Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nie spodobał mu się kelner ?
Przekręcona budka telefoniczna i zniszczona figura kelnera, zapraszającego do jednego z lokali w Grębiszewie to efekt wizyty podchmielonego mieszkańca mińskiej gminy Jarosława W. (l. 25), który miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu, a kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia prywatnej własności . Jarosław W. dobrowolnie poddał się karze.
-
„Wsypa” u bimbrownika
Aparatura do produkcji „bimbru”, gotowe wyroby i 600 litrów zacieru, z którego miał być wyprodukowany alkohol, znaleźli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w gospodarstwie 56-letniego Władysława K w gminie Kałuszyn. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnej produkcji alkoholu domowym sposobem. Władysław K. dobrowolnie poddał się karze.
-
Trzech „rozbójników” na kradzionym skuterze
Policjanci z Halinowa zatrzymali trzech „rozbójników” 24-letniego Mariusza P. 17-letniego Michała W. i 16-letniego Mateusza K, którzy napadli na dwóch 17-latków na stacji kolejowej w Chrośli. Odzyskano też skuter, którym sprawcy uciekali z miejsca przestępstwa. Zatrzymano ich dzięki ofiarnej postawie 41-letniej mieszkanki gminy Dębe Wielkie, która ruszyła w pościg za złodziejami.
-
Złodzieje paliwa wpadli na gorącym
Na widok policjantów i pracowników ochrony ukryli się pod maszyną budowlaną do równania dróg. Przyłapani na kradzieży paliwa 51-letni Tadeusz M. mieszkaniec Sulejówka i 15-letni Rafał S. gimnazjalista z powiatu wołomińskiego mieli jeszcze wspólnika 48-letniego Janusza S. którego też zatrzymano zaraz po zdarzeniu. Dorosłym przestępcom przedstawiono zarzut kradzieży, a nieletniego „pomagiera” przesłuchano w charakterze sprawcy czynu karalnego.
-
Usłyszeli zarzuty za pobicie i kradzież
Artur O. (l. 24) wspólnie ze swoim rówieśnikiem Piotrem W. pobił na peronie dworca kolejowego w Mrozach 18-letniego mieszkańca Piastowa, a kiedy ten zdążył uciec, ukradł mu kurtkę i telefon komórkowy. Policjantom udało się odzyskać wszystkie fanty. Artur O. i Piotr W. dobrowolnie poddali się karom.
-
Pościg za „drwalami”
Policjanci z prewencji nakryli dwóch mieszkańców powiatu mińskiego, 47-letniego Waldemara W. i 44-letniego Jana W, którzy w targowickim lesie wycinali sosny. Nie był to jednak ich las, a własność nadleśnictwa. Wczoraj policjanci z „dochodzeniówki” przedstawili im zarzuty popełnienia kradzieży. Mężczyźni odpowiedzą za swoje występki przed Sądem.
-
Rzucał butelką po szybach
W potrzasku policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego znalazł się 24-letni Alan P. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, który rzucił butelką w wystawę sklepu spożywczego przy ulicy Sosnkowskiego. Wandal był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Teraz odpowie za umyślne niszczenie cudzego mienia. Grozi mu od 3-ech miesięcy do 5 lat więzienia.
-
Zatrzymani za jazdę bez kasków
Przed Sądem Grodzkim odpowie 26-latek którego zatrzymano za jazdę bez kasku, na ulicy Mińskiej w Siennicy. Odpowiedzialności nie uniknął też pasażer, którego jazda bez ochronnego hełmu kosztowała 100-złotowy mandat. Motorowerzysta miał we krwi ponad 0,2 promila alkoholu we krwi, co oznacza że przekroczył dopuszczalna dawkę i popełnił wykroczenie drogowe.
-
Narkotykowe zatrzymania
Kontakt ze środkami odurzającymi, to nie tylko strata zdrowia, to także odpowiedzialność i dotkliwe kary wymierzane za ten rodzaj przestępczości. Przekonali się o tym 18-latkowie Patryk P. i Piotr Z. u których znaleziono marihuanę i ecstasy. Narkotykowe sprawy zakończyły się dla dwójki mińszczan zarzutami nielegalnego posiadania środków odurzających.
-
"Nie daj szansy złodziejowi"
"Uważaj. Nie zostawiaj nic w samochodzie” – to kolejna akcja stołecznej Policji, której celem jest zapobieganie kradzieżom. Jest adresowana do właścicieli aut i ich pasażerów. Kradzieży z samochodów można uniknąć, trzeba tylko wiedzieć, co najczęściej może zainteresować potencjalnego złodzieja.
-
Skuter, samochód i promile
Dwóch amatorów „jazdy po kielichu” spotkało się na drodze. Jeden pędził skuterem, drugi samochodem. Pech chciał, że pojazdy zderzyły się. Ucierpiała tylko pasażerka motorowerzysty, która trafiła do szpitala obserwację. W celach wylądowali natomiast kierowcy. Przemysław M. (l. 28) usłyszał zarzut jazdy skuterem w stanie nietrzeźwości, a kierowca forda Michał J. (l. 25) odpowie przed Sądem Grodzkim za przekroczona dawkę promili we krwi.
-
Ugodził nożem w serce
Na trzy miesiące trafił do aresztu „niedoszły zabójca” Mateusz B. (l. 18), który podczas kłótni ugodził kilkakrotnie nożem 20 letniego mieszkańca Mrozów. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sprawę bada teraz Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów, „nożownika” udało się zatrzymać i doprowadzić przed oblicze sądu. Teraz czeka go sprawa karna.
-
Odwiedziny Komendanta i pokazy psów służbowych
Wizyta w Zespole Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie, to niezapomniane wrażenia i dla policjantów i dla wychowanków, którzy bardzo ciepło przyjęli Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Dariusza Pergoła. Serdeczne uśmiechy mówiły za siebie. Przepiękne występy i dorobek uczniów tej szkoły oczarowały funkcjonariuszy, którzy zrewanżowali się profesjonalnym pokazem tresury psów policyjnych. Na zakończenie wizyty Komendant Dariusz Pergoł złożył dedykację w księdze pamiątkowej szkoły.
-
Ukrywał 2 gramy marihuany
21-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego Albert R. wpadł z narkotykami podczas policyjnej kontroli. Dzielnicowi znaleźli przy nim prawie gram marihuany. Kolejną porcję narkotyku odkryto w jego mieszkaniu. Albertowi R. przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.
-
Z drogówką na pikniku w Ignacowie
Kolejny rok z rzędu mieliśmy przyjemność brać udział w rodzinnym pikniku parafialnym w Ignacowie. Tym razem okoliczni mieszkańcy mogli zobaczyć dwa 100-konne motocykle mińskiej drogówki i oznakowany radiowóz, którym na co dzień jeżdżą dzielnicowi. Jak zwykle wrażeń było co niemiara, a niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się sprzęt motocyklowy, którego z radością dosiadali milusińscy.
-
Wandal w rękach kryminalnych
W ręce kryminalnych wpadł 18-latek Damian L. który w jednym z mińskich internatów zniszczył drzwi. Niszczyciel był zaskoczony błyskawicznym zatrzymaniem go przez Policję. Zanim upłynęło 48 godzin od zatrzymania, usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia drzwi. Dla Damiana L. sprawa z drzwiami zakończyła się dobrowolnym poddaniem się karze.
-
Dzień Szkoły Bez Przemocy
Trzyosobowa delegacja mińskiej Komendy wzięła udział w miniturnieju zorganizowanym w Gimnazjum Miejskim nr 1 im. Gen. Władysława Andersa w Mińsku Mazowieckim. Policjanci dzielnie wspomagali drużyny w skład których wchodzili też nauczyciele, rodzice i uczniowie. Każdy z policjantów zdobył medal. Do Komendy przyjechały trzy: złoty, srebrny i złoty. To był miło spędzony czas w sympatycznym gronie.
-
Okradali kolegów w czasie lekcji
Policjanci z Dobrego rozwiązali sprawę kradzieży pieniędzy, do której doszło na terenie jednej ze szkół. Czterech uczniów straciło pieniądze w czasie lekcji. Złodziejami okazali się wychowankowie tej samej szkoły, dwóch gimnazjalistów 16-latek i jego rok starszy kolega. Obydwaj odpowiedzą teraz przed Sądem, jeden przed Karnym a drugi przed Rodzinnym.
-
Zapiekanka za 600 złotych
Tyle właśnie kosztowało pięciu mężczyzn z dobrzańskiej gminy, włamanie do przyczepy, w której sprzedawano lody, napoje i zapiekanki. To byli młodzi mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat. Wszyscy usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Oprócz grzywny dobrowolnie poddali się też karze pięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
-
Siennicka Sesja
O stanie zagrożenia przestępczością na terenie gminy Siennica, podczas ostatniej sesji opowiedział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim kom. Paweł Winek. Ponad 40 procentowa wykrywalność przestępstw kryminalnych na terenie gminy i prawie 50 % spadek liczby popełnionych przestępstw to wynik zwiększonej pracy policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego.
-
Nieudana próba wyłudzania kredytu
W ręce policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą wpadła dwójka oszustów bankowych, którzy chcieli wyłudzić kilka tysięcy złotych. Na przesłuchania trafili Grzegorz K. (l. 45) i Bożena K. (l. 45) Obydwoje usłyszeli zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu gotówkowego. Grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.
-
Odpowiedzą za znak drogowy
Za niszczenie znaków drogowych odpowie niebawem grupa młodzieży, wśród której był pewien 18-latek z Mińska Mazowieckiego. „Uliczni wandale” wyrwali znak drogowy na rondzie przy ulicy Dąbrówki. Kiedy natknęli się na policjantów porzucili swój łup i uciekli. Funkcjonariusze już namierzają uciekinierów. Sprawa jest w toku.
-
Zarzut za reflektory i wycieraczkę
Pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i kilkaset złotych grzywny, to kara jakiej poddał się Zygmunt Z. (l. 49) mieszkaniec mińskiej gminy, po tym jak usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia samochodu. Mężczyzna wybił dwa reflektory i wyrwał wycieraczkę w fordzie 19-letniego mińszczanina. „Wandal” miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.
-
Komendant zatrzymał złodzieja
Powrót do domu po służbie, nie oznacza, że przestaje się być funkcjonariuszem. Wręcz przeciwnie, prawdziwy „glina” nie zawaha się przed interwencją, nawet wtedy kiedy zdjął już mundur. Przykład policyjnej reakcji dał Komendant Komisariatu Policji w Halinowie, który zatrzymał złodzieja i odzyskał skradziony rower. W jego ręce wpadł 18-letni Mateusz Z. „Amator” cudzej własności usłyszał zarzut popełnienia kradzieży roweru i jazdy w stanie nietrzeźwości, ponieważ w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.
-
Przestępczy „taniec” na masce
Najpierw zniszczył maskę i wybił szybę skodzie, później uciekł do pobliskiego lasu. W pościg za nim ruszyli policjanci z prewencji. Zatrzymany i obezwładniony przez funkcjonariuszy, trafił do aresztu. Tak wyglądało zatrzymanie 19-letniego Piotra W. Młody mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, umyślnego niszczenia prywatnej własności i nielegalnego posiadania środków odurzających. Znaleziono przy nim dilerkę z amfetaminą.