Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Powiedział rodzicom, że hoduje leśne roślinki
Wmówił domownikom, że stojące w doniczkach rośliny, są leśnymi okazami. Trzymał je na parapecie, żeby szybciej urosły i podlewał specjalnym nawozem. Plantacja nie zdążyła jednak dojrzeć, bo do drzwi mieszkania zapukali kryminalni. Roślinki okazały się konopiami, z których uzyskuje się marihuanę. 16-letni „plantator” odpowie teraz za nielegalną uprawę przed sędzią rodzinnym.
-
Zabezpieczono papierosy bez akcyzy
Piątkowe działania na mińskim targowisku zakończyły się zatrzymaniem 29-letniego Obywatela Ukrainy, który zaczepiał mieszkańców, proponując im sprzedaż papierosów. Przy mężczyźnie znaleziono i zabezpieczono 340 paczek papierosów. Cudzoziemiec ukrył towar w swoim samochodzie. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania bezakcyowych towarów. Policjanci zaplanowali kolejne realizacje na rynkach i targowiskach.
-
Sutenerzy zatrzymani podczas policyjnych realizacji
Mińscy kryminalni wspólnie z antyterrorystami ze Stołecznego Wydziału Realizacyjnego i Biura Operacji Antyterrorystycznych przeprowadzili akcję, związaną z zatrzymaniem dwóch mężczyznach podejrzewanych o nakłanianie kobiet do prostytucji. Do mińskiego aresztu trafili mieszkańcy okolic Sulejówka: 32-letni Paweł J. i 32-letni Klaudiusz B. Mężczyźni usłyszeli, między innymi, zarzuty sutenerstwa, gróźb karalnych i nielegalnego posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych policyjny dozór. Grożą im teraz 3 lata pozbawienia wolności.
-
Dzielne ekspedientki interweniowały
Zdecydowana reakcja ekspedientek sklepu z odzieżą, przy ulicy 11-ego Listopada w Mińsku Mazowieckim, doprowadziła do zatrzymania dwójki sklepowych szabrowników, Marleny C. (l. 27) i Mirosława D. (l.45). Sprawcy kradzieży usłyszeli już zarzuty karne. Policjanci próbują jeszcze ustalić inne osoby, które były prawdopodobnie wspólnikami złodziejskiego duetu. Sprawa jest rozwojowa.
-
Poszukiwani sprawcy w rękach Policji
Na kilkuletnie odsiadki do zakładów karnych trafiło dwóch mężczyzn poszukiwanych przez mińską Policję. Ukrywającego się za niespłacane alimenty 50-letniego Jerzego B. zatrzymano na terenie Francji. Drugi z zatrzymanych to 29-letni Wojciech A, który był sprawcą tragicznego wypadku podczas procesji w Latowiczu. Mężczyznę zatrzymano w porę, bo prawdopodobnie też planował ucieczkę zagranicę. Policjanci z grupy poszukiwawczej pracują nad zatrzymaniem kolejnych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.
-
Kosztowny masaż kręgosłupa
Policjanci z Mińska Mazowieckiego przestrzegają mieszkańców przed zbytnia ufnością w stosunku do domokrążców i osób oferujących dziwne usługi. Kilka tygodni temu ofiarą dwóch podejrzanych kobiet padł pewien starszy pan, któremu zaproponowano masaż kręgosłupa. W czasie wykonywania „zabiegu” 75-latkowi skradziono z mieszkania 1600 złotych. Masaż nie pomógł, a niemiłe wspomnienie po wizycie złodziejek, pozostało w pamięci starszego pana.
-
Policjanci i Strażnicy Ochrony Kolei podczas akcji „Bezpieczny Przejazd”
Na cegłowskim przejeździe kolejowym zorganizowano wspólne działania policjantów i Strażników Ochrony Kolei. Akcja miała służyć poprawie bezpieczeństwa kierowców na przejazdach kolejowych i wskazywać właściwe zachowania, które pozwalają uniknąć wypadków komunikacyjnych. Akcję zorganizowano z inicjatywy dyrekcji Kolei Mazowieckich i Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.
-
Wywiadowcy zatrzymali wandala
Na ulicach Mińska Mazowieckiego po zmroku działają wywiadowcy. Nieumundurowani policjanci bacznie obserwują i reagują na każdy przejaw łamania prawa, a szczególnie na wszelkie chuligańskie wybryki. W ich potrzasku znalazł się 28-letni mińszczanin Łukasz W, który przy ulicy 1 PLM, niszczył karoserię samochodów. Zatrzymano go przed północą 4 czerwca. Policjanci apelują do właścicieli samochodów, które mógł uszkodzić tej nocy wspomniany mężczyzna, o kontakt z wydziałem dochodzeniowo-śledczym, osobisty lub telefoniczny (025) 759 72 67.
-
Pokaz sprzętu na pikniku
Dwa nowoczesne motocykle i oznakowany radiowóz alfa romeo z wideorejestratorem, mogli zobaczyć mieszkańcy Ignacowa i okolicznych miejscowości, podczas pikniku organizowanego w miejscowej Parafii. Policjanci od kilku lat są przychylni prośbom księdza proboszcza i zawsze wzbogacają Antonalia swoim udziałem. Tym razem mińską Komendę reprezentowało dwóch policyjnych motocyklistów, młodszy aspirant Konrad Tylutki i sierżant Tomasz Wiącek. Pokaz sprzęty cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych uczestników pikniku. Policjanci ze swojej strony dziękują za zaproszenie i możliwość zaprezentowania nowoczesnego sprzętu, który na co dzień służy bezpieczeństwu wszystkich mieszkańców.
-
Skopał samochód i usłyszał zarzuty
Kolejny niszczyciel, który uszkodził samochód trafił za kratki policyjnego aresztu. Sprawcą uszkodzenia hondy, przy ulicy Chełmońskiego w Mińsku Mazowieckim, okazał się 32-letni Sebastian S. Mężczyznę zatrzymano, między innymi, dzięki skutecznej reakcji właściciela samochodu. Sebastian S. usłyszał zarzut uszkodzenia samochodu. Grozi mu 5 lat więzienia.
-
Dźgnęła nożem podczas libacji
Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosowano wobec 51-letniej mińszczanki Grażyny P, która podczas libacji alkoholowej kilkakrotnie dźgnęła nożem swojego znajomego. Mężczyzna doznał kilku ran kłutych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi teraz prokuratura. Policjanci badają wszystkie okoliczności tego zajścia. Grażynie P. grozi 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.
-
Spotkanie robocze z miejskimi radnymi
Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim, podinspektor Robert Kokoszka spotkał się z radnymi z Komisji Praworządności, Spraw Lokalnych i Praworządności, podczas którego omówiono szereg zagadnień związanych z wypracowaniem skutecznej polityki bezpieczeństwa publicznego w mieście Mińsk Mazowiecki. Radni podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat istniejących zagrożeń i wprowadzenia instrumentów, które miałyby poprawić komfort bezpieczeństwa mińszczan w przyszłości. Jednym z postulatów była wspólna aprobata dla pomysłu dalszego rozwoju monitoringu miejskiego. Radni wyrazili chęć organizowania tego typu narad w przyszłości. W spotkaniu wzięli również udział Naczelnicy najważniejszych wydziałów w mińskiej Komendzie.
-
Zatrzymany dzięki szybkiemu zgłoszeniu
Dzięki szybkiemu zgłoszeniu jednej z mińszczanek, udało się zatrzymać złodzieja domokrążcę, który wykorzystał nieuwagę domowników i ukradł telefon komórkowy. Sprawcą kradzieży okazał się 32-letni Paweł Ł. W chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży. Policjanci przypominają, żeby nie stwarzać złodziejom okazji do popełniania przestępstwa.
-
Ten wandal okazał się kobietą
W ręce dzielnicowych z mińskiego rewiru wpadł wandal, który przy ulicy Dąbrówki urwał lusterka w kilku samochodach. Wandalem nie okazał się jednak mężczyzna, a młoda kobieta, która tłumaczyła się, że zrobiła to ze złości, po kłótni z rodzicami. Do aresztu trafiła 18-latka Magdalena W, której przedstawiono zarzut umyślnego uszkodzenia samochodów. Dziewczyna dobrowolnie poddała się karze.
-
Demolka w supermarkecie
Sklepowy złodziej ujęty przez personel sklepu za kradzież flaszki wódki, zniszczył pomieszczenie, w którym zamknięto go do czasu przyjazdu patrolu Policji. Mężczyzna zdewastował całe wnętrze, nie szczędząc nawet grzejnika, który wyrwał ze ściany. Złodziejem i wandalem był 20-letni Piotr B. mieszkaniec mińskiej gminy. Na policyjnym przesłuchaniu zobowiązał się do naprawienia wszystkich szkód.
-
Myślała, że wyszły przez okno
Miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie, kiedy zgłosiła się do oficera dyżurnego, szukając swoich dzieci. Nie wiedziała, że maluchy są już bezpieczne oraz tego, że to jej szukają stróże prawa. 25-letnia Agnieszka K. trafiła do aresztu, a kiedy wytrzeźwiała usłyszała zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Dziećmi zajęli się lekarze i pielęgniarki z oddziału dziecięcego mińskiego szpitala. Na szczęście nic złego im sie nie stało. Decyzją Sądu dzieci przekazano już do ośrodków opiekuńczych.
-
Dwie cysterny, jednego tylko tragicznego dnia
Jednego tylko dnia na drogach krajowych, przebiegajacych przez powiat miński, miały miejsce dwa poważne zdarzenia drogowe. Na 50-tce w konfrontacji z cysterną, w osobowym volvo zginął 40-letni mężczyzna i jego 4-letni syn. Poważnie ranną 34-letnią kobietę i 6-letnią dziewczynkę, zabrano transportem lotniczym do szpitala. Z kolei na krajowej dwójce cysterna z gazem uderzyła w przydrożne drzewo. Ponad dobę strażacy starali się zapobiec skutkom rozszczelnienia cysterny. Zadaniem Policji było zabezpieczenie dowodów i organizacja objazdów. Policjanci apelują do kierowców ciężarówek o rozsądek, aby przestali ginąć niewinni ludzie.
-
Odwiedziliśmy przedszkolaków i uczniów w Stojadłach
Odwiedziny w przedszkolach i szkołach podstawowych to stałe punkty policyjnej profilaktyki i wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom nie tylko nauczycieli, ale przede wszystkim milusińskich, którzy nie mogę doczekać się spotkania stróżów prawa. W niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze, upłynęło spotkanie policyjnych przewodników z wychowankami Zespołu Szkół w Stojadłach. Przedszkolaki i ich starsi koledzy mogli posłuchać wykładu na temat Policji i z bliska przyjrzeć się tresurze czworonożnych funkcjonariuszy.
-
W pralni hodował marihuanę
Ponad 40 gramów marihuany, zabezpieczyli policjanci w osiedlowej pralni, znajdującej się w jednym z bloków przy ulicy Topolowej w Mińsku Mazowieckim. Pomysłodawcą nielegalnej uprawy konopi okazał się 18-letni Maciej S. Młody hodowca nie przewidział, że administracji wyda się podejrzane, że ktoś zmienił zamki w drzwiach pralni. Maciejowi S. przedstawiono zarzut nielegalnej uprawy i posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Maciejowi S. grożą teraz 3 lata więzienia.
-
Blokada 50-tki z powodu wypadku z cysterną
Niebezpieczny wypadek miał miejsce w sobotnie południe na odcinku krajowej dwójki w Ładzyniu. W zdarzeniu brały udział trzy samochody, dwie osobówki: renault i seat oraz ciężarówka man, która ciągnęła cysternę z olejem napędowym. W akcji ratowniczej wzięło udział kilka jednostek Straży Pożarnej. Policjanci wykonali wstępne czynności i zabezpieczyli miejsce wypadku. Straż Pożarna zajmowała się następnie akcją ratowniczą. Do szpitala zabrano kierowcę i pasażera z renault.
-
Wyrzucił narkotyki na widok radiowozu
Dokładne kontrole młodzieży podczas codziennych patroli, mają służyć zwalczaniu między innymi przestępczości narkotykowej. W ostatnich tygodniach do mińskiego aresztu trafiło już kilku młodych mińszczan, przy których znaleziono środki odurzające. Jednym z nich był 20-latek Damian A. Wpadka z marihuaną nie była dla niego opłacalna, bo nie dość że usłyszał karny zarzut to jeszcze zapłaci 700 złotych grzywny.
-
Zagapił się i wjechał do rowu
Chwila nieuwagi, spowodowana faktem, że kierowca autobusu przestawiał bagaż na siedzeniu, była prawdopodobnie przyczyną wypadku autobusu, który miał miejsce w Osinach. Do szpitala zabrano jedna pasażerkę, która doznała ogólnych obrażeń ciała i prawdopodobnie złamała nogę. Nikt z pozostałej dwudziestki pasażerów nie ucierpiał. Policjanci przypominają, aby w czasie jazdy koncentrować się na kierowaniu, bo jak widać wystarczy chwila, żeby doszło do wypadku.
-
Awanse i wyróżnienia
Czwartkowa odprawa kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim była okazją do odczytania rozkazów personalnych, które podpisał Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim podinspektor Robert Kokoszka. Zgodnie z decyzją Komendanta zatwierdzono na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji podkomisarza Dariusza Koncę. Zmiany dotyczyły też Komisariatu Policji w Sulejówku, gdzie pełnienie obowiązków Komendanta powierzono dotychczasowemu Zastępcy, starszemu aspirantowi Januszowi Czerwińskiemu, a na jego stanowisko awansowano i delegowano do pełnienia obowiązków młodszego aspiranta Rafała Pałdynę.
-
Pamiętali o dzieciach
Policjanci z mińskiej Komendy wspólnie ze strażnikami miejskim postanowili zrobić małą niespodziankę dzieciom. Stróże prawa wybrali się na oddział dziecięcy, aby wręczyć i tym małym i trochę starszym milusińskim świecące odblaski i kodeksy młodego rowerzysty. Widok stróżów prawa, spowodował że dzieci z radością przyjęły drobne upominki. Policjanci nie tylko w Dzień Dziecka, ale zawsze w swojej służbie starają się pamiętać o dzieciach i młodzieży, bo ich dobro i bezpieczeństwo jest dla nich bardzo ważne.
-
Zabezpieczono ponad dwieście paczek papierosów
Prawie 200 paczek papierosów zabezpieczyli policjanci z wydziału zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, podczas ostatniej wizyty na mińskim targowisku. W ręce stróżów prawa wpadły cztery handlarki, dwie z nich to obywatelki Bułgarii i dwie pochodzące z Ukrainy. Właścicielki pozbawionego akcyzy towaru, odpowiedzą teraz za popełnione wykroczenia skarbowe. Tymczasem policjanci pracują nad terminarzem kolejnych działań.