Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zabezpieczono 9 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy
Wspólna akcja policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą i drogówki, zakończyła się zatrzymaniem 51-letniego Zdzisława K. mieszkańca Terespola, który nielegalnie przewoził 9 tysięcy paczek papierosów bez znaków skarbowych. Mężczyzna usłyszał zarzut ukrywania zabronionych przez prawo towarów i dobrowolnie poddał się karze 30 tysięcy złotych grzywny. Policjanci oszacowali wartość uszczuplonego podatku na ponad 100 tysięcy złotych.
-
Ukrywał w domu marihuanę
Policjanci z wydziału kryminalnego podczas ostatniej realizacji w sprawach narkotykowych zatrzymali 20-letniego Dominika W. który ukrywał w domu prawie 5 gramów marihuany. Mężczyznę zabrano do Komendy, a później na przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Dominik W. dobrowolnie poddał się karze.
-
Policjanci rozwiązali sprawę graffiti i skradzionej kamery
Kilka miesięcy żmudnej pracy policjantów z zespołu kryminalnego w sulejóweckim Komisariacie, zakończyło się ostatecznym rozwiązaniem sprawy graffiti i skradzionej kamery na dworcu kolejowym w Sulejówku Miłośnie. Wandalami okazali się: Patryk G. (l. 15), Kamil M. (l. 16), Józef H. (l. 16) i Albert H. (l. 18), natomiast złodziejem 18-letni Mateusz S. Dorośli sprawcy usłyszeli zarzuty umyślnego uszkodzenia mienia i popełnienia kradzieży, natomiast występki nieletnich oceni Sąd Rodzinny.
-
Policjanci świętowali w Jakubowie
Policjanci z Mińska Mazowieckiego dzielnie i z tradycją wzięli udział w powiatowych obchodach 92 rocznicy powstania Policji, które tym razem odbyły się w kolejnym gościnnym samorządzie, jaki okazała się Gmina Jakubów. Policjanci i zaproszeni goście rozpoczęli obchody uroczystą mszą świętą, aby później na placu przed gminnym urzędem, uczestniczyć w najprzyjemniejszej części tej uroczystości, jakim było awansowanie i nagradzanie wyróżniających się w służbie funkcjonariuszy.
-
Poszukujemy właścicieli rowerów
Policjanci z Mińska Mazowieckiego poszukują właścicieli dwóch rowerów, odnalezionych w ostatnim okresie na terenie miasta. Pierwszy to rower górski marki BINGO, koloru czerwono-wiśniowego, drugi to biały BMX. Policjanci apelują do właścicieli o kontakt osobisty lub telefoniczny z prowadzącym tą sprawę dzielnicowym, aspirantem Andrzejem Kowalskim, tel. 600 997 005. W tej sprawie można też kontaktować się z kierownikiem Rewiru Dzielnicowych młodszym aspirantem Sebastianem Mataskiem, tel. 600 997 001.
-
„Bezpieczny poniedziałek”
Akcja „Bezpieczny poniedziałek” na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Żuków gm. Mińsk Mazowiecki w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i żyj”
-
Matka z synem kradła w hipermarkecie
Policjanci z Mińska Mazowieckiego zatrzymali i osadzili w areszcie 44-letnią Halinę K, mieszkankę mińskiej gminy, która kradła artykuły elektryczne i elektroniczne. Jej wspólnikiem okazał się 15-letni syn. Ten przestępczy duet udało się zatrzymać dzięki natychmiastowej reakcji personelu sklepowego. Kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania popełnienia kradzieży. Jej nieletni pomagier odpowie prawdopodobnie przed sędzią rodzinnym.
-
Chciał przeszkodzić policjantom w interwencji
Zarzut zmuszania funkcjonariusza publicznego, do zaniechania przeprowadzenia czynności służbowych usłyszał 21-letni Mateusz J. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, który próbował szczuć psem stróżów prawa. Mężczyzna był pijany i miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.
-
Policjanci ostrzegają starszych ludzi
Policjanci z Mińska Mazowieckiego apelują do starszych ludzi , nie tylko w stolicy powiatu, ale też w całym powiecie mińskim o ograniczone zaufanie do podejrzanych osób, które zapukają przypadkiem do drzwi. W ostatnim tygodniu 81-letnia mińszczanka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności, po tym jak wpuściła do mieszkania trójkę oszustów, którzy chcieli zostawić wiadomość sąsiadom. W przypadku wszelkich podejrzeń, należy natychmiast informować Policję.
-
Niebezpieczna zabawa z metalową linką
Sprawę „dziwnego” zachowania się dwójki gimnazjalistów, może rozstrzygnąć nawet sąd rodzinny. Otóż dwoje 15-latków, postanowiło rozciągnąć, nad gruntową drogą, metalową linkę. Całe szczęście, że zauważył to jeden z mieszkańców i zareagował. Policjanci z wydziału nieletnich wyjaśniają teraz całą sprawę. Policjanci przestrzegają przed takimi pomysłami, które mogą narazić inne osoby, na utratę zdrowia, a nawet życia. To kolejna wakacyjna przestroga.
-
Zatrzymano trzech mężczyzn, za nielegalne posiadanie narkotyków
Kryminalni wspólnie z kałuszyńskimi policjantami zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Kałuszyna i okolic, u których znaleziono fifki nabite marihuaną. Mężczyznami, którzy nielegalnie przechowywali narkotyki byli: Tomasz S. (l. 23), Piotr K. (l.23) i Kamil G. (l.22). Wszystkim przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania narkotyków. Policjanci będą teraz sprawdzać, skąd pochodziły narkotyki, w które zaopatrywali się wspomniani mężczyźni. Grożą im nawet 3 lata więzienia.
-
Pijany kierowca stracił panowanie nad autem
Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, miał 37-letni Piotr M. mieszkaniec mroziańskiej gminy, który w Mrozach doprowadził do zderzenia z alfą romeo. Pasażer, którym jechał z pijanym kierowcą, trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. Piotr M. usłyszał już zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci w dalszym ciągu badają sprawę opisywanego wypadku.
-
To nie byli drogowcy, tylko wandale
Zatrzymani przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, 24-letni Rafał M. i 19-letni Artur A. mieli na koncie akt wandalizmu. Wpadli w ręce mundurowych, zaraz po tym, jak na ulicy Przemysłowej w Mińsku Mazowieckim, uszkodzili i zniszczyli dwa sygnalizatory drogowe. Wandale usłyszeli zarzut uszkodzenia publicznego mienia i na policyjnych przesłuchaniach, dobrowolnie poddali się karze.
-
O jednego dilera mniej
Kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o handel narkotykami. Okazał się nim 20-letni Hubert K. z Mińsk Mazowieckiego. Policjanci zebrali materiał, który wystarczył, żeby przedstawić mężczyźnie zarzut udzielania środków odurzających, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Policjanci niczym po nitce do kłębka, docierają do kolejnych osób, rozprowadzających narkotyki w powiecie mińskim. Kryminalni już planują następne realizacje.
-
Motocyklista zginął w wypadku na krajowej 2-ójce
W poniedziałek, przed godziną 7, w Choszczówce Stojeckiej, miał miejsce wypadek z udziałem motocyklisty. Policjanci wstępnie ustalili, że motocyklista nie wyhamował przed jadącą przed nim toyotą, stracił panowanie na swoją hondą i wpadł wprost pod nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Motocyklistą, który zginął na miejscu był 27-latek z siennickiej gminy. Policjanci i prokuratorzy będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku. Funkcjonariusze z drogówki apelują do wszystkich użytkowników motocykli o rozsądek i bezpieczną jazdę.
-
Wpadka drogowego recydywisty
Tomasz L. wielokrotny recydywista alkoholowy, może stracić całkowicie uprawnienia, za jazdę w stanie nietrzeźwości i trafić do więzienia, za złamanie sądowego zakazu. Pijany kierowca tym razem wpadł podczas kontroli drogowej, prowadzonej przez kryminalnych. 28-letni Tomasz L. znów prowadził auto „po kielichu”. Niebawem czeka go sprawa karna w mińskim sądzie.
-
Policjanci apelują o zwiększony nadzór nad dziećmi podczas wakacji
Okres wakacyjnej kanikuły, powinien był mile spędzonym okresem i odpoczynkiem od szkolnych obowiązków. W tym czasie dzieci i młodzież powinny poświęcić czas odpowiedzialnej zabawie, a nie sytuacjom, w których rodzą się patologie. Przez okres wakacji policjanci będą przestrzegać uczniów przed zagrożeniami, na jakie mogą być oni narażeni i podawać przykłady nieodpowiedzialnej zabawy, żeby nauczyć młodzież dorosłego myślenia. W tym artykule opowiemy o sytuacji, w której pewien nieletni upił się na wagarach.
-
Policjanci podczas imprezy RALLY MIŃSK MAZOWIECKI
Podczas rajdu samochodowego zorganizowanego w centrum Mińska Mazowieckiego, policjanci z drogówki, nie tylko zabezpieczali i zapewniali bezpieczeństwo uczestnikom, ale też edukowali. Komisarz Piotr Wojda wspólnie ze starszym aspirantem Dariuszem Wierciochem, przygotowali quiz pod hasłem Bezpieczne Wakacje. Na pytania z dziedziny ruchu drogowego odpowiadały dzieci i młodzież. Nagrody ufundowane przez władze miejskie były rozdane tym, którzy najlepiej odpowiedzieli na pytania, zadane im przez policjantów.
-
Zastraszyli atrapą broni i okradli
Kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn, zamieszanych w sprawę rozboju, który miał miejsce na stacji kolejowej w Dębem Wielkim. Dwóch mieszkańców Siedlec, wracających do domu, straciło dwa telefony komórkowe i bluzę dresową, po tym jak sprawcy zastraszyli ich atrapą pistoletu. Zarzut popełnienia rozboju usłyszeli, Patryk P. (l. 22) i Maciej K. (l. 24), natomiast Andrzejowi T. (l. 27) i Mariuszowi P. (l.19) przedstawiono zarzut paserstwa. Za popełniony rozbój grozi podejrzanym, nawet 12 lat pozbawienia wolności.
-
Złodziejka wpadła dzięki monitoringowi
Między innymi, dzięki nagraniom z monitoringu, udało się sulejóweckim policjantom, wpaść na trop osoby, która okradła kobietę sprzątającą skład SKM-ki na sulejóweckim dworcu. Sprawczynią kradzieży okazała się mieszkanka Sulejówka, znana już z podobnych przestępstw, 61-letnia Krystyna H. Złodziejka odpowie teraz przed sądem za popełnione wykroczenie.
-
Pobili, bo zwrócili im uwagę
Mroziańscy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Mińska Mazowieckiego zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy na parkingu dla ciężarówek w Ryczołku, pobili dwóch kierowców. W wyniku tej napaści, jeden z pokrzywdzonych, obywatel Białorusi, doznał poważnego urazu głowy. Na wniosek Prokuratury i Policji, Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim aresztował tymczasowo, na okres trzech miesięcy, wszystkich mężczyzn podejrzanych pobicie. Grozi im nawet 8 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci apelują o zdecydowaną reakcję
O tym, że policjant jest w służbie przez 24 godziny na dobę, wie doskonale jeden z funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji, który w czasie wolnym podjął interwencję w Mińsku Mazowieckim. Funkcjonariusz zareagował, widząc niebezpieczne manewry komunikacyjnego busa, wiozącego pasażerów. Kierowca opisywanego samochodu wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych. Teraz jego zachowanie oceni Sąd. Policjanci z mińskiej drogówki planują wzmożyć kontrole busów.
-
Przewodnicy przeszkolili przedszkolaków
Pogadanka na temat Policji była wstępem do pokazu umiejętności policyjnych czworonogów, podczas spotkania z przedszkolakami w Stanisławowie. Starszy sierżant Jacek Mazur i posterunkowy Szymon Lipiński zaprezentowali milusińskim pokaz posłuszeństwa swoich pupili i pokazali jak należy zachowywać się w sytuacji, kiedy możemy spotkać agresywnego psa. Maluchy były oczarowane prelekcją i posłusznie wykonywały wszystkie ćwiczenia. Na koniec jak zwykle, wszyscy pozowali do pamiątkowej fotki.
-
Piknik u kapelana
Policjanci z mińskiej Komendy wzięli udział w kolejnym pikniku parafialnym. Tym razem stróżów prawa zaprosił kapelan mińskiej Policji, ksiądz Jerzy Danecki. Na 5-tym pikniku rodzinnym w Wólce Mińskiej, funkcjonariusze pokazali dwa motocykle, yamaha i honda oraz oznakowany radiowóz alfa romeo z wideorejestratorem. Pokaz sprzętu cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem, nie tylko najmłodszej gawiedzi. Wszyscy piknikowicze i parafianie mogli skorzystać z uprzejmości stróżów prawa i poczuć się przez chwilę policjantem, zasiadając za kierownicą radiowozu i dosiadając motocykla.
-
Wypadek z rowerzystą
Poważny wypadek drogowy miał miejsce w Arynowie. W nieustalonych jeszcze okolicznościach pod koła ciężarówki dostał się 49-letni rowerzysta, którego pogotowie zabrało do szpitala. Policjanci przypominają o zwracaniu szczególnej uwagi na wszystkich uczestników ruchu. Apel dotyczy zarówno kierowców, ale też rowerzystów, aby niewłaściwe czasami manewry nie przyczyniły się do poważnego w skutkach zdarzenia. Tymczasem dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z grupy wypadkowej. Funkcjonariusze dokładnie zrekonstruują i wyjaśnią okoliczności tego wypadku.