Aktualności
Rozmiar czcionki
-
To był fałszywy alarm
Kilka policyjnych radiowozów, dzielnicowi, drogówka, kryminalni i funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, wzięło dzisiaj udział w akcji pod gmachem Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim. Policyjne siły w postawił na nogi fałszywy alarm bombowy. Okazało się, że w budynku nie ma żadnego ładunku, a ten poważny sygnał okazał się głupim dowcipem. Policjanci będą próbować ustalać, kto mógł być inicjatorem tej nieprzyjemnej sytuacji.
-
Okradali hurtownię, a towar sprzedawali w markecie
Dzięki zdecydowanej reakcji pracowników jednej z hurtowni w Mińsku Mazowieckim, w ręce policjantów wpadło dwóch 15-latków, którzy kradli skrzynki i butelki po piwie. Młodociani szabrownicy zdobyty w ten sposób towar, upłynniali w jednym z pobliskich marketów. 15-latkowie odpowiedzą niebawem za popełnione kradzieże przed sądem rodzinnym. Policjanci przestrzegają młodzież przed takim „biznesem”, który może zakończyć się przed obliczem sędziego.
-
Interwencja na stacji kolejowej
Dworcowa burda, jaką rozpętał 24-letni Przemysław R. mieszkaniec Żyrardowa znalazła swój finał w policyjnym areszcie, a później na przesłuchaniu, gdzie mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia policjantów podczas przeprowadzanej interwencji. Ta nieprzyjemna dla stróżów prawa sytuacja miała miejsce na stacji kolejowej w Sulejówku Miłosnej. Mężczyzna podczas interwencji był pijany i agresywny. Policjanci jednak zachowali zimną krew i obezwładnili krewkiego obywatela.
-
Kontrolujemy rynki i targowiska
Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, rozpoczęli działania na powiatowych rynkach i targowiskach. W samym tylko Mińsku Mazowieckim, przez dwa ostatnie dni zatrzymali trzy osoby trudniące sie pokątnym handlem tytoniową kontrabandą. W sidła policjantów wpadły dwie kobiety i jeden mężczyzna. Dwoje z nich to Polacy, a jedna to obywatelka Ukrainy. Do depozytu trafiło prawie sto paczek papierosów bez znaków skarbowych. Całej trójce grożą teraz grzywny.
-
Próbował przekupić policjantów
To już druga na przełomie ostatnich tygodni udaremniona próba przekupstwa policjantów z mińskiej Komendy. Stróże prawa zdecydowaną reakcją odpowiedzieli na korupcjogenną propozycję wręczenia tysiączłotowej łapówki przez pijanego kierowcę Adama F. (l. 38) mieszkańca halinowskiej gminy. Mężczyzna usłyszał już w prokuraturze zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom, w zamian za odstąpienie od interwencji i zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Prokurator zastosował wobec Adama F. policyjny dozór i poręczenie majątkowe.
-
Sprawozdanie ze stanu bezpieczeństwa w Gminie Siennica
Kierownictwo mińskiej Komendy na dzisiejszej Sesji Rady Gminy w Siennicy reprezentował komisarz Zbigniew Pucelak, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji do spraw Prewencji. Radnym złożono obszerne sprawozdanie z działalności Policji na terenie Gminy i przekazano priorytety na kolejny rok, a wśród nich między innymi zminimalizowanie liczby przestępstw i wykroczeń, poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz współpracę z mediami, na rzecz kształtowania właściwego wizerunku Policji i podnoszenia społecznego zaufania do pracy stróżów prawa.
-
Mińscy policjanci na inauguracji PAT-u
Na inauguracyjnym spotkaniu programu profilaktycznego PaT-E w wolskim teatrze, nie zabrakło również policjantów z Mińska Mazowieckiego. Funkcjonariusze mogli poznać założenia nowej edycji programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, w którym do tej pory wzięło udział 50 tysięcy młodzieży z całej Polski. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji, przedstawiciele resortu oświaty oraz władz samorządowych Warszawy i Mazowsza.
-
Spotkanie z licealistami
Na zaproszenie dyrekcji mroziańskiego liceum ogólnokształcącego, na spotkanie z kilkudziesięcioma uczniami z dwóch klas mundurowych przybył naczelnik wydziału prewencji z mińskiej Komendy, starszy aspirant Wojciech Korzeń. Tematem wykładu był swoisty przekrój przez policyjną formację, rozpoczynając od historii naszej służby, a kończąc na procedurze rekrutacyjnej. Spotkanie z młodzieżą było jednym z elementów programu nauczania w klasie mundurowej.
-
Oszust kredytowy ścigany listem gończym
Prawie pół roku 48-letni Janusz Z. ukrywał się przed Policją i Prokuraturą. Ta ostatnia wydał za nim nawet list gończy. Mężczyzna podejrzewany o wyłudzenia kredytowe wpadł w końcu, w ręce kryminalnych z grupy poszukiwawczej. Policjanci namierzyli budowę, na które zatrudnił się w powiecie otwockim. Okazało się, że mężczyzna cały czas ukrywał się w Warszawie. Śledczy z mińskiej prokuratury przedstawili mu już zarzut wyłudzenia dwóch kredytów na kwotę 30 tysięcy złotych. Janusza Z. Czeka teraz sprawa karna.
-
Awantura w ubezpieczalni
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego obezwładnili i zatrzymali 45-letniego Cezarego M. który wszedł pijany do jednego z punktów ubezpieczeniowych w Mińsku Mazowieckim, gdzie wszczął awanturę z personelem. Mężczyznę ujęli pracownicy ochrony i przekazali stróżom prawa. Krewki mińszczanin wytrzeźwiał w policyjnej celi, a wspomnieniem po burdzie będzie dla niego kilkusetzłotowy mandat, który otrzymał za zakłócanie ładu i porządku publicznego.
-
Jak poznać rachmistrza - Daj się spisać, a nie okraść
Dzisiaj rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny. Do drzwi mieszkańców powiatu mińskiego sukcesywnie będą pukać rachmistrze spisowi. Policjanci przypominają, żeby zwracać baczną uwagę na dokumenty, którymi legitymuje się rachmistrz, szczególnie identyfikator. Pod rachmistrzów mogą próbować podszywać się różne osoby, dlatego potwierdzenie wiarygodności rachmistrza jest niezmiernie ważne. Policjanci przestrzegają szczególnie osoby starsze. Dlatego o wszelkich próbach podszywania się pod rachmistrzów prosimy dzwonić na numer alarmowy 112, 997 lub do oficera dyżurnego tel. (025) 759 72 00. Policjanci prezentują w tym materiale wzór legitymacji rachmistrza spisowego.
-
Akcje z narkotykami
Mińscy kryminalni zwiększyli w ostatnim okresie liczbę kontroli młodych osób, w związku z informacjami dotyczącymi nielegalnego posiadania środków odurzających. Policjantom podczas kontroli młodzieży udało się trafić na dwójkę młodych mężczyzn, którzy ukrywali przy sobie działki z marihuaną. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli Piotr Z. (l. 20) i Mateusz M. (l. 18). Obydwaj dobrowolnie poddali się karom.
-
Włamywacz odpowie jak dorosły
Policjanci z wydziału kryminalnego rozwiązali sprawę włamania do domu jednorodzinnego przy ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Złodziejem domokrążcą, który najpierw wyłamał drzwi, a później wszedł do środka i ukradł cyfrowy aparat fotograficzny, okazał się Daniel G, znany już Policji z podobnych przestępstw. Młodzieniec odpowie przed Sądem karnym, bo skończył już 17 lat. Tymczasem policjanci pracują nad rozwiązaniem kolejnych spraw.
-
„To ludzie odważni, którzy w każdej chwili są gotowi nieść pomoc”
Te słowa bez wątpienia zapadną w pamięci nie tylko Komendanta Kokoszki, ale też wszystkich policjantów mińskiej Komendy. Ciągła praca nad jak najlepszym wizerunkiem i zmniejszanie liczby przestępstw, to główne priorytety lokalnej Policji. Dlatego słowa podziękowania Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego są tak ważne dla oceny policyjnej służby. Podczas ostatniej sesji powiatowej, miało miejsce wystąpienie Komendanta Roberta Kokoszki, który zreferował radnym analizę stanu bezpieczeństwa publicznego w powiecie mińskim w 2010 roku.
-
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Sceny, jakie wydarzyły się na drogach mińskiej gminy, przypominały te z amerykańskich filmów, pełnych pościgów za niebezpiecznymi przestępcami. Tu też był pościg, nie mniej spektakularny, lecz za pijanym kierowcą, który próbował uniknąć karnych sankcji. Wąskimi gminnymi drogami ścigały go dwa oznakowane radiowozy drogówki. Ford fiesta, gubiąc po drodze opony, nie zdołał jednak ujść policyjnej pogoni, a jadący nim 21-letni Leszek Z. mieszkaniec pobliskiej miejscowości, ostatecznie obezwładniony i zatrzymany, trafił do aresztu. Mężczyzna usłyszał między innymi zarzuty karne, jazdy po alkoholu, znieważenia policjantów i czynnej napaści. Grozi mu 10 lat więzienia.
-
Nie dali się przekupić
Może załatwimy to inaczej? Tymi słowami 34-letni Krzysztof R. próbował namówić policjantów do wzięcia łapówki. Mężczyznę zatrzymano do kontroli za łamanie drogowych przepisów i brak badań technicznych. Policjanci zdecydowanie zareagowali na próbę wręczenia im stuzłotowej korzyści, zatrzymując koruptora. Krzysztof R. usłyszał już zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych.
-
Uciekinierzy z ośrodków wychowawczych wpadli w ręce policjantów
Przewody elektryczne z z nieczynnej piekarni oraz opuszczonej ubojni w Dobrem, stały się celem dwóch 17-latków, Cezarego M. i Marcina L. Młodociani przestępcy wpadli w końcu w ręce dobrzańskich funkcjonariuszy. Drobni szabrownicy ukrywali się u swoich rodzin, po tym jak obydwaj uciekli z ośrodków wychowawczych. Policjanci skutecznie przerwali złodziejki proceder i przedstawili złodziejom zarzuty popełnienia kradzieży. Cezarego M. i Marcina L. przekazano już wychowawcom.
-
Piąty rok z Dniem Przedsiębiorczości
Policjanci z mińskiej Komendy kolejny raz wyszli naprzeciw młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, przyjmując na dwugodzinne praktyki 32-osobową grupę licealistów. To już piąta edycja ogólnopolskiego programu, w ramach którego młodzież ma okazję poznać specyfikę policyjnej służby w ramach Dnia Przedsiębiorczości. Tym razem w spotkaniu z młodzieżą wziął udział sam Komendant Powiatowy Policji podinspektor Robert Kokoszka. Myślimy, że młodzież z tegorocznego spotkania wyniosła niezapomniane wrażenia, policjanci stanęli bowiem na wysokości zadania.
-
Policjanci na komisjach
Środa była pracowitym dniem mińskiej kadry kierowniczej. Komendanci naszej jednostki podinspektor Robert Kokoszka i komisarz Zbigniew Pucelak, trzykrotnie brali udział w spotkaniach z radnymi, obradującymi w komisjach zajmujących się bezpieczeństwem publicznym i podczas jednej z sesji miejskich. Komendanci spotkali sie tego dnia z samorządowcami z Siennicy, Kałuszyna i radnymi powiatowymi. W spotkaniu ostatniej komisji wziął udział Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Celem spotkań było przekazanie informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
-
Drogówka mierzy prędkość
Kilka dni temu policjanci z mińskiej drogówki prowadzili akcję wymierzoną w piratów drogowych. W ramach ogólnopolskich działań pod kryptonimem PRĘDKOŚĆ funkcjonariusze położyli szczególny nacisk na ujawnianie wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. W akcji brały udział zarówno radiowozy, jak i motocykle. Policyjnym orężem był przenośny fotorejestrator i ręczne mierniki prędkości ISKRA 1. Funkcjonariusze ukarali mandatami 33 piratów drogowych. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50-ciu.
-
Porysował ze złości
Policjanci z Sulejówka namierzyli wandala, 23-letniego Sebastian K. z Warszawy, który urwał lusterko i porysował ostrym przedmiotem karoserię forda focusa zaparkowanego na ulicy Dworcowej. Okazało się, że wandal zrobił to ze złości, bo nie mógł dostać się do swojego samochodu, gdyż focus blokował mu drzwi. Ta niecodzienna zemsta zakończy się w ciągu najbliższych godzin zarzutem umyślnego zniszczenia prywatnego mienia i karną odpowiedzialnością dla zatrzymanego mężczyzny.
-
Przyszedł do Komendy i powiedział, że zabił człowieka
Kara dożywotniego więzienia grozi teraz Ireneuszowi Ż. 35-letniemu mieszkańcowi powiatu zambrowskiego, który najpierw zabił swojego znajomego, a później jego zwłoki zakopał w ziemi, na łąkach niedaleko leśnego kompleksu koło Grzebowilka. I nikt pewnie nie przypuszczałby, że taki fakt miał miejsce, gdyby nie to, że zabójca przyszedł do Komendy w Mińsku Mazowieckim, przyznając się do popełnienia przestępstwa i wskazując miejsce ukrycia ciała. Stróże prawa wspólnie z prokuratorami badają teraz tożsamość i okolicznośći śmierci denata. Sprawa jest w toku.
-
Jak uniknąć włamania i pomóc w zatrzymaniu włamywacza
Policjanci z Mińska Mazowieckiego apelują do mieszkańców o zdecydowaną reakcję w stosunku do podejrzanych osób kręcących się w rejonach osiedli domów jednorodzinnych i osiedli wielomieszkalnych. Funkcjonariusze proszą o kontakt telefoniczny bądź bezpośredni osoby, które zauważyły dziwnych akwizytorów, roznosicieli ulotek, wolontariuszy zbierających składki, oraz inne osoby, które interesują się mieszkańcami czy też pytają się o sąsiadów. Policyjne wezwanie jest związane z włamaniami do mieszkań i obiektów, które miały miejsce w ostatnich tygodniach. Policjanci sprawdzą każdy sygnał od mieszkańców. Wystarczy po prostu zadzwonić tel. (025) 759 72 00 lub 112 i 997. Dzięki mieszkańcom szanse Policji na zatrzymanie przestępców zdecydowanie wzrosną.
-
Wpadka z ecstasy
Podczas ostatniej akcji przeciwko dilerom i osobom ukrywającym narkotyki, mińscy dzielnicowi zatrzymali 31-letniego Jana L. Mieszkańca Mińska Mazowieckiego. W czasie przeszukania mieszkania, którego właścicielem był mężczyzna podejrzewany o kontakt z narkobiznesem, znaleziono 3 tabletki ecstasy. Jan L. usłyszał za to zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę 3 lat pozbawienia wolności.
-
Koła zamienił, a ramę utopił
Pomysłowość pewnego 13-letniego ucznia podstawówki będzie teraz oceniona przez sędziego rodzinnego. Uczeń postanowił wrócić ze szkoły do domu rowerem, jak później okazało się nie swoim, ale skradzionym ze szkolnego stojaka. Jakby tego było mało, to kreatywny 13-latek znalazł kupca nie na cały rower, ale na koła, a nie mając co zrobić z ramą, wrzucił ją do leśnej sadzawki. Dzięki dokładnej analizie sprawy, policjantom zajmującym się zwalczaniem patologii wśród nieletnich i ich kolegom z dochodzeniówki, udało się złożyć w całość tą kryminalną łamigłówkę.