Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uczestnicy bójki zatrzymani dzięki podróżnym
Błyskawiczna interwencja halinowskich policjantów zakończyła się zatrzymaniem piątki mężczyzn, mieszkańców gminy Dobre i Halinów, którzy bijąc się między sobą na stacji kolejowej w Halinowie wywołali zgorszenie wśród mieszkańców. To właśnie dzięki obywatelskiej reakcji i szybkiemu powiadomieniu oficera dyżurnego, możliwe było natychmiastowe zatrzymanie uczestników bójki. Cała piątka na przesłuchaniach dobrowolnie poddała się karze.
-
Kto był kierowcą, jak wszyscy byli pijani ?
Od półtora do trzech promili alkoholu w organizmach, miało czterech mężczyzn podróżujących volkswagenem golfem, który zderzył się na ulicy Traugutta w Mińsku Mazowieckim z osobowym fiatem. Cała czwórka trzeźwiała później w areszcie, by kolejnego dnia właściciel samochodu 25-letni Piotr K. przyznał się do prowadzenia auta „po kielichu”. Mężczyzna usłyszał już stosowny zarzut. Tymczasem do szpitala trafił kierowca z fiata, który prawdopodobnie doznał urazu głowy i kręgosłupa.
-
Odzyskali samochód i zwierzęta
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mają na swoim koncie kolejny sukces. Tym razem nie jest to rozbita kontrabanda tytoniowo-alkoholowa, ale odzyskany dostawczy citroen, pięć prosiąt i jedenaście worków z paszą. Rolnik, któremu skradziono auto i zwierzęta nie krył radości z odzyskania swoich dóbr. Mniej szczęścia miał 29-letni Tomasz N, który usłyszał zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem i kradzieży.
-
Narkotykowa wpadka w Sulejówku
Ponad 30 gramów marihuany i kilka porcji amfetaminy, zabezpieczyli policjanci z Sulejówka u 16-letniego mieszkańca. Policjanci odnaleźli kilka skrytek, w których były ukryte narkotyki. Ich właściciel razem z towarem trafił do Komisariatu. Podczas przeszukania znaleziono też elektroniczną wagę i puste dilerki. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, czy 16-latek nie handlował narkotykami na terenie Sulejówka.
-
Ukradł i sprzedał na skupie
Kolejny amator cudzej własności wpadł w ręce mińskich policjantów. Do policyjnego aresztu trafił 22-letni Mariusz G. Policjanci wpadli na trop złodzieja, podczas kontroli lokalnych skupów złomu. Okazało się, że szabrownik sprzedał na skupie rozmontowany silnik elektryczny. Mariusz G. po tym jak usłyszał zarzut popełnienia kradzieży, dobrowolnie poddał się karze. Policjanci przypominają, że za kradzież grozi kara nawet 5 lat więzienia.
-
Koniec złotego interesu
Policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii zatrzymali 16-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który ma na koncie wymuszenie rozbójnicze. Jego ofiarą stał się 14-letni gimnazjalista, który ze strachu przed pobiciem, wynosił z domu biżuterię. Policjantom udało się odzyskać część kosztowności. Zatrzymano też dorosłego pasera, który kupował złoto od rozbójnika. 16-latek odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
-
Nowomianowani Komendanci Komisariatów
Rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, podinspektora Roberta Kokoszki, z dniem 31 maja nastąpiły zmiany na stanowiskach Komendantów Komisariatów Policji w Dobrem, Halinowie i Sulejówku. Podkomisarz Adam Kania, pożegnany uroczyście przez Wójtów Dobrego, Jakubowa i Stanisławowa, od 1 czerwca będzie wykonywał obowiązki jako Komendant Komisariatu Policji w Halinowie. Miejsce Komendanta w Dobrem zajmie teraz aspirant Wojciech Gers, dotychczasowy Komendant Komisariatu Policji w Sulejówku, natomiast jego obowiązki będzie pełnił zastępca młodszy aspirant Zbigniew Kołecki.
-
Podstawówka z Dębego Wielkiego w XV finale „Poznajmy się Bliżej”
Niezwykłymi scenkami aktorskimi, zaprezentowanymi przez uczniów klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim, nie wywalczono może podium, ale zaskarbiono sobie uznanie i brawa wszystkich gości oraz uczniów oglądających przedstawienia, których mottem było hasło „UFAM SOBIE”. Wszyscy uczniowie i ich opiekun Grzegorz Wojda, otrzymali pamiątkowe dyplomy.
-
Zaliczka dla oszusta - Nie daj się zwieść ! ! !
Do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim dotarły sygnały, że w okolicach stolicy powiatu pojawili się oszuści, wykorzystujący ufność starszych ludzi. Domokrążcy proponujący zakup, w atrakcyjnej cenie, akcesoriów do montażu w domowej instalacji gazowej, wykorzystali naiwność pewnego starszego małżeństwa. Funkcjonariusze przestrzegają i przypominają, aby nie podpisywać żadnych umów z dziwnymi sprzedawcami i dokładnie sprawdzić oferenta. W razie wątpliwości zawsze można powiadomić Policję
-
Zatrzymani podczas kradzieży paliwa
Sukcesem policyjnych działań, wymierzonych w złodziei paliw z ciężarówek i maszyn budowlanych było zatrzymanie na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch młodych mężczyzn: 22-letniego Łukasza M. mieszkańca mińskiej gminy oraz Leszka G (l.21) pochodzącego z okolic Dębego Wielkiego. Wczoraj złodzieje usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem i jednej nieudanej próby włamania. Funkcjonariusze weryfikują również inne niewyjaśnione dotychczas sprawy.
-
Uroczyste wprowadzenia Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji
Na mocy rozkazu personalnego podpisanego przez Komendanta Stołecznego Policji inspektora Adama Mularza, z dniem 24 maja tego roku, pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji do spraw prewencji, podkomisarz Zbigniew Pucelak został formalnie powołany na to stanowisko. Na uroczystość wprowadzenia nowego Zastępcy przybył Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Nie zabrakło również przedstawicieli Prokuratury oraz pozostałych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.
-
„Nie daj szansy złodziejowi-STOP kradzieżom”
Przedstawiciele Wydziału Prewencji mińskiej Komendy odbyli spotkanie z kierownictwem mińskiego basenu, w celu wypracowania wspólnych rozwiązań, aby przeciwdziałać drobnej przestępczości, głownie kradzieżom. Spotkanie miało charakter informacyjny, policjanci przekazali szereg sugestii dotyczących poprawy bezpieczeństwa, monitorowania podejrzanych sytuacji i powiadamiania Policji o ewentualnych kradzieżach, do których mogłoby dochodzić w miejscach użyteczności publicznej.
-
Policyjna profilaktyka dla rodziców
Współdziałanie szkoły i rodziców w procesie edukacji to niepodważalna teza, a udział policyjnej profilaktyki w procesie edukacyjnym, to wymiar prewencyjnej dbałości o przyszłości młodych ludzi, aby ci nie zbłądzili i nie trafili kiedykolwiek przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu dyrekcji oraz grona pedagogicznego placówki oświatowej w Starej Niedziałce, możliwe było przeprowadzenie prelekcji dla rodziców, których pociechy uczą się w Gimnazjum. W spotkaniu wzięli udział policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, komisarz Piotr Słoński i starszy sierżant Rafał Jarocki.
-
Koniec z kradzieżami furtek i bram
Mińscy kryminalni rozbili grupę mężczyzn, którzy na przełomie ostatnich kilku miesięcy kradli bramy ogrodzeniowe, siatki i inne metalowe akcesoria, które następnie sprzedawali na lokalnych skupach złomu. Łupem złodziei domokrążców padły elementy warte ponad 10 tysięcy złotych. Zarzut popełnienia kradzieży usłyszeli między innymi: Zbigniew N. (l. 58), Leszek O. (l. 40), Paweł S. (l. 32) i Roman W. (l. 57). Mężczyznom grożą kary 5 lat więzienia.
-
Ujęta przez personel perfumerii
30-letnia Ilona N. mieszkanka powiatu wołomińskiego wpadła na kradzieży markowych kosmetyków w jednej z mińskich perfumerii. Kobietę zatrzymali dzielnicowi po błyskawicznej reakcji personelu i ochrony sklepu. Okazało się, że złodziejka kilka dni wcześniej wyniosła perfumy warte ponad 2 tysiące złotych. Kolejna próba kradzieży okazała się dla niej pechowa. Ilona N. usłyszała już zarzut popełnienia kradzieży perfum.
-
Zatrzymany z podrabianą odzieżą
W ręce policjantów z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wpadł tym razem 30-letni obywatel Węgier, który na mińskim targowisku sprzedawał podrabianą odzież sportową znanych zachodnich firm. Mężczyzna stracił swój towar i usłyszał zarzut handlu odzieżą z podrabianymi znakami towarowymi. Cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze. Policjanci zaplanowali już akcje na kolejnych targowiskach.
-
Rower wróci do właściciela
Policjanci z Sulejówka odzyskali rower, skradziony jednemu z mieszkańców w połowie ubiegłego roku. Złodziejem okazał się 17-letni Mariusz P. znany już podobnych kradzieży. Szabrownik miał na tyle tupetu, że rower trzymał u siebie w domu, a nawet jeździł nim na co dzień. Mariusz P. usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży roweru i dobrowolnie poddał się karze.
-
Zgłosił kradzież, której nie było
Pół roku żmudnych działań prowadzonych przez dobrzańskich policjantów zakończyło się przedstawieniem zarzutów 59-letniemu Aleksandrowi W. mieszkańcowi powiatu wołomińskiego, który zgłosił w Komisariacie kradzież samochodu. Zawiadomienie okazało się fikcyjne. Mężczyzna próbował wyłudzić pieniądze z odszkodowania. Odpowie teraz za składanie fałszywych zeznań, próbę wyłudzenia świadczeń z ubezpieczalni i zawiadomienie Policji o przestępstwie, którego nie popełniono.
-
Wyjątkowy ślub w malowniczej scenerii
Wyjątkową oprawę miał ślub naszego policjanta, młodszego aspiranta Łukasza Muchy, który na co dzień wykonuje zadania jako dzielnicowy gminy Dębe Wielkie. Do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Bolminie, malowniczo położonej miejscowości w Górach Świętokrzyskich, wyruszyli reprezentanci mińskiej Komendy, aby życzyć nowożeńcowi samych sukcesów w życiu osobistym, ale też w pokonywaniu kolejnych szczebli w karierze policyjnej. Wśród policyjnej braci nie zabrakło Komendanta Powiatowego Policji podinspektora Roberta Kokoszki, jego zastępcy podkomisarza Zbigniewa Pucelaka, szefa mińskiej drogówki Piotra Wojdy, ale też wielkiego przyjaciela mińskich stróżów prawa, obecnego Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII, młodszego inspektora Dariusza Pergoła.
-
Pijany rowerzysta zatrzymany dzięki obywatelskiej reakcji
Może nie uchroniła go przed odpowiedzialnością karną, bo na to akurat zasłużył, ale bez wątpienia dzięki obywatelskiej reakcji uniknął przykrej w skutkach konfrontacji z innym pojazdem na drodze. Mówimy o sytuacji, w której znalazła się 35-letnia mińszczanka, powiadamiając oficera dyżurnego o pijanym rowerzyście, który na ulicy Szpitalnej w Mińsku Mazowieckim przewrócił się na jezdnię. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu sądowy zakaz, grzywna, a nawet rok więzienia.
-
Poszukujemy właściciela roweru
„Retrospekcja” jest koloru zielonego i nie ma nabitego numeru ramy. Mowa oczywiście o rowerze, który policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego odnaleźli sobotniej nocy porzucony na chodniku przed ciągiem sklepów przy ulicy Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim, na wysokości dwóch sąsiadujących ze sobą marketów. Rower leżał na chodniku, a na jego przednim kole była zapięta blokada. Sprawę „Retrospekcji” prowadzą teraz policjanci z mińskiego rewiru dzielnicowych. Osoby, które rozpoznają na zdjęciach swoją własność proszone są o kontakt z dzielnicowym młodszym aspirantem Bogdanem Leszczyńskim tel. kom. 600 997 009 lub osobisty w budynku Wydziału Prewencji przy ulicy Piłsudskiego 44 w Mińsku Mazowieckim.
-
Krewki konkubent w areszcie
Policjanci z Komisariatu w Sulejówku obezwładnili i zatrzymali 34-letniego Rafała G, który podczas domowej burdy zaatakował swoją konkubinę. Pobita przez niego kobieta trafiła do szpitala na obserwację, natomiast jej oprawca do okratowanej celi. Rafał G. swoje agresywne zachowanie okupił zarzutem naruszenia nietykalności funkcjonariuszy publicznych i znieważenia stróżów prawa. To jednak nie koniec sprawy. Policjanci badają okoliczności, w jakich doszło do ataku na konkubinę.
-
Na bezpieczeństwo pracują wszyscy
Deszczowa aura ostatnich dni wymaga od kierowców większej koncentracji i zdolności przewidywania. Śliska nawierzchnia nie pobłaża tym, którzy jadą z nadmierną prędkością, dlatego też o wypadek nie trudno. Policjanci radzą, aby nie tylko ten okres pogodowy, ale też każdy inny czas był wymierny dla zachowań na drodze. Podstawową zasadą, niezmienną i powtarzaną nieustannie w policyjnych apelach, jest respektowanie prawa drogowego. W tym materiale policjanci przypomną wypadek, który wydarzył się kilka dni wcześniej w Kobiernem.
-
Sprzedawali podrabiane piły
W wyniku akcji zorganizowanej przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, udało się przerwać proceder handlu podróbkami elektronarzędzi na lokalnych rynkach i targowiskach. W fordzie, którego zatrzymano do kontroli w Gliniaku, znaleziono siedem markowych pił spalinowych. Okazały się one kiepskiej jakości i były podrabiane. Właściciel trefnego towaru, 28-letni obywatel Słowacji, usłyszał zarzut usiłowania wprowadzania do obrotu elektronarzędzi z podrobionymi znakami towarowymi.
-
Uprawiał konopie w doniczkach
Zarzut nielegalnej uprawy konopi usłyszał 55-letni Kazimierz K, u którego znaleziono 5 sadzonek rośliny, z której można wytworzyć marihuanę i haszysz. Mieszkaniec Dębego Wielkiego tłumaczył się niewiedzą, mówiąc, że sadzonki to zwykłe kwiatki. Policjanci przypominają, że takie domowe uprawy są nielegalne. A za takiego „kwiatka” można trafić na 2 lata do więzienia.