Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Interwencja przy torach
Policyjna interwencja prawdopodobnie uratowała zdrowie, a nawet życie 50-letniej mieszkance Mińska Mazowieckiego, która zamroczona alkoholowymi procentami położyła się na torowisku, przy ulicy Spółdzielczej. Policjanci interweniowali w samą porę, zabierając pijana kobietę z torów. 50-latka odpowie teraz za zakłócanie publicznego ładu. Grozi jej kara grzywny.
-
Policyjne sprawozdanie na gmninnej sesji w Mińsku Mazowieckim
Coroczna tradycję referowania analizy stanu bezpieczeństwa publicznego w gminie Mińsk Mazowiecki, na ostatniej sesji kontynuował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, komisarz Zbigniew Pucelak. Radni mieli możliwość zapoznania sie ze stanem zagrożenia przestepczością, policyjną profilaktyką i działaniami na rzecz ograniczania liczby zdarzeń drogowych. Radni złożyli też szereg próśb i postulatów na ręce Komendanta.
-
Okradł byłą konkubinę
Policjanci z Sulejówka zatrzymali złodzieja, 28-letniego Pawła B. z Warszawy, który podczas odwiedzin byłej konkubiny ukradł jej dwa telefony komórkowe. Funkcjonariusze odzyskali skradzione fanty, a mężczyźnie przedstawili zarzut popełnienia kradzieży. Nieuczciwy „amant” przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał karze. Mężczyzna usłyszał też zarzut znieważenia policjantów w podczas interwencji.
-
FINAŁ powiatowego etapu Turnieju BRD
Na parkingu przed Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim odbył się finał powiatowych eliminacji ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Pod czujnym okiem policyjnych cenzorów, młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów pokonywała rowerami specjalnie do tego przystosowany tor z przeszkodami. Stróżów prawa aktywnie wspomagali pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego mińskiego Starostwa oraz ratownik medyczny ze swoimi pomocnikami. Młodzież kolejny raz dała popis doskonałej znajomości drogowych przepisów. Zwycięzcy swoje trofea odbierali z rąk Komendanta Powiatowego Policji podinspektora Roberta Kokoszki.
-
Wpadł z marihuaną podczas kontroli drogowej
Fifka nabita marihuaną była wystarczającym dowodem, żeby Radosławowi K. 22-latkowi z powiatu węgrowskiego przedstawić zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Dobrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podczas kontroli drogowej w Rządzy. Funkcjonariusze sprawdzą teraz, gdzie mężczyzna mógł kupować narkotyki.
-
Wandal usłyszał zarzuty
Policjanci z sulejóweckiego Komisariatu zatrzymali wandala, który kilka dni temu, podczas wieczornej awantury na miejscowej stacji kolejowej wybił szybę w pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej. Niszczycielem okazał się Marcin L. 25-letni mieszkaniec Sulejówka. Mężczyźnie przedstawiono zarzut umyślnego zniszczenia mienia. Wandal zobowiązał się do naprawienia wyrządzonej szkody.
-
Pobili na przystanku
Policjanci z Dobrego zatrzymali trzech mieszkańców dobrzańskiej gminy, którzy na przystanku autobusowym w Kamionce zaatakowali młodego mężczyznę, który przyjechał w odwiedzić swoją rodzinę. Napastnicy poturbowali swoją ofiarę i uciekli. Zarzuty pobicia usłyszeli Mikołaj R. (l. 17), Maciej K. (l. 18) i Przemysław Z. (l. 22). Wszyscy dobrowolnie podali się karom.
-
Ze złości wybił szybę w przyczepie
Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie 18-letni Rafał, mieszkaniec gminy Dobre, który w złości rzucił cegłą w przyczepę kempingową jednego z sąsiadów. Młody mężczyzna naraził tym właścicieli na finansowe straty, a siebie na odpowiedzialność karną. Rafałowi K. przedstawiono zarzut umyślnego zniszczenia prywatnej własności.
-
Zatrzymano złodzieja kościelnych rynien
38-letni Wiktor M. kolejny raz wpadł w ręce sulejóweckich policjantów. W ubiegłym roku zatrzymano go w związku z kradzieżami elementów prywatnego ogrodzenia. Tym razem połasił się na kościelne rynny przy ulicy Mariańskiej. Okazało się się, że czterokrotnie grabił kościelne mienie, a towar upłynniał obwoźnym handlarzom. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.
-
Namierzono dziuplę i zatrzymano złodziei
Kilka miesięcy skrupulatnej dochodzeniowej i operacyjnej pracy policjantów z sulejóweckiego Komisariatu zakończyło się wykryciem sprawców kradzieży osobowego saaba, którego zniknął w Sulejówku w styczniu tego roku. Lokalnych stróżów prawa wspomogli policjanci z Garwolina, którzy odkryli dziuplę, w której ukrywano rozmontowane auto. Podczas kilku realizacji w sprawie, zatrzymano trzech mieszkańców powiatu wyszkowskiego, którzy usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Alanowi G. (l. 22), Mariuszowi P. (l. 31) i Marcinowi K. (l. 26) grozi kara 10 lat więzienia.
-
Pirat drogowy z trzema promilami
Dzielnicowi z mińskiego rewiru zatrzymali pijanego kierowcę Grzegorza F. (l. 37), który miał na koncie dwie kolizje. Najpierw na ulicy Chróścielewskiego zderzył się z oplem, a uciekając na ulicy Warszawskiej uderzył w fiata. W ujęciu pirata pomogli Policji kierowcy rozbitych samochodów. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Drogowy pirat odpowie jeszcze za spowodowanie stłuczek. Grzegorz F. stracił prawo jazdy na trzy lata.
-
Kradli kable na praktykach
Policjanci z mińskiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich ustalili sprawców kradzieży kabli energetycznych z terenu jednej z firm w Mińsku Mazowieckim. Okazało się, że przestępstwa dopuścili się praktykanci. Zarzuty popełnienia kradzieży usłyszało trzech 18-latków: Mikołaj R, Marcin K. i Andrzej M. W sprawę zamieszany był też 16-letni wspólnik Tomasz J. Dorośli złodzieje dobrowolnie poddali się karom, natomiast nieletni odpowie przed Sądem Rodzinnym.
-
Wpadki pijanych rowerzystów
Sezon rowerowy w pełni. Z uroków jazdy na jednośladach korzysta wielu mieszkańców. Jednak nie wszyscy uzupełniają braki węglowodanów i soli mineralnych wodą i płynami izotonicznymi. W szerokiej rzeszy cyklistów zdarzają się tacy, którym energii i animuszu w pedałowaniu dodaje alkohol. Taka jazda jest jednak niezgodna z prawem. Policjanci jednego tylko dnia zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów, 58-letniego Waldemara P. i 43-letniego Jacka A. Obydwaj w najbliższym czasie usłyszą zarzuty karne.
-
Cegłowski włamywacz w potrzasku
Policjanci z Mrozów zatrzymali 28-letniego Zbigniewa P, który miał na swoim przestępczym koncie kradzież z włamaniem do stojaka z butlami gazowymi, pod jednym z cegłowskich sklepów. Oprócz wspomnianej kradzieży Zbigniew P, miał jeszcze kilka innych drobnych występków. Włamywacz usłyszał już zarzut karny i dobrowolnie poddał się karze.
-
Pijany motorowerzysta okazał się poszukiwanym przestępcą
Podczas kontroli drogowej, przeprowadzonej przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wpadł pijany motorowerzysta 48-letni Ryszard O, który miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Przy okazji okazało się też, że od kilku lat jest poszukiwany przez kilka prokuratur za oszustwa i uchylanie się od płacenia alimentów. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kierowania skuterem w stanie nietrzeźwości.
-
Znieważył podczas interwencji
29-letni Tomasz P. usłyszał zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów podczas interwencji. Mężczyznę obezwładniono i zatrzymano podczas patrolu ulicy Konstytucji 3-ego Maja w Mińsku Mazowieckim, gdzie popijał piwo w miejscu publicznym. Konfrontacja ze stróżami prawa zakończyła się pobytem w celi aresztu. Tomasz P. przyznał się i dobrowolnie poddał karze.
-
Letniskowy szkodnik zatrzymany
To określenie idealnie pasuje do 38-letniego Janusza W. mieszkańca siennickiej gminy, który okazał się sprawcą włamań do dwóch domków letniskowych w okolicach Grzebowilka. Nie dość, że kradł wyposażenie, to jeszcze je niszczył, odcinając przewody od urządzeń elektrycznych. Mężczyznę udał się zatrzymać dzięki skutecznym typowaniom dzielnicowych. Policjanci z dochodzeniówki przedstawili mu zarzut popełnienia dwukrotnego włamania. Janusz W. dobrowolnie poddał się karze.
-
Uciekali na kradzionych tablicach
Nietypowe zdarzenie odnotowali policjanci z Dobrego. Na widok policyjnego radiowozu, osobowe audi zawróciło, przyspieszyło i dachowało na przydrożnej łące. Do tej dziwnej sytuacji doszedł jeszcze jeden wątek. Samochód miał założone tablice rejestracyjne, skradzione kilka godzin wcześniej w powiecie wołomińskim. Jechało nim dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu wyszkowskiego, w wieku 21 i 27 lat. Obydwaj odpowiedzą teraz za posiadanie kradzionych tablic rejestracyjnych i spowodowanie zagrożenia w ruchu. Policjanci sprawdzają czy mężczyźni, nie mają na koncie przestępstw, które mogły być popełniane w powiecie mińskim.
-
Teraz będzie się kąpał w zakładzie karnym
Tomasz L. 28-latek z Mińska Mazowieckiego wpadł w sidła policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, Mężczyzna przez dwa miesiące unikał stróżów prawa, w obawie przed wyrokiem, który zasądzono za złamanie sądowego zakazu i jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie przeczuwał, że tego dnia stróże prawa zapukają do jego drzwi. Pech chciał, że tego dnia wrócił do domu, żeby wziąć kąpiel, której zażywał , jak dowiedzieli się policjanci, raz na dwa tygodnie.
-
Rozniósł ulotki i ukradł policjantowi buty
Z butami sportowymi jednego z naszych policjantów przeszedł raptem kilkadziesiąt metrów. Pewien roznosiciel ulotek w Mińsku Mazowieckim okazał się nieuczciwym szabrownikiem. Dzielny funkcjonariusz, który zobaczył, że na wycieraczce nie ma butów, w których za chwilę miał wyjść do pracy, ruszył w pościg za złodziejem. Policjant buty odzyskał, a złodzieja, którym okazał się 20-letni Michał I. z powiatu siedleckiego ukarano 500-złotowym mandatem.
-
Zatrzymano włamywacza i wandala
Niespełna dwie doby od przyjęcia zgłoszenia o włamaniu do domu jednorodzinnego w Lipinach, policjanci z mroziańskiego Komisariatu zatrzymali 28-letniego Łukasza M, który okazał się złodziejem i dewastatorem. Łupem włamywacza padły urządzenia i akcesoria elektryczne, oraz przewody, które szabrownik odciął od pralki i żelazka. Łukasz M. dobrowolnie poddał się karze.
-
Policjanci egzaminatorami w Turnieju BRD
Wczoraj przed południem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mińskiej jednostki wspólnie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim, przeprowadzili teoretyczną część zmagań w ramach Turnieju BRD. Testy rozwiązywali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu mińskiego. Nie wszyscy jednak będą mieli szansę na udział w kolejnym etapie. Szczęściarzami będą Ci, którym udało się pozytywnie przejść część teoretyczną.
-
Na spotkaniu wielkanocnym
Nie ma takiego roku, żeby policjanci z Mińska Mazowieckiego i całego powiatu mińskiego, nie spotkali się na symbolicznym spotkaniu wielkanocnym. Wczoraj na sali konferencyjnej wszyscy stróże prawa złożyli sobie serdeczne życzenia, a słowa modlitwy odmówili kapelan mińskiej Policji ksiądz Jerzy Danecki i mariawicki kapłan Jan Opala. Świąteczne życzenia pomyślności i spokoju złożyli funkcjonariuszom Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński wraz z Burmistrzem Mińska Mazowieckiego Marcinem Jakubowskim.
-
Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego obezwładnili i zatrzymali 65-letniego Franciszka P, mieszkańca mińskiej gminy, który podczas domowej kłótni rzucił się z nożem na swoją małżonkę. Kobieta ugodzona w brzuch, trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i uszkodzenia ciała. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim aresztował Franciszka P. na najbliższe trzy miesiące.
-
Dilerzy w potrzasku
Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy handlowali narkotykami na terenie stolicy powiatu. Dilerami okazali się 28-letni Marek C. i 20-letni Maciej Z. Ich zatrzymanie było wynikiem ostatnich działań i akcji na terenie powiatu mińskiego. Wobec dwójki dilerów, Sąd karny zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe trzy miesiące. Kryminalni pracują dalej, niebawem planują następne realizacje.