Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wpadł z papierosami bez akcyzy
Wczoraj rano, mińscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli ponad 780 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jest to wynik pracy mińskich stróży prawa, którym pomagali funkcjonariusze Izby Celnej z Warszawy. Podczas akcji zatrzymano Bogdana P., 48-letniego mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki, który kontrabandę miał ukrytą na strychu budynku swojej rodziny oraz w swoim samochodzie i mieszkaniu.
-
Podsumowanie akcji „Znicz 2010” na drogach powiatu mińskiego
W okresie od piątku 29 października do wtorku 2 listopada na terenie powiatu mińskiego doszło do 15 kolizji i 5 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął. Podczas akcji policjanci zatrzymali 10-ciu nietrzeźwych kierujących. W działaniach udział wzięło blisko 160 funkcjonariuszy.
-
Mińscy dzielnicowi zatrzymali włamywacza
Dzisiaj, w godzinach porannych, mińscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do domku letniskowego przy ulicy Wiejskiej w Mińsku Mazowieckim. Włamanie miało miejsce między 24 października a 1 listopada bieżącego roku. Zatrzymanym okazał się 40 letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego – Adam P. Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom do dokonania włamania.
-
Policjanci zlikwidowali bimbrownię
Mińscy policjanci, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej zlikwidowali nielegalną wytwórnię alkoholu. Stróże prawa odkryli manufakturę w gminie Stanisławów, 28 października bieżącego roku. Na posesji funkcjonariusze znaleźli bimber, sprzęt do jego produkcji oraz 115 litrów zacieru. Zatrzymany 50 latek przyznał się do „pędzenia bimbru”.
-
Znicz 2010
W najbliższy weekend, przedłużony o 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych - na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone wzmożone działania policyjne pn. „Znicz 2010”. Każdego roku w tym czasie panuje wzmożony ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O nasze bezpieczeństwo w tych dniach zadba 10 tys. policjantów w całej Polsce.
-
Policjanci zatrzymali rowerzystę który miał ponad 3,5 promila alkoholu
Policjanci z Mińska Mazowieckiego, podczas patrolu zatrzymali do kontroli podejrzanie jadącego rowerzystę. Styl kierującego jednośladem od razu wskazywał że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjanci przeprowadzili badanie, które wykazało, że rowerzysta ma ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Stróże prawa uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu cykliście. Złapanym na gorącym uczynku okazał się 49 letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki.
-
Zgłoś korupcję (025) 759 73 30
Sekcja do walki z Przestępczością Gospodarczą w mińskiej Komendzie, oprócz spraw z zakresu prawa skarbowego, praw autorskich i pokrewnych oraz oszustw, zajmuje się również problematyką przestępstw korupcyjnych. W tych przypadkach niezbędne są zgłoszenia, ze strony samego społeczeństwa, gdzie proces wykrywczy uzależniony jest od inicjatywy osób zainteresowanych. Dlatego też policjanci apelują o zgłaszanie przypadków korupcyjnych z terenu powiatu mińskiego pod numerem telefonu (025)7597330.
-
Zadbajcie o bezpieczeństwo najmłodszych i oznakujcie wózki!
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim rozpoczynają akcję promującą naklejanie na wózki dziecięce elementów odblaskowych. Ma ona poprawić widoczność wózków na drogach, szczególnie w porze nocnej i warunkach ograniczonej widoczności. Działania mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu oraz ich rodziców.
-
Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzione tuje
Policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach wspólnie z kolegami z Posterunku Policji w Kałuszynie, w środę 20 października br. zatrzymali złodzieja oraz odzyskali kilkadziesiąt sztuk skradzionych przez niego drzewek ozdobnych typu tuja. Odnalezione przez funkcjonariuszy rośliny sprawca zdążył już przesadzić na klomby swojej działki rekreacyjnej. Stróże prawa odzyskali łącznie 54 drzewka warte kilkaset złotych.
-
Potrącił i uciekł… i został zatrzymany
Dzisiaj w godzinach porannych patrolowi z mińska mazowieckiego zatrzymali kierowcę Seata, który uciekł z miejsca wypadku. Dwudziestoletni kierowca, mieszkaniec gminy Dębe Wielkie, potrącił rowerzystę a następnie uciekł nie udzieliwszy pomocy rannemu. Kierujący samochodem osobowym wrócił się jednak na miejsce wypadku po zgubioną tablicę rejestracyjną. Okazało się, że zatrzymany to kierowca zawodowy. Był trzeźwy.
-
Policjanci zarzymali kierowców mających ponad 3 i prawie 4 promila.
Wczoraj, około godziny 12-tej, w Kośminach, policjanci z mińskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców Daewoo Matiza. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Najpierw jeden z nich spowodował kolizję z Renault Twingo a następnie drugi próbował ucieczki z miejsca zdarzenia. Obaj pijani kierowcy trafili do policyjnego aresztu.
-
Zabezpieczmy swoje altanki
Na naszych działkach powoli zbliża się koniec sezonu i widać ostatnie prace porządkowe. Za chwilę opustoszeją ogródki działkowe a altankami zaczną kusić złodziei bardziej niż dotychczas. Koniec sezonu dla działkowców oznacza początek sezonu kradzieży z włamaniami do altanek. Policjanci radzą, jak w okresie jesienno-zimowym nie stać się ofiarą przestępców i uchronić swoją działkę przed złodziejami.
-
Policjanci z Mińska udaremnili sprzedaż podrabianej odzieży
Policjanci z Mińska Mazowieckiego, zajmujący się ściganiem i zwalczaniem przestępczości godpodarczej, udaremnili w ostatnim okresie czasu internetową sprzedaż podrabianej odzieży. Stróże prawa weszli do jednego z mińskich mieszkań w czwartek późnym popołudniem. Funkcjonariusze zabezpieczyli bluzki i koszulki z podrobionymi znakami towarowymi. Jak się okazało męska garderobę oferował na internetowych aukcjach 29-letni mińszczanin.Teraz moze dostać karę do 2 lat więzienia i wysoką grzywnę.
-
Oznakujcie wózki! Zadbajcie o bezpieczeństwo najmłodszych!
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KSP rozpoczynają akcję promującą naklejanie na wózki dziecięce elementów odblaskowych. Ma ona poprawić widoczność wózków na drogach, szczególnie w porze nocnej i warunkach ograniczonej widoczności. Akcję zapoczątkuje konferencja prasowa, która odbędzie się jutro (19 października) w siedzibie Sekcji Profilaktyki Społecznej WRD KSP przy ul. Jagiellońskiej 49.
-
Policjanci z Dobrego znaleźli błąkające się przy drodze dziecko
Wczoraj, późnym popołudniem, dobrzańscy mundurowi znaleźli błąkającego się chłopca. Policjanci zauważyli malca przy drodze prowadzącej do Wólki Mlęckiej. Jak się okazało 8-letni Mateusz niepostrzeżenie wyszedł sam z domu i zgubił się idąc do kolegi. Gdy mundurowi przybyli do domu chłopca, jego matka nie wiedziała newet, że jej syn będąc poza domem zabłądził przy drodze.
-
Trzeci Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
13 i 14 października 2010 roku w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbędą się obchody Trzeciego Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ich celem jest zwiększenie wiedzy na temat najlepszych praktyk krajowych i lokalnych, podkreślenie ich znaczenia i stworzenie okazji do współpracy na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Europie.
-
Ogłoszenie Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim
Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim ogłasza konkurs na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Sulejówku. Oferty można składać do 10 listopada 2010 r.
-
Tragiczny wypadek na Warszawskiej
W minioną sobotę 9 października 2010r., w godzinach porannych, na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej z Kazikowskiego, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia się dwóch pojazdów osobowych zginął jeden z kierowców, 54-letni mińszczanin.
-
Mecz polskiej Policji z Żandarmerią Watykanu
6 października do Warszawy przyjechała delegacja Żandarmerii Watykańskiej. Ta licząca ponad stu funkcjonariuszy formacja pełni zadania policji, a także odpowiada za ochronę papieża, Bazyliki św. Piotra oraz państwa Watykan. Funkcjonariusze przybyli do Polski na zaproszenie Burmistrza Miasta Sulejówek pana Waldemara Chachulskiego. W piątek 8 pażdziertnika 2010r. w Sulejówku, żandarmi rozegrali mecz z reprezentacją polskiej Policji.
-
Szczęśliwe odnalezienie 82-latka
Dwa tygodnie temu około 8.30 u dyżurnego w komisariacie w Dobrem zostało złożone zawiadomienie o zaginięciu 82-letniego mężczyzny. Starszy pan dzień wcześniej poszedł do swojego lasu na grzyby i nie wrócił na noc do domu. Wiadomo było, że zaginiony miał problemy z sercem oraz poruszał się o lasce. Ostatnią noc spędził sam w lesie. Dzięki policyjnym poszukiwaniom odnaleziono go całego i zdrowego. Mężczyzna właśnie błądził w kompleksie leśnym.
-
Mińskie ćwiczenia w ramach przygotowań do Euro 2012
Od 21 do 23 września br. na terenie boiska piłkarskiego przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 zlokalizowanego przy ul. Budowlanej w Mińsku Mazowieckim odbyły się ćwiczenia, które były kontynuacją ubiegłorocznego przedsięwzięcia „Pierścień 2009”. Ich głównym zadaniem było doskonalenie technik interwencji w nagłych sytuacjach kryzysowych, doskonalenie umiejętności oraz wypracowanie wspólnych koncepcji działania podczas ochrony imprez masowych przez Policje oraz inne służby.
-
Kryminalni z mińska zatrzymali trzech włamywaczy
Mińscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn którzy podejrzewani są o włamania do domków letniskowych na terenie gminy Siennica. Straty sięgały kwoty kilku tysięcy złotych. Sprawcami okazali się 19 letni Damian K., Cezary Z. i Kamil Ż. - mieszkańcy powiatu mińskiego. Łupem włamywaczy padł sprzęt ogrodniczy, różnego rodzaju narzędzia, sprzęt RTV oraz inne przedmioty. Policjanci odzyskali większość skaradzionego mienia i zwrócili właścicielom.
-
Nielegalne kosmetyki zabezpieczono w Mińsku Mazowieckim
Mińscy specjaliści od zwalczania przestępczości gospodarczej nakryli trzy kobiety na próbie sprzedaży różnego rodzaju kosmetyków. Proceder udaremniony został na mińskim bazarze. Wśród produktów z podrobionymi znakami towarowymi znalazły się: perfumy, szminki, cienie do powiek, tusze, pudry i fluidy do twarzy oraz błyszczyki do ust. Zabezpieczono ponad 100 tego rodzaju produktów.
-
Zatrzymana za kradzież torebki spod lady sklepowej
Wczoraj w godzinach popołudniowych mińscy patrolowi zatrzymali 43 letnią mieszkankę powiatu mińskiego. Małgorzta K. będąc chwilę wcześniej w sklepie odzieżowym ukradła spod lady damską torebkę należącą do sprzedawczyni. Okradziona ekspedientka natychmiast wezwała Policję. Sprawczyni trafiła do aresztu, niebawem usłyszy zarzuty.
-
Kryminalni z mińska zatrzymali dwóch poszukiwanych przestępców
Wczoraj około 9.30 w Sulejówku mińscy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzewanych o kradzież mężczyzn. Jeden z nich ukrywał się na tylnej kanapie Fiata Uno i próbował zwieść policjantów podając nieprawdziwe dane osobowe. Zatrzymani podejrzewani są o kradzieży dwóch telefonów komórkowych, kart płatniczych oraz pieniędzy w kwocie 2000 zł. Ponadto jeden z nich od 2 miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany przez rembertowskich policjantów.