Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymano złodzieja portfela
Dzięki żmudnemu i dokładnemu dochodzeniu, przeprowadzonemu przez dobrzańskich policjantów, udało się odnaleźć i zatrzymać sprawcę kradzieży portfela, który jeden z kierowców zostawił w toalecie, na stacji paliw w Jędrzejowie. Później okazało się, że złodziej wypłacał pieniądze z bankomatu kilkanaście kilometrów dalej, korzystając z karty, którą ukradł razem z portfelem. Zarzut popełnienia kradzieży w tej sprawie usłyszał 25-letni Rafał D. mieszkaniec mińskiej gminy.
-
Skok na pasztetową
Nie tylko miejscowy ksiądz okazał się pokrzywdzonym w wyniku „wizyty” 31-letniego Tomasza K. z Warszawy. Mężczyzna okradł tym razem innego mieszkańca Mrozów, wynosząc mu z domu alkohol, telefon komórkowy i pasztetową. Policjantom nie udało się jednak odzyskać fantów. Mężczyzna uciekł z nimi do lasu, a jak powiedział, nie pamięta, gdzie zostawił telefon, bo jak się napił, to zapomniał gdzie go zgubił.
-
Zabezpieczono 60 litrów spirytusu
Prawie 60 litrów spirytusu, zabezpieczyli policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem i zwalczaniem przestępczości akcyzowej. Do policyjnego depozytu trafiły też puste butelki, w które prawdopodobnie rozlewano gotowe produkty. Policjanci pracują teraz nad ustaleniem faktycznego właściciela nielegalnej kontrabandy. Alkoholowa akcja miała miejsce na terenie Mińska Mazowieckiego.
-
Policyjne rady dla letników i działkowiczów
Już niebawem na działkach i letniskach, będzie zbliżał się koniec sezonu, a tym samym zakończą się ostatnie prace porządkowe. Ogródki działkowe i letniska opustoszeją, a pozostawione tam rzeczy zaczną kusić złodziei bardziej niż dotychczas. Koniec sezonu dla działkowców i letników oznacza często początek sezonu kradzieży z włamaniami do domków i altanek. Policjanci radzą, jak w zbliżającym się nieuchronnie okresie jesienno-zimowym, nie stać się ofiarą przestępców i uchronić swoją działkę lub letnisko przed złodziejami i włamywaczami.
-
Wandale w rękach wywiadowców
Mińscy wywiadowcy zatrzymali wandala, który na ulicy Piłsudskiego wybił szybę i uszkodził roletę antywłamaniową w sklepie spożywczym. Mężczyzna miał jeszcze, prawdopodobnie na koncie, uszkodzenie samochodu tego samego wieczoru. Sprawcą publicznych dewastacji okazał się mińszczanin 25-letni Kamil P. Mężczyźnie przedstawiono już zarzut uszkodzenie mienia. Teraz czeka go sprawa karna.
-
Rozwalił młotem drzwi
Nawet 5 lat więzienia grozi 55-letniemu Ryszardowi S. mieszkańcowi mińskiej gminy, który rozwalił młotem drzwi w domu swojej małżonki. Policjanci, którzy przyjechali na interwencję, błyskawicznie obezwładnili krewkiego małżonka. Mężczyzna był pijany. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia drzwi.
-
Ścigany listem gończym w policyjnych sidłach
55-letni Adam B. z Jędrzejowa, nie zdołał ukryć się przed policjantami z Mińska Mazowieckiego. Mężczyznę zatrzymał w stolicy powiatu jeden policjant z dochodzeniówki, który rozpoznał mężczyznę idącego ulicą Kazikowskiego. Na mocy sądowego wyroku, Adam B. spędzi teraz za kratkami karę 8-iu miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci tymczasem, realizują kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe.
-
Ukrywał w domu broń i amunicję
W ręce kryminalnych wpadł 46-letni Paweł K, mieszkaniec jakubowskiej gminy, który ukrywał w swoim domu broń ostrą i amunicję strzelecką. W czasie realizacji jednej ze spraw, policjanci przeszukali dom mężczyzny i znaleźli tam broń gładkolufową i pistolet gazowy. Pawłowi K. przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz zarzut utrudniania przeprowadzenia policyjnej interwencji. Grozi mu za to wszystko do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Pijany kierowca potrącił nastolatkę i uciekł
W Podcierniu w mroziańskiej gminie, drogowy pirat potrącił 14-letnią rowerzystkę i uciekł. Mężczyznę zatrzymano zaraz po wypadku. Wstępnie ustalono, że mógł być pijany. O tym jednak zadecydują wyniki badań krwi. Sprawcą drogowego zdarzenia okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu mińskiego Waldemar D. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania wypadku drogowego i jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz czeka go sprawa karna.
-
Kradł rowery z przyjaciółką
54-letni Waldemar G. wspólnie ze swoją równolatką Marią G. kradli rowery na ulicy Dworcowej w Sulejówku. Role były prawdopodobnie podzielone, ale w przestępczym procederze mieli taki sam udział, a cel - to ukraść i sprzedać. Policjanci z Sulejówka skutecznie pokrzyżowali ich plany, zatrzymując złodziejski duet i przedstawiając im zarzut popełnienia kradzieży. Mężczyzna i kobieta dobrowolnie poddali się karom.
-
Zaproszeni na parafialne święto
Policyjny radiowóz alfa romeo wyposażony w podwójny wideorejestrator i dwa motocykle były atrakcją podczas obchodów niedzielnego mariawickiego święta. Na zaproszenie kapłana Jana Opali, w uroczystości setnej rocznicy konsekracji parafialnej świątyni wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim, młodszy inspektor Robert Kokoszka. Policyjne nowinki techniczne cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko tych najmłodszych, a nawet starszych parafian. Policjanci dziękują kapłanowi Opali za zaproszenie. Wiedzą, że zawsze podczas policyjnych uroczystości mogą też liczyć na jego obecność.
-
Pijana rowerowa para
We dwóch może i raźniej, ale nie zawsze zgodnie z prawem. W ręce policjantów z warszawskiego Oddziału Prewencji, którzy w patrolowali mińskie ulice wpadło dwóch rowerzystów, którzy mieli od jednego do dwóch promili alkoholu w organizmie. Pijanymi cyklistami byli Marcin G. (l. 27) i Krzysztof G. (l. 53). Obydwaj usłyszeli zarzut kierowania rowerami w stanie nietrzeźwości.
-
Zabezpieczono ponad 14 gramów amfetaminy
Kryminalni z mińskiej Komendy realizując jedną ze spraw, zatrzymali 24-letnią Katarzynę D. u której znaleziono ponad 14 gramów amfetaminy. Kobieta przyznała się do nielegalnego posiadania środków odurzających i dobrowolnie poddała się karze. Kryminalni sprawdzają teraz, skąd mogły pochodzić zabezpieczone podczas przeszukania prochy.
-
Ukradł dwa wina, pieniądze i jedzenie z plebanii
Policjanci z Mrozów trafnie wytypowali i zatrzymali złodzieja, który ukradł miejscowemu księdzu dwa mszalne wina, pieniądze i jedzenie. Sprawcą kradzieży okazał się 31-letni Tomasz K. pochodzący z Warszawy. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zasadzka na poszukiwanego
Policjanci z Komisariatu w Dobrem, zatrzymali 24-loetniego Cezarego W. poszukiwanego do odbycia kary dwóch lat więzienia za uszkodzenia mienia i kradzieże. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa podczas kontroli autobusu, którym wracał z pracy do domu. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania przez ostatnie trzy miesiące. Był zaskoczony, kiedy policjanci zatrzymali autobus do kontroli.
-
Zatrzymano złodzieja piły z Miejskiego Domu Kultury
Kilka tygodni zajęło policjantom z mińskiej dochodzeniówki, rozwiązanie sprawy kradzieży piły spalinowej z pomieszczenia gospodarczego Miejskiego Domu Kultury. Sprawcą kradzieży okazał się 20-letni mińszczanin. Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży. Sprawca przestępstwa przyznał się i dobrowolnie poddał karze.
-
Wypadek zablokował krajową 50-tkę
Wypadek drogowy, który miał miejsce 8 września na drodze krajowej nr 50 w Grębiszewie, zablokował na kilka godzin ruch pojazdów. W kraksie brały udział cztery samochody, dwie ciężarówki i dwa osobowe auta. Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca ciężarowego Man-a prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na osobowego nissana, który został wepchnięty na Skodę, a ta z kolei uderzyła w kolejną ciężarówkę. Do szpitala trafiły dwie kobiety z nissana. Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie. Funkcjonariusze dokładnie zbadają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.
-
Paser w potrzasku, apel o rozpoznawanie przedmiotów
W ręce kryminalnych wpadł 28-letni Sebastian M, u którego zabezpieczono przedmioty pochodzące z kradzieży. Mężczyźnie udowodniono, że ukrywał akcesoria komputerowe i elektryczne, skradzione na terenie mińskiej gminy. U mężczyzny zabezpieczono inne przedmioty, których pochodzenie do końca nie jest znane, a zachodzi podejrzenie, że również one mogły pochodzić z przestępstw. Policjanci proszą mieszkańców o zapoznanie się z materiałem zdjęciowym zamieszczonym w komunikacie i ewentualny kontakt z jednostką Policji w Mińsku Mazowieckim.
-
Kapelan święcił tornistry, a policjanci wręczali odblaski
Komisarz Piotr Wojda, aspirant sztabowy Dariusz Wiercioch, oraz dwóch starszych sierżantów, Leszek Gizak i Szymon Bryńczak, wzięło udział w uroczystej mszy i w poświęceniu tornistrów uczniom podstawówek przez policyjnego kapelana Księdza Jerzego Daneckiego z Wólki Mińskiej. Korzystając z okazji, policjanci obdarowali dzieciaki świecącymi gadżetami, odblaskami, kamizelkami oraz niezwykle przydatnymi kodeksami młodego rowerzysty. Idea propagowania drogowego bezpieczeństwa przyświeca policjantom nie tylko podczas takich spotkań, ale też w czasie codziennej, żmudnej służby.
-
Ukrył się w szopie i nakrył gałęziami
38-letni Janusz W. najwidoczniej myślał, że zmyli czujność mińskich dzielnicowych. Prawdopodobnie przeczuwał, że stróże prawa zapukają do jego drzwi, po tym jak lokalna Temida orzekła wobec niego karę prawie dwóch lat więzienia za popełnione włamania. Policjanci byli jednak sprytniejsi. Namierzyli uciekiniera ukrytego w szopie, pod stertą ubrań i gałęzi. Tym samym Janusz W. trafił tam, gdzie skierował go sąd, czyli za mury zakładu karnego.
-
Odpowiedział karnie za kradzież skutera
Trafne typowanie sulejóweckich policjantów, zakończyło się zatrzymaniem 28-letniego Adama P, który ukradł skuter jednemu z mieszkańców Sulejówka. Mężczyzna porzucił jednoślad w Józefinie, po tym jak chciał go ująć sam właściciel. Adamowi P. przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży. „Amator” cudzej własności przyznał się i dobrowolnie poddał karze.
-
Sprawcy wymuszenia rozbójniczego pod policyjnym dozorem
W ręce mińskich kryminalnych wpadło dwóch mężczyzn, którzy próbowali wymusi haracz na jednym z restauratorów przy ulic Warszawskiej, proponując mu płatną ochronę. Sprawcami wymuszenia rozbójniczego okazali się, 30-letni Paweł L. i 24-letni Adrian Z. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór. Mężczyzn czeka teraz sprawa karna. Grozi im nawet 10 lat więzienia.
-
Śladem naszych publikacji - psy wróciły do właściciela
Śledztwo trwa dalej, a policjanci próbują w dalszym ciągu zdobyć informacje, które naprowadzą ich na trop skradzionego obywatelce Niemiec golfa metodą „ na kółko”. Jednym z pozytywnych akcentów tej sprawy jest fakt odnalezienia psów, które odjechały ze złodziejem skradzionym autem. Pieski odnalazły się w 31 sierpnia w Górze Kalwarii, a dzięki zaangażowaniu 24-letniej mieszkanki tej miejscowości trafiły już w ręce właścicielki, która nie kryła radości z ich powrotu. Policjanci w dalszym ciągu liczą na obywatelskie reakcje i wszelkie informacje na temat skradzionego golfa.
-
Tragiczny wypadek na budowie
Na budowie przy Zespole Szkół w Halinowie przy ulicy Okuniewskiej miał miejsce tragiczny wypadek przy pracy. W nieustalonych jeszcze okolicznościach, wywrócił się samojezdny podnośnik. Dwóch robotników, którzy pracowali w koszu, około 10 metrów nad ziemią i przycinało gałęzie, znalazło się nagle na dole. Jeden z pracowników w wyniku odniesionych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu, drugiego śmigłowcem ratowniczym zabrano do jednego z warszawskich szpitali. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim.
-
Policjanci zatrzymali samochodowego włamywacza
Idąc tropem informacji o włamywacza, który z dworcowego parkingu w Sulejówku Miłosnej, ukradł nawigację i radio samochodowe, funkcjonariusze zatrzymali i osadzili w areszcie 22-letniego Daniela M. Mężczyzna przyznał się i po usłyszeniu zarzutu popełnienia kradzieży z włamaniem, dobrowolnie poddał się karze. Policjanci przypominają, że za takie przestępstwo kodeks karny przewiduję karę do 10 lat pozbawienia wolności.