Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uratowali życie kobiecie
Zza drzwi dochodziły jęki kobiety, która potrzebowała pomocy. Bez chwili zastanowienia policjanci z drogówki, weszli do domu, przez okno od łazienki i udzielili pierwszej pomocy. Od ich błyskawicznej reakcji zależało życie kobiety, która zasłabła i była pozostawiona sama sobie. Uratowana 37-latka trafiła ostatecznie na szpitalny oddział, gdzie otoczoną ją fachową pomocą lekarską. Policjanci tymczasem wrócili do swoich obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach powiatu mińskiego. Uratowanie życia człowiekowi to chluba i satysfakcja najlepsza z możliwych.
-
Uliczna interwencja
Plucie na chodnik i wulgaryzmy wypowiadane publicznie przez 20-latka z Mińska Mazowieckiego znajda swój finał w Sądzie. Mężczyzna w czasie publicznej interwencji odmówił bowiem przyjęcia karnego mandatu. Krewki mińszczanin ma już na koncie załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w okolicy ulicy Piłsudskiego. Mężczyzna był pijany, a ostatni nieobyczajny wybryk może przypłacić wysoką grzywną.
-
Wyglądało to groźnie
Pięć uszkodzonych samochodów, w tym dwie ciężarówki, to bilans kolizji drogowej w Rządzy na krajowej 50-tce. Pomimo groźnie wyglądających skutków zdarzenia drogowego nikt nie został ranny. Aby umożliwić kierowcą komfortową jazdę, zorganizowano objazdy. Policjanci z drogówki jak zwykle apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Są wakacje i sezon urlopowy, dlatego kultura i tolerancja powinny towarzyszyć kierowcom podczas letnich wyjazdów.
-
Fotoreportaż z zabezpieczenia I Kryterium Ulicznego
Ośmiu policjantów z mińskiej drogówki, wspólnie z miejskimi strażakami zabezpieczało I Kryterium Uliczne im. Feliksa Rawskiego, które odbyło się sobotę, na ulicach Mińska Mazowieckiego. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo uczestników, a na czas przejazdu kolarzy zamknięto wytypowane wcześniej ulice. Wyścig odbył się bez zakłóceń w ruchu drogowym. Policjanci wykazali się pełnym profesjonalizmem podczas całej imprezy.
-
Pijany kierowca potrącił przechodnia
Na ulicy Szklarniowej w Sulejówku, 20-letni Adrian W. stracił panowanie nad golfem i uderzył w uliczną latarnię. Auto odbiło się od słupa i uderzyło przechodzącego nieopodal 35-letniego mieszkańca Łukowa. Kierowca był pijany i nie miał prawa jazdy. Jeden z mieszkańców, aby zapobiec ucieczce „pirata drogowego” wyrwał mu kluczyki ze stacyjki. Kierowca golfa zatrzymany przez policjantów, usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowania wypadku drogowego.
-
Bezpieczny sierpniowy weekend w Warszawie
Najbliższe dni to czas, w którym wiele osób wyjedzie na sierpniowy wypoczynek. Nad bezpieczeństwem podróżujących i tych, którzy spędzą ten czas w stolicy, czuwać będą patrole policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy innych służb. Na drogach pojawi się więcej fotoradarów, a wzmożonych kontroli będą mogli spodziewać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo w tym okresie.
-
Wpadł na granicy
Po 4 latach poszukiwań, zatrzymano 24-letniego Michała G. ściganego listem gończym za pobicie jednego z mińszczan. Mężczyznę wpadł w ręce funkcjonariuszy straży granicznej, podczas kontroli na krajowej dwójce w okolicach Świecka. Zatrzymanego przestępcę odkonwojowano już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa tygodnie w ramach zasądzonego tymczasowego aresztu.
-
Zamiast autobusu czekał radiowóz
Policjanci z rewiru dzielnicowych postanowili przechytrzyć 43-letniego Dariusza R. który unikał płacenia sądowej grzywny za jazdę rowerem „po kielichu”. Mundurowi zdobyli informację, że pojawia się on w okolicy dworca autobusowego. Jakież było zdziwienie Dariusza R, kiedy zamiast spodziewanego autobusu, ujrzał policyjny radiowóz. Mężczyzna spędzi teraz 30 dni w zakładzie karnym.
-
Pijany kierowca spowodował kolizję
Ponad promil alkoholu w organizmie miał 63-letni mieszkaniec gminy Siennica Czesław C. który brał udział w zdarzeniu drogowym na ulicy Kobielskiej. Mężczyzna prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego jego polonez zderzył się z cadillakiem. Czesław C. usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.
-
To nie tędy droga, z pierwszeństwem przejazdu
W ręce policjantów z prewencji wpadł 19-letni Arkadiusz S. który jechał rowerem, trzymając w ręku znak drogowy informujący o drodze z pierwszeństwem przejazdu. Mężczyzna korzystał raz z jezdni, raz z chodnika. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma prawie promil alkoholu we krwi. Teraz odpowie za jazdę po alkoholu. Policjanci wyjaśnią też, skąd pochodzi znak drogowy. Czy w tej sytuacji nie powinien to być znak ostrzegawczy. Całe szczęście, że policjanci w porę wyeliminowali z ruchu „rowerowe zagrożenie”.
-
Ku przestrodze
Siedem osób rannych i 11 uszkodzonych pojazdów, to bilans czterech wypadków drogowych, które miały miejsce od ubiegłego czwartku na drogach powiatu mińskiego. Policjantów z drogówki wzywano do wypadków: w Mińsku Mazowieckim, Augustówce, Dobrem i Pogorzeli. Policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. Tymczasem funkcjonariusze z drogówki apelują o rozsądek i jazdę zgodnie z przepisami i przestrzegają przed przykrymi skutkami wypadków drogowych.
-
„Droga działka” narkotyku
Tysiąc złotych grzywny kosztowało 18-letniego Łukasza J. ukrywanie dilerki z marihuaną. Młody mężczyzna wpadł z prochami podczas policyjnej interwencji w centrum Mińska Mazowieckiego. „Kosztowną” przygodę z prochami zapamięta teraz na długo. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje nawet do 3 lat więzienia za ukrywanie narkotyków.
-
Rozpoczyna się II etap kampanii społecznej „Użyj wyobraźni”
„Użyj wyobraźni” to hasło przewodnie ogólnopolskiej kampanii społecznej mającej na celu poprawę bezpieczeństwa i wzrost świadomości najbardziej zagrożonych użytkowników dróg. Inicjatorem programu jest Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, a jego partnerami największe podmioty zaangażowane w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i PZU. Kampania wspierana jest przez patronów medialnych: Onet.pl, PAP, portal narogach.pl , blog.pl
-
Odkrył w lesie niewybuchy
Prawie dwieście sztuk amunicji karabinowej 7,62 mm i pocisk artyleryjski, zabezpieczyli saperzy z jednostki wojskowej z Wesołej. Prawdopodobnie pochodzący z czasów drugiej wojny światowej arsenał znalazł kilkunastoletni chłopiec, który bawił się w lesie w Gliniaku. Dzięki informacji od mińskich policjantów, specjaliści od niewybuchów zabezpieczyli i wywieźli na poligon znalezioną amunicję.
-
Nowe przepisy dla bezpieczeńtwa na imprezach masowych!
Nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych w sposób szczególny traktuje mecze piłki nożnej. Rozwiązania z 20 marca 2009 roku mają zapewnić większe bezpieczeństwo na stadionach. Zaostrzenie kar dla pseudokibiców, zakaz stadionowy, elektroniczny system identyfikacji kibiców to tylko niektóre rozwiązania nowej ustawy. Przepisy ustawy wchodzą w życie 1 sierpnia wraz z rozpoczynającymi się rozgrywkami ekstraklasy.
-
Kradł słodycze i dezodoranty
Dzięki błyskawicznej reakcji personelu sklepowego i pracowników ochrony, w jednym z marketów w centrum Mińska Mazowieckiego, udało się zatrzymać 17-latka z kałuszyńskiej gminy, który próbował wynieść ze sklepu dwa dezodoranty i trzy czekolady. Towar odzyskano, a złodzieja policjanci ukarali kilkusetzłotowym mandatem.
-
Ten rower czeka na właściciela
Policjanci z Halinowa w dalszym ciągu poszukują właściciela roweru, po którym na stojaku zostało tylko koło z zapięciem. Zatrzymano już sprawcę, który przyznał się do kradzieży, odzyskano też rower, który kompletny czeka w Komisariacie, żeby tylko zgłosił się po niego właściciel. Policjanci przypominają, że rower był przypięty do stojaka przed sklepem spożywczym przy ulicy Bema. Prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Halinowie.
-
Ukrywał się we Włoszech
Kilka dni temu w policyjnym konwoju z zatrzymanymi na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania, znalazł się 37-letni mińszczanin Jacek K, który od 2006 roku ukrywał się przed mińskimi policjantami. Mężczyzna ścigany za wymuszenie rozbójnicze i oszustwa, uciekł z Polski przed wyrokiem dwóch lat więzienia. Dzięki międzynarodowej współpracy możliwe było zatrzymanie mężczyzny.
-
Uratowali ludzkie życie
Błyskawiczna reakcja mińskiego oficera dyżurnego i jego zastępcy, prawdopodobnie uratowała życie 37-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy, który napisał kobiecie poznanej na jednym z forów internetowych, że zamierza targnąć się na życie. Policjanci po żmudnych sprawdzeniach w policyjnych bazach danych, dowiedzieli się kto jest autorem wiadomości. Informacja trafiła do bydgoskich mundurowych. Niedoszły samobójca trafił już pod opiekę lekarzy. Dziękował wszystkim za uratowanie życia.
-
Motocyklowe patrole
Do dwóch prawie 100 konnych motocykli Yamaha, którymi jeżdżą policjanci z drogówki dołączyły dwa kolejne honda CB 250. Na tych właśnie motocyklach policjanci będą pełnić patrole w ruchu drogowym, głownie na miejskich ulicach, ale też w pobliskich gminach i na terenie całego powiatu mińskiego. Policjanci będą reagować na każdy przejaw łamania przepisów drogowych.
-
Auto spłonęło w wypadku
Na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Kazikowskiego w Mińsku Mazowieckim spłonął bus. Auto było uderzone z tyłu przez samochód lawetę, a następnie wjechało pod naczepę stojącego przed nim tir-a. Kierowca płonącego forda zdążył wynieść pasażerkę, która doznała stłuczeń głowy. Poza tym nikt nie odniósł obrażeń. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Policjanci apelują o uwagę i koncentrację za kierownicą.
-
Policyjna akcja „Nietrzeźwi na drodze”
W ramach akcji skierowanej przeciwko pijanym uczestnikom ruchu drogowego, na drogach mińskiej gminy policjanci wzmogli kontrole rowerzystów. W ciągu niespełna trzech godzin w ręce policjantów wpadło trzech nietrzeźwych właścicieli „jednośladów”: Ryszard K. (l. 39) ponad 3 promile alkoholu, Janusz Z. (l. 36) prawie 2 promile alkoholu i Sławomir R. (l. 34) z wynikiem 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zapowiadają kolejne takie akcje w całym powiecie mińskim.
-
Wandal w potrzasku patrolowców
Pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata, tysiąc złotych grzywny i obowiązek naprawienia szkody, to kary jakim na policyjnym przesłuchaniu poddał się 26-letni mińszczanin Łukasz W. Mężczyzna zniszczył szybę w samochodzie mieszkańca Warszawy. Dzięki szybkiej informacji policjanci mogli zatrzymać wandala. Jak widać błyskawiczna reakcja na przestępstwo, przeszkodziła w ucieczce „niszczyciela”.
-
Wykład z pierwszej pomocy
Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu ratowników medycznych, w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim zorganizowano szkolenia dla policjantów wszystkich służb. Prawie 40 funkcjonariuszy wysłuchało wykładu Katarzyny Szubińskiej, by po nim przejść do ćwiczeń praktycznych z „fantomem”, w ramach resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Policjanci mogli w ten sposób utrwalić wiedzę zdobytą uprzednio na resortowych kursach.
-
Kierowca zginął w Hucie Mińskiej
Tragiczny wypadek wydarzył się na drodze nr 802. Jadący od Mińska Mazowieckiego do Huty Mińskiej 37-letni mińszczanin, z nieznanych przyczyn stracił panowaniem nad volkswagenem, którym kierował, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Jadący razem 32 letni pasażer trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. Wszystkie okoliczności w tej sprawie wyjaśni teraz śledztwo prowadzone pod nadzorem mińskiej prokuratury.