Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mińska drogówka kontrolowała samochody nauki jazdy
Policjanci z mińskiej drogówki wspólnie z pracownikiem wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim, przeprowadzili akcje związaną z dokładnymi kontrolami samochodów ośrodków szkolenia kierowców. Policjanci sprawdzali stan techniczny i wyposażenie samochodów oraz dokumenty instruktorów uprawniające do prowadzenia takich szkoleń. Policjanci zapowiadają, że niebawem powtórzą swoje działania.
-
Włamywacz i wandal w jednej osobie
Policjanci z Sulejówka zatrzymali 18-letniego Sebastiana P. który włamał się do nowobudowanego domu jednorodzinnego. Mężczyzna naraził właścicieli na straty wyrywając ze ścian przewody instalacji elektrycznej. Sebastianowi P. przedstawiono dwa karne zarzuty, popełnienia kradzieży z włamaniem i umyślnego zniszczenia prywatnej własności. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.
-
I miejsce na piłkarskim memoriale Jerzego Noskowicza „Tuńka”
Policyjni piłkarze z mińskiej jednostki, kolejny raz pokazali, że ciężkie treningi nie idą w las, a najważniejsza i najbardziej pożądana jest zawsze wygrana w piłkarskim sparingu. Podczas organizowanego w Mrozach II Memoriału Jerzego Noskowicza „Tuńka”, policjanci zajęli najwyższe podium. Funkcjonariusze nie zamierzają przerwać dobrej passy i cały czas trenują przed kolejnymi spotkaniami.
-
Poszukujemy świadków kradzieży „na kółko”
W sobotę na odcinku krajowej dwójki w Choszczówce Stojeckiej, nieznani Policji sprawcy, jadący prawdopodobnie toyotą lub bmw w ciemnym kolorze, zajechali drogę kierującej volkswagenem golfem obywatelce Niemiec. Kiedy kobieta wyszła z samochodu, nieznany mężczyzna wsiadł do jej samochodu i odjechał. W samochodzie znajdowały się dwa psy rasy order collie i bridge mix dog. Złodzieje prawdopodobnie wypuścili zwierzęta gdzieś po drodze. Policjanci apelują do wszystkich osób, które mogły widzieć to całe zajście, ewentualnie wskazać Policji miejsce, w którym sprawcy wypuścili zwierzęta. Policjanci sprawdzą każdy sygnał w tej sprawie. Policjanci dyżurują pod numerami telefonów: 22 604 92 00, 25 759 72 00 lub 997 i 112.
-
UWAGA kradzieże "na śpiocha"
Działają pod osłoną nocy. W czasie naszego snu włamują się domu lub mieszkania i kradną wartościowe przedmioty. To sposób działań włamywaczy, określany metodą „ na śpiocha”. W ciągu ostatnich tygodni mińska Policja odnotowała wzrost tego typu kradzieży. Radzimy, co zrobić aby nie stać się ofiarą przestępstwa i utrudnić kradzież rabusiowi.
-
Napadły, bo chciało im się zapalić
Zaczęło się od tego, że chciało im się prawdopodobnie zapalić papierosa. Pod takim właśnie pretekstem zaczepiły młodą dziewczynę, która czekała na autobus na dworcu w Kałuszynie. Odmowa zakończyła się jej pobiciem i kradzieżą dowodu osobistego. Tego samego dnia funkcjonariuszom udało się zatrzymać dwie dziewczyny podejrzane w tej sprawie. Były to Patrycja P. (l. 20) i jej 15-letnia wspólniczka. Pierwsza usłyszała już zarzut popełnienia rozboju, a druga odpowie za czyn karalny przed sędzią rodzinnym.
-
Obywatelskie zatrzymanie
W ręce właściciela jednej z sulejóweckich firm wpadł włamywacz, który próbował ukraść akcesoria oświetleniowe i elektroniczne do samochodów. Policjanci, którzy przyjechali zatrzymać mężczyznę, znaleźli samochód, który włamywacz miał wywieźć fanty. Cały skradziony towar odzyskano, a złodziejowi przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Był nim 48-letni Piotr K, mieszkaniec Warszawy.
-
Przeszukali i znaleźli dilerkę z marihuaną
Zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających usłyszał 21-letni Mateusz J. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Policjanci znaleźli u niego w mieszkaniu dilerkę z marihuaną i fifkę, która prawdopodobnie służyła do zażywania narkotyku. Mężczyzna na policyjnym przesłuchaniu dobrowolnie poddał się karze. Policjanci zapowiadają realizacje kolejnych spraw dotyczących osób powiązanych z narkobiznesem.
-
Ścigany po parku
Na widok radiowozu rzucił rower i uciekł do parku. Policjanci wykazali się nie lada refleksem i ruszyli za nim w pogoń. Po przebiegnięciu kilkuset metrów parkowymi alejkami stróże prawa dogonili i obezwładnili uciekiniera. Mężczyzna, którym okazał się 40-letni mińszczanin miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. W ciągu najbliższych dni pijany rowerzysta usłyszy prawdopodobnie zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.
-
Krewka mińszczanka trafiła do aresztu
O tym, że w stosunku do policjantów należy zachowywać się właściwie, przekonała się 28-letnia mińszczanka Wioletta N, która wyzywała funkcjonariuszy i próbowała pobić jedną z policjantek. Funkcjonariusze obezwładnili krewką kobietę i osadzili ją w areszcie. Kiedy wytrzeźwiała, to usłyszała zarzut znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności. Za popełnienie takich przestępstw kodeks karny przewiduje nawet 3 lata więzienia.
-
Zlikwidowana dziupla i odzyskane samochody
Południowoprascy kryminalni zlikwidowali samochodową dziuplę, którą odkryto w Grębiszewie, w mińskiej gminie. Na miejscu ujawniono trzy mazdy skradzione w Austrii i kilka innych częściowo już zdemontowanych samochodów tej samej marki. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych Grębiszewa paserstwo samochodów: Krzysztofa R. (l. 40), Marcina L. (l. 29) i Piotra K. (l. 22). Sprawę przejął Prokurator i mińska dochodzeniówka. Na wniosek organów ścigania, Sąd Rejonowy aresztował całą trójkę na kolejne trzy miesiące. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Usłyszał dwa karne zarzuty
Refleks i umiejętności obezwładniania dobrzańskich funkcjonariuszy okazały się skuteczne w konfrontacji z Marcinem W. który znieważał i próbował zaatakować policjantów podczas prowadzonego u niego przeszukania. Mężczyzna usłyszał dwa karne zarzuty i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci przypominają, że takie zachowanie może być surowo ocenione przez Temidę, nawet karą trzech lat pozbawienia wolności.
-
Dzielnicowi zatrzymali wandala
Dzielnicowi z Mińska Mazowieckiego namierzyli zatrzymali wandala, który na terenie prywatnej piekarni przy ulicy Przemysłowej zniszczył kamerę przemysłową. Sprawcą tego umyślnego uszkodzenia cudzej własności okazał się 17-letni Paweł K. Mężczyźnie przedstawiono zarzut karny, a ona sam dobrowolnie poddał się karze pół roku więzienia, w zawieszeniu na 3 lata.
-
Czyżby ukradł ze strachu?
Zmieniał wersję kilka razy, co jakiś czas upierając się, że to przez nieznanych mu mężczyzn ukradł w hipermarkecie flaszkę wódki. Wspomniani mężczyźni grozili mu pobiciem, jeżeli nie przyniesie im alkoholu. Czyżby strach pchnął 15-letniego mińszczanina do popełnienia kradzieży, a może to była naprędce wymyślona historia? Policjanci nie spotkali nigdzie rozbójników, którzy chcieli rzekomo zgasić pragnienie alkoholowymi procentami. Jedno jest pewne, 15-latek popełnił czyn karalny, za który odpowie przed Sądem Rodzinnym.
-
Zatrzymano sprawców kradzieży materiałów budowlanych
W sidła policjantów z Komisariatu Policji w Halinowie, wpadło dwóch mieszkańców dębskiej gminy, 19-latkowie Rafał B. i Michał P. którzy na przełomie ostatnich miesięcy kradli materiały budowlane z terenu przebudowy drogi krajowej nr 2. Ich łupem padały obrzeża chodnikowe. Policjantom udało się odzyskać cześć materiałów, które sprawcy kradzieży ukryli w okolicach Kobiernego. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Trafił do aresztu za sprzedaż narkotyków nieletnim
Udzielanie środków odurzających nieletnim udowodniono wstępnie 17-letniemu Tomaszowi K. z gminy Mrozy, którego w ubiegłym tygodniu zatrzymali mińscy kryminalni. Młody mężczyzna najpierw usłyszał karny zarzut, a późnie stanął przed obliczem Sądu, który aresztował go tymczasowo na dwa miesiące. Tomasza K. czeka teraz sprawa karna. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu badają inne sprawy dotyczące handlu narkotykami w powiecie mińskim.
-
We trójkę na skuterze, pijani i bez kasków
Nietypowy powrót z osiemnastkowej imprezy zakończył się dla trójki pijanych nastolatków zatrzymaniem przez dobrzańskich policjantów. Wszyscy jechali skuterem bez kasków. Skuterzysta miał 14 lat, a jego pasażerowie 19 i 20 lat. Spotkanie ze stróżami prawa skutkowało mandatami karnymi dla dwójki dorosłych. Nieletni za jazdę po alkoholu i bez uprawnień odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym. Policjanci przypominają, że takie nieodpowiedzialne zachowania kończą się prawnymi konsekwencjami.
-
Zatrzymani z marihuaną i amfetaminą
Na przełomie ostatnich dwóch tygodni w ręce mińskich policjantów z wydziału kryminalnego i prewencji wpadło trzech mężczyzn, przy których znaleziono marihuanę i amfetaminę. Wśród nich byli 19-letni Damian M, 26-letni Robert J. i 20-letni Damian A. Wszyscy usłyszeli zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających, a dodatkowo pierwszy z nich zarzut udzielania narkotyków innym osobom. Policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 10 gramów narkotyków, w tym marihuanę i amfetaminę.
-
Nieletni złodzieje w potrzasku
Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, zatrzymali dwóch mieszkańców mroziańskiej gminy, którzy na terenie prywatnej kopalni uszkodzili kilka koparek i ukradli kamery przemysłowe. W charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych przesłuchano 14- latka i 15-latka. Obydwaj odpowiedzą teraz przed Sądem Rodzinnym za kradzież i umyślne niszczenie prywatnego mienia.
-
Poszukujemy świadków kradzieży
W nocy 1/2 sierpnia miała miejsce kradzież ciągnika marki John Deere, model komfort 6230. Do zdarzenia doszło w Jędrzejowie. Między godziną 22:00 a 2:45, nieznani Policji sprawcy wyprowadzili ciągnik z prywatnej posesji. Policjanci apelują do wszystkich osób, które tej nocy mogły w tym rejonie zauważyć coś podejrzanego, co pomogłoby w namierzeniu sprawców przestępstwa i odzyskanie skradzionego ciągnika, o kontakt osobisty w mińskiej Komendzie lub telefoniczny. Funkcjonariusze sprawdzą każdą informację. Można kontaktować się bezpośrednio z oficerem dyżurnym pod numerami: 112, 997, 22 604 92 00 lub Wydziałem kryminalnym pod numerem 22 604 92 64.
-
Tropem skradzionych tuczników
Mroziańscy policjanci zatrzymali pracownika zatrudnionego w jednym z rolniczych gospodarstw w cegłowskiej gminie, który ukradł swojemu pracodawcy trzy tuczniki. Policjanci namierzyli zwierzęta, które sprawca kradzieży przekazał znajomemu rolnikowi w gminie Mińsk Mazowiecki, tłumacząc mu, że zwierzęta kupił okazyjnie. Mężczyzną, który ukradł świnie okazał się 54-letni Adam M. W najbliższym czasie zwierzaki wrócą do swojej rodzinnej chlewni.
-
Podstawił fałszywą żonę, żeby wymeldować prawdziwą
Zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, poprzez wprowadzenie w błąd notariusza przy sporządzaniu aktu notarialnego i zarzut próby wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w urzędzie miasta Sulejówek, usłyszał 42-letni Mariusz B i jego wspólniczka 29-letnia Renata J. Mężczyzna chciał sprzedać dom, którego współwłaścicielem była jego żona. Pomysł był prosty, podstawił fałszywą żonę, żeby uzyskać pełnomocnictwa, a później chciał wymeldować swoją drugą połówkę, pod którą podszywała się wspomniana Renata J. Teraz obydwoje odpowiedzą przed Sądem. Grożą im 3 lata więzienia.
-
Pobił na śmierć, a ciało porzucił pod blokiem
Zarzut popełnienia zabójstwa usłyszał 52-letni Aleksander S. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, który w swoim mieszkaniu, podczas spotkania przy alkoholu, pobił na śmierć drugiego mężczyznę, a jego zwłoki wyniósł i porzucił pod blokiem. Ofiarą sprawcy zabójstwa był 56-letni Tadeusz B. Miński Sąd na wniosek Prokuratury i Policji aresztował tymczasowo Aleksandra S. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące. Grozi mu 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.
-
12-latek i 14-latek włamali się do mieszkania
Dwóch chłopców w wieku 12 i 14 lat, wpadło w sidła policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, po tym jak na ulicy Szpitalnej w Mińsku Mazowieckim weszli przez okno do prywatnego mieszkania. Łupem domokrążców padł zegarek i mysz optyczna od laptopa. Obydwaj chłopcy odpowiedzą teraz za kradzież, z tym że 12-latek za przejaw demoralizacji a jego wspólnik za popełniony czyn karalny.
-
Tymczasowa zmiana numerów telefonów
W związku z awarią łączy telefonicznych umożliwiającymi kontakt z numerami stacjonarnymi mińskiej Komendy przy ulicy Wyszyńskiego 15/17 w Mińsku Mazowieckim, policjanci proszą mieszkańców o łączenie się przez numery podane tymczasowo, do czasu przywrócenia sprawności łączy. Policjanci proszą interesantów o wyrozumiałość i łączenie się przez numery tymczasowe.