Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Rzucił się z nożem na samochody
Stan upojenia alkoholowego nie pozwolił 38-letniemu Zbigniewowi K. nadmuchać policyjnego alkomatu. Zatrzymany przez sulejóweckich stróżów prawa mężczyzna, trafił do policyjnej celi, po tym jak w szale agresji, z nożem w ręku rzucił się na trzy samochody, zaparkowane na jednej z ulic w Sulejówku. Wandalowi przedstawiono zarzut umyślnego zniszczenia prywatnej własności. Zbigniew K. dobrowolnie poddała się karze.
-
Złodziejskie bajanie
„Przyszedłem do siostry, która uczy się w tej szkole”-takie wytłumaczenie znalazł sobie 19-letni mieszkaniec Sulejówka, który ukradł telefon w jednym z sulejóweckich gimnazjów. Policjantom udało się odzyskać aparat, a 19-latkowi przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży. Jasne było też, że rzekoma „siostra” została przez niego wymyślona.
-
Mógł próbować ucieczki
Taką właśnie wersję wydarzeń, zakładającą że 22-letni Łukasz D. będzie próbował ucieczki, przyjęli mińscy kryminalni zajmujący się na co dzień ściganiem przestępców ukrywających się przed w wymiarem sprawiedliwości. Sprawnie przeprowadzona akcja uniemożliwiła Łukaszowi D. ucieczkę z miejsca zasadzki. Policyjny konwój zabrał już mężczyznę za mury zakładu karnego.
-
Ukrywał przerabiane wiatrówki
Kilka sztuk broni palnej i amunicję zabezpieczyli sulejóweccy policjanci podczas przeszukania domu 30-letniego Michała J. Wśród palnych egzemplarzy znajdowała się broń i amunicja, na które mężczyzna nie miał wymaganych zezwoleń. Cały arsenał trafił do policyjnego magazynu, a Michał J. na przesłuchanie, gdzie przedstawiono mu zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi mu 8 lat więzienia.
-
Wspólna akcja z celnikami
Ponad 700 paczek papierosów bez znaków akcyzowych i kilka litrów spirytusu, to wynik wspólnych działań policjantów i funkcjonariuszy Służby Celnej. Podczas akcji zatrzymano Roberta B. 56-letniego mieszkańca Siedlec, który ukrył w swoim samochodzie nielegalne towary oraz kierowcę ukraińskiego autobusu, któremu za schowek służyła lodówka. Pierwszy z mężczyzn usłyszał zarzut przewożenia towarów bez akcyzy, natomiast drugiego ukarano kilkusetzłotowym mandatem.
-
Komendanci na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Rozwoju Powiatu Mińskiego
Na ostatnim spotkaniu z Komisją Bezpieczeństwa i Rozwoju Powiatu Mińskiego, dwóch zastępców Komendanta Powiatowego Policji przedstawiło wyniki pracy osiągnięte przez wszystkie komórki organizacyjne mińskiej Komendy w 2009 roku. Najwyższa w garnizonie stołecznym 68 procentowa wykrywalność, to powód do satysfakcji, ale też odzwierciedlenie skuteczności pracy mińskich stróżów prawa. Kolejne wystąpienie Komendantów przewidziano na czwartkowej sesji rady powiatu mińskiego.
-
Gimnazjaliści, bimber i nielegalna „meta”
Policjanci z Dobrego wpadli na trop bimbrownika z miejscowej gminy, który pokątnie wytwarzał alkohol i sprzedawał go nieletnim. Sprawa wyszła na jaw, po tym jak policjanci wzięli pod lupę pewnego 14-letniego gimnazjalistę, który podchmielony wracał ze szkoły do domu. W sprawę zamieszany był również inny gimnazjalista, który zapraszał 14-latka na degustację domowych trunków. Bimbrownik odpowie teraz za sprzedaż alkoholu nieletnim i wyrabianie alkoholi bez wymaganego zezwolenia.
-
„Tomaszu, a skąd Ty się tutaj wziąłeś”
Takimi słowami zdziwiona babcia zwróciła się do swojego wnuczka Tomasza S. (l. 22), kiedy ten wygramolił się z szafy z ubraniami. Policjanci od razu zorientowali się, że staruszka doskonale wiedziała, gdzie ukrył się jej wnuczek. Tomasz S. trafił w rezultacie do Komendy, skąd miał wyjechać do zakładu karnego. Przed 38-dniową odsiadką uchroniła go jednak rodzina, która wpłaciła zalegającą grzywnę.
-
Rozbito grupę oszustów bankowych
Spektakularna akcja pod mińskim dworcem kolejowym zakończyła się zatrzymaniem trójki oszustów bankowych: Adrianny A. (l. 31), Wojciecha S. (l. 28) i Tomasza M. (l. 26), którzy wyłudzili w kilku bankach ponad 70 tysięcy złotych. Wszyscy usłyszeli zarzut licznych wyłudzeń kredytowych przy pomocy fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu. Sąd aresztował oszustów na trzy miesiące. Policjanci badają role, jakie pełnili poszczególni oszuści w tym procederze. Sprawa ma charakter rozwojowy.
-
Spuszczał paliwo swojemu sąsiadowi
Złodziejski proceder pewnego 17-letniego mieszkańca Kałuszyna przerwali policjanci z miejscowego posterunku. Okazało się, że młodociany przestępca kradł benzynę i olej napędowy. Nie gardził też pustymi kanistrami. Wszystkie fanty pochodziły z sąsiedniej posesji. Uszczuplanie sąsiedzkiego majątku 17-latek okupił policyjnymi zarzutami. Ostatecznie złodziej paliwa dobrowolnie poddał się karze.
-
Rozbój z gazem pieprzowym
12-latek, 15-latka i 16-latek, próbowali napaść na przechodzącą ulicą Bema w Halinowie kobietę. Swoją niedoszłą ofiarę zaatakowali gazem pieprzowym. Stanowczy opór kobiety, zakończył się ucieczkę trójki rozbójników. Podczas pościgu mąż napadniętej ujął 15-letnią napastniczką, kolejnych dwóch chłopców zatrzymali halinowscy policjanci. Cała trójka odpowie teraz za próbę rozboju przed Sądem Rodzinnym.
-
Śmiertelno żniwo w Augustówce
Bilans tragicznego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 2 w Augustówce to trzy ofiary śmiertelne, dwie osoby ranne i dwa doszczętnie rozbite samochody. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. Wstępnie ustalono, że daewoo espero jadące w kierunku Siedlec zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z jadącym z naprzeciwka fiatem brava. Policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności, w jakich doszło do śmiertelnego zderzenia.
-
Policyjne motto na konferencję „jest lepiej, ale…..”
Policjanci z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim mieli okazją wziąć udział w drugiej edycji konferencji „Młodzież dla siebie-bezpieczna jazda”. Z ramienia lokalnej Policji wystąpił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego komisarz Piotr Wojda, który znalazł się w elicie zaproszonych gości: znanego dziennikarza motoryzacyjnego Adama Kornackiego i publicysty Jarosława Korczaka. Policjanci zaprezentowali niezwykle ciekawą prezentację pt: „Jest lepiej, ale.......”.Młodzieży pokazano też liczne policyjne nowinki techniczne: miernik prędkości ISKRA-1, tester AlcoBlow i gogle imitujące obraz widziany przez osobę, której stężenie alkoholu w organizmie wynosi ponad 1 promil.
-
Uliczni wandale zatrzymani
W ręce policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego wpadło dwóch wandali, z których jeden na ulicy Kazikowskiego w Mińsku Mazowieckim rzucił kamieniem w szybę przejeżdżającego audi. Zarzuty umyślnego uszkodzenia mienia usłyszeli 29-latkowie Paweł P. i Damian W. Wobec pierwszego z nich prokurator zastosował policyjny dozór. Policjanci proszą, aby nie lekceważyć takich zachowań i od razu dzwonić na numer alarmowy 112 lub 997, aby zwiększyć szanse zatrzymania dewastatorów na gorącym uczynku przestępstwa.
-
Weterani drogówki na emeryturze
Na zasłużoną emeryturę policyjną przeszło dwóch doświadczonych policjantów z mińskiej drogówki. Aspirant Wacław Spodar wiceszef mińskiej drogówki ponad trzydzieści lat pracował na rzecz drogowego bezpieczeństwa, wielokrotnie nagradzany za bogate doświadczenie, z którego mogło korzystać wiele młodych policyjnych pokoleń. Drugi z nich to sierżant sztabowy Marek Szczepański, który ponad dwadzieścia lat z dumą nosił policyjny mundur. Odchodzącym ze służby stróżom prawa, na uroczystej odprawie z całego serca podziękował Komendant Powiatowy Policji podinspektor Robert Kokoszka.
-
Uciekł z miejsca wypadku
Policjanci poszukują świadków wypadkowego drogowego, który wydarzył się 10 kwietnia tego roku o godzinie 16:10 w Sulejówku na Trakcie Brzeskim. Samochód nieznanej marki, prawdopodobnie Chrysler Voyager koloru zielonego uderzył w osobową mazdę. Prawdopodobny sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanym i odjechał z miejsca wypadku, pozostawiając na miejscu tablicę rejestracyjną. Policjanci próbują namierzyć właścicieli auta, jednak proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogły widzieć to zdarzenie i pomogą zrekonstruować jego przebieg. Chryslerem poruszało się dwóch mężczyzn w średnim wieku i młoda kobieta. Do szpitala trafił kierowca z mazdy i jego pasażerka. Jechało też z nimi dwumiesięczne dziecko. Niemowlę wyszło z wypadku bez szwanku. Sprawę prowadzi asp. szt. Zbigniew Sławiński, telefon (025) 759 72 26.
-
Policjanci podczas uroczystości ku czci ofiar katastrofy
Katastrofa prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, jest wciąż żywym obrazem smutku i żalu po wszystkich, którzy zginęli. Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim wziął udział w uroczystościach upamiętniających wydarzenia katyńskie, podczas których zasadzono dąb symbolizujący hołd pamięci pomordowanym oficerom i policjantom Policji Państwowej. Jedną z takich postaci był aspirant Wiesław Królak służący w okresie międzywojennym w mińskiej jednostce. Jemu właśnie poświęcono pamiątkową tablicę, która wmurowano przed „Mechanikiem”. Tego dnia policjanci wzięli też udział w uroczystej mszy i apelu poległych pod Pomnikiem Niepodległości.
-
„Gracze” z trzema promilami
Z pustym koszykiem i czterema grami komputerowymi ukrytymi pod kurtką, próbował wyjść z jednego ze sklepów w Mińsku Mazowieckim 48-letni Andrzej B. razem ze swoimi wspólnikiem 33-letnim Tomaszem B. Czujni ochroniarze błyskawicznie powiadomili policjantów, którzy zatrzymali „graczy” i zabrali ich do aresztu. Andrzejowi B. i Tomaszowi B. przedstawiono już zarzut usiłowania kradzieży. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karom.
-
Zatrzymani z łomem, chwilę po włamaniu
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego wspólnie z funkcjonariuszami zajmującymi się na co dzień zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich zatrzymali dwóch dorosłych złodziei, którzy włamali się do jednorodzinnego domu przy ulicy Czarnieckiego. O złodziejskiej profesji świadczył łom, który ukrył pod kurtką jeden z włamywaczy. Do policyjnego aresztu, a później na przesłuchanie trafili: Leszek O. (l. 40) i Zbigniew N. (l. 58).
-
Policjanci podsumowali świąteczne dni
Długi świąteczny weekend nie przyniósł poważnych zdarzeń kryminalnych. Policjanci z mińskiej Komendy starali się jak nalepiej stać na straży porządku publicznego. Na drogach powiatu mińskiego, począwszy od piątku wydarzyły się trzy zdarzenia drogowe. Szczególnie jedno z nich miało wymiar tragiczny. Na drodze między Turkiem a Żebrówką zginął w wypadku 54-letni mężczyzna. Pozostały bilans opisywanych zdarzeń to pięć rannych osób. Policjanci kolejny raz apelują do kierowców o jazdę z rozsądkiem i zgodnie z przepisami.
-
Spotkanie Wielkanocne
Od kilku lat nieodłączną tradycją towarzyszącą policjantkom, policjantom i pracownikom mińskiej Komendy Powiatowej są przedświąteczne spotkania, podczas których Komendant wspólnie z zaproszonymi gości składa wszystkim życzenia. Wczorajszego dnia nie zabrakło również modlitwy księdza kapelana Jerzego Daneckiego i kapłana Jana Opali. Na zgromadzonych czekał też poczęstunek w postaci wielkanocnych potraw.
-
Chciał zjeść chusteczkę z marihuaną
Już prawie miał w ustach chusteczkę higieniczną, jednak dzięki refleksowi policjantów nie udało mu się jej połknąć. 30-letni Łukasz Z. z Mińska Mazowieckiego, nie miał apetytu na kawałek celulozy, chciał jedynie zniszczyć dowód, jakim była marihuana ukryta w chustce. Ostatecznie prochy zamiast do żołądka, trafiły do depozytu, a Łukasz Z. na policyjne przesłuchanie. Nielegalne posiadanie narkotyków zakończyło się dla niego 700- złotową grzywną.
-
Akcja u „bimbrownika”
Aparaturę do produkcji bimbru i 50 litrów zacieru, odkryli policjanci w gospodarskim chlewiku u 49-letniego Stanisława W. mieszkańca gminy Mrozy. Tym samym stróże prawa przerwali nielegalną produkcję. Odpowiedzialności nie uniknie też „bimbrownik”, który w najbliższym czasie prawdopodobnie usłyszy zarzut nielegalnej produkcji alkoholu. Grozi mu nawet rok więzienia.
-
Mundurówka 2010
Minister spraw wewnętrznych i administracji podpisał już rozporządzenie umożliwiające naliczenie i wypłacenie tegorocznej mundurówki dla policjantów. Obecnie świadczenie to wynosi ponad 2000 zł. W pełni zostanie wypłacone tym funkcjonariuszom, którym jeszcze nie wymieniono mundurów służbowych. Ci zaś, którym w ubiegłym roku wydano nowe mundury, a w tym zostaną one uzupełnione o kolejne komplety, otrzymają połowę tej kwoty. Wypłata mundurówki przewidziana jest na 15 kwietnia.
-
Policjanci i Żandarmi zadbają o porządek w mieście
Od poniedziałkowego popołudnia przez kolejny tydzień policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, dzielnicowi i funkcjonariusze pionu kryminalnego będą aktywnie uczestniczyć w tygodniowych działaniach kontrolno-prewencyjnych, których głównym celem jest przeciwdziałanie kradzieżom, włamaniom i wybrykom chuligańskim. Codziennie policyjne patrole będą wspomagane przez żandarmów z mińskiej placówki i oddziału specjalnego. Mieszane patrole pojawią się w centrum Mińska Mazowieckiego, na okolicznych osiedlach oraz w rejonie dworców: autobusowego i kolejowego.