Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Odzyskali drzewka
Dwaj nieletni złodzieje pod osłoną nocy okradli cztery posesje w gminie Halinów. Łupem rabusi padły ozdobne, szlachetne drzewka takie jak tuje, cyprysy i cis. Wykopali oni łącznie 30 roślin wartych prawie 1800 zł. Zaalarmowana o kradzieżach miejscowa Policja namierzyła złodziei i odzyskała skradzione mienie. Sprawcami okazali się chłopcy w wieku 15 i 16 lat mieszkający w gm. Halinów. Drzewka wróciły do właścicieli.
-
Ukrywał podrabiane ciuchy, alkohol i perfumy
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z mińska chcąc sprawdzić swoje podejrzenia o możliwym posiadaniu i wprowadzaniu do obrotu podróbek znanych marek perfum i ubrań oraz o nielegalnym alkoholu, pojechali na jedną z posesji przy w Mińsku Maz.. Jak się okazało funkcjonariusze znaleźli podrabiane wonności, ubrania oraz nielegalny alkohol. Wonności schowane były w kartonowych pudełkach ukrytych w szafach a alkohol w garażu na podwórku. Właściciel, 41 letni mińszczanin został zatrzymany.
-
Nieprzekupni policjanci z Sulejówka
Jechał na podwójnym gazie, spowodował kolizję, nie miał żadnych dokumentów a na koniec próbował przekupić policjantów prawie 2000 zł łapówką. Stróże prawa nie dali się skorumpować i zdecydowanie zareagowali. Po chwili sprawca z kajdankami na rękach był już w policyjnym areszcie. Skończyło się na tym, że za próbę „wykupienia się” od odpowiedzialności karnej zastosowano wobec sprawcy karę grzywny, 2-ch lat więzienia w zawieszeniu oraz kilka tysięcy złotych poręczenia majątkowego.
-
Akcja z narkotykami
W wyniku akcji mińskich kryminalnych, we wtorkowy poranek zatrzymany został jeden z mieszkańców Sulejówka. Policjanci potwierdzili swoje podejrzenia i podczas przeszukania mieszkania znaleźli ukryte za łóżkiem środki odurzające. W mieszkaniu znaleziono również dwie wagi elektroniczne i 19 tabletek w tym 15 ekstazy. Właściciel zabezpieczonych tabletek, dwudziestojednoletni Tomasz P. trafił do policyjnego aresztu i będzie teraz odpowiadał za nielegalne posiadanie środków odurzających.
-
Wpadli za myśliwskie ambony
W miniony poniedziałek w późnych godzinach popołudniowych, dwaj mieszkańcy Kałuszyna zostali namówieni przez swojego kolegę do zniszczenia dwóch drewnianych ambon myśliwskich, które znajdowały się na terenie gmin Kałuszyn i Mińsk Mazowiecki. Zniszczone mienie było własnością Wojskowego Koła Łowieckiego „Ryś” . Straty zostały oszacowane na sumę 600 zł. Sprawcy szybko trafili do policyjnego aresztu i przyznali się do zniszczeń.
-
Kierowca zatrzymany za marihuanę
W niedzielne popołudnie 01.08.2010r. podczas codziennej kontroli drogowej mińscy policjanci zatrzymali za posiadanie narkotyków 24 latka z mińska. W jego aucie oraz później w mieszkaniu policjanci znaleźli 1,08 grama marihuany. Sprawca szybko trafił do policyjnego aresztu a następnie przyznał się do nielegalnego posiadania narkotyków i dobrowolnie poddał się karze.
-
Przyłapany amator cudzego paliwa
Dzięki intensywnym działaniom policjantów z Mińska Mazowieckiego udało się rozwiązać sprawę kradzieży paliw na jednym z parkingów w powiecie mińskim. Zatrzymanym okazał się 35 letni obcokrajowiec, obywatel Rosji. Zatrzymanego przez policjantów mężczyznę ukarano na miejscu kilkusetzłotowym mandatem. Miejmy nadzieję że będzie to wystarczająca przestroga dla innych, którzy będą chcieli kraść w podobny sposób paliwo na parkingach.
-
Powiatowe obchody 91-ej Rocznicy powstania Policji
Dzięki przychylności kolejnego samorządu powiatu minskiego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, obchody swojego Święta zorganizowali w tym roku w Kałuszynie. Tradycją stało się wręczanie odznaczeń państwowych i resortowych oraz aktów nominacyjnych. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, a mieszkańcy Kałuszyna mieli okazję obejrzeć policyjne radiowozy oraz motocykle, a także wojskowe wozy bojowe. Zaprzyjaźnieni żandarmi z minskiego oddziału specjalnego wspólnie z drogówką zaprezentowali dynamiczny pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy. To był niesamowity dzień, zapisany jak zwykle w historii lokalnej Policji.
-
Niewybuchy na krajowej dwójce
Policjanci z Mińska Mazowieckiego i Halinowa wspomagani przez Strażaków, zabezpieczali miejsce saperskiej akcji na odcinku krajowej dwójki w Choszczówce Stojeckiej. Podczas prac budowlanych, natrafiono tam na składowisko amunicji, pochodzące prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej. Saperzy wydobyli na powierzchnię i zabezpieczyli 67 pocisków artyleryjskich i 10 zapalników. Arsenał trafił na poligon, gdzie miał być zdetonowany i zniszczony.
-
Już niebawem powiatowe obchody 91-ej rocznicy Święta Policji
Tegoroczne obchody zaplanowane zostały na najbliższy piątek 30 lipca. O godzinie 16 rozpocznie się msza święta, która zostanie odprawiona w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kałuszynie. Kolejnym punktem programu policyjnego święta, będzie jego oficjalna część. O godzinie 17 odbędzie się odczytanie rozkazów o awansach i mianowaniach. Podczas uroczystości, mieszkańcy Kałuszyna i przybyli goście będą mieli okazję obejrzenia sprzętu policyjnego, prezentowanego na placu przed kościołem.
-
Przyszedł odwiedzić matkę i ukradł telefon
Odwiedziny w szpitalu bliskiej rodziny okazały się tylko „przykrywką” dla prawdziwych zamiarów 57-letniego Stanisława S. z Mińska Mazowieckiego. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę jednego z pacjentów ukradł mu telefon komórkowy. Złodzieja namierzyli kryminalni i odzyskali skradziony przedmiot. Podczas przeszukania, szpitalny szabrownik próbował ukryć przed policjantami aparat. W ciągu najbliższych godzin mężczyzna usłyszy zarzut popełnienia kradzieży.
-
Znieważył i chciał zwalniać
Pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 800 złotych grzywny, to kara jakiej poddał się 25-letni Emil B. z Mińska Mazowieckiego, który wygrażał się policjantom podczas przeprowadzanej przez nich interwencji na placu zabaw dla dzieci, w Mińsku Mazowieckim, przy ulicy Kopernika. Emil B. straszył policjantów zwolnieniem z pracy. Okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
-
Warto zadbać o bezpieczeństwo dzieci na wsi
W ostatnich latach na terenie powiatu mińskiego, nie odnotowano sytuacji, w których zagrożone byłoby zdrowie lub życie dzieci i młodzieży. Mówimy tu o wypadkach podczas żniw czy innych obrządków gospodarskich. Wiadomo, że młodzież wielokrotnie pomaga rodzicom, czy też dziadkom w pracach polowych, dlatego mińscy stróże prawa apelują o rozsądek i rozwagę podczas sprawowanej opieki, nad najmłodszymi mieszkańcami małych miejscowości.
-
Żyje się tylko raz…..STOP WYPADKOM DROGOWYM
Zwiększona liczba wypadków w powiecie mińskim, na przełomie ostatnich tygodni, świadczy wyraźnie o nierespektowaniu prawnych norm określających właściwe zachowania w czasie podróży. Pomimo licznych policyjnych akcji i kontroli drogówki w okresie wakacyjnym, nie udało się uniknąć zdarzeń, które zależą w dużej mierze od samych kierowców i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wysiłki Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa nie słabną, jednak to na kierowcach w dużej mierze spoczywa odpowiedzialność za bezpieczne podróżowanie. Aby przeciwdziałać kolejnym tego rodzaju wydarzeniom policjanci przygotowali kolejne apele i fotorelacje z ostatnich wypadków drogowych.
-
Ruszyła Kampania Informacyjna BEZPIECZNA WODA
"Bezpieczna woda" to promocja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie dzieci i młodzieży szkolnej w czasie letniego wypoczynki jak również upowszechnienie kultury fizycznej i sportu. Projekt ma zasięg ogólnopolski i ma na celu edukację dzieci i młodzieży szkolnej w temacie bezpiecznego wypoczynku, rozpropagowanie podstawowej wiedzy i zachowania w nagłych niebezpiecznych sytuacjach. Nabyta wiedza przyczyni się, jeśli nie do wyeliminowania to przynajmniej do zmniejszenia ilości wypadków , którym ulegają dzieci i młodzież podczas kąpieli, jak i podczas korzystania ze sprzętu pływającego.
-
Policjanci zabezpieczali akcję gaśniczą Straży Pożarnej
11 policjantów i 4 radiowozy brały udział w zabezpieczeniu działań Straży Pożarnej, w związku z zapaleniem się drewnianego pustostanu, przy ulicy Okrzei w Mińsku Mazowieckim. Funkcjonariusze pomagali w regulacji ruchu i dbali o bezpieczeństwo w rejonie miejsca zdarzenia. Przyczyny i okoliczności tego pożaru, nie są jeszcze znane. Na wszystkie pytania odpowie postępowanie przygotowawcze prowadzone przez Policję i Prokuraturę.
-
Inauguracja ogólnopolskiej akcji WEEKEND BEZ OFIAR
Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa "Weekend bez Ofiar" to ogólnopolska akcja podnosząca wiedzę i świadomość użytkowników dróg na temat bezpieczeństwa. Po raz pierwszy powstaje wielka narodowa koalicja dla bezpieczeństwa drogowego. Poza instytucjami państwowymi i mediami wezmą w niej udział również użytkownicy dróg: kierowcy, piesi i rowerzyści. Dziś odbyła się konferencja prasowa inaugurująca tę akcję.
-
Gorszył mieszkańców pod miejskim przedszkolem
Nie dość, że swoim wyglądem i zachowaniem wywoływał zgorszenie, leżąc przy ogrodzeniu miejskiego przedszkola na osiedlu Błonie w Mińsku Mazowieckim, to jeszcze narażał na szwank własne zdrowie. Mógł nabawić się udaru, przyjmując zwiększone dawki słonecznej „kąpieli”. Policyjna interwencja uchroniła go zapewne przed zdrowotnym urazem. Nie ominie go jednak odpowiedzialność karna za wywoływanie zgorszenia w miejscu publicznym. Główną postacią tej interwencji był pijany 60-latek, mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego.
-
Ukradł, porzucił i ukrył się w latrynie
Niechlubny sposób na zarobienie pieniędzy w wakacje znalazł sobie pewien 16-latek z Mińska Mazowieckiego, który wpadł w ręce policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Nieletni połasił się na metalowy złom z prywatnej komórki przy ulicy Piłsudskiego w Mińsku Mazowieckim. Postanowił pójść „łatwiejszą drogą”, ukraść i sprzedać na skupie. Nie udało się, a na dodatek odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rodzinnym.
-
Wpadł w policyjną zasadzkę
Poszukiwany przez mińskich kryminalnych od kilku dni 29-letni Damian W. wpadł w policyjną zasadzkę. Funkcjonariusze dokładnie zaplanowali cała akcję, po tym jak zdobyli informację, że mężczyzna może pojawić się w mieście. Zaskoczony Damian W. trafił do policyjnej celi, skąd w konwoju wyruszył do najbliższego zakładu karnego. Mężczyzna na mocy postanowienie sądu, trafił za więzienne mury na kilka najbliższych lat.
-
Śmiertelny wypadek w Pustelniku
W Pustelniku, w środę nad ranem, na drodze nr 637 miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. Kierowca volkswagena polo, jadący w kierunku Warszawy, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia czołowego z dostawczym kia, który prowadził 30-letni mieszkaniec dębskiej gminy. Na miejscu zginął kierowca z volkswagena, 20-latek z gminy Dobre, natomiast do szpitala trafił mężczyzna, który był pasażerem drugiego samochodu. Niech fotorelacja z tego wypadku będzie ważną przestrogą przed niewłaściwymi zachowaniami na drodze. Śledztwo jest w toku. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
-
Rozbito szajkę włamywaczy
Niczym po nitce do kłębka, policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie, dotarli do grupy złodziei, którzy włamali się w ubiegły weekend do barakowozu, stojącego na prywatnej posesji w Nowym Koniku. Do Komisariatu trafił 15-letni chłopiec i jego trzech dorosłych wspólników, Andrzej B. (l. 31), Tomasz K. (l. 35) i Włodzimierz S. (l. 59). Pełnoletni złodzieje usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem, natomiast nieletniego przesłuchano w charakterze sprawcy czynu karalnego. Policjanci odzyskali też cały skradziony towar, w postaci materiałów i narzędzi budowlanych.
-
Rzuciła koszem na śmieci w sklep monopolowy
Obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody, kilkusetzłotowa grzywna i cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata to kara, jakiej poddała się 20-letnia Agata G. która koszem na śmieci wybiła szybę w sklepie monopolowym przy ulicy Bema w Sulejówku. Błyskawiczna interwencja policjantów, uniemożliwiła ucieczkę niszczycielce.
-
„Amator miedzi” w potrzasku
Policjanci z Komisariatu Policji w Sulejówku zatrzymali 37-letniego Wiktora M, mieszkańca jednej z pobliskich miejscowości, podejrzewanego kradzież miedzianych elementów z ogrodzenia prywatnej posesji. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa, a dzięki żmudnej pracy dochodzeniowców z zespołu kryminalnego, udało się udowodnić złodziejowi jeszcze dwie kradzieże. Wiktor M. dobrowolnie poddał się karze.
-
Akcja „Motocykl”
Zapoczątkowana w maju tego roku akcja mińskiej drogówki pod kryptonimem „Motocykl” jest prowadzona na wszystkich drogach powiatu mińskiego. Zarówno policyjne patrole motocyklowe jak i patrole w oznakowanych radiowozach zdecydowanie reagują na wszelkie przejawy niewłaściwych, łamiących prawo, zachowań w ruchu drogowym. Na koncie policyjnych kontroli są już pijani motocykliści i osoby jeżdżące bez wymaganych uprawnień. Nie brakowało też motocykli niesprawnych technicznie. Akcja potrwa do końca września.