Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wykorzystał okazję, ukradł i wpadł
W ręce kryminalnych wpadł 27-letni Mariusz W, który miał na koncie kilka ostatnich spraw: wykorzystując nieuwagę sprzedawcy, w jednym ze sklepów ukradł laptopa, w kolejnym sięgnął pod ladę i uciekł z gotówką. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim ponad gram marihuany. Mariusz W. dobrowolnie podał się karze jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Już niedługo mężczyzna trafi za mury zakładu karnego.
-
Nie miał, bo nie odebrał
Nie odebrałem po zdanym egzamin-tymi słowami tłumaczył się policjantom z drogówki 26-letni Kamil L, którego zatrzymano do kontroli jadącego samochodem. Brak dokumentu to jedno, a prawie 2 promile alkoholu w organizmie to już druga poważniejsza kwestia. Kamil L. opuścił mury Komendy dopiero po tym, jak usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.
-
Uciekał w kierunku hurtowni alkoholi
Intuicja czy przypadek, a może po prostu strach przed policyjną obławą, sprawił że pijany kierowca Robert W. staranował ogrodzenie w jednej z podmiejskich hurtowni alkoholi. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Robert W. odpowie teraz przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazd, sądowy zakaz i wysoka grzywna.
-
Policyjny happening na dożynkach w Wólce Mińskiej
Już tradycją stało się uczestnictwo mińskiej Policji w różnego rodzaju uroczystościach, zarówno państwowych jak i kościelnych. Tym razem policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii po przewodnictwem naczelnika komisarza Piotra Słońskiego uczestniczyli we mszy świętej z okazji dożynek w Wólce Mińskiej. W uroczystościach prowadzonych przez kapelana mińskiej Policji księdza Jerzego Daneckiego udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, starosta miński Antoni Jan Tarczyński oraz policjanci z Mińska Mazowieckiego.
-
Udzielał i miał przy sobie narkotyki
Kryminalni zatrzymali Michała Z. 22-letniego mieszkańca gminy Kałuszyn, u którego w czasie kontroli znaleziono fifkę z marihuana. Idąc dalej narkotykowym śladem policjanci zgromadzili materiał, świadczący o tym że właściciel „prochów” udzielał środki odurzające innym osobom. Michał Z. dobrowolnie poddał się karze.
-
Wandale z altanki
Pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, to kara jakiej poddał się 17-latek Łukasz W. mieszkaniec mińskiej gminy, który zniszczył altankę na boisku szkolnym w Hucie Mińskiej. „Wandal” miał też 16-letniego wspólnika, który za niszczycielski występek odpowie przed Sądem Rodzinnym. Policjanci przypominają, że polskie prawo surowo ocenia tego typu zachowania.
-
Odzyskany skuter
W poniedziałkowe popołudnie 31 sierpnia 2009 roku, w Kałuszynie, dwóch nieletnich sprawców ukradło skuter z terenu jednej z posesji przy ul. Wojska Polskiego. Dzięki wysiłkom policjantów z Kałuszyna oraz specjalistów z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii KPP w Mińsku Mazowieckim pojazd został odzyskany a sprawcy ustaleni. Jak się okazało są to dwaj, znani Policji za inne przestępstwa 15-latkowie, którzy działali wspólnie. Teraz sprawcy też razem poniosą odpowiedzialność przed Sądem Rodzinnym.
-
Bezpieczna droga do szkoły 2009
W tym tygodniu rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieci z bagażem wakacyjnych wspomnień ruszyły do szkoły. Z policyjnych statystyk wynika, że właśnie pierwsze dni września mogą być dla najmłodszych szczególnie niebezpieczne, stąd policyjne patrole pojawiły się w okolicach szkół w powiecie minskim. Funkcjonariusze wspierani przez strażników miejskich i żandarmerię wojskową czuwali nad bezpieczeństwem rozpoczynających naukę dzieci.
-
Komendant podziękował za odwagę
W atmosferze niezwykłej życzliwości i serdecznych podziękowań odbyło się spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji w Mińsku Mazowieckim, dwóch kobiet, dzięki którym mińskim policjantom udało się obezwładnić i zatrzymać wandala niszczącego samochody. Stanisław Uścińska i jej siostra Wanda Arcimowicz to wzory do naśladowania. Ryzykując własnym zdrowiem i życiem, nie dopuściły do ucieczki agresora rozbijającego prywatną własność. W imieniu Komendanta Stołecznego Policji inspektora Adama Mularza, Dariusz Pergoł wręczył bohaterkom pamiątkowe plakiety.
-
Policjanci na pikniku w Wólce Mińskiej
W niedzielnym pikniku rodzinnym zorganizowanym w Wólce Mińskiej przez kapelana lokalnej Policji księdza Jerzego Daneckiego, wzięło udział liczne grono policjantów, na czele z Komendantem Powiatowym młodszym inspektorem Dariuszem Pergołem. Spotkanie z mieszkańcami było okazją do zaprezentowania sprzętu, którym dysponują na co dzień funkcjonariusze. Wszyscy piknikowicze mogli z bliska przyjrzeć się pracy technika kryminalistyki, postrzelać na symulatorze strzeleckim, usiąść na motocyklu, czy też zwiedzić cztery oznakowane radiowozy. Każdy przez chwile chciał poczuć się stróżem prawa w policyjnej czapce, czy też z „lizakiem” w ręku.
-
Śmiertelny wypadek w Kobiernem
Tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się wczoraj na odcinku krajowej dwójki w Kobiernem. Z nieznanych jeszcze przyczyn, 24-letni mińszczanin jadący hondą accord w kierunku Mińska Mazowieckiego, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Siła uderzenie zmiażdżyła samochód, który dosłownie owinął się wokół drzewa. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. Policjanci apelują, kolejny już raz o bezpieczne zachowania na drodze. Policjanci tymczasem będą wyjaśniać wszystkie okoliczności ostatniego zdarzenia drogowego.
-
Pijany kierowca potrącił małą dziewczynkę
Na trzy miesiące tymczasowego aresztu trafił do zakładu karnego 56-letni Janusz Z. mieszkaniec mińskiej gminy, który potrącił samochodem dwu i pół letnią dziewczynkę. Mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia. Poszkodowana dziewczynka trafiła do szpitala z poważnymi urazami głowy. To kolejny przykład bezmyślnej jazdy „po kielichu”.
-
Aresztowano sprawców brutalnego napadu
Sceny niczym z najczarniejszego kryminału rozegrały się na ulicy Dobrzyckiego w Cegłowie. 64-letnia mieszkanka jednej z pobliskich miejscowości padła ofiarą dwóch wyjątkowo brutalnych sprawców. Pobita, przyduszona i ograbiona wezwała na pomoc Policję. Funkcjonariusze z Mrozów nie dali szans na ucieczkę 18-letniemu Maciejowi A. i 22-letniemu Przemysławowi Ł. „Rozbójników” aresztowano na najbliższe dwa miesiące. Mężczyźni mogą mieć na sumieniu jeszcze inne przestępstwa.
-
Pijany kierowca uderzył w drzewo
Dwa lata zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i wysoka grzywna, to kara jakiej poddał się 22-letni Robert K. mieszkaniec mińskiej gminy, który stracił panowanie nad fiatem cinquecento i uderzył w drzewo. Jadąca z nim 23-letnia pasażerka trafiła do szpitala na obserwację. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
-
Zagubiony konik
Policjanci z Sulejówka pomogli zagubionemu koniowi wrócić do rodzimej stadniny w Wesołej. Zwierzaka zauważono, jak biegał ulicami miasta, a później zdezorientowany wpadł na teren szkoły przy ulicy Narutowicza. Tam właśnie funkcjonariusze otoczyli opieką zagubionego konia. Właściciele nie kryli radości z jego odnalezienia.
-
Z siekierą po papierosy
Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich zatrzymali 15-letniego Macieja W. który wspólnie ze swoim rówieśnikiem Kamilem P. napadli na jednego mieszkańców Kałuszyna, budząc go w środku nocy, zastraszając siekierą i żądając papierosów. Zdecydowana postawa mieszkańca uniemożliwiła sprawcom popełnienie przestępstwa. Policjanci w dalszym ciągu, namierzają Kamila P, który kolejny raz uciekł z ośrodka wychowawczego.
-
Wpadła z tysiącem paczek papierosów
Tysiąc paczek papierosów pozbawionych polskich znaków skarbowych, znaleźli policjanci, w aucie prowadzonym przez 33-letnią mieszkankę powiatu ostrowieckiego. Kobieta usłyszał już zarzut przewożenia towarów bez znaków skarbowych. Zuzanna P. przyznała się do nielegalnego procederu i dobrowolnie poddała się karze. Zapłaci teraz wysoką grzywnę.
-
„Ostatni skok” na wolności
W ręce kryminalnych wpadł 27-letni Marek K, który próbował uniknąć 50 dni aresztu. Miał na koncie jedną udaną ucieczkę, zejście po barierkach z czwartego piętra i skok z balkonu przy ulicy Nadrzecznej w Mińsku Mazowieckim. Za drugim razem jednak nie miał żadnych szans. Kryminalni znaleźli go schowanego za wersalką, zabrali do Komendy i przewieźli do zakładu karnego, gdzie odbywa już zasądzoną karę więzienia.
-
Grzybobranie z granatem moździerzowym
Policjanci wspólnie z saperami z jednostki wojskowej w Wesołej, zabezpieczyli granat moździerzowy, znaleziony na grzybobraniu w mikanowskim lesie. Arsenał pochodził prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej. Pocisk miał ponad metr długości i według opinii specjalistów mógł być niebezpieczny. Policjanci apelują o zachowanie maksimum bezpieczeństwa przy takich znaleziskach i bezzwłoczne powiadomienie właściwych służb.
-
„Siódemka” nie zawsze szczęśliwa
Trzy młode kobiety i czterech mężczyzn ukarali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, za picie alkoholi w miejscu publicznym. Wylegitymowana grupa młodzieży urządziła sobie spotkanie koleżeńskie na terenie przedszkola. Niewłaściwe zachowanie dużych „przedszkolaków” nie uszło uwadze stróżów prawa, których reakcja była błyskawiczna.
-
Udana „akcja w bibliotece”
Pragnienie internetowego surfowania w miejskiej bibliotece okazało się silniejsze, od konieczności ukrycia się przed Policją. Ryzykując wpadką 15-letni Kamil P. zasiadł przy klawiaturze, wybierając raz po raz ulubione strony internetowe. Nie wiedział, że policjanci z Mińska Mazowieckiego i lokalni stróże prawa cały czas próbują go namierzyć, po tym jak uciekł z ośrodka socjoterapii. W czasie ucieczki Kamil P. popełnił kilka przestępstw, za które odpowie teraz przed Sądem. Akcja w bibliotece udała się, Kamila P. zatrzymano i przewieziono do Policyjnej Izby Dziecka w Warszawie.
-
Nie zapłacił za paliwo
Policjanci z drogówki zatrzymali mężczyznę, który dzień wcześniej na jednej z lokalnych stacji paliw zatankował ponad 60 litrów oleju napędowego. Mężczyzna odjechał, nie płacą za towar. Nie przeczuwał, że informacje o całym zajściu przekazano Policji. W ten sposób 32-letni mieszkaniec województwa lubelskiego stał się paliwowym złodziejem, przez roztargnienie jak tłumaczył stróżom prawa. Wszystkie dowody weźmie teraz „na szalę” rodzimy sąd.
-
Czy to sumienie, czy strach przed karą ?
Zatrzymanie sprawcy przestępstwa nie jest łatwe, wymaga bowiem wielu godzin żmudnych analiz, przesłuchań i zdobywania dowodów. Czasami są jednak odstępstwa. Do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim zgłosiła się 17-letnia Wioletta P. mówiąc, że ukradła pieniądze w sklepie. Policjanci potwierdzili fakt popełnienia przestępstwa i przedstawili zarzut sklepowej „złodziejce”. Młoda kobieta dobrowolnie poddała się karze.
-
Aresztowany za wymuszenia rozbójnicze
Dzięki żmudnej pracy mińskiej dochodzeniówki i kryminalnych udało się zatrzymać, zebrać dowody i przedstawić zarzut 18-letniemu mieszczaninowi Piotrowi, W, który wymuszał pieniądze od kilkunastoletniego mieszkańca. Grożąc mu pobiciem i zamachem na zdrowie, wyłudził od swojej ofiary kilka tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował wobec Piotra W. jeden miesiąc tymczasowego aresztu. „Rozbójnikowi” grozi kara 10 lat więzienia.
-
Rozbita bimbrownia i akcja na rynku
100 litrów zacieru, urządzenia do produkcji bimbru, 7 butelek ze spirytusem i kilkanaście paczek papierosów bez znaków skarbowych, to wynik działań przeprowadzonych przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i mundurowych z Mrozów. Bimbrownię rozbito u jednego z mroziańskich rolników, a spirytus zabezpieczono na targowisku w Kałuszynie od obywatelki Ukrainy. Policjanci zapowiadają kolejne działania i akcje na powiatowych rynkach i targowiskach.