Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Połasił się na dropsy
Więcej wstydu niż interesu. To określenie doskonale pasuje do zachowania pewnego 28-latka z dębskiej gminy, który w jednym z mińskich supermarketów ukradł dwie paczki gum do żucia i dropsy. Mężczyznę ujęli pracownicy marketu i przekazali dzielnicowym. Sklepowy złodziej odpowie teraz za popełnione wykroczenie. Grozi mu pieniężna grzywna.
-
Aresztowani za handel narkotykami
Trzy najbliższe miesiące spędzą za kratkami aresztu śledczego, dwaj młodzi mińszczanie, którzy na przełomie ostatnich miesięcy handlowali narkotykami w stolicy powiatu. Na ich trop wpadli kryminalni, podczas wielogodzinnych analiz prowadzonych spraw i typowań kolejnych dilerów. Zarzut handlu i posiadania środków odurzających mężczyźni usłyszeli w mińskiej prokuraturze. Mateuszowi T. (l. 19) i Damianowi K. (l. 18) grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci już zaplanowali następne realizacje.
-
Wypadki ku przestrodze
Wzorem poprzednich materiałów i artykułów, policjanci z Mińska Mazowieckiego, chcieliby zwrócić uwagę kierowcom na bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę. Nagłe zmiany pogody, oślepiające słońce, sprawiają, że nie wszyscy biorą pod uwagę fakt, że takie czynniki mogą osłabić czujność kierowcy. Policjanci radzą, aby nauczyć się przewidywać pewne sytuacje i jeździć nie tylko zgodnie z przepisami, z poszanowaniem innych uczestników ruchu, ale też z dozwoloną prędkością. Policjanci ku przestrodze przybliżą dwa ostatnie weekendowe wypadki.
-
Przewróciła się na rowerze
Policjanci z wydziału ruchu drogowego trafili na nietypową interwencję. Do szpitala zabrano kobietę, która przewróciła się na rowerze, na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Siennicy. Pomoc medyczną wezwała inna kobieta, która widząc co się stało, chciała pomóc rowerzystce. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że cyklistka nie zasłabła przypadkiem, miała bowiem w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 37-letnia Anna T. usłyszała już zarzut jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości.
-
Kradł w jednym, wpadli w drugim
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch złodziei sklepowych, Mariusza O. (l. 22) i Marcina S. (l. 28), obydwaj z Warszawy, którzy kradli artykuły spożywcze i kosmetyczne w marketach w mińskim śródmieściu. Drugi z mężczyzn, zdążył dopiero co uciec ochroniarzom w jednym sklepie, ale za to wpadł w ręce następnych w drugim. Obydwaj mężczyźni odpowiedzą teraz za kradzieże sklepowe.
-
Nie pozwolił na dalszą jazdę
Przytomna reakcja jednego z mieszkańców stanisławowskiej gminy, prawdopodobnie uratowała życie i zdrowie nie tylko pijanego kierowcy, ale też innym osobom, które mógł na swojej drodze spotkać nieodpowiedzialny mężczyzna. Mowa tu o 49-letnim, Jerzym P. mieszkańcu województwa podlaskiego, którego zatrzymali w Pustelniku policjanci z Dobrego. Mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Po przedstawieniu zarzutów, został objęty zakazem sądowym przez najbliższe 3 lata.
-
Policjanci i celnicy zlikwidowali dwie rozlewnie spirytusu
Ponad 250 litrów spirytusu, worki z nakrętkami, butelkami, podrabianymi etykietami oraz elementy nielegalnej linii produkcyjnej, zabezpieczyli policjanci z Mińska Mazowieckiego wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej. Do policyjnych aresztów trafiło dwóch mężczyzn obywateli Ukrainy, z których jeden miał 28 lat, a drugi 33 oraz 42-letnia kobieta, pochodząca z Rosji. Zlikwidowane przez policjantów i celników rozlewnie, znajdowały się na terenie dębskiej i halinowskiej gminy. W ciągu najbliższych godzin, wszyscy zatrzymani usłyszą zarzut nielegalnego rozlewania alkoholu.
-
Uciekał traktorem przed kontrolą drogową
Sceny, jakie rozegrały się na jednej ze stanisławowskich dróg, mogłyby posłużyć za kanwę sensacyjnego filmu, a może nawet westernu. Oto w roli pijanego rolnika, uciekającego ciągnikiem przed kontrolą policyjną, wystąpił znany już funkcjonariuszom Zbigniew Z, a w roli ścigających go dzielnych stróżów prawa, policjanci z dobrzańskiego Komisariatu. Tak jak było do przewidzenia, mężczyznę zatrzymano i przedstawiono mu karne zarzuty. Zbigniew Z. odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.
-
Najechał na dzieci, jadące rowerem
Prawie 3 promile alkoholu w organizmie, miał pijany kierowca Grzegorz G. (l. 25) mieszkaniec województwa małopolskiego, który w Mistowie najechał na dwójkę małych dzieci, jadących rowerkiem z przyczepką. Na szczęście maluchy nie odniosły poważniejszych obrażeń. Drogowego pirata udało się zatrzymać i osadzić w areszcie. Grzegorz G. usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci w dalszym ciągu badają sprawę tego wypadku i wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do potrącenia.
-
Zarzuty za pobicie ochroniarza
Wszedł pijany do jednego z mińskich marketów w centrum miasta, wszczął awanturę i pobił ochroniarza. W rezultacie obezwładniony i zatrzymany przez innych ochroniarzy, został przekazany patrolowi Policji. Funkcjonariusze z prewencji zabrali krewkiego mężczyznę do aresztu. Sprawcą sklepowej burdy okazał się, znany już mińskim policjantom, 23-letni Jarosław G. mieszkaniec mińskiej gminy. Teraz grożą mu 2 lata więzienia.
-
Policjanci zadeklarowali skuteczną walkę z przestępczością
Podczas VII-ej Sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim, podinspektor Robert Kokoszka, zdał obszerne sprawozdanie ze stanu bezpieczeństwa publicznego w stolicy powiatu. Szef mińskich policjantów podziękował Burmistrzowi i radnym za owocną współprace, dzięki której lokalna Policja mogła się jeszcze bardziej rozwijać. Komendant odpowiedział radnym na wszystkie pytania, deklarując przy tym dalszą pracę na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mińszczan.
-
Pijany motorowerzysta odpowie za próbę wręczenia łapówki
Kolejny nietrzeźwy kierujący w powiecie mińskim, wpadł na próbie wręczenia łapówki policjantom. Tym razem zdecydowaną interwencję, na propozycję wręczenia korzyści majątkowej, podjęli policjanci z mroziańskiego Komisariatu, podczas kontroli drogowej w Kałuszynie. Pechowcem okazał się 28-letni motorowerzysta Marcin P, mieszkaniec powiatu siedleckiego. Śledczy z mińskiej prokuratury przedstawili mu zarzut usiłowania wręczenia łapówki policjantom. Teraz czeka go sprawa w sądzie.
-
Wspólna akcja Policji i Służby Celnej
Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej namierzyli mieszkanie w Mińsku Mazowieckim, w którym znaleziono papierosy i alkohol bez znaków skarbowych. Stróże prawa zabezpieczyli kilkadziesiąt paczek papierosów bez znaków skarbowych i spirytus w butelkach różnej pojemności. Właściciel kontrabandy, 60-letni Krzysztof S. usłyszał zarzut nielegalnego rozlewania alkoholu. Mężczyzna odpowie teraz za ukrywanie towarów bez polskich znaków skarbowych.
-
Ukradła, żeby zapłacić za wycieczkę
Policjanci z Wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich rozwiązali sprawę kradzieży pieniędzy z uczniowskiego plecaka, która miała miejsce w jednej z podstawówek w siennickiej gminie. Okazało się, że pieniądze zabrała 14-letnia gimnazjalistka. Tłumaczyła się policjantom, że chciała zapłacić za szkolną wycieczkę, na którą wcześniej dostała pieniądze od rodziców. Tamte jednak wydała, a gotówka z kradzieży miała wyrównać poniesione straty.
-
Spotkanie przed Miejską Komisją Samorządności, Spraw Lokalnych i Praworządności
W środę po południu podinspektor Robert Kokoszka spotkał się w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, z radnymi działającymi w Komisji Samorządności, Spraw Lokalnych i Praworządności. Szef mińskich policjantów złożył przed radnymi sprawozdanie z oceny bezpieczeństwa publicznego w stolicy powiatu. Spotkanie miało być wstępem, przed policyjnym wystąpieniem na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w poniedziałek 23 maja o godzinie 12.
-
Wpadka dwóch handlarzy narkotyków
Mińscy kryminalni regularnie prowadzą działania, skierowane przeciwko dilerom i osobom ukrywającym narkotyki. W jednej z prowadzonych spraw udało się policjantom zgromadzić materiał dowodowy, potwierdzający, że dwóch mińszczan Mateusz B. (l. 18) i Hubert Sz. (l. 21) sprzedawało narkotyki na terenie miasta. Obydwaj usłyszeli zarzut udzielania środków odurzających, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
-
Zatrzymano złodziejkę z salonu fryzjerskiego
Dzielnicowi z Mińska Mazowieckiego trafnie wytypowali i zatrzymali złodziejkę, która w jednym z salonów fryzjerskich ukradła torebkę z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi. Okazała się nią znana już policjantom z podobnych przestępstw, 35-letnia mińszczanka Małgorzata K. Kobiecie przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży. Złodziejka dobrowolnie poddała się karze.
-
Zwinął się pod sufitem
Schowany w podwieszanym suficie, niczym nietoperz, nie uniknął spotkania z policjantami, w końcu spadł wprost w ich ręce, nie mogąc najwidoczniej utrzymać się na wysokości. Mowa tu o poszukiwanym przestępcy, który miał na koncie wymuszenie rozbójnicze na jednym z mieszkańców Sulejówka. Mariusz Sz. (l. 18) trafił przed oblicze śledczych z prokuratury, którzy przedstawili mu zarzuty karne, a później policyjny konwój zabrał go zakładu karnego, gdzie spędzi kolejne trzy miesiące.
-
Przynieś na jutro złotówkę, bo.....
Pewien 16-latek postanowił wykorzystać swojego młodszego kolegę do rozbójniczego celu. Gimnazjalista widząc, że młodszy kolega boi się jego gróźb, zmuszał swoją ofiarę do przynoszenia drobnych pieniędzy. W ten sposób przez dwa miesiące zebrał prawie 25 złotych. Zmowa milczenia w końcu została przerwana, bo o wymuszeniu rozbójniczym dowiedzieli się policjanci z Mińska Mazowieckiego. 16-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym za wymuszanie i zastraszanie innych uczniów.
-
Policyjni motocykliści ranni w wypadku
Dzisiaj rano na drodze krajowej numer 2 w miejscowości Dębe Wielkie doszło do wypadku drogowego, w którym ranni zostali dwaj policyjni motocykliści z wydziału ruchu drogowego KSP. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca forda fiesty wyjeżdżając z drogi podporządkowanej najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia.
-
Okazja czyni złodzieja
Skuter pozostawiony przez właściciela, wraz z kurtką i dwoma kaskami, rower nie przypięty na klatce schodowej w bloku, czy też portfel z torebki zawieszonej na wózku w jednym z dyskontów - Takich przykładów można mnożyć, bo jest ich nie mniej niż policyjnych apeli o rozsądek i przezorność. Tylko przez ostatnie kilka dni doszło do kradzieży, w których jak widać złodziej nie musiał się starać, po prostu stworzyła go okazja. Policjanci jeszcze raz apelują i proszą mieszkańców, aby pilnowali swojego mienia i nie pozostawiali bez opieki czy też zabezpieczeń.
-
Nie dali się skorumpować
Nawet 10 lat więzienia można dostać za próbę wręczenia łapówki policjantowi. Kolejnym pijanym kierowcą, który złożył korupcyjną ofertę policjantom okazał się 50-letni Krzysztof K. z Sulejówka. Tak jak do tej pory policjanci zareagowali zdecydowanie. Koruptora zatrzymano, osadzono w areszcie, a później przedstawiono mu zarzut karny. Funkcjonariusze przestrzegają przed taki próbami, bo tak jak do tej pory kończą się one na sali sądowej.
-
Złodzieje sklepowi w policyjnych sidłach
Pakowanie dezodorantów, past do zębów, szczoteczek, lakierów do włosów i past do butów, do podręcznego plecaka nie uszło uwadze pracowników ochrony jednego z mińskich supermarketów. Ochroniarze ujęli, a dzielnicowi zatrzymali dwóch przyjezdnych złodziei z powiatu wołomińskiego, 19-letniego Tomasza P. i 20-letniego Norberta K. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży.
-
Rozbójnicy z Sulejówka
Najpierw pobili, a później okradli 26-letniego mieszkańca Sulejówka, zabietrając mu między innymi telefon komórkowy. Do takiej sytuacji doszło na ulicy Bema w Sulejówku, a rozbójnikami okazali się młodzi mieszkańcy, 21-letni Artur M, 19-letni Andrzej S. i dwóch 16-letni wspólników. Dorośli usłyszeli zarzut popełnienia rozboju, a pozostałych przesłuchano w charakterze nieletnich sprawców przestępstw. Teraz zajmie się nimi sąd karny i sąd rodzinny.
-
Pijany z narkotykami na rowerze
33-letni mińszczanin Piotr Z. usłyszał dwa karne zarzuty. Pierwszy za pijacki, rowerowy rajd ulicą Konstytucji 3-ego Maja, z dwoma promilami alkoholu w organizmie, a drugi za to, że ukrywał przy sobie fifkę nabitą marihuaną. Pijanego rowerzystę zatrzymali i osadzili w areszcie policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.