Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ścigany popełnił błąd
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali włamywacza, który ukradł wiertarkę z piwnicy przy ulicy Okrzei w Mińsku Mazowieckim. Okazało się od 5 lat jest poszukiwany 4 listami gończymi za różne oszustwa. Artur G. (l. 30) usłyszał zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Policyjny konwój zabrał go już do zakładu karnego. Za ostatnie przestępstwo, mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.
-
Dzielne mińszczanki kontra wandal i damski bokser
Dzięki prawdziwie obywatelskiej postawie dwóch mieszkanek Mińska Mazowieckiego, policjanci obezwładnili i zatrzymali 20-letniego Damiana C. z gminy Halinów, który przy ulicy Armii Ludowej wybił szybę w samochodzie. Jedna z interweniujących kobiet straciła okulary, druga została poturbowana. Kobiety nie straciły jednak zimnej krwi i zdecydowanie zareagowały. Policjanci są pełni podziwu dla reakcji 50-latki i jej 54-letniej siostry.
-
Przerwany kurs „tytoniowych kurierek”
Na trop nielegalnej kontrabandy wpadli policjanci, którzy zajmują się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Na trasie prowadzącej z Kołbieli do Siennicy zatrzymali dwie obywatelki Ukrainy, którzy przewoziły 1800 paczek papierosów pochodzących z „przemytu”. Zarzuty nielegalnego posiadania bezakcyzowych towarów usłyszały Hanna V. (l. 40) i Vira P. (l. 26).
-
Zatrzymano dilera
Kilkanaście gram amfetaminy znaleźli policjanci u 25-letniego Arkadiusza F. mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Mężczyzna ukrył towar w samochodzie i w mieszkaniu. Arkadiusz F. usłyszał już zarzut handlu i posiadania środków odurzających. „Diler” dobrowolnie poddał się karze. Tymczasem policjanci planują kolejne działania i zatrzymania.
-
Rozbójnik z autobusu
W sidła kryminalnych wpadł 25-letni Przemysław S. mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki, który w połowie lipca napadł na pasażera autobusu jadącego z Sokołowa Podlaskiego. Policjantom udało się odzyskać skradziony telefon komórkowy i zestaw słuchawkowy. Przemysławowi S. przedstawiono zarzut popełnienia rozboju. Niebawem czeka go sprawa karna. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.
-
Zabrał rower bez koła
Z jednej strony mamy złodzieja, z drugiej szukamy właściciela odzyskanego roweru. Złodziejem, który ukradł rower ze stojaka przy ulicy Bema w Halinowie okazał się 18-latek Piotr G. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży. Policjanci dowiedzieli się, że właściciel roweru pochodzi prawdopodobnie z Warszawy, dlatego też policjanci apelują o kontakt z dyżurnym miejscowego Komisariatu.
-
Wyróżniono mińskich policjantów
Policjanci z Mińska Mazowieckiego w najlepszy sposób realizują swoje obowiązki, pracując na rzecz wszystkich obywateli w naszym powiecie. Zasługi funkcjonariuszy doceniono podczas centralnych i stołecznych obchodów 90-tej rocznicy powstania Policji. Wśród wyróżnionych znaleźli się nadkomisarz Paweł Winek, aspirant Wacław Spodar i młodszy aspirant Paweł Salamon. Odznaczenia i akty nominacyjne wręczyli im Komendant Główny Policji, Komendant Stołeczny, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz podsekretarz stanu w MSWiA.
-
Karambol w Brzezinach
Cztery rozbite samochody: opel, mercedes, volkswagen, renault i pięć osób rannych to bilans karambolu, jaki miał miejsce w piątek rano, na drodze krajowej nr 2 w Brzezinach. Do szpitala zabrano trzech kierowców i dwoje pasażerów. W akcji ratowniczej brał udział śmigłowiec i straż pożarna. Prawdopodobną przyczyną wypadku mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
-
Rozbite „bimbrownie”
Na początku tego tygodnia policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości związanej z nielegalnym rozlewaniem spirytusu, wkroczyli do dwóch gospodarstw w gminie Mrozy, należących do 67-letniego Stanisława R. i 74-letniego Franciszka P. Bilans akcji to zabezpieczony spirytus przygotowany już do sprzedaży, a także butelki i lejki służące do rozlewania. Policjanci znaleźli też 110 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Sprawy są w toku.
-
Kredytowe przekręty
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rozwiązali sprawę kredytowych „przekrętów”, w których uczestniczył 39-letni Tomasz G. mieszkaniec powiatu siedleckiego. Mężczyzna pod szyldem legalnego pośrednictwa finansowego wziął udział w oszustwie kredytowym. Policjanci sprawdzają czy nie miały miejsca inne nieprawidłowości, które naruszyłyby obowiązujące prawo.
-
„Golarze” w rękach prewencji
Spędzający całe dnie na raczeniu się wyskokowymi trunkami weszli do jednego ze sklepów w Mińsku Mazowieckim. Z półek zaczęły znikać golarki damskie, męskie maszynki i kremy do depilacji, a nawet wody po goleniu. Złodziei sklepowych zatrzymali policjanci z prewencji, jak zwykle nieogolonych, bo towar sprzedali paserom. Edward K. (l. 46) i Marek S. (l. 35) usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży. „Golarze” dobrowolnie poddali się karom.
-
Mińscy policjanci wśród wyróżnionych
Wśród 44 policjantów z garnizonu stołecznego nagrodzonych dzisiaj przez Komendanta Stołecznego Policji insp. Adama Mularza, znalazło się dwóch policjantów z mińskiej Komendy. Pierwszy z nich to asp. szt. Henryk Mlącki bardzo doświadczony policjant, drugi chcący zapewne zachować anonimowość, to jeden z kryminalnych, dzięki któremu rozwiązano kilka spektakularnych spraw. Życzymy naszym policjantom, aby powodzenie w służbie towarzyszyło im na ścieżce kariery zawodowej.
-
„Bokserzy” z Targówki
Wojciech P. (l. 42), Arkadiusz Ł. (l. 25) i Przemysław Ł. (l. 22) ze sportem nie mają nic wspólnego, ale ciosy zadawać potrafią, szczególnie bezbronnym. Mężczyźni wpadli w ręce kryminalnych i policjantów z prewencji, po tym jak pobili w Targówce jednego z mieszkańców, dotkliwie poturbowali i złamali mu palec. Bezkarnością cieszyli się raptem kilka dni. Teraz są już po przesłuchaniach, na których usłyszeli zarzut pobicia. Wszyscy dobrowolnie poddali się karom.
-
Wysłał list z groźbami
Policyjny dozór zobowiązujący Michała G. 22-letniego mieszkańca mińskiej gminy do zgłaszania się w jednostce Policji cztery razy w tygodniu i świadomość 10-letniej kary więzienia, powinny być wystarczającą przestrogą dla tego typu zachowań. Michał G. wpadł w ręce kryminalnych po tym jak wysłał list jednemu z przedsiębiorców z groźbą pozbawienia życia, żądając w zamian za odstąpienie kilku tysięcy złotych. Namierzenie „rozbójnika” nie było trudne…
-
Święto Policji w Dębem Wielkim
Niezwykłą oprawę miało tegoroczne Święto Policji, obchodzone przez policjantów z mińskiej Komendy Powiatowej. Uroczystości obchodów 90-rocznicy powstania Policji uświetnił udział Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji. Tak jak w poprzednich latach i tym razem nie zabrakło wielu odznaczeń, nagród i najszczerszych słów uznania i podziękowania dla trudnej policyjnej służby. Miejscem tegorocznych obchodów był Kościół Pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim.
-
Zatrzymano sprawcę potrącenia
W ręce policjantów z ogniwa patrolowo – interwencyjnego wpadł Marek C. 51-letni mińszczanin, który w Hucie Mińskiej potrącił fiatem 20-letnią rowerzystkę. Mężczyźnie nie udało się uciec, bo policjanci błyskawicznie pojawili się miejscu. Sprawca potrącenia miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Rowerzystka po zbadaniu przez lekarzy wróciła do domu.
-
Ukrył „fanty” w poduszce
Trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata to kara jakiej poddał się Piotr Z. 18-latek z Mińska Mazowieckiego. Mężczyźnie przedstawiono zarzut ukrywania dokumentów pochodzących z przestępstwa. Piotr Z. tłumaczył się tym, że znalazł dokumenty. Policjanci pracują teraz nad tym, w jaki sposób Piotr Z. wszedł w posiadanie skradzionych przedmiotów.
-
Publiczna „lekcja historii”
Jaki motyw miał 47-letni Kazimierz P, dobrzynianin który nie uszanował narodowego dziedzictwa i publicznie znieważał pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego? Mężczyzna rzucał butelkami po wódce w popiersie pomnika. „Podchmielony mężczyzna” wygrażał się też postaci na postumencie. Zapamięta ten epizod na długo, po tym jak usłyszał zarzut znieważenie pomnika i dobrowolnie poddał się karze 700 złotowej grzywny.
-
Wycofujemy przestarzałe furgony
Do końca sierpnia wszystkie jednostki Policji mają wycofać z użytkowania stare i wyeksploatowane furgony zasilane benzyną. Wysłużone volkswageny transportery, T4 i fordy transity zostaną zastąpione przez nowe ekonomiczne samochody zakupione w ramach programu modernizacji Policji. Podstawową zaletą nowych aut jest to, że spalają znacznie mniej paliwa i nie wymagają tak częstych przeglądów.
-
„Złomiarze” zatrzymani
Za popełnione wykroczenie odpowiedzą teraz przed Sądem Grzegorz B. (l. 60) i Zbigniew N. (l. 57), mieszkańcy Mińska Mazowieckiego, których przyłapano na kradzieży prawie 150 kilogramów metalowych elementów, z terenu prywatnej firmy, mieszczącej się przy ulicy Sosnkowskiego. Zatrzymanie „złomiarzy” było możliwe dzięki czujności miejscowych agentów ochrony.
-
Znieważył w czasie interwencji
Rok więzienia grozi 22-letniemu mieszkańcowi Sulejówka Konradowi B, który nie przyjął od policjantów mandatu za picie piwa w miejscu publicznym. Nie o mandat tu chodzi, a o fakt, że Konrad B. niecenzuralnie i obelżywie zwracał się do legitymujących go policjantów. Interwencja zakończyła się na policyjnym przesłuchaniu, gdzie Konrad B. usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy podczas przeprowadzanej interwencji.
-
„Kieszonkowcy” wpadli na targowisku
Dzięki współpracy dobrzańskich policjantów i stołecznych wywiadowców, udało się zakończyć pasmo drobnych kradzieży, do których dochodziło na rynku w Stanisławowie. Wywiadowcy zatrzymali dwóch mieszkańców Radomia, 41-letniego Andrzeja L. i 30-letniego Artura G. którzy ukradli portfel jednemu z mieszkańców halinowskiej gminy. „Fant” odzyskano, a „kieszonkowcy” usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży.
-
Szukał kryjówki w Komendzie
Przyłapany na gorącym uczynku wybijania szyby w sklepie, wandal rzucił się do ucieczki. Myślał, że zmyli policyjny pościg i ukryje się w budynku Komendy. Funkcjonariusze obezwładnili w poczekalni 27-letniego Mirosława D. Mężczyźnie przedstawiono zarzut umyślnego niszczenia prywatnej własności. Mirosław D. dobrowolnie poddał się karze. Dlaczego chciał ukryć się w Komendzie? Był pijany i prawdopodobnie pomylił budynki - tak podejrzewają policjanci.
-
Pijana kobieta za kierownicą
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie, miała 26-letnia Magda W, która w centrum Mińska Mazowieckiego uderzyła swoim autem w osobowe daewoo. Sprawczynię kolizji zatrzymał właściciel, po czym przekazał ją w ręce interweniujących funkcjonariuszy. Magda W. usłyszała dzisiaj zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Kobieta dobrowolnie poddał się karze.
-
Dachowanie w przydrożnym rowie
Miała szczęście 52-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego, która w Jędrzejowie Nowym na odcinku krajowej dwójki, straciła panowanie nad matizem i dachowała w przydrożnym rowie. Wypadek wyglądał groźnie, a kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci z drogówki apelują o rozsądną i zgodną z przepisami jazdę, szczególnie w okresie wakacji, kiedy na drogach obserwuje się większą liczbę podróżujących.