Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uprawiali marihuanę w kuchennej szafce
Wynajmowali mieszkali i wspólnie hodowali marihuanę. Kryminalni odnaleźli domową plantację, w specjalnie do tego przystosowanej szafce kuchennej. Policjanci zabezpieczyli pięć sadzonek konopi indyjskich i trzy torebki z marihuaną. 21-letni Rafał S. i 20-letnia Sylwia M. usłyszeli zarzuty karne nielegalnej uprawy i posiadania środków odurzających. Obydwoje dobrowolnie poddali się karom.
-
Wpadł w policyjną zasadzkę
Kilka dni policyjnych działań na terenie parkingu samochodowego, przy ulicy Staszica w Sulejówku, zakończyło się obezwładnieniem i zatrzymaniem włamywacza, który kilkakrotnie na przełomie ostatnich tygodni włamywał się do samochodów i kradł radioodtwarzacze. Sprawcą przestępstw okazał się 31-letni Michał T. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnianych przez niego włamań i kradzieży.
-
Zagubione wezwanie i damskie biustonosze kluczem w sprawie
Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali trzech młodych mężczyzn zamieszanych w sprawy napadów popełnianych w stolicy powiatu. Ważnym kluczem do rozwiązania tej sprawy okazały się skradzione biustonosze i odnalezione na miejscu przestępstwa wezwanie, dotyczące zapłaty grzywny przez 25-letniego Bartosza G. Jego wspólnikami okazali się 19-latkowie Sebastian S. i Sławomir M. Policjanci zabezpieczyli atrapę pistoletu, którym sprawcy zastraszali personel oraz 40 gramów marihuany. Wszyscy usłyszeli zarzut popełnienia przestępstw rozbójniczych.
-
Dozorca, włamywacz i paser w jednej osobie
Był dozorcą na placu budowy jednego z odcinków autostrady a2 w Jakubowie. Zamiast jednak wieść uczciwy żywot, postanowił „dorobić” sobie do pensji. Udowodniono mu, że włamał się do koparki i spuścił z niej 100 litrów paliwa, a podczas przeszukania jego posesji odnaleziono 2300 litrów oleju napędowego, prawdopodobnie pochodzącego z kradzieży, a do tego materiały budowlane skradzione pochodzące z miejsca gdzie pracował. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.
-
Zlikwidowano nielegalną uprawę marihuany
Siedem krzewów konopi indyjskiej zabezpieczyli policjanci z Komisariatu z Halinowa. Nielegalną uprawą zajmował się 22-letni Dariusz K. mieszkaniec halinowskiej gminy. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut nielegalnej uprawy marihuany. Dariusz K. przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
-
Przewoziła samochodem 635 litrów spirytusu
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli 635 litrów spirytusu, które przewoziła samochodem mieszkanka Białej Podlaskiej, 39-letnia Marta S. Trefny towar zabezpieczono w depozycie policyjnym, a kobiecie przedstawiono zarzut nielegalnego przewożenia towarów bez znaków akcyzowych. Marta S. dobrowolnie poddała się karze grzywny, która wyniosła 10 tysięcy złotych.
-
Wpadka kopalnianych złodziei
Policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach zatrzymali dwóch mieszkańców Kałuszyna i okolic, którzy dostawczym iveco przewozili metalowe fanty pochodzące z kradzieży. Okazało się, że samochodowe części ukradli z prywatnej kopalni piasku w gminie Mrozy. Obydwaj usłyszeli już zarzut popełnienia kradzieży. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.
-
Przedszkolne podróże policjantów
Pokaz policyjnego radiowozu i prelekcja na temat: jak uniknąć skutków ataku niebezpiecznego zwierzaka oraz parę słów o Policji, były głównymi elementami policyjnej „podróży” po mińskich przedszkolach. Z policyjnymi przewodnikami oraz ich pupilami, miały okazję spotkać i zaprzyjaźnić się przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy ulicy Łupińskiego i niepublicznego przedszkola znajdującego się przy ulicy Małopolskiej w Mińsku Mazowieckim. Maluchy z wielką serdecznością witały odwiedzających je stróżów prawa.
-
Policyjna akcja przeciwko samochodowym złodziejom i paserom
Kilkudniowe działania mińskich kryminalnych, wspomaganych przez policjantów ze stołecznej samochodówki, Otwocka oraz inspektorów ochrony środowiska, zakończyły się rozbiciem samochodowej dziupli w gminie Latowicz i ujawnieniem kradzionych części samochodowych na jednym ze „szrotów” w powiecie otwockim. Bilans tych działań to odzyskane dwa samochody, skoda ocavia i fiat panda, pochodzące z kradzieży oraz zabezpieczonych szereg innych części i akcesoriów. Zarzuty paserstwa w tych sprawach usłyszało już czterech mężczyzn i jedna kobieta.
-
Ukrył fanty pod stertą drewna
Dzielnicowi z mińskiego rewiru zatrzymali 26-letniego Dominika Z, który wspólnie z 28-letnim Kamilem L. włamał się do prywatnego garażu przy ulicy Wierzbowej w Mińsku Mazowieckim. Policjantom udało się odzyskać większość fantów, między innymi elektronarzędzia i komputer. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem i dobrowolnie poddali się karze.
-
Działania drogówki i pracowników wydziału komunikacji
Policjanci z mińskiej drogówki wspólnie z pracownikami wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim przeprowadzili kontrolę pojazdów szkół nauki jazdy. Kontrole miały na cele sprawdzenie dokumentacji i wymogów technicznych, jakie powinny posiadać samochody, na których szkoli się młodych kierowców. Podczas jednodniowych działań dwa policyjne patrole prowadziły kontrole w Mińsku Mazowieckim i Sulejówku. Podczas działań nie stwierdzono rażących naruszeń przepisów przez instruktorów.
-
Ukrył marihuanę w paczce papierosów
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego zatrzymali 20-letniego Dawida D, u którego podczas kontroli znaleziono działkę marihuany, ukrytą w paczce papierosów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a później na przesłuchanie gdzie przedstawiono mu zarzut nielegalnego posiadania narkotyków. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze grzywny.
-
Złamał sądowy zakaz i wpadł podczas kolizji
Nad 46-letnim Zbigniewem J. z Mińska Mazowieckiego, ciąży groźba kary nawet 5 lat pozbawienia wolności, za złamanie sądowego zakazu, który zabraniał mu jazdę samochodem, po trzech wcześniejszych wpadkach. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna był znowu pijany. Tym razem miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci przypominają, że obecny kodeks karny jest surowy dla drogowych recydywistów.
-
Nieodpowiedzialna „zabawa” na samochodowej masce
Zdecydowana reakcja jednego z mińszczan zakończyła się ujęciem 13-letniego chłopca, który urządził sobie niezbyt odpowiedzialną zabawę, polegającą na skakaniu po masce jednego z samochodów, zaparkowanych przy ulicy Armii Ludowej w Mińsku Mazowieckim. Sprawą nieletniego może w najbliższym czasie zająć się Sąd Rodzinny.
-
Groził bronią i usiłował wymusić pieniądze
Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował miński Sąd wobec 45-letniego Tadeusza S. mieszkańca cegłowskiej gminy, który groził bronią swojemu znajomemu, z którym miał prawdopodobnie nierozwiązane rozliczenia finansowe. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.
-
Skończyło się paliwo i padł akumulator
Najpierw ukradł samochód, później ruszył w drogę, którą zakończył w powiecie węgrowskim, bo zabrakło mu paliwa i wyładował się akumulator. Nie uciekł jednak daleko, bo dzięki pomocy pokrzywdzonego, udało się go zatrzymać i osadzić w areszcie. Sprawcą kradzieży samochodu okazał się 24-letni Marcin D. z Dobrego. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.
-
„Złomiarz” wpadł w policyjne sidła
Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrem, zaledwie w ciagu kilku godzin rozwiązali sprawę kradzieży metalowych elementów z działek letniskowych w Kątach Borucza. Sprawcą kradzieży okazał się 19-letni Mariusz S, mieszkaniec gminy Stanisławów. Policjanci odzyskali też część fantów, które złodziej porzucił w lesie. Mariusz S. usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.
-
Drogowy recydywista w potrzasku
Podczas kontroli, przeprowadzonej przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ulicy Chełmońskiego w Mińsku Mazowieckim, zatrzymano i osadzono w areszcie pijanego rowerzystę, który miał prawie jeden promil alkoholu w organizmie. 55-letni Marek K. nie dość, że popełnił drogowe przestępstwo, to złamał do tego sądowy zakaz, który zakazywał mu jazdę samochodami i rowerami, gdyż już wcześniej miał alkoholową wpadkę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne i teraz czeka go sprawa w sądzie.
-
Akcja kryminalnych przeciw sutenerom
Policjanci z wydziału kryminalnego prowadzą regularne kontrole kobiet, które zajmują się prostytucją przy drodze krajowej nr 50. Podczas ostatnich działań, policjanci wylegitymowali i sprawdzili w policyjnych bazach danych trzy kobiety. Po kontroli okazało się, że nie są one poszukiwane przez Policję. Kryminalni prowadzą równolegle działania zmierzające do wykrycia przypadków sutenerstwa, czyli czerpania korzyści z nierządu i stręczycielstwa czyli zmuszania do prostytucji.
-
Wywiadowcy zatrzymali złodzieja materiałów budowlanych
Zarzut popełniania kradzieży materiałów budowlanych usłyszał 37-letni Paweł P. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, które wywiózł wózkiem z prywatnej posesji przy ulicy Klonowej w Mińsku Mazowieckim. Na jego trop wpadli wywiadowcy, którzy tej nocy pełnili służbę i patrolowali mińskie rewiry. Pawłowi P. grozi teraz 5 lat pozbawienia wolności.
-
Interwencja z pijanym mieszkańcem
Zarzut naruszenia nietykalności policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego usłyszał 48-letni Grzegorz A, który podczas publicznej interwencji próbował atakować stróżów prawa. Refleks policjantów wziął jednak górę nad atakami pijanego mińszczanina, który miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci przypominają, że za takie zachowanie można trafić do więzienia, nawet na 3 lata.
-
Policyjne dozory dla sprawców rozboju w Sulejówku
Pijana grupa młodzieży, również tej starszej, zaczepiła mieszkańca Wesołej w pobliżu stacji kolejowej Sulejówek Miłosna. Mężczyzno pobito i okradziono z telefonu komórkowego. Tej samej nocy piątkę sprawców zatrzymali policjanci z Sulejówka. Zarzuty popełnienia rozboju usłyszeli: Radosław S. (l. 27), Arkadiusz S. (l. 31), Magda L. (l. 17), Sylwia J. (l. 17) i Rafał G. (l. 19). Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjne dozory. Grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.
-
Zatrzymano sprawców rozboju
Policjanci z Mińska Mazowieckiego zatrzymali kilku mężczyzn zamieszanych w sprawę rozboju, w wyniku którego młody mińszczanin, po tym jak został pobity, stracił kilkadziesiąt złotych. Funkcjonariusze tego samego wieczoru zatrzymali wszystkich sprawców. Zarzuty popełnienia rozboju usłyszeli Mikołaj K. (l.20) i Jacek B.(l.21). Prokurator zastosował poręczenie majątkowe wobec dwójki podejrzanych. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Rozbili kolejny transport kontrabandy
Akcja mińskich policjantów i siedleckich celników zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który ukrywał towary bez znaków skarbowych. Kurier, który wpadł w sidła funkcjonariuszy był tym razem obywatelem Ukrainy (l. 29). Mężczyzna przewoził w samochodzie 2750 paczek papierosów bez akcyzy. Policjanci z celnikami obliczyli, że Państwo mogłoby stracić ponad 32 tysiące złotych, gdyby ten towar trafił do sprzedaży. Cudzoziemiec stracił swój transport, usłyszał zarzut karny i dobrowolnie poddał się karze grzywny.
-
Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku
Po tym jak wybił kamieniem szybę w osobowym audi, dostał się do środka i został już tam do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. 32-letniego Pawła Ł. ujął na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa właściciel samochodu i przekazał funkcjonariuszom z wydziału do spraw nieletnich i mińskim dzielnicowym. Wczoraj Paweł Ł. usłyszał zarzut usiłowania popełnienia kradzieży z włamaniem i zniszczenia samochodowej szyby. Prokurator zastosował wobec włamywacza policyjny dozór. Pawłowi Ł. grozi teraz 10 lat więzienia.