Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Znieważył, przyznał się i poddał karze
Pół roku wiezienia w zawieszeniu na 2 lata i 800 złotych grzywny, tyle będzie „kosztowało” Piotra S. 43-latka z halinowskiej gminy, znieważenie miejscowych policjantów. Mężczyzna był pijanym pasażerem volkswagena zatrzymanego do kontroli. „Słowna agresja” zakończyła się jak widać noclegiem w okratowanej celi i policyjnymi zarzutami.
-
Kalejdoskop wypadkowy ku przestrodze
Ciepła aura powoduje, że z samochodów chętniej przesiadamy się na motocykle, skutery, czy też rowery. Nie wszyscy jednak pamiętają o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, ochronnych kaskach, właściwym oświetleniu, a przede wszystkim wzajemnej kulturze i tolerancji na drodze. Aby przestrzec osoby dopuszczające się drogowych przewinień, przypomnimy kilka ostatnich wypadków drogowych.
-
„Fifka” za 700 złotych
19-letniego Dariusza B. z Mińska Mazowieckiego „działka” marihuany kosztowała 700 złotych. To kara grzywny, jakiej poddał się dobrowolnie mężczyzna, po tym jak usłyszał zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Policjanci przypominają, że posiadanie najmniejszej ilości narkotyku jest zabronione i karane.
-
Dzielnicowi namierzyli złodzieja bukszpanów
Miał na swoim „złodziejskim koncie” 50 bukszpanów i 8 róż. Kradł, bo brakowało mu na alkohol. Mowa tu o 42-letnim mińszczaninie Robercie B, który wpadł ostatecznie w ręce dzielnicowych. Amator ozdobnych kwiatów „upodobał” sobie teren Miejskiego Domu Kultury. Robert B. usłyszał zarzut popełnienia kradzieży kwiatów, a następnie dobrowolnie poddał się karze.
-
Kary dla wandali
Po roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 800 złotych grzywny, takim karom dobrowolnie poddali się 20-latkowie z Mińska Mazowieckiego Daniel L. i Sebastian W. którzy zniszczyli karoserię i wybili szyby w osobowym oplu zaparkowanym przy ulicy Warszawskiej. Wandali zatrzymali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.
-
Turniej piłkarski o Puchar Komendanta Stołecznego Policji
Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w Turnieju Piłkarskim o Puchar Komendanta Stołecznego Policji, przeznaczonym dla dzieci i młodzieży, które w okresie wakacyjnym uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku tj. kolonie, obozy, „lato w mieście”. W rozgrywanym turnieju mogą brać udział zawodnicy urodzeni w latach 01.01.1996- 12.12.1999. Warunkiem udziału w turnieju jest złożenie przez opiekuna listy zawodników do specjalisty ds. prewencji kryminalnej właściwej terytorialnie Komendy Rejonowej lub Powiatowej Policji w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lipca 2009r.
-
Alkohol, motorower i wyrwany znak drogowy
Uderzenie w znak drogowy zapamiętają na długo młodzi mężczyźni, którzy razem jechali na motorowerze przez latowicką gminę. 24-letni Tomasz B. i 17-letni Kamil B. doznali dotkliwych potłuczeń i złamań. Obydwaj byli pijani, każdy z nich miał powyżej dwóch promili alkoholu w organizmie. Policjanci badają teraz sprawę wypadku i jazdy w stanie nietrzeźwości.
-
Drzemał wśród kwiatów
W najlepszym przypadku mandat, w najgorszym postępowanie przed sądem, tak będzie prawdopodobnie wyglądał dalszy ciąg sprawy pewnego 50-latka z Kraśnika, który przysnął na miejskim kwietniku przy dworcu kolejowym w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna miał we krwi 2 promile alkoholu. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie.
-
Czujny oficer dyżurny
Widząc jadącego środkiem ulicy rowerzystę, wybiegł z Komisariatu i zatrzymał „pijanego cyklistę”, który miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. W ten właśnie sposób zachował się jeden z dyżurnych w Sulejówku. Nieodpowiedzialnym rowerzystą okazał się 68-letni Jan K. Mężczyznę czekają teraz zarzuty za jazdę po alkoholu.
-
Kierował „maluchem” z 4 promilami
Policjanci z drogówki zatrzymali w Starej Niedziałce pijanego kierowcę. Był nim 41-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Mężczyzna miał prawie 4 promile we krwi. „Wpadkę” zaliczył po tym, jak stracił panowanie nad kierownicą i zjechał fiatem do przydrożnego rowu. Ani samochód, bo to był mały fiat, ani kierowca nie mieli siły, żeby pokonać przeszkodę.
-
Podziękowaliśmy Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej
W imieniu kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, mł. insp. Dariusz Pergoł złożył serdeczne podziękowania za dotychczasową współpracą odchodzącemu na emeryturę st. bryg. Andrzejowi Belkiewiczowi dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Zawsze otwarty na współpracę, z wielkim sercem do wszystkich policjantów, takiego właśnie zapamiętamy Komendanta Andrzeja Belkiewicza. Dariusz Pergoł życzył Komendantowi Belkiewiczowi spełnienia wszystkich marzeń i dalszej realizacji.
-
Zmieniamy stare mundury na nowe
Na mińskich ulicach, a za chwilę w całym powiecie mińskim będą pojawiać się policjanci w nowych mundurach. Mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć swoich dzielnicowych, policjantów z drogówki oraz funkcjonariuszy z ogniw patrolowo-interwencyjnych pełniących służbę w nowym umundurowaniu. Wymiana umundurowania będzie odbywać się sukcesywnie, do momentu kiedy wszyscy policjanci założą już nowe obowiązujące wzory. Już niebawem ukaże się materiał o umundurowanych policjantach w naszej jednostce. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć w dalszej części tego materiału.
-
Kryminalni odzyskali TIR-a
Odzyskana ciężarówka warta kilkaset tysięcy złotych to przypieczętowanie sukcesu mińskich kryminalnych w sprawie sfingowanego napadu „metodą na policjanta”. Dzięki żmudnej pracy kryminalnych udało się odnaleźć skradzione auto i zatrzymać pięciu mężczyzn zamieszanych w oszustwo i kradzież samochodu. Wspólnicy pochodzą z Siedlec, Łukowa, Wyszkowa i okolic Radzynia Podlaskiego. Sąd zastosował w tej sprawie tymczasowe aresztowania.
-
Pijanym kierowcą była tym razem kobieta
Czy aby na pewno dzwoniący telefon komórkowy, tak zdezorientował 26-letnią Olgę D. że straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła polonezem w ogrodzenie prywatnej posesji w Mariance? Odpowiedź zna ona sama. Jedno jest pewne, miała ponad 1,5 promila alkoholu we krwi i usłyszała zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Olga D. dobrowolnie poddała się karze.
-
Rozwiązali sprawę rozboju
Kryminalni wspólnie z policjantami zajmującymi się sprawami przestępstw popełnianych przez osoby nieletnie, rozwiązali sprawę rozboju, do którego doszło w rejonie jednej z gminnych dyskotek. Policjanci odzyskali pochodzące z przestępstw telefony komórkowe. Złodziejami okazali się nieletni w wieku od 15 do 16 lat. „Rozbójnicze trio” odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
-
„Nożownik” i strzał ostrzegawczy
Na dwa miesiące trafił do aresztu śledczego 28-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego Damian W. Mężczyzna zaatakował policjantów nożem podczas interwencji na ulicy Śniadeckich. Śledczy z Prokuratury przedstawili mu zarzut czynnej napaści na policjantów i uniemożliwiania przeprowadzenia interwencji. Podczas zatrzymania policjanci oddali w powietrze strzał ostrzegawczy…..
-
Wakacyjna przejażdżka
Policjanci z Mrozów zatrzymali do kontroli małego fiata. Kontrola jak każda inna, lecz kierowca nie ten, co trzeba. Auto prowadził 16-latek z gminy Kotuń, który wybrał się w podróż ze swoimi rówieśnikami. Samochód nie miał ważnego ubezpieczenia. Wakacyjna eskapada zakończyła się w Komisariacie. Auto trafiło na parking, a młodzież odebrali rodzice.
-
„Bimbrownik” w potrzasku
130 litrów zacieru i 3 litry gotowego wyrobu znaleźli policjanci u Jana R. 58-letniego gospodarza w gminie Mrozy. „Bimbrownika” zatrzymano na gorącym uczynku, w czasie „pracy” przy domowej linii produkcyjnej. Mężczyźnie przedstawiono zarzut nielegalnej produkcji alkoholu. Jan R. dobrowolnie poddał się karze.
-
To nie był „drogowiec”
Wzmocniony promilami, miał ich ponad 2 we krwi, 43-letni mińszczanin szedł ulicą Warszawską w Mińsku Mazowieckim. Nie był to jednak pracownik robót drogowych, a podchmielony mieszkaniec, któremu najwidoczniej przeszkadzały ustawione na jezdni znaki. Mężczyzna wyrywał je i rzucał na asfalt. Zauważyli go operatorzy miejskiego monitoringu. Policjanci wylegitymowali wandala i wystawili mu wezwanie do Komendy. Odpowie teraz za ewentualne zniszczenia.
-
Kamera zarejestrowała jak urwał lusterko
Zarzut umyślnego zniszczenia samochodowego lusterka usłyszał Piotr W. 18 latek z Mińska Mazowieckiego, który demolował skodę zaparkowaną na ulicy 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Wandal nie przeczuwał, że jego „wybryki” zarejestruje kamera monitoringu. Mężczyzna trafił na przesłuchanie, gdzie dobrowolnie poddał się karze.
-
Śmiertelne uderzenie w drzewo
Przyczyny tego wypadku nie są jeszcze znane. Jedno jest pewne, zginął młody człowiek, 23-latek z Latowicza, który w niewyjaśnionych do końca okolicznościach, jechał w kierunku Mińska Mazowieckiego droga wojewódzką nr 802. W Starej Wsi nagle stracił panowanie nad seatem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak dużo, że auto zmiażdżyło się doszczętnie. Kierowca zginął na miejscu. To pierwszy tragiczny wypadek na początku wakacji. Policjanci z drogówki apelują o przezorność i rozwagę za kierownicą.
-
Ruszyła akcja „Bezpieczne wakacje 2009”
20 czerwca ruszyła akcja „Bezpieczne wakacje 2009”. Stołeczni policjanci wspólnie z innymi instytucjami zadbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas ich letniego wypoczynku. Realizacja działań dotyczyć będzie trzech obszarów: na drogach, w miejscu wypoczynku i miejscu zamieszkania. Jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim aktywnie włączą się w tą akcję, którą będą prowadzić na podległym sobie terenie.
-
Wskazówki dla właścicieli rowerów
Rozpoczęły się wakacje. Coraz częściej będziemy wyjeżdżać na rowerowe eskapady. Warto zadbać o swoje jednoślady, aby nie padły złodziejskim łupem. Są różne sposoby ustrzeżenia się przed przestępczym zamachem. Policjanci radzą, jak uniknąć zarówno kupna pochodzącego z kradzieży „taniego” roweru, jak również utraty własnego jednośladu.
-
Dubeltówka z wersalki
Idąc tropem informacji o broni ukrytej w pewnym gospodarstwie w gminie Kałuszyn, policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach znaleźli dubeltówkę i 17 sztuk amunicji myśliwskiej. Właścicielem nielegalnego arsenału okazał się 34-letni rolnik Robert R. Mężczyzna trafił przed oblicze prokuratora i usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi mu za to od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.
-
Zatrzymane podczas kradzieży
Na sklepowej kradzieży przyłapano dwie 16-latki z Mińska Mazowieckiego. Policjanci wspólnie z pracownikami ochrony odzyskali złodziejskie fanty: depilatory, prostownice, parę okularów i ……… dwa piwa. Czyżby dziewczęta chciały „świętować” po udanym skoku. Nie powiodło się przestępstwo, a występek nastolatek oceni teraz Sąd Rodzinny.