jazdy konnej zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podczas akcji wymierzonej przeciwko handlarzom sprzedającym odzież z podrabianymi znakami towarowymi. Policjanci wpadli na trop bryczesów śledząc internetowe aukcje. Policjanci próbują teraz dowiedzieć się, skąd dokładnie pochodziły podrabiane „ciuchy”.
-
Byli w zmowie
Złodziejska zmowa 28-letniego Mariusza N. i 15-letniego Pawła M. zakończyła w momencie, kiedy wyszło na jaw, że dorosły z nieletnim „pomagierem” okradli jedną z mieszkanek Sulejówka, wyrywając jej torebkę. Uliczni złodzieje wpadli w ręce sulejóweckich policjantów dwa dni po przestępstwie. Teraz odpowiedzą za kradzież torebki.
-
Wpadli podczas kradzieży
Nie powiodło się złodziejom, którzy wpadli wprost w ręce policjantów prewencji, po tym jak przy ulicy Kombatantów w Sulejówku włamali się do małego fiata i próbowali zepchnąć go w ustronne miejsce. Funkcjonariusze podczas błyskawicznego pościgu zatrzymali 25-letniego Cypriana B. i 24-letniego Marcina G. Mężczyznom przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży fiata 126p.
-
Odzyskany piec centralnego ogrzewania
Niespełna pięciu godzin potrzebowali sulejóweccy policjanci, żeby zatrzymać złodziei „domokrążców” i odzyskać piec centralnego ogrzewania. W kradzież zamieszani byli dwaj mieszkańcy stanisławowskiej gminy, 22-letni Paweł K. i 52-letni Zygmunt K. Mężczyźni usłyszeli już zarzut popełnienia kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.
-
„Zbój” w masce
Policjanci z Mińska Mazowieckiego prowadzą sprawę dwóch zagadkowych napadów na starsze kobiety, które miały miejsce 26 września między godziną 16:30 a 16:50 na drodze w kompleksie leśnym pomiędzy Klukami, Iłówcem i Gliniakiem. Sprawca ukrywał swoją twarz za dwubarwną papierową maską koloru białego i czarnego. Mężczyzna obezwładnił swoje ofiary i ukradł im portfele. Kryminalni liczą na każdy sygnał w tej sprawie. Policjanci dyżurują pod numerami telefonów: (025) 759 72 00, (025)759 72 64 lub 34 oraz 112 i 997.
-
Pijany „tatuś” na spacerze z dzieckiem
Dzięki obywatelskiej reakcji mińszczan, policjantom z ogniwa patrolowo interwencyjnego udało się zatrzymać pijanego rodzica, który wyszedł na spacer z trzyletnim synkiem. Zachowanie mężczyzny mogło narazić malucha na poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Nieodpowiedzialnym opiekunem okazał się 32-letni Rafał S. „Tatuś” dobrowolnie poddał się karze.
-
Znaleźli heroinę
Dwa lata w zawieszeniu na pięć i kara tysiąca złotych grzywny to sankcje, jakim dobrowolnie poddał sie 26-letni mińszczanin Rafał J. Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych, po tym jak w jego mieszkaniu znaleziono kilka działek heroiny. Policjanci zapowiadają kolejne akcje wymierzone w krąg osób związanych z „narkobiznesem”.
-
Produkował nielegalny alkohol
65 litrów nielegalnego alkoholu, 545 litrów zacieru oraz aparaturę do jego wytwarzania zabezpieczyli policjanci z Mińska Mazowieckiego na posesji w gminie Latowicz. Zatrzymano 61-letniego właściciela domu. Jan K. został przesłuchany. Odpowie za nielegalny wyrób alkoholu etylowego.
-
Kontunuacja Akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2009”
Rozpoczął się drugi tydzień działań zaplanowanych pod szkołami. Jak co roku noszą nazwę: „Bezpieczna droga do szkoły 2009.” Akcja będzie trwała do końca tygodnia. Od wczesnych godzin rannych, policjanci są już obecni pod szkołami. Zanim rozlegnie się pierwszy dzwonek, czuwający nad bezpieczeństwem dzieci funkcjonariusze zdążą już sprawdzić okolice szkoły. Stróże prawa szczególną uwagę poświęcają przejściom dla pieszych oraz organizują spotkania z najmłodszymi dziećmi, w czasie których uczą....