Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Potrącił dwie rowerzystki
W piątkowy poranek 05.03.2010 jadący drogą prowadzącą z Bykowizny do Gamratki mieszkaniec m. Kobierne, najprawdopodobniej poprzez niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze doprowadził do wypadku drogowego. Kierujący osobowym Golfem nie zapanował nad pojazdem na łuku drogi. Samochód uderzył w dwie jadące z naprzeciwka rowerzystki, mieszkanki Gamratki. Obie poszkodowane to młode dziewczyny w wieku 15 i 16 lat.
-
Napadł, uciekł i ukrył się w szafie
Tylko kilku godzin potrzebowali policjanci z Halinowa, żeby zatrzymać dwóch zuchwałych rozbójników, którzy na przystanku autobusowym w Okuniewie napadli na 22-letniego mieszkańca, kradnąc mu telefon komórkowy i dokumentację medyczną. Sprawcami okazali się: 19-letni Arkadiusz B. i 21-letni Marcin H. Pierwszy z nich ukrył się w szafie z ubraniami. Arkadiusza B. aresztowano na trzy miesiące, natomiast jego wspólnika objęto policyjnym dozorem. Grozi im nawet 12 lat więzienia.
-
Rozbójnik ze stacji kolejowej w potrzasku
Policjanci z Komisariatu w Sulejówku zatrzymali mężczyznę zamieszanego w sprawę popełnionego kilka dni temu rozboju na stacji kolejowej Sulejówek Miłosna. Sprawca okazal się 28-letni Janusz J. mieszkaniec powiatu brzeskiego. Policjanci odzyskali część skradziony fantów. Okazało się, że rozbójnik jest też poszukiwany do innych spraw.Za popelniony rozbój grozi mu nawet 12 lat więzienia.
-
Zgubna zguba...
Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim trafiła nietypowa zguba. Był to męski portfel. Nic w tym znalezisku nie byłoby dziwnego, gdyby nie fakt, że oprócz pieniędzy i dokumentów, w kieszonce na drobne grosiki, znajdowała się mała foliowa torebka z białym proszkiem. Okazało się, że jest to amfetamina. Gdy właściciel dowiedział się o odnalezieniu portfela – zgłosił się po jego odbiór do Policji. W tym momencie został zatrzymany.Grozi mu odpowiedzialność karna.
-
Niebieska „damka” czeka na właściciela
Policja poszukuje właściciela roweru typu „damka” o nr. identyfikacyjnym: 501257790 koloru niebieskiego. Osoba która rozpozna na poniżej przedstawionym zdjęciu swój środek lokomocji, proszona jest o bardzo pilne powiadomienie Policji w Mińsku Mazowieckim.
-
Mandat za popiół
Już nie po raz pierwszy będący poza służbą policjant z mińskiej komendy stanął na straży prawa. Tym razem funkcjonariusz udaremnił próbę zaśmiecenia lasu znaczną ilością popiołu. W tym przypadku na usiłujących złamać prawo kierowców policjanci nałożyli mandat karny.
-
Złodziej niczym mysz, buszował w zbożu
Jak się okazuje zboże może służyć jako niezbyt "pewny schowek” na oszczędności. Ukryta w gospodarstwie, w skrzyni ze zbożem gotówka, miała być bezpieczna – niestety tak się nie stało. Złodziejowi udało się wypatrzyć kryjówkę i dokonać kradzieży dużej sumy pieniędzy. Na szczęście poszkodowany zgłosił ten fakt mrozowskiej Policji, która szybko wytropiła sprawcę i odzyskała część skradzionej sumy.
-
Zabezpieczono 505 paczek papierosów bez akcyzy.
W dniu dzisiejszym, we wczesnych godzinach porannych, mińska Policja po raz kolejny udaremniła wprowadzenie na lokalny rynek papierosów bez akcyzy. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 500 paczek papierosów, które były ukryte w dwóch samochodach osobowych. Para, która przewoziła kontrabandę odpowie teraz za ukrywanie bezakcyzowych towarów.
-
Najpierw ukradli, a później zgubili dziecinny wózek
Notoryczni złodzieje, znani już z niejednej publikacji, ukradli tym razem dziecinny wózek. 47-letni Edward K. i 39-letni Piotr J. wyprowadzili wózek z bloku przy ulicy Piłsudskiego. Mężczyźni byli tak pijani, że zapomnieli gdzie porzucili swoją zdobycz. Nie uniknęli jednak karnej odpowiedzialności. Najpierw wpadli w ręce dzielnicowych, a później policjanci z dochodzeniówki przedstawili im zarzut popełnienia kradzieży. Złodzieje dobrowolnie poddali się karom. Jeden z nich Edward K. już niebawem trafi za więzienne mury.
-
Złodziejka ujęta w obywatelskim pościgu
Dzielnicowi z mińskiego rewiru zatrzymali 15-latkę, która na jednej z ulic w Stojadłach wyrwała torebkę mieszkance Mińska Mazowieckiego. Dzięki błyskawicznej reakcji mężczyzny, który mieszkał nieopodal, udało się ująć złodziejkę. Dziewczyna spędziła dwie doby w Policyjnej Izbie Dziecka, a kiedy trafiła do Komendy to przesłuchano ją w charakterze nieletniej sprawczyni czynu karalnego. 15-latka odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym. Policjanci w dalszym ciągu namierzają wspólnika złodziejki.
-
Ukrywał się przez 3 lata
W sidłach mińskich kryminalnych znalazł się poszukiwany od trzech lat Cezary J. (l. 39) mieszkaniec województwa śląskiego, notowany za poważne oszustwa gospodarcze. Mężczyzna ukrył się w Mińsku Mazowieckim, nieświadom tego, że policjanci cały czas depczą mu po piętach. Dokładnie zaplanowana akcja zakończyła się zatrzymaniem poszukiwanego mężczyzny. Policyjny konwój w najbliższym czasie zabierze Cezarego J. do najbliższego zakładu karnego, gdzie spędzi on dwa lata z zasądzonego wyroku.
-
Narkotyki ukrył w biurku
Dilerkę z amfetaminą i szklaną fifkę z roślinnym suszem, znaleźli kryminalni w czasie przeszukania mieszkania 23-letniego mińszczanina. Damian P, u którego zabezpieczono narkotyki, ukrył prochy w biurku. Mężczyzna trafił do aresztu, a w ciągu najbliższych godzin usłyszy prawdopodobnie zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.
-
Przejażdżka za kratki
Na trzy miesiące tymczasowego aresztu trafił za kratki 24-letni Adrian O. mieszkaniec mińskiej gminy, który ma na koncie rozbój, krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna po tym jak zabrał volkswagena mieszkańcowi sąsiedniej miejscowości, jeździł nim dopóki nie zabrakło mu paliwa. Do domu wrócił autobusem, wprost w ręce policjantów z pionu kryminalnego. Grozi mu 12 lat więzienia.
-
Wpadła ze spirytusem i papierosami bez akcyzy
Policyjny nalot na mińskie targowisko zakończył się zatrzymaniem 47-letniej Grażyny T. mieszkanki województwa mazowieckiego, która oferowała do sprzedaży, ukryte w podręcznej reklamówce bezakcyzowe towary, papierosy i spirytus. Grażyna T. straciła swój towar, a na dodatek usłyszała zarzut wprowadzania do obrotu zakazanej kontrabandy. Kobieta dobrowolnie poddała się karze.
-
Mińska Policja w „Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw”
Wychodząc naprzeciw potrzebom osób pokrzywdzonych w wyniku czynów zabronionych i tych, które potrzebują pomocy, mińscy policjanci włączają się w ogólnopolską akcje pomocy ofiarom przestępstw. Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim angażuje się w to akcję prowadzoną w dniach 22-28 lutego, poprzez dyżur interwencyjny, który będzie pełniony w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, przy ulicy Konstytucji 3-ego Maja 16, w najbliższy czwartek 25 lutego, w godzinach 16-18.
-
To był „chytry plan”
Złodziejski plan 15-letniego ucznia gimnazjum okazał się niedoskonały. Telefon, który ukradł ze szkolnej szatni wrócił już do właściciela. 15-latek próbował wciągnąć do swojego chytrego planu jeszcze innych uczniów. Nie udało się, a to wszystko dzięki czujności pedagogów i policjantów z wydziału do spraw nieletnich i patologii. 15-letni złodziejaszek odpowie teraz za swój występek przed Sądem Rodzinnym.
-
Podejrzewani o zabójstwo w rękach Policji
Stołeczni policjanci już po 24 godzinach zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzewani o zabójstwo 15-letniej Martyny. Obaj zostali zatrzymani w Warszawie. W trakcie wyjaśniania okoliczności śmierci nastolatki zatrzymano również dwie młode poszukiwane dziewczyny. Dziś nad ranem policjanci zatrzymali trzeciego mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą. Policja i prokuratura zbierają cały czas materiał dowodowy.
-
Półfinał XV-edycji konkursu „Poznajmy się Bliżej”
11 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych z powiatu mińskiego wzięło udział w II etapie powiatowym XV edycji konkursu „Poznajmy się Bliżej”. Uczniowie klas IV, V i VI rozwiązywali test wiedzy, do którego mogli wcześniej przygotować się z materiałów udostępnionych przez Wydział Prewencji Stołecznej Komendy. Ostatecznie I miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii z Dębego Wielkiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez lokalne samorządy gminne i miejskie. Zwycięskiej drużynie i pozostałym uczestnikom nagrody wręczył Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim podinspektor Robert Kokoszka wspólnie z Zastępcą podkomisarzem Zbigniewem Pucelakiem. Na zwycięzców czeka teraz finał, który odbędzie się w Warszawie 3 czerwca tego roku.
-
Znaleźli w garażu 2 tysiące paczek papierosów
Policjanci z wydziału zwalczającego między innymi przestępczość akcyzową zabezpieczyli podczas przeszukania garażu u jednego z mińszczan, 2 tysiące paczek papierosów bez znaków akcyzy. Właścicielem kontrabandy okazał się 34-letni Jacek J. Towar zabrano do magazynu, a mężczyźnie przedstawiono zarzut ukrywania nielegalnych towarów. Mężczyźnie grozi kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności do dwóch lat.
-
Przedstawił fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu
Dzięki czujności pracowników jednego z salonów telefonii komórkowej w Sulejówku, policjantom z miejscowego Komisariatu udało się zatrzymać 37-letniego oszusta, Grzegorza F. który próbował wyłudzić telefony komórkowe, przedstawiając fikcyjną umowę o zatrudnieniu. Mężczyznę zatrzymano i przedstawiono mu zarzut usiłowania popełnienia oszustwa oraz posłużenia się podrobionym dokumentem. Oszust dobrowolnie poddał się karze.
-
Poszukujemy świadków wypadku
Policjanci z grupy poszukiwawczej prowadzą dwie sprawy wypadków drogowych, obydwa dotyczą potrąceń pieszych. Pierwszy wydarzył się w dniu 5 lutego, a drugi 9 lutego tego roku. W pierwszym przypadku policjanci chcą poznać dokładne okoliczności potrącenia, a w drugim sprawca potrącenia nie udzielił pomocy poszkodowanemu i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci proszą o kontakt: (025) 759 72 26, asp. szt. Zbigniew Sławiński, asp. szt. Marek Szlasa.
-
Dzień bezpiecznego Internetu
Codziennie w Polsce dochodzi do przestępstw popełnianych za pośrednictwem czy też przy pomocy Internetu. Coraz częściej policjanci odnotowują przeniesienie pewnych kategorii przestępczości ze świata realnego do świata wirtualnego. W grę mogą wchodzić oszustwa, kradzieże, zniesławienie, pomówienie, kierowanie gróźb czy też rozpowszechnianie plików z pornografią dziecięcą i zwierzęcą albo naruszenia praw autorskich. Dziś dzień bezpiecznego Internetu. O tym, jak uchronić się przed zagrożeniami rozmawiali przedstawiciele fundacji i organizacji pozarządowych, portali społecznościowych i firm zajmujących się oprogramowaniem antywirusowym. Policja tradycyjnie już uczestniczyła w tym przedsięwzięciu.
-
Odzyskano detergenty pochodzące z kradzieży
Policjanci z Halinowa podczas kontroli drogowej osobowego volvo, zabezpieczyli 504 litrowe opakowania z detergentami. Towar był kradziony i pochodził z firmy zajmującej się produkcją i dystrybucja chemii gospodarczej. Przewoźnik trefnego towaru 41-letni Tomasz K. był pracownikiem firmy, a w złodziejskim procederze pomagał mu ochroniarz 33-letni Zbigniew O. Mężczyznom przedstawiono już zarzut współudziału w popełnionej kradzieży. Grozi im nawet 5 lat więzienia.
-
Podrabiany proszek, „lewy” spirytus i tytoń bez akcyzy
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą odkryli kolejny proceder związany z podrabianiem markowych towarów. W tym przypadku chodziło między innymi o proszek do prania. Dariusz N. (l. 42), którego zatrzymano do tej sprawy rozszerzył swoją „działalność” o podrabiane alkohole i tytoń bez znaków skarbowych. Bilans tej akcji to ponad 400 litrów spirytusu rozcieńczonego alkoholu, półfabrykaty chemiczne służące do produkcji, 65 ćwierćkilogramowych opakowań tytoniu bez akcyzy oraz 40 dziesięciokilogramowych pudełek z podrabianym proszkiem do prania.
-
Niszczyli osiedlowe mienie
Dzięki żmudnej pracy policjantów z rewiru dzielnicowych udało się ustalić i zatrzymać dwóch wandali, którzy na osiedlu Błonie wyładowali swoją agresję na piwnicznym oknie, rurach ciepłowniczych i trzech lampach oświetleniowych. Mężczyznami, którzy niszczyli osiedlowe mienie okazali się Radosław P. (l. 17) i Dariusz B. (l.20). Wandale dobrowolnie poddali się karze.