Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Sprawa kradzieży skutera rozwiązana
Pomimo umorzenia sprawy kradzieży rowerów i skutera, które skradziono w maju na prywatnej posesji w Sulejówku, policjanci w dalszym ciągu liczyli na to, że zdobędą informacje, które pozwolą dotrzeć do sprawców. Tak też się stało, bo dzięki wzmożonym działaniom operacyjnym udało się zatrzymać trzech mężczyzn zamieszanych w kradzież jednośladów. Okazali się nimi Michał Z. (l. 23), Michał P. (l. 21) i Adrian W. (l. 21). Wszyscy usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży.
-
Wózek i skrzynki odzyskane, złodzieje zatrzymani
Najpierw w pościgu zatrzymano trzech złodziei, którzy spod jednego z większych marketów w Sulejówku ukradli wózek widłowy i kilkadziesiąt pustych skrzynek. Idąc tropem skradzionego towaru, policyjny pies wywąchał kryjówkę, w której ukrył się czwarty złodziej. Odzyskane przedmioty przekazano pracownikom, natomiast złodzieje trafili najpierw do celi, a później na przesłuchanie. Trzech z nich usłyszało zarzut kradzieży, natomiast czwarty, z racji młodego wieku odpowie przed Sądem Rodzinnym.
-
Dostał dozór za znieważenie policjantów
Policyjny dozór zastosowano wobec 17-letniego Michała P. z Mińska Mazowieckiego, po tym jak usłyszał zarzut znieważenie policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego. Młody mężczyzna ma jeszcze na koncie wybitą szybę w klatce schodowej na jednym z mińskich osiedli. Za uszkodzenie mienia odpowie jako sprawca popełnionego wykroczenia. 17-latkowi grozi teraz nawet rok więzienia. Czeka go jeszcze sprawa karna.
-
Kradli i dzielili się z innymi
Policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii rozwiązali sprawę kradzieży pieniędzy z prywatnego mieszkania, na jednym z osiedli w Mińsku Mazowieckim. Prawda była taka, że dwóch uczniów szkoły podstawowej w spółce z kolegą gimnazjalistą, okradło swoich rodziców, a później obdzieliło prezentami szkolna gawiedź. Interes wyczuł w tym inny gimnazjalista, który wymusił od jednego z chłopców kilkaset złotych. Sprawę kradzieży i wymuszenia rozbójniczego zbada Sąd Rodzinny i Nieletnich.
-
Motocyklowy pościg
Policjanci z mińskiej drogówki, pełniący służbę na 100-stu konnych yamahach biorą udział w działaniach ukierunkowanych na ujawnianie osób jeżdżących motocyklami bez uprawnień. Policjanci sprawdzają też dokumenty i stan trzeźwości. Podczas jednej z ostatnich służb, w ręce motocyklowego patrolu wpadł 27-letni Wojciech M. Mężczyznę zatrzymano po pościgu ulicą Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.
-
Interwencja z nożem w tle
Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 29-letni Andrzej R. mieszkaniec województwa wielkopolskiego, zatrzymany w związku z interwencją przy ulicy Nadrzecznej w Mińsku Mazowieckim. Andrzej R. zachowywał się wulgarnie w stosunku do policjantów. Mężczyznę zatrzymano i zabrano do aresztu. Komendę opuścił dopiero wtedy, kiedy wytrzeźwiał i usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Mężczyzna na przesłuchaniu dobrowolnie poddał się karze grzywny.
-
Kalejdoskop sklepowych kradzieży
Drobne kradzieże to przestępcza dziedzina, z którą walczą nie tylko sklepowi ochroniarze, ale też policjanci, którzy ścigają i zatrzymują przestępców. Ta kategoria kradzieży wymaga od stróżów prawa żmudnej pracy, wielu godzin analizowania zapisów z monitoringów, docierania do świadków. Zatrzymania, o których napiszemy były możliwe dzięki czujnemu personelowi i pracownikom ochrony.
-
Zabezpieczony alkohol i papierosy bez akcyzy
Policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem handlarzy bezakcyzowych towarów, kilka razy w miesiącu organizują akcje na rynkach i targowiskach w powiecie mińskim. Pomimo różnych sztuczek, jakie stosują akcyzowi przestępcy, funkcjonariuszom udaje się „wyłowić” z tłumu właściwe osoby. W policyjną „sieć” wpadł 38-letni obywatel Ukrainy. Przy mężczyźnie znaleziono spirytus i papierosy bez znaków skarbowych.
-
Zatrzymano sprawców najścia na mieszkanie
Błyskawiczny pościg za sprawcami najścia na prywatne mieszkanie zakończył się zatrzymaniem 41-letniego Michała K i 21-letniego Krystiana K. Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego nie dali możliwości ucieczki przestępcom, którzy przestraszyli jedną z mieszczanek, grozili pobiciem jej znajomemu, a wychodząc z jej mieszkania wybili szybę w drzwiach. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzut naruszenia miru domowego. Polskie prawo przewiduje za takie przestępstwo nawet jeden rok więzienia.
-
Może Pani pomóc posprzątać……
Kilkusetzłotowym mandatem karnym zakończyła się dla pewnego młodego mężczyzny kradzież zegarka, w jednym ze sklepów w centrum Mińska Mazowieckiego. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki informacji od mieszkańca, który zobaczył jak dwóch wyrostków przewraca stojak z zegarkami, a następnie pomaga ekspedientce pozbierać towar. Pomogli, pozbierali i zainkasowali zapłatę, w postaci schowanego do kieszeni zegarka. Dopiero przyjazd patrolu, wyprowadził z błędu kobietę, która myślała, że pomagali jej uczynni klienci.
-
Dzielnicowi zatrzymali włamywacza
Dzięki trafnemu typowaniu, policjantom z mińskiego rewiru dzielnicowych udało się zatrzymać złodzieja, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego, na terenie jednej z prywatnej firm przy ulicy Stankowizna w Mińsku Mazowieckim. Dzielnicowi odzyskali wszystkie skradzione elektronarzędzia i akcesoria elektryczne. Złodziejem okazał się 24-letni Karol G. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem.
-
Pokaz sprzętu na pikniku u księdza kapelana
Kolejny rok z rzędu policjanci z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim, skorzystali z zaproszenie swojego kapelana, księdza Jerzego Daneckiego, który zorganizował na terenie kościoła w Wólce Mińskiej rodzinny piknik dla parafian i zaproszonych gości. Funkcjonariusze zapewnili mnóstwo atrakcji wszystkim uczestnikom imprezy. Każdy mógł podejść do policyjnych radiowozów, zasiąść za kierownicą, czy też przyjrzeć się z bliska pracy technika kryminalistyki. Policjanci chętnie udostępniali młodzieży wszystkie gadżety. Na zdjęciach widać, że sympatyków policyjnego zawodu nie brakowało. Przecież każdy milusiński ma szansę zostać w przyszłości stróżem prawa.
-
Analiza bezpieczeństwa w Gminie Siennica
Czwartkowa Sesja Rady Gminy w Siennicy kończyła tegoroczne wystąpienia kierownictwa mińskiej Komendy, dotyczące przedstawienia analiz zagrożenia przestępczością i policyjnych przedsięwzięć podejmowanych w ubiegłym roku przez funkcjonariuszy w powiecie mińskim. Na terenie siennickiej gminy udało się osiągnąć ponad 60 % wykrywalność przestępstw. Można śmiało powiedzieć, że ta gmina należy do bezpieczniejszych w powiecie mińskim.
-
Zostawił kartkę z adresem
Jeden z mieszkańców Mińska Mazowieckiego zostawił po sobie ślad, który umiejętnie odczytali i wykorzystali policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego. Adres mińszczanina znajdował się na dokumentach, odnalezionych w stercie śmieci, wyrzuconych w lesie nieopodal Zakola Wiktorowo. Policjanci sprawdzają teraz, kto faktycznie wywiózł śmieci do lasu. Takiej osobie grozi odpowiedzialność karna za popełnione wykroczenie.
-
Ukrywał ecstasy i marihuanę
Podczas działań wymierzonych w zwalczanie patologii narkotykowej, prowadzonych w Mińsku Mazowieckim zatrzymano 20-letniego Mateusz J. u którego znaleziono dilerki z marihuaną i amfetaminą oraz cztery tabletki ecstasy. Środki odurzające zatrzymano w depozycie, a ich właścicielowi przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. Mateusz J. dobrowolnie poddał się karze.
-
Zatrzymano samochodowego wandala
Chuligański występek nie uszedł płazem 28-letniemu Jarosławowi D, który na ulicy Konstytucji 3-ego Maja w Mińsku Mazowieckim kopnął w karoserię prywatnego samochodu. Wandal był pijany i miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwiał, policjanci z dochodzeniówki przedstawili mu zarzut umyślnego uszkodzenia prywatnego mienia.
-
Poszukujemy świadków śmiertelnego potrącenia
Policjanci zajmujący się rekonstrukcją zdarzeń drogowych apelują do świadków wypadku, który miał miejsce 15 czerwca około godziny 5:20, w Mińsku Mazowieckim na ulicy Warszawskiej, na przejściu dla pieszych vis a vis myjni samochodowej. Kierowcą ciężarówki, która uderzyła w 68-letnią kobietę, był mieszkaniec województwa podlaskiego. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Potrącona kobieta pomimo akcji reanimacyjnej, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Policjanci próbują nawiązać kontakt ze wszystkimi osobami, które w tym czasie mogły przebywać w okolicy tego tragicznego zdarzenia. Sprawę prowadzi młodszy aspirant Paweł Grzywacz, który dyżuruje od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 pod numerem telefonu (025)759 72 26. Można dzwonić również pod (025) 759 72 00 lub 112 i 997.
-
Podpalacz ze stadniny i sprawca fałszywego alarmu zatrzymany
Działania operacyjne prowadzone przez kryminalnych z Ochoty zakończyły się namierzeniem i zatrzymaniem 25-letniego Kamila K, mieszkańca stolicy, odpowiedzialnego za fałszywy alarm bombowy na warszawskim dworcu zachodnim, ale też za serie podpaleń, do jakich dochodziło w Okuniewskiej stadninie, na przełomie tego i ubiegłego roku. Policjanci z Mińska Mazowieckiego rozwiązali tym samym sprawę, nad którą pracowali żmudnie przez ostatnie miesiące. Wobec „podpalacza” miński sąd zastosował dwa miesiące tymczasowego aresztu.
-
Sprawozdanie Komendanta Powiatowego Policji na Sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki
Utrzymujący się od kilku lat się niski stopień zagrożenia przestępczością oraz ponad 60 %-owa wykrywalność, to efekty policyjnych działań w mieście Mińsk Mazowiecki w 2009 roku. Wyniki osiągnięte przez rodzimych stróżów prawa przedstawił Komendant Powiatowy Policji podinspektor Robert Kokoszka podczas poniedziałkowej Sesji w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki. Policjantom podziękowano za wysokie osiągnięcia na rzecz zapewniania ładu, porządku i bezpieczeństwa publicznego. Funkcjonariusze również dziękowali władzom miasta, za dotychczasową pomoc i środki na zakup policyjnego sprzętu.
-
Trzy miesiące aresztu dla dilera
Na trzy miesiące trafił do aresztu śledczego 25-letni Tomasz K. mieszkaniec Sulejówka, który ukrywał prawie 100 gramów marihuany w samochodzie i piwnicy swojego bloku. Mężczyzna okazał się nie tylko „posiadaczem” zabronionych przez prawo środków odurzających, ale też dilerem sprzedającym narkotyki w Sulejówku i okolicach. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia. Policjanci sprawdzają powiązania dilera z półświatkiem przestępczym.
-
Zatrzymani z podrabianymi piłami
Po wpadce obywateli Słowacji, którzy próbowali na lokalnych targowiskach oszukiwać mieszkańców, sprzedając podrabiane piły spalinowe, przyszła kolej na następnych cudzoziemców, którzy pojawili się w powiecie mińskim z takim samym asortymentem. Podczas ostatniej akcji na terenie mińskiej gminy, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne podróbki, w sumie 9 pił spalinowych, które przewoziło dwóch obywateli Rumunii. Oni też usłyszeli zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu podrabianych towarów.
-
Policyjna delegacja podczas odsłonięcia Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego
13 czerwca na Skwerze Niepodległości w Sulejówku, odbyło się uroczyste odsłonięcie Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wśród zaproszonych gości w uroczystości brał udział I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Robert Bałdys. Wśród pocztów sztandarowych nie zabrakło też sztandaru Komendy Stołecznej Policji, a zaproszeni goście i mieszkańcy mogli posłuchać jak gra orkiestra stołecznej Policji. To był bardzo ważny historyczny dzień.
-
Kolejna wpadka pijanego kierowcy
Zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszał 51-letni Mirosław B. który podczas wizyty kuratora sądowego wsiadł za kierownicę żuka i zaczął jeździć po swojej posesji. Niebezpieczną szarżę pijanego kierowcy przerwali policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego. Mężczyznę zatrzymano i zabrano do aresztu. Mirosław B. poddał się już dobrowolnie karze.
-
Śmiertelny wypadek w Ołdakowiźnie
Jedna osoba śmiertelna i druga z poważnymi obrażeniami ciała, to bilans drogowej tragedii, która wydarzyła się na drodze krajowej nr 50 w Ołdakowiźnie w gminie Stanisławów. W wypadku brały udział trzy pojazdy, a do czołowego zderzenia doszło między ciężarówką a osobowym jaguarem. Przez kilka godzin droga na tym odcinku była wyłączona z ruchu. Sprawę prowadzą Prokuratura i Policja.
-
Policjanci podczas finału „Bezpiecznej Drogi do Szkoły”
Pokaz radiowozów i motocykla, ręcznych mierników prędkości, alkosensorów i alkogogli wykorzystywanych w policyjnej służbie i profilaktyce, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu mińskiego, przybyłych na finał konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Oprócz prezentacji sprzętu i wyposażenia, policjanci z mińskiej drogówki zaangażowali się również w ocenę zmagań rowerzystów, na specjalnie przygotowanym torze. Na spotkanie z młodzieżą przybył również przedstawiciel kierownictwa, podkomisarz Zbigniew Pucelak, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji do spraw prewencji.