Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pierwsze dni listopada na drogach powiatu mińskiego
Bilans świąteczny i pierwszych dni listopada to 6 wypadków drogowych, w których uczestniczyło w sumie kilkanaście pojazdów, gdzie rannych zostało 6 osób rannych i odnotowano jedną ofiarę śmiertelną. Policjanci apelują do kierowców o wzajemną tolerancję na drodze, przestrzeganie przepisów i rozsądek w czasie jazdy. Policjanci ze swojej strony zapewniają, że będą skutecznie reagować na każdy przejaw łamania drogowego prawa. Przez najbliższe kilka dni policjanci prowadzą akcję ukierunkowaną na ujawnianie wykroczeń drogowych popełnianych przez pieszych i rowerzystów, gdyż w ostatnim okresie odnotowano kilka wypadków z udziałem tych właśnie uczestników ruchu.
-
Wieźli ponad 1000 paczek papierosów bez akcyzy
Kontrola osobowej skody przeprowadzona przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego, zakończyła się odnalezieniem tytoniowej kontrabandy. Na policyjne przesłuchania trafiło małżeństwo 55-latków z województwa zachodniopomorskiego Andrzej i Krystyna D, którzy usłyszeli zarzut nielegalnego przewożenia ponad tysiąca paczek papierosów bez znaków skarbowych.
-
Usłyszał zarzuty za haszysz i marihuanę
Zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających, w tym haszyszu i marihuany, usłyszał 21-letni Adrian S. mieszkaniec Sulejówka, u którego znaleziono fifki i dilerki z prochami. Mężczyzna zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej Komendy, którzy prowadzili działania na terenie Sulejówka, wymierzone w narkobiznes. Adriana S. czeka teraz sprawa w Sądzie.
-
Zatrzymani za kradzież drzewa z lasu
Na wycięcie drzew trzeba mieć zezwolenie, nawet z własnego lasu. 44-letni Witold J. mieszkaniec gminy Halinów, wycinał cudze i bez zgody. Mężczyzna ukradł kilkanaście drzew, pociął i sprzedał okolicznym mieszkańcom. Złodziejski proceder zakończył się przedstawieniem zarzutu popełnienia kradzieży drzewa oraz karą, której poddał się Witold M. To już drugi odnotowany przez halinowskich policjantów przypadek kradzieży drzewa w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Policjanci radzą, aby częściej sprawdzać swoje działki, czy nie pojawiają się na nich nielegalni „drwale”.
-
Ścigany przez 8 lat, wpadł w ręce policjantów
8 ostatnich lat ukrywał się przed organami ścigania. Karany za fałszerstwa i oszustwa 45-letni Mirosław M. mieszkaniec powiatu przasnyskiego, wpadł w ręce halinowskich policjantów, po tym jak wyszło na jaw, że zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości, próbował podawać się za swojego brata. Po dokładnym sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że Jarosław to jednak Mirosław. Mężczyzna spędzi teraz za kratkami najbliższe dwa i pół roku pozbawienia wolności.
-
Ruszyła AKCJA ZNICZ 2011
Zbliżająca się akcja ZNICZ 2011, to kolejny sprawdzian dla policyjnych służb, które tego dnia współdziałają ze Strażą Miejską i Żandarmerią Wojskową. O spokój i bezpieczeństwo mieszkańców, zadbają nie tylko policjanci wydziału ruchu drogowego, ale też kryminalni, wywiadowcy i funkcjonariusze z ogniw prewencyjnych. Policjanci znają już nową organizację ruchu, która będzie obowiązywać nawet kilka dni przed Dniem Wszystkich Świętych. Policjanci apelują do kierowców o rozsądną, kulturalną, opartą na wzajemnej tolerancji, bezkolizyjną jazdę.
-
Kurier wpadł w zasadzkę
Celnicy z siedleckiego urzędu wspólnie z policjantami z mińskiej Komendy zatrzymali 41-letniego Grzegorza T. mieszkańca Gliwic, który w dostawczym fiatem, przewoził prawie 10 tysięcy paczek papierosów bez znaków akcyzy. Mężczyznę udało się zatrzymać podczas pościgu, który rozpoczął się w Augustówce koło Kałuszyna, a zakończył na ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa bezakcyzowych towarów. Prawdopodobnie zapłaci teraz prawie 20 tysięcy złotych grzywny.
-
UWAGA kradzieże z włamaniem "na śpiocha"
Działają pod osłoną nocy. W czasie naszego snu włamują się domu lub mieszkania i kradną wartościowe przedmioty. Ich celem są z reguły samochody. To sposób działań włamywaczy, określany metodą „ na śpiocha”. W ciągu ostatnich tygodni mińska Policja odnotowała wzrost tego typu kradzieży z włamaniem. Policjanci radzą, jak należy zachować się, aby nie stać się ofiarą przestępstwa i utrudnić kradzież przestępcom.
-
Bimbrownia rozbita, ujawniono 1100 litrów zacieru
Sulejóweccy policjanci zlikwidowali domową wytwórnię bimbru, z której mógł pochodzić nielegalnie wytwarzany alkohol. Podczas przeszukania domu jednorodzinnego, w którym miała znajdować się podejrzana wytwórnia, odnaleziono i zabezpieczono 1100 litrów zacieru, z którego produkowano bimber. Policjanci sprawdzają teraz, kto mógł kierować bimbrownią. Taka osoba odpowie prawdopodobnie za nielegalny wyrób alkoholu domowym sposobem. Sprawa jest w toku.
-
Przedszkolaki zostały technikami kryminalistyki
Atelier techników kryminalistyki było miejscem spotkania kilkudziesięciu przedszkolaków z miejskiej 6-óstki w Mińsku Mazowieckim. Policjanci przygotowali maluchom wiele atrakcji. Można było obejrzeć komara pod mikroskopem, pobawić się lupą, ujawnić ślady linii papilarnych za pomocą specjalnego proszku czy też zobaczyć jak działa nowoczesny, komputerowy skaner linii papilarnych. Maluchy zobaczyły też policyjny radiowóz i psią kojcownię.
-
Policjanci ostrzegają przed oszustami
Dwoje staruszków z gminy Siennica, 83-letnia kobieta i jej 86-letni mąż, padło ofiarą oszustów, którzy wyłudzili od nich 9 tysięcy złotych, pod pretekstem wypłaty odszkodowania, z tytułu wykonywania pracy przymusowej w czasie drugiej wojny. Sprawcy byli w średnim wieku, przyjechali ciemnym samochodem, o nieustalonej jeszcze marce i prawdopodobnie naśladowali niemiecki akcent, co jakiś czas wtrącając słowa „gut”, „ja”. Policjanci przestrzegają mieszkańców przed kontaktem z takimi osobami, a w przypadku pojawienia się takich osób, proszą o natychmiastowy kontakt z oficerem dyżurnym, pod telefonami 112, 997, 22 604 92 00 lub 25 759 7200.
-
Dziki lokator i włamywacz w jednej osobie
Najpierw włamał się do jednego domu, jednak uciekł z niego spłoszony przez właścicielkę. Zdążył jednak opróżnić 5 butelek wina. Zadomowił się po sąsiedzku, wykorzystując nieobecność właścicieli. Przez dwa dni czyścił im lodówkę, pochłaniając zapasy jedzenia, raczył się alkoholem i spał w ich pościeli. Wyniósł im też wędki, butlę gazową, torbę turystyczną i wiatrówkę, które sprzedał na bazarze. Zaskoczony przez policjantów z Mrozów wpadł w ich ręce i trafił przed oblicze prokuratora. 31-letni Tomasz K. ostatecznie przyznał się do włamań i dobrowolnie poddał się karze.
-
Zatrzymano włamywacza i uciekiniera z zakładu poprawczego
Wspólna akcja mińskich wywiadowców i policjantów z posterunku w Kałuszynie zakończyła się zatrzymaniem 17-letniego Macieja W, który był zamieszany w kradzieże i włamania, popełniane na terenie miejscowej gminy. Maciej W. był też uciekinierem z zakładu poprawczego, do którego nie wrócił z przepustki pod koniec sierpnia tego roku. Maciej W. usłyszał zarzuty popełnionych włamań i kradzieży. 17-latka odwieziono już do zakładu poprawczego.
-
Zatrzymani przez wywiadowców
Wywiadowcy z Mińska Mazowieckiego zatrzymali dwóch mieszkańców latowickiej gminy, przy których znaleziono dilerki z marihuaną. Jeden z zatrzymanych prochy ukrył w skarpecie, a drugi zawinął marihuanę w ulotkę. 21-latkowie Damian S. i Mariusz S. usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania i udzielania środków odurzających. Obydwaj dobrowolnie poddali się karom.
-
Rynki i targowiska pod policyjną lupą
Od kilku tygodni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rozpoczęli działania na powiatowych rynkach i targowiskach, zmierzające do zminimalizowania i skutecznego zwalczania przestępczości związanej z nielegalnym handlem towarami bez polskich znaków skarbowych. W ręce policjantów wpadło kilku drobnych handlarzy, przy których zabezpieczono papierosy i alkohol bez znaków skarbowych. Policjanci działają skutecznie nie tylko dzięki własnym informacjom, ale też dzięki pomocy społeczeństwa. Sprawdzają każdy sygnał, który dociera nie tylko ze strony mieszkańców, ale też innych osób, które nie tolerują pokątnego handlu.
-
Wzięli zakładnika w Starostwie Powiatowym
Policjanci, Żandarmi z Oddziału Specjalnego, Strażacy i ratownicy medyczni oraz pracownicy wydziału zarządzania kryzysowego i spraw obronnych, wzięli udział w ćwiczeniach symulacyjnych ewakuację budynku Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim, po tym, jak w jednej sal konferencyjnych dwóch mężczyzn wzięło zakładniczkę i wystosowało żądania za jej uwolnienie. Policjanci zajęli się zabezpieczeniem miejsca i niedopuszczeniem do miejsca zagrożonego innych osób, a policyjny negocjator próbował namówić przestępców do uwolnienia zakładniczki. Na koniec symulacji grupa bojowa żandarmów, skutecznie udaremniła działania terrorystów. Ćwiczenia miały pokazać współdziałanie wszystkich służb, odpowiedzialnych za publiczne bezpieczeństwo.
-
Pamiętajcie, najważniejszy jest spokój-tłumaczyli policjanci
W ubiegłym tygodniu, nie tylko przedszkolaki miały przyjemność spotkać się z policjantami. Przewodnicy służbowych psów, odwiedzili uczniów z zerówki w szkole podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Policjanci opowiedzieli o mundurowej formacji, w której pełnią służbę oraz o tym jak należy zachowywać się w przypadku spotkania z agresywnym psem. Milusińscy też mieli możliwości przyjrzenia się z bliska policyjnemu radiowozowi.
-
Na sygnale do przedszkola
Sygnał policyjnej syreny oznajmił przedszkolakom z placówki nr 3 w Mińsku Mazowieckim, wizytę stróżów prawa. Maluchy nie mogły się doczekać policjantów, o ich przyjeździe mówiło się już od kilku dni. Na dzieci czekały atrakcje w postaci pokazu tresury policyjnych psów oraz możliwość obejrzenia z bliska radiowozu z wideorejestratorem. To był niezwykle ważny dzień dla małych przedszkolaków.
-
Usiłował przekupić policjantów
O tym, że stróże prawa zdecydowanie reagują na propozycję wręczenia łapówki, przekonał się 35-letni Mariusz K. z Warszawy, który chciał przekupić halinowskich stróżów prawa podczas kontroli drogowej. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania przekupstwa policjantów. Teraz czeka go sprawa karna. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Pokaz sprzętu i konkursy na pikniku bezpieczeństwa i zdrowia w Sulejówku
Policyjny radiowóz z wideorejestratorem alfa romeo, terenowy radiowóz jeep cherokee oraz dwa policyjne motocykle, yamaha i honda, były atrakcją przygotowaną młodzieży przez policjantów z Mińska Mazowieckiego podczas ostatniego pikniku w Sulejówku. Swoje gadżety pokazali też technicy kryminalistyki, a policjanci z wydziału do spraw patologii i nieletnich przygotowali punkt konsultacyjny i ulotki informacyjne dla dzieci i młodzieży. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z mińskiej jednostki oraz nieocenionej pomocy sulejóweckich strażników miejskich, zorganizowano konkurs plastyczny. Autorzy najlepszych prac mogli wygrać zestawy rowerowe, kaski, kamizelki, oświetlenie, a wszyscy uczestnicy przygotowane przez organizatorów słodkości.
-
„Euro-car” policyjno-celnicza akcja w Augustówce
Policjanci z mińskiej drogówki, funkcjonariusze z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariusze Służby Celnej prowadzili wspólne działania pod hasłem „Euro-Car”. W punkcie blokadowym, zorganizowanym przy parkingu dla ciężarówek w Augustówce, stróże prawa kontrolowali samochody, sprawdzając legalność ich pochodzenia, zawartość bagażników, pod kątem przewożenia kradzionych i zabronionych przez prawo przedmiotów, oraz towarów i ich zgodności z dokumentacją przewozową i celną. Policjanci i celnicy przeprowadzili w sumie kilkadziesiąt kontroli, zarówno samochodów ciężarowych jak i osobowych.
-
Niewypał na budowie
Pozostałości czasów wojny, co jakiś czas dają o sobie znać. Tym razem pocisk artyleryjski wykopali budowlańcy pracujący na ulicy Topolowej w Mińsku Mazowieckim. Policjanci skontaktowali się z patrolem saperskim jednostki wojskowej w Wesołej, który zabezpieczył znalezisko i zabrał je na poligon. Policjanci przestrzegają, szczególnie młodzież, że niewybuchy są niebezpieczne, a o każdym takim przypadku należy bezzwłocznie powiadomić oficera dyżurnego.
-
Cytrynka za karę, jabłko w nagrodę
Już czwarty rok z rzędu policjanci z mińskiej drogówki biorą udział w profilaktycznej akcji „Jabłko-cytryna” prowadzonej z udziałem uczniów szkoły podstawowej nr 2 w Sulejówku, strażników miejskich i sulejóweckich policjantów. Wzorem lat ubiegłych i tym razem dla kierowców popełniających przewinienia drogowe czekał cierpki sok z cytryny, a dla kulturalnych i jeżdżących zgodnie z przepisami, słodkie jabłka.
-
Policjanci i celnicy zlikwidowali magazyn z podrabianymi towarami
Wspólna akcja mińskich policjantów i siedleckich celników zakończyła się rozbiciem nielegalnego magazynu w Sulejówku, w którym znakowano elektronarzędzia i elektronikę podrabianymi znakami towarowymi, znanych zagranicznych marek. Zabezpieczono 10 agregatów prądotwórczych, 48 pił spalinowych i 229 cyfrowych kamer. Do aresztu trafił właściciel posesji, 59-letni Andrzej D. Mężczyźnie przedstawiono zarzut nielegalnego znakowania towarów podrabianymi znakami towarowymi. Andrzejowi D. grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rzucali kamieniami w ciężarówkę
Nie tylko narazili kierowców na niebezpieczeństwo, ale jeszcze spowodowali materialne straty. Dwóch 14-letnich gimnazjalistów, okazało się sprawcami wybicia szyby w ciężarówce jadącej drogą krajową nr 50. Chłopcy odpowiedzą teraz za swoje występki przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Policjanci tymczasem przestrzegają młodzież przed takimi „zabawami”, które mogą skończyć się nie tylko wyrządzeniem krzywdy innym osobom, ale też sprawą w sądzie.