Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ukarany za prochy
Wystarczyła fifka nabita marihuaną, żeby trafić do policyjnej celi i usłyszeć zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Sprawa dotyczyła jednego z uczniów jednej z mińskich szkół ponadgimnazjalnych 18-letniego Mateusza T, który wpadł w ręce policjantów na przerwie między lekcjami. Policjanci przypominają, że zgodnie z polskim prawem, nawet najmniejsza ilość narkotyku wystarczy, żeby odpowiedzieć karnie.
-
Grupa oszustów rozbita
Kilkadziesiąt kredytów opiewających na sumę kilkuset tysięcy złotych wyłudzono z różnych banków w powiecie mińskim. Policjantom z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą udało się zatrzymać kilka osób powiązanych z tym procederem. Do policyjnego aresztu trafiła między innymi 26-letnia Anna L. i 21-letni Artur M. Obydwoje usłyszeli już zarzut wyłudzenia kredytów bankowych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci planują kolejne zatrzymania.
-
Jestem „Wojtek”, nie wiem o co chodzi
Takie słowa wypowiedział mężczyzna, którego policjanci zatrzymali w okolicach Sulejówku, w związku z realizacją w sprawie włamania. Po dokładnym wylegitymowaniu i sprawdzeniu domniemanego „Wojtka” okazało się, że jest nim poszukiwany przez stołeczną Policję 21-letni Michał S. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego, wcześniej jednak usłyszał zarzut współudziału w kradzieży, którą popełnił w Sulejówku.
-
Rozbójnicy wpadli w zasadzkę
Dwa tygodnie żmudnych działań mińskich kryminalnych zakończyły się zatrzymaniem dwóch mieszkańców stolicy, którzy pod koniec lutego napadli na pasażera pociągu na trasie Warszawa - Sulejówek. Do policyjnego aresztu trafili Jan L. (l. 25) i Michał Z. (l. 26). Obydwaj usłyszeli zarzut popełnienia rozboju. Miński Sąd zastosował wobec rozbójników trzy miesiące tymczasowego aresztu. Grozi im teraz 12 lat więzienia.
-
Jak uniknąć spotkania z oszustem
Złodziejskie sposoby oszukiwania starszych ludzi są przeróżne. Ograniczone zaufanie do wszelkiej maści podejrzanych typów może uchronić starszą osobę przed finansową stratę. Wpuszczając kogokolwiek do domu należy upewnić się, czy ktoś pukając do drzwi nie próbuje nas oszukać. W przypadku, który opiszemy, starsza kobieta padła ofiarą pary oszustów. Otworzyła drzwi, kiedy poproszono ją o kartkę i długopis, żeby zostawić informację sąsiadowi. Tego jednak nie w domu nie było, a staruszka straciła 10 tysięcy złotych.
-
Zareagował po służbie
Policjantem jest się, a nie bywa. Taką dewizą kierował się jeden z mińskich funkcjonariuszy, dzięki któremu zatrzymano pijanego kierowcę Michała F. (l. 41). Mężczyzna ten jadąc volkswagenem krajową dwójką wykonywał niebezpieczne dla innych kierowców manewry. Dzięki reakcji naszego policjanta i błyskawicznej akcji kałuszyńskich stróżów prawa, udało się uniknąć przykrych następstw nieodpowiedzialnego zachowania.
-
Okradli modelarzy
Do policyjnego aresztu trafiło dwóch 20-latków z Mińska Mazowieckiego: Michał W. i Grzegorz S. zamieszanych w sprawę włamania do jednego z osiedlowych klubów. Łupem złodziei padła modelarska wiertarka, warta kilkaset złotych. Złodzieje usłyszeli już zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem i dobrowolnie poddali się karze.
-
Sutener w rękach kryminalnych
Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali dwóch braci pochodzących z Bułgarii, zamieszanych w sprawę 25-letniej obywatelki Rumunii, której grożono i wymuszano od niej pieniądze. Sutenerem okazał się starszy z braci. To on właśnie czerpał korzyści z nierządu. Sąd Rejonowy na wniosek Policji i Prokuratury tymczasowo aresztował sutenera. Wobec młodszego brata prokurator wydał zakaz opuszczania granic Polski i oddał go pod dozór Policji.
-
Marihuana zamiast gitary
W potrzasku kryminalnych z Mińska Mazowieckiego i sulejóweckich stróżów prawa znalazł się jeden z mieszkańców Sulejówka, u którego znaleziono prawie siedem gramów narkotyku. Okazał się nim 16-latek, który ukrył marihuanę w pokrowcu po gitarze. Prochy zabrano do depozytu, a ich właściciela na przesłuchanie. „Gitarzysta” odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym.
-
Ich celem była kobieta
Policjanci z Wydziału Kryminalnego namierzyli i zatrzymali dwóch dwudziestolatków Łukasza P. i Dariusza L. którzy „przywędrowali” z jednej z podcegłowskich miejscowości do stolicy powiatu, gdzie pobili i okradli 37-letnią kobietę. Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzut popełnienia rozboju. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.
-
Pościg za motocyklistą z 3 promilami
W ręce funkcjonariuszy z drogówki wpadł 33-letni Paweł M. który próbował uciec motocyklem przed policyjną kontrolą. Stróże Prawa nie dali szans mężczyźnie na ucieczkę, błyskawicznie dogonili go, obezwładnili i osadzili w areszcie. Paweł. M. usłyszał już zarzut jazdy motocyklem po alkoholu. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz pozostała mu już tylko jazda rowerem.
-
Policjanci z AlcoBlow w akcji
Kilkadziesiąt kontroli w ciągu godziny można przeprowadzić nowym urządzeniem do sprawdzania alkoholu w powietrzu, zarówno w wydychanym przez kierowcę, jak i znajdującym się w kabinie pojazdu. Takim właśnie AlcoBlow dysponują już kilka tygodni policjanci z mińskiej drogówki. Urządzenie pozwala sprawdzić wstępnie więcej kierowców, a co za tym idzie zwiększyć szansę na to, że pijany kierowca nie uniknie kontroli.
-
Diagnosta poświadczał nieprawdę
Nielegalny proceder poświadczania nieprawdy przez 52 letniego Sławomira L. mieszkańca Warszawy zakończył się dla niego zarzutami. Policjanci wpadli na trop mężczyzny po tym jak zdobyli informacje, że badania techniczne mogą przechodzić auta, które tak naprawdę nie przejeżdżają przez tunel w stacji diagnostycznej. Z policyjnych analiz wynika, że Sławomir L. miała na koncie kilka „poświadczonych” samochodów. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.
-
14-latek przyłapany na kradzieży
Złodziejska pokusa kazała się pechowa dla 14-letniego mieszkańca mińskiej gminy, który połasił się w sklepie na dwa batony i napój energetyczny. Złodziejaszka wypatrzyli ochroniarze, kiedy próbował ukryć skradzione z półki fanty. Młodzieńca wylegitymowali i przeszukali policjanci, którzy zwrócili produkty personelowi sklepu.
-
Pierwszy dzień wiosny
Jak co roku w pierwszych dniach wiosny na ulicach miast i wsi powiatu mińskiego pojawi się większa ilość patroli, w dużej części policjantów „po cywilnemu”. Tradycyjnie te dni kojarzą się nam z wagarami jest to ”Pierwszy Dzień Wiosny”. Policjanci służb patrolowych i dzielnicowi, w ramach codziennej służby, dokonają szczególnej kontroli miejsc gromadzenia się młodzieży. Policyjna akcja potrwa do najbliższego poniedziałku.
-
Przejażdżka po dwóch promilach
31-letni Tomasz K. mieszkaniec dobrzańskiej gminy, feralną przejażdżkę samochodem, będzie pamiętał szczególnie przez najbliższe dwa lata, bo tyle ma obowiązywać sądowy zakaz. Mężczyzna z dwoma promilami alkoholu w organizmie, na łuku drogi w Kolonii Stanisławów, stracił panowanie nad autem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Sprawa zakończyła się dla niego policyjnymi zarzutami.
-
Grzywna za dwie kawy
Nie opłaciła się kradzież dwóch opakowań kawy 27-letniemu obywatelowi Gruzji, którego zatrzymano w jednym z marketów w gminie Dębe Wielkie. Mężczyznę ujęli sprzedawcy i powiadomili policjantów z halinowskiego Komisariatu. Sklepowy złodziej odpowiedział już przed sądem za kradzież kawy.
-
„Audiofile” zatrzymani na gorącym
Wystarczył jeden telefon od mieszkańca, żeby policjanci z Halinowa mogli pokrzyżować złodziejski plan włamywaczom, którzy włamali się do prywatnego letniska w Długiej Kościelnej. Złodziejskim łupem zdążyło paść jedynie przenośne radio. Policjanci odzyskali fanty i zatrzymali dwóch złodziei: 18-letniego Michała R. i jego 15-letniego wspólnika.
-
Zygzakiem na spacer
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 31-letni Ryszard P. który wyszedł na spacer z trzyletnią córką. Przed zgubnymi skutkami niewłaściwej opieki uchroniła dziecko błyskawiczna reakcja policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego. Mężczyznę zatrzymano i zabrano do aresztu. Ryszard P. usłyszał już zarzut spowodowania zagrożenia podczas sprawowanej „opieki”.
-
Fałszował faktury na paliwo
W ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wpadł 49-letni Andrzej P. który pod przykrywką legalnej działalności, na jednym z parkingów dla ciężarówek w powiecie mińskim, fałszował i sprzedawał „lewe” faktury potwierdzające kupno paliw. Mężczyzna usłyszał zarzut fałszerstwa i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci badają teraz okoliczności związane z nielegalnym procederem.
-
Pięcioro rannych w wypadku
W niedzielę 14.03.2010r. o godz. 20.20 w miejscowości Wiciejów (gm. Cegłów) doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Mieszkanka Mińska Mazowieckiego kierująca Citroenem Saxo, jechała właśnie w stronę domu, kiedy to nieoczekiwanie zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem Renault Clio, kierowanym przez mieszkańca gm. Mrozy.
-
Młodzież odwiedziła mińską Policję
W minioną środę 10 marca br. mińską Policję odwiedziło prawie 30 licealistów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie z policjantami odbyło się w ramach siódmej edycji ogólnopolskiego „Dnia Przedsiębiorczości” . Gośćmi byli uczniowie z klas wojskowych ale i nie tylko. Młodzież odbyła ponad dwugodzinne praktyki poznając tajniki policyjnej służby na różnych stanowiskach. Jak zwykle najciekawszy był wykład techników kryminalistyki.
-
Dachowanie zakończone na reklamie
Przedwczoraj, w samo południe w Dobrem, doszło do poważnego wypadku samochodowego. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że kierujący Oplem Omega wyprzedził inny samochód tj. Opla Vectrę, a następnie najprawdopodobniej tracąc panowanie nad pojazdem zjechał do przydrożnego rowu, dachując i zatrzymując się na przydrożnej reklamie. Wszystko rozegrało się tuż przed zakrętem na drodze prowadzącej z Jakubowa do Dobrego....
-
Zatrzymany sprawca napaści w parku
W dniu 09.03.2010 r. około godziny 14.20 młody mężczyzna pobił wracających ze szkoły uczniów. Sprawca był najprawdopodobniej pijany, czuć było od niego alkohol. Zaatakował dwoje uczniów na terenie parku miejskiego. Bił ich pięściami po głowie i kopał po ciele, przewracając jednego z nich na ziemię a następnie uciekł i w kierunku ul. Budowlanej. Wezwani policjanci natychmiast ruszyli w penetrację. Ich szybka reakcja doprowadziła do schwytania napastnika.
-
Działania "Bezpieczny Pasażer"
Akcja "Bezpieczny pasażer" zaplanowana została na okres od 5 marca do 2 kwietnia bieżącego roku. Działania prowadzone będą przy zaangażowaniu wszystkich policjantów oraz ścisłej współpracy pomiędzy jednostkami i komórkami organizacyjnymi komendy z użyciem innych podmiotów pozapolicyjnych.