Policjanci zatrzymali pijanego 23 latka spacerującego nocą z dzieckiem w wózku
Policjanci z Mińska Mazowieckiego zatrzymali mężczyznę który o 1.00 w nocy szedł pijany z wózkiem ulicą Warszawską w Mińsku Mazowieckim. Dwudziestotrzyletni mińszczanin, mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, prowadził wózek ze swoim 14 miesięcznym dzieckiem. Policjanci zauważyli, że dziecko było ubrane tylko w piżamkę, bez bucików a kołdrę miało przesiąkniętą od deszczu. Pijany tatuś trafił do aresztu a dziecko do szpitala. W chwili obecnej nie zagraża mu niebezpieczeństwo.
Dzisiaj o 1.00 w nocy, patrolujący miasto mińscy stróże prawa zauważyli pijanego mężczyznę, który prowadził dziecięcy wózek. W rejonie skrzyżowania ulicy Warszawskiej i Bulwarnej funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Stróże prawa podczas legitymowania wyczuli silną woń alkoholu. Po zbadaniu mężczyzny okazało się, że w wydychanym powietrzu ma on ponad 2,5 promila alkoholu. Przewożone przez niego 14 miesięczne dziecko przykryte było przesiąkniętą deszczem kołderką, ubrane było tylko w piżamkę i nie miało założonych na nogi bucików. Spacerującym z wózkiem pijanym tatusiem okazał się 23 letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Tatuś trafił do policyjnego aresztu a dziecko do szpitala na Oddział Dziecięcy - o czym zadecydował lekarz z wezwanej na miejsce karetki pogotowia ratunkowego.
W chwili obecnej dziecku nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Zatrzymany 23 latek, naraził dziecko na utratę życia lub zdrowia, czym najprawdopodobniej wypełnił znamiona czyny zabronionego zapisanego w art. 160 § 2 Kodeksu Karnego. Wkrótce mężczyzna poniesie odpowiedzialność za swoje zachowanie i niefrasobliwość. Za tego typu przestępstwo ojcu dziecka grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.
rj
Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Nie podlega karze za przestępstwo określone w § 1-3 sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo.
§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.