Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymano sprawcę potrącenia pieszego
Najpierw potrącił pieszego na Trakcie Brzeskim w Sulejówku, a później uciekał przed policyjnym pościgiem. 35-letniego Mariusza A. z Warszawy zatrzymali podczas obławy, południowoprascy funkcjonariusze. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania wypadku drogowego, skutkującego ciężkimi obrażeniami osoby pokrzywdzonej i jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Prokurator zastosował wobec „drogowego pirata” poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór Policji. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.
-
Odzyskali stelaż od dziecięcego wózka
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 72-letniego Jana K. mińszczanina, który na ulicy Konstytucji 3-ego Maja w Mińsku Mazowieckim, ukradł stelaż od dziecięco wózka. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę rodziców, którzy dosłownie na chwilę zostawili stelaż przy swojej posesji. Jan K. usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.
-
Zatrzymano złodziei kradnących paliwa z ciężarówek
„Rodzinny biznes” dwóch braci z powiatu wołomińskiego skutecznie zakończyli policjanci z Komisariatu w Dobrem. 20-letni Dominik K. i 21-letni Damian K. z powiatu wołomińskiego, parali się przestępczym zajęciem. Specjalizowali się w kradzieżach paliw z ciężarówek. Policjantom udało się udowodnić, że bracia mieli na koncie włamanie w Ładzyniu, gdzie spuścili z samochodu 300 litrów oleju napędowego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci analizują jeszcze inne podobne sprawy.
-
Namierzyli właściciela po domowych rachunkach
O tym, że wyrzucanie śmieci do przydrożnych rowów czy też do lasu, jest zabronione i karane, przekona się niebawem pewna mieszkanka powiatu węgrowskiego. Wśród sterty śmieci wyrzuconych w rejonie budowy obwodnicy w Starej Niedziałce, znaleziono rachunki, wystawione prawdopobnie na właściciela „śmieciowej przesyłki”. Za nielegalne wyrzucanie śmieci może on dostać nawet 5 tysięcy złotych grzywny.
-
Potłukł okulary i zniszczył latarkę
Podczas nocnej awantury na parkingu dla ciężarówek w mińskiej gminie, jeden z kierowców zniszczył okulary i latarkę 58-letniej mińszczance, która pobierała opłaty za postój. Interweniujący policjanci obezwładnili mężczyznę i zabrali go do aresztu. Agresywnym kierowcą okazał się 29-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenie prywatnej własności i dobrowolnie poddał się karze.
-
Ciąży nad nią wyrok w zawieszeniu
21-letnia mińszczanka, Katarzyna D. długo nie zapomni wieczoru, kiedy została zatrzymana i trafiła do aresztu. Za uszkodzenie samochodowej maski usłyszała zarzut karny, a przy tym dobrowolnie poddała się karze pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Kobietę udało się zatrzymać dzięki sygnałom od mieszkańców, którzy nie tolerowali niewłaściwego zachowania grupy młodzieży.
-
Wypadła mu flaszka z rękawa
Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał sklepowy złodziej, który w jednym z mińskich marketów ukradł flaszkę wódki. „Skok” na sklepowe półki okazał się pechowy, bo złodziejaszek stracił swój łup. Ukradkiem wyniesiona flaszka wypadła z rękawa i rozbiła się przed samym wejściem do marketu. Zatrzymany przez ochronę 32-letni Łukasz W. trafił w ręce policjantów. Teraz grozi mu kara grzywny za popełnione wykroczenie.
-
Włamali się, wyrwali przewody i sprzedali na skupie złomu
W ręce dzielnicowych z mińskiego rewiru, wpadło dwóch młodych mińszczan, którzy włamali się do nowobudowanego domu przy ulicy Traugutta, skąd ukradli miedziane przewody, pochodzące z instalacji gazowego pieca, niszcząc przy tym elementy infrastruktury grzewczej. Włamywaczami i wandali w jednej „roli”, okazali się 17-letni Mateusz J. i 18-letni Konrad K. Obydwaj usłyszeli już zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem i umyślnego zniszczenia prywatnej własności. Grozi im nawet 10 lat więzienia.
-
Zatrzymali w pościgu złodzieja puszki z pieniędzmi
Dzięki czujności i błyskawicznej reakcji mińskich policjantów, koordynowanych przez oficera dyżurnego, udało się zatrzymać złodzieja puszki, służącej do kwesty w ramach XX Finału WOŚP. Złodziejem okazał się 20-letni Łukasz W, mieszkaniec gminy Grębków w powiecie węgrowskim. Mężczyzna odpowie teraz za popełnioną kradzież. W ciągu najbliższych godzin usłyszy zarzut karny. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Włamywacze wpadli na gorącym uczynku
Kryminalni z mińskiej Komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, Mirosława M.(l.59) i Edwarda D. (l.37), którzy włamali się do prywatnego garażu przy ulicy Kolejowej w Mińsku Mazowieckim. Złodzieje nie zdążyli uciec przed policyjnym pościgiem. Kryminalni odzyskali fanty, a dwójce włamywaczy policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili zarzuty popełnienia kradzieży z włamaniem. Zatrzymani złodzieje okazali się recydywistami, którzy mieli już na koncie podobne przestępstwa. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Czarna damka i sądowy zakaz za jazdę po „kielichu”
Dwa karne zarzuty usłyszała 53-letnia Katarzyna S, która włamała się do jednego z domów w Halinowie i ukradła rower-czarną damkę. Kobieta oprócz popełnionego włamania, odpowie też za złamanie sądowego zakazu, bo zgodnie z sądowym wyrokiem, za wcześniejszą jazdę po alkoholu, nie miała prawa jeździć rowerem. Katarzyna S. przyznała się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddała się karze.
-
Złodzieje silników i taczki usłyszeli karne zarzuty
Skradzione silniki i narzędzia gospodarskie warte prawie 4 tysiące złotych, złodzieje sprzedali na skupie złomu za kilkaset złotych. Sprawcami kradzieży, zatrzymanymi przez policjantów z Komisariatu w Mrozach, okazali się trzej mieszkańcy cegłowskiej gminy. Policjanci odzyskali skradzione mienie, a mężczyznom przedstawiono zarzuty karne. Radosławowi C, Pawłowi L. i Radosławowi L. grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Poszukujemy świadków wypadku
Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, który wydarzył się 21 grudnia ubiegłego roku, na drodze między Starogrodem a Parysowem. Kierowca peugeot z nieznanych przyczyn, na łuku drogi, wjechał pod nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Kierowca ten w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Jedna z wersji zakłada, że mógł próbować wyprzedzać czarnego volkswagena jetta. Policjanci apelują szczególnie do kierowcy wspomnianego volkswagena o kontakt z mińską jednostką. Na chwilę obecną nieznane jest pochodzenie tego samochodu. Sprawę prowadzi aspirant sztabowy Marek Szlasa z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, tel. kont. 25 759 72 26 lub 22 604 92 26.
-
Potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku
Na trzy miesiące trafił do aresztu 45-letni Maciej S. mieszkaniec mroziańskiej gminy, który potrącił w Mrozach 18-letniego pieszego. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Chwilę po zdarzeniu policjanci z lokalnego Komisariatu zatrzymali sprawcę potrącenia. Kierowca był pijany i miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz czeka go sprawa karna. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego skutkującego ciężkimi obrażeniami ciała, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Próbował przekupić policjantów
Policjanci z Sulejówka zatrzymali pijanego kierowcę, 41-letniego Józefa W. z Warszawy, który nie dość że okazał się sprawcą drogowej stłuczki, to jeszcze próbował przekupić stróżów prawa. Zakończyło się to dla niego zarzutem usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym. Teraz czeka go sprawa karna.
-
Odebrali mu siekierę podczas interwencji
Zarzut uniemożliwienia przeprowadzenie interwencji przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego mińskiej Komendy, usłyszał 48-letni Paweł M, sprawca rodzinnej awantury, który rzucił się na funkcjonariuszy z siekierą. Refleks i znajomość chwytów obezwładniających okazały się jednak skuteczniejsze niż niebezpieczne narzędzie w rękach rozjuszonego awanturnika. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze pozbawienia wolności w zawieszeniu i wysokiej grzywnie.
-
Wywiadowcy działali na targowisku
W ręce mińskich wywiadowców wpadła 62-letnia obywatelka Ukrainy, przy której znaleziono kilkadziesiąt paczek papierosów bez akcyzy. Kobieta prawdopodobnie z innymi handlarkami, feralnego dnia, oferowała mińszczanom papierosy bez znaków skarbowych. Pokątny handel zakończy się teraz dla cudzoziemki postępowaniem dotyczącym popełnionego wykroczenia skarbowego. Kobiecie grozi kara grzywny.
-
Uroczyste przekazanie radiowozów
Tegoroczne spotkanie opłatkowe było szczególne. Oprócz wielu świątecznych życzeń, które składali sobie policjanci i zaproszeni goście, przekazano też nowe radiowozy mińskiej Policji. Kapelan ksiądz Jerzy Danecki poświęcił 6 radiowozów, w tym pięć oznakowanych marki hyundai i30 i jeden nieznakowany hyundai elantra. W ich zakupie swój wkład miały lokalne samorządy i Bank Spółdzielczy z Mińska Mazowieckiego. Policyjne radiowozy będą służyły funkcjonariuszom z Komisariatów i Komendy Powiatowej. To były wyjątkowe chwile na zakończenie mijającego 2011 roku.
-
Wpadki pijanych kierowców bez prawa jazdy
Jednego tylko drugiego dnia świąt, podczas kontroli policjantów z drogówki i ogniwa patrolowo-interwencyjnego, wpadło dwóch mężczyzn, którzy nie dość że pijani, to jeszcze bez uprawnień jeździli samochodami. 18-letni Kamil W. wpadł na ulicy Sosnkowskiego, a 34-letni Mariusz F. na ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Pierwszy z nich usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, drugiego czeka jeszcze policyjne przesłuchanie.
-
Wrócił pijany z firmowej wigilii
Co spowodowało, że 46-letni Wojciech N. mieszkaniec mińskiej gminy, po powrocie z firmowej wigilii, zamiast odpocząć w rodzinnej atmosferze, wszczął domową burdę, wie tylko on sam. Podczas policyjnej interwencji, nie słuchał poleceń stróżów prawa, lecz znieważał ich obraźliwymi wyzwiskami. Mężczyzna usłyszał już zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Teraz grozi mu kara do jednego roku pozbawienia wolności.
-
Zatrzymano złodzieja kół samochodowych
Policjanci z Sulejówka zatrzymali mężczyznę, który z terenu prywatnej posesji wynosił komplet opon z alufelgami. Miał pecha, bo przejeżdżający radiowozem policjanci, zobaczyli jak razem z ze swoim wspólnikiem niesie wcześniej zdobyte łupy. Policjanci przedstawili już zarzut popełnienia kradzieży 23-letniemu Arturowi R. Funkcjonariusze pracują teraz nad ustaleniem personaliów drugiego sprawcy. W najbliższym czasie planowane jest jego zatrzymanie.
-
Ukradła portfel z dziecięcego wózka
Zarzut popełnienia kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi usłyszała 46-letnia Beata G. z Mińska Mazowieckiego, która okradła jedną z mińszczanek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Policjanci błyskawicznie wytypowali i ustalili złodziejkę. Kobieta odpowie teraz przed sądem, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Nie wystarczyła mu zapłata, postanowił wymusić więcej
Usłużny i pomocny w pracach porządkowych 16-letni mieszkaniec cegłowskiej gminy, w jednej chwili stał się młodym rozbójnikiem, który próbował wymusić od 89-letniego staruszka pieniądze. Starszy mężczyzna nie uległ presji chłopca i o całej sprawie powiadomił Policję. 16-latek odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym za usiłowanie popełnienia wymuszenia rozbójniczego.
-
Uciekinier z poprawczaka i złodziej samochodowy w rękach Policji
W ręce kałuszyńskich policjantów i mińskich wywiadowców wpadł 17-letni Maciej W, uciekinier z zakładu poprawczego, który próbował ukraść opla jednemu z mieszkańców województwa mazowieckiego. To jednak nie był jego pierwszy skradziony samochód. Mężczyzna uciekając z poprawczaka w województwie dolnośląskim ukradł opla, którego rozbił później w okolicach Piaseczna. Macieja W. zatrzymano w jego mieszkaniu, w którym spotkał się ze swoją dziewczyną, karaną wcześniej za rozbój. Macieja W. odwieziono już do poprawczaka. Grozi mu 5 lat więzienia.
-
Ścigany czterema listami gończymi w policyjnych sidłach
Policjanci z Halinowa zatrzymali 25-letniego Łukasza J. ściganego 4 listami gończymi za popełnione kradzieże i włamania. Mężczyzna prawie rok czasu unikał mundurowych, ukrywał się i posługiwał prawem jazdy wystawionym na swojego znajomego. W międzyczasie popełnił kilka oszustw, wyłudzając od znajomych dziewczyn pieniądze, tłumacząc się ciężką sytuacją po śmierci członków rodziny. Oczywiście była to wymyślona historia. Teraz odpowie za wszystkie oszustwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.