Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policja poszukuje !
Policja w Mińsku Mazowieckim poszukuje świadków zdarzenia które miało miejsce w dniu 10.09.2010r. w miejscowości Stara Niedziałka, kiedy to na ul. Mazowieckiej kierujący n/n pojazdem potrącił rowerzystę a następnie nie udzieliwszy mu pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Świadkowie którzy widzieli zdarzenie lub mogliby wnieść jakieś istotne informacje w tej sprawie proszeni są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym tutejszej KPP tel. 25/ 759 72 26, 759 72 00, 112, 997.
-
Spotkanie z policjantami w Wólce Mińskiej
W Niedzielę 05.09.2010 r. policjanci z mińskiej komendy wzięli udział w uroczystej mszy świętej w Wólce Mińskiej, w czasie której odbyło się błogosławieństwo uczniów przyszłych i teraźniejszych oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Po uroczystości odbyło się niezwykle ciekawe i pożyteczne spotkanie dzieci z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mińsku Mazowieckim kom. Piotrem Wojdą oraz jego zastępcą asp. Dariuszem Wierciochem.
-
Zatrzymany za marihuanę
Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali wczoraj we wczesnych godzinach porannych 27 letniego mieszkańca gminy Halinów. Policjanci zaskoczyli Adama B. w domu, gdzie posiadał marihuanę oraz dwie mełe wagi elektroniczne. Mężczyzna narkotyki miał zapakowane w torebce foliowej i schowane w pokoju na piętrze budynku. Wkrótce zostaną mu przedstawione zarzuty za nielegalne posiadanie środków odurzających, za co grozi kara nawet 3 lata więzienia.
-
Wypadek w centrum Mińska
W środę 08.09.2010r w godzinach wieczorowych w Mińsku Mazowieckim miał miejsce groźnie wyglądający wypadek drogowy. Zdarzenie nastąpiło na skrzyżowaniu ulic Mireckiego z Piłsudskiego. Uczestniczyło nim dwa pojazdy osobowe. Ich kierowcy to młodzi mężczyźni w wieku 22 i 24 lat. Wskutek wypadku kierowca Opla trafił do szpitala z podejrzeniem wstrząsu mózgu.
-
Zatrzymany poszukiwany
W środę 08.09.2010r około godz. 10.00 kryminalni z Mińska Mazowieckiego wspólnie z policjantami z KRP W-wa I, na ul. Nowowiejskiej dokonali zatrzymania poszukiwanego mieszkańca Mińska Mazowieckiego - Kamila O. Mężczyzna ukrywał się od około miesiąca czasu, miał do odsiadki 4 lata więzienia. Zatrzymanie nastąpiło dzięki współpracy funkcjonariuszy z obu jednostek. Dwudziestodwulatek dodatkowo podejrzewany jest o dokonanie innych poważnych przestępstw na terenie działania KPP w Mińsku Mazowieckim.
-
Kolejny rozbojarz „w rękach” mińskiej Policji
Wczoraj (09.09.2010r.) około godz. 1 w nocy, w Mińsku Mazowieckim miał miejsce niecodzienny rozbój. Sprawca zaatakował kobietę, która dopiero co wyszła z taksówki na ul. Przemysłowej. Pomimo że napadniętej kobiecie na ratunek ruszył jej brat to i tak łupem bandyty padła damska torebka z zawartością dokumentów, pieniędzy, telefonu i kart platniczych. Dzięki natychmiastowym działaniom podjętym przez mińską patrolówkę, kilkanaście minut po dokonanym rozboju bandyta był już w rękach Policji.
-
Uwaga WYPADKI !!! Policja APELUJE do kierowców i pieszych
Z uwagi iż w ostatnim okresie w Mińsku Mazowieckim odnotowuje się nagły wzrost zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów oraz pojazdów, Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i apeluje do wszystkich uczestników dróg o zachowywanie przepisów ruchu drogowego, ostrożność i maksimum zdrowego rozsądku.
-
Zatrzymany sprawca usiłowania rozboju
W niedzielę rano mińscy stróże prawa zatrzymali 37 letniego Dariusza Ś. który jest podejrzewany o dokonanie rozboju z użyciem noża. Rozbpoju dokonano w piątek 3 września br. w godzinach wieczorowych. Sprawca wszedł do jednego z lokali przy ul. Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim i nożem sterroryzował sprzedawczynię. Żądał wydania pieniędzy. Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem, grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.
-
Zatrzymani czterej sprawcy usiłowania wymuszenia HARACZU
Policjanci z KPP w Mińsku Mazowieckim ustalili i zatrzymali czterech sprawców usiłowania wymuszenia haraczu w jednym z lokali przy ul. Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Wszyscy czterej sprawcy to mieszkańcy Mińska Mazowieckiego. Wobec jednego z nich Sąd zastosował areszt, pozostali dostali dozory policyjne. Bandyci przychodzili do wybranego przez siebie lokalu dwukrotnie. Wszczęli awanturę, zniszczyli jeden ze stolików, grozili nawet pracownikowi pozbawieniem życia. Teraz staną przed Sądem.
-
Policja poszukuje !
Policja w Mińsku Mazowieckim poszukuje świadków zdarzenia które miało miejsce w dniu 28.08.2010r. około godz. 22.20 w miejscowości Grodzisk na ul. Mazowieckiej, kiedy to pojazd potrącił idącego jezdnią pieszego i nie udzieliwszy mu pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Świadkowie którzy widzieli zdarzenie lub mogliby wnieść jakieś istotne informacje w tej sprawie proszeni są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym tutejszej KPP z mł. asp. Krzysztof Sarna tel. 25/ 759-72-26, lub (112,997)
-
Nie dajmy się „nabić w butelkę”
Aukcyjni oszuści nie próżnują. Do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim co jakiś czas trafiają osoby „nabite w butelkę”, które skusiła często niższa od rynkowej cena oferowanego towaru. Aby nie ulec złudzeniu i nie paść ofiarą internetowego przestępcy, warto wziąć sobie do serca policyjne wskazówki. Mińscy funkcjonariusze radzą, jak uniknąć przykrości, związanych z finansową wpadką.
-
Policjanci radzą jak ustrzec się fałszywych wnuczków!
Działają z pełną premedytacją i są bez skrupułów. Potrafią przekonywać, że są członkami rodziny i znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Bez mrugnięcia okiem, kłamią w żywe oczy swoim potencjalnym ofiarom. Najczęściej oszukują osoby starsze i nieporadne. Ich oszukańczo-złodziejski proceder jest nazywany metodą „na wnuczka” lub „na krewniaka”. Dla wzmocnienia frontu walki z tą patologią, Komenda Stołeczna Policji, zwróciła się do arcybiskupa Kazimierza Nycza, o dodatkowy apel do mieszkańców Warszawy, który będzie odczytany podczas niedzielnych mszy w stołecznych parafiach.
-
Wypadek z Karetką
W miejscowości Konik Nowy wydarzył się poważnie wyglądający wypadek z udziałem karetki pogotowia i osobowego Volkswagena. Pojazdy zderzyły się czołowo na ulicy Terespolskiej. W wypadku ucierpiało pięć osób. Wiadomo już, że kierowca karetki był trzeźwy. Policja prowadzi czynności w celu ustalenia wszystkich szczegółów wypadku.
-
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Początek roku szkolnego sprzyja wzrostowi liczby zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży, szczególnie w okolicach szkół. Fakt ten spowodowany jest nasileniem ruchu pieszych oraz kierujących pojazdami w rejonach przyszkolnych. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży rejony szkół, w których występuje duże zagrożenie wypadkami komunikacyjnymi zostaną objęte szczególnym nadzorem.
-
Kradł miedź z wagonów kolejowych
Dzięki spostrzegawczości pracownika ochrony w jednym z zakładów przy ulicy Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim, udało się zatrzymać na gorącym uczynku popełnienia kradzieży 24-letniego Karola G. Mężczyzna wpadł podczas kradzieży miedzianych przewodów z wagonów kolejowych. Karol G. usłyszał już zarzut kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.
-
Włamywacze w sidłach dzielnicowych
Nie minęły dwa dni od włamania do jednego z mieszkań przy ulicy Stankowizna w Mińsku Mazowieckim, a dzielnicowi z miejscowego rewiru zatrzymali dwóch mężczyzn, zamieszanych w tą sprawę. Zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem usłyszeli: 23-letni Marcin Z. i 50-letni Włodzimierz M. Odzyskano też część złodziejskich fantów. Włamywaczom grozi teraz 10 lat więzienia.
-
Koniec z „bimbrem”
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zwiększyli w ciągu ostatnich tygodni działania zmierzające do ujawniania i zwalczania domowych producentów „bimbru”. Efektem jednej z akcji było odnalezienie 80 litrowej bańki z zacierem u 57-letniej mieszkanki gminy Mrozy. Kobieta odpowie niebawem za wyrób alkoholu domowym sposobem. Kontrole u innych gospodarzy planują też policjanci z Mrozów.
-
Jeden rok więzienia dla pijanego kierowcy
Przebrała się miarka występków, które miał na koncie 30-letni Piotr P. mieszkaniec cegłowskiej gminy. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej i tak jak wcześniej jechał znowu pijany. Za złamanie sądowego zakazu i jazdę po „kielichu” spędzi teraz rok czasu za kratkami. Obejmie go również kolejny sądowy zakaz, tym razem obowiązujący przez 6 lat. Przypadek Piotra P. powinien być przestrogą dla wszystkich łamiących w ten sposób prawo.
-
„Śpiący” pasażer
Tytułowym „śpiącym pasażerem” był 40-letni mieszkaniec Siedlec. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, po tym jak funkcjonariusze zabrali go z pociągu, gdzie leżał pijany w przejściu jednego z wagonów. „Śpioch” odpowie teraz za popełnione wykroczenie, związane z wywoływaniem zgorszenia w miejscu publicznym. Grozi mu mandat karny lub wysoka grzywna.
-
Z zemsty rzucał butelkami w radiowóz
W ręce policjantów zabezpieczających powiatowe dożynki w Stanisławowie wpadł 19-letni Damian W. mieszkaniec powiatu wołomińskiego, który rzucając butelkami w policyjny radiowóz, uszkodził jego karoserię. Mężczyzna chciał zemścić się w ten sposób za 500 złotowy mandat karny, który otrzymał za wywoływanie burd na imprezie. Wandal w ciągu najbliższych godzin usłyszy zarzut uszkodzenia radiowozu. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.
-
„Miniplantacja” zlikwidowana
Na karny zarzut nielegalnej uprawy konopi naraził się 19-letni Damian Z. z Mińska Mazowieckiego, u którego w mieszkaniu znaleziono ponad metrową roślinę, z której można uzyskać susz marihuany. Razem z rosliną zabezpieczoną też akcesoria, która służyła do stworzenia roślinie właściwych warunków. Ostatecznie, na policyjnym przesłuchaniu Damian Z. dobrowolnie poddał się karze.
-
Namierzono dilera
Żmudna praca policjantów z dobrzańskiego zespołu kryminalnego przyniosła efekty w postaci zatrzymania dilera, który od kilku miesięcy handlował prochami w okolicach Dobrego. Okazał się nim 20-letni Hubert U. mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości. W policyjnym potrzasku znalazł się też 17-letni Karol R. przy którym znaleziono działkę marihuany. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i dobrowolnie poddali się karom.
-
Pobiły się na „rynku”
Zdarzenie miało miejsce nie na mińskim targowisku, a w centrum miasta przy ulicy Stary Rynek. Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego rozdzielili tam dwie kłócące się między sobą siostry. Obydwie były pijane, a jedna z nich 26-letnia Monika B. znieważyła stróżów prawa podczas przeprowadzanej interwencji. Kobieta trafiła do aresztu, a na policyjnym przesłuchaniu dobrowolnie poddała się karze grzywny.
-
Chciał pozbyć się dowodu
Wyrzucona na widok policjantów, dilerka z amfetaminą, wylądowała na dachu garażu. Spostrzegawczy funkcjonariusze nie dali się jednak wprowadzić w błąd. Kryminalni szybko odnaleźli prochy. Mężczyzną, który odrzucił narkotyki okazał się 24-letni Jakub K. z Mińska Mazowieckiego. Właściciel amfetaminy usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających, po czym na policyjnym przesłuchaniu dobrowolnie poddał się karze.
-
Zatrzymano złodziei torebek
Kilka tygodni potrzebowali kryminalni z Mińska Mazowieckiego, żeby dowiedzieć się, kto jest zamieszany w kradzież damskiej torebki, spod sklepu spożywczego na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Bagnistej. Złodziejami zatrzymanymi przez funkcjonariuszy, okazali się 21-latkowie: Szymon S. i Damian P. notowani wcześniej za podobne przestępstwa. Mężczyźni przyznali się i dobrowolnie poddali karom.