Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kryminalni zatrzymali złodziei
Niecałe trzy doby czasu potrzebowali kryminalni z Mińska Mazowieckiego, żeby wyjaśnić sprawę kradzieży z terenowego nissana przy ulicy Dąbrówki. Policjanci niczym po nitce do kłębka doszli do sprawców, którymi okazali się dwaj 30-latkowie, mińszczanin Marcin O. i pochodzący z Wołomina Paweł K. Złodzieje usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży. Obydwaj przyznali się i dobrowolnie poddali karom.
-
Przerwana passa handlarza podróbek
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 33-letniego obywatela Rumunii, który sprzedawał podróbki perfum. Przy mężczyźnie znaleziono 31 opakowań z kosmetykami opatrzonym podrabianymi znakami towarowymi. Cudziemcowi przedstawiono zarzut usiłowania wprowadzania do obrotu towarów z podrabianymi znakami znanych firm, a on sam dobrowolnie poddał się karze grzywny.
-
TAXI na podwójnym gazie
51-letni Robert P, taksówkarz z Warszawy zatrzymany przez mińską drogówkę na stacji paliw w Kałuszynie, nie dość że miał problemy z opuszczeniem samochodu o własnych siłach, to jeszcze wydawało mu się, że cały czas jeździ po Warszawie. Kiedy alkomat wskazał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, wszystko było jasne. Robert P. odpowie teraz przed sądem za jazdę taksówką w stanie nietrzeźwości.
-
Okradł przyjaciółkę i wpadł z narkotykami
Ograbił własną dziewczynę, wypłacając z jej konta prawie dwa tysiące złotych. W tym celu posłużył się wcześniej skradzioną kartą bankomatową. Miał pecha, bo kiedy ponownie pojawił się w Halinowie, czekali już na niego policjanci z miejscowego Komisariatu. 30-letni Tomasz H, mieszkaniec Warszawy ukrywał przy sobie ponad 6 gramów marihuany i działkę amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży i nielegalnego posiadania środków odurzających.
-
Kradzieże w sklepach-POLICYJNY APEL
Na przełomie ostatnich tygodni, policjanci z mińskiej Komendy przyjęli kilka zgłoszeń od mieszkanek o kradzieży portfeli i torebek. Ostatnie dwa zdarzenia miały miejscem w jednym z second-hand (ów) w centrum stolicy powiatu. Funkcjonariusze prowadzą w tych sprawach drobiazgowe dochodzenia, a przy okazji chcą udzielić kilku ważnych wskazówek, aby nie stworzyć w przyszłości złodziejowi okazji i żeby uniemożliwić przestępcy popełnienie przestępstwa.
-
Wandale zaatakowali samochód
W ręce policjantów z Dobrego wpadło trzech mieszkańców gminy Jakubów, Cezary W. (l. 23), Przemysław K. (l. 22), Artur P. (l. 19), którzy mają na koncie uszkodzenie samochodu w swojej rodzimej miejscowości. Trójka wandali ze znanych tylko sobie pobudek skopała i uszkodziła karoserię opla przejeżdżającego przez ich wieś. Mężczyzn zatrzymano i przedstawiono im zarzut umyślnego zniszczenia prywatnego mienia. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.
-
Odpowie przed Sądem za znieważenie policjantów
Nawet rok więzienia grozi 53-letniemu Adamowi K, mieszkańcowi Mińska Mazowieckiego, który w czasie policyjnej interwencji wygrażał się funkcjonariuszom i znieważał ich niecenzuralnymi wyzwiskami. Stróże prawa szybko obezwładnili krewkiego mieszkańca. Adam K. miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
-
Kryminalni rozwiązali sprawę włamywaczy
Dzięki trafnym typowaniom mińskich kryminalnych, policjanci z Halinowa rozwiązali sprawę włamania do jednego z magazynów w Dębem Wielkim. Włamywaczami okazali się dwaj dębianie: 23-letni Grzegorz K. i 27-letni Krzysztof P. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za włamanie. Grozi im do 10 lat więzienia.
-
„Drwal” ukarany
Policjanci z Mrozów zatrzymali 53-letniego Sławomira Ż, który nielegalnie wyciął i ukradł kilkadziesiąt drzew z prywatnego lasu w gminie Cegłów. Do kradzieży doszło na przełomie ubiegłego i bieżącego roku. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży drzew. Sławomir Ż. dobrowolnie poddał się karze.
-
Zabezpieczono papierosy i alkohol
Ponad 200 paczek papierosów bez znaków akcyzy i kilkanaście butelek z alkoholem zabezpieczyli policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Znalezione towary bez znaków skarbowych były ukryte na mińskim targowisku i w jednym z prywatnych mieszkań w Mińsku Mazowieckim. Właściciele zabronionych towarów odpowiedzą za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego.
-
Sprawcy pobicia zatrzymani
Prawdziwie obywatelska postawa zainicjowała reakcję policjantów z prewencji, którzy podczas interwencji na Placu Kilińskiego w Mińsku Mazowieckim obezwładnili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili przechodzącego przez skwer bezbronnego mieszkańca Kałuszyna. Sprawcami pobicia okazali się Karol P. (l. 24) i Mariusz W. (l. 37). Mężczyźni usłyszeli już zarzuty karne. Policjanci planują jeszcze zatrzymanie trzeciego mężczyzny, któremu udało się uciec.
-
Mińska „patrolówka” zatrzymała włamywacza
21-letni Mirosław D. mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki został zatrzymany na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu z artykułami militarnymi przy ul. Mireckiego. Włamywacz dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i karze grzywny w wysokości 700 złotych.
-
Poszukiwania młodego mężczyzny
W piątkowy wieczór dyżurny komisariatu policji w Mrozach przyjął zgłoszenie o zaginięciu młodego mężczyzny. W poszukiwaniach brali udział policjanci z Mrozów, Mińska Mazowieckiego, Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie, osoby cywilne oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrozach. 20-latka odnaleziono po 2-godzinnej akcji poszukiwawczej.
-
Ukradli przęsła ogrodzeniowe i bramę
Mińscy policjanci zatrzymali trzech sprawców kradzieży przęseł ogrodzeniowych i bramy. Do przestępstwa tego doszło w miejscowości Stara Niedziałka. Sprawcy uważali, że jeśli posesja jest niezamieszkała i znajduje się na uboczu, mogą czuć się bezkarnie.Nic bardziej mylnego.
-
Zabił z zemsty i zazdrości
Policjanci z Mrozów zatrzymali 39-letniego Robert K. mieszkańca Woli Stanisławowskiej, sprawcę zabicia 56 sztuk gołębi. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o ochronie zwierząt.
-
Działania mińskiej policji „Bezpieczne ostatki”
W dniu dzisiejszym mińscy policjanci realizować będą działania związane z bezpieczeństwem podczas odbywających się imprez „ostatkowych”. Z policyjnych statystyk wynika, że nie wszystkie takie imprezy kończą się bezpiecznie. Działania te będą ukierunkowane, na zabezpieczenie ładu i porządku szczególnie w rejonie lokali rozrywkowych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki.
-
Aresztowani za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego
Najpierw wywieźli do lasu i dotkliwie pobili, potem grozili i zażądali pieniędzy w kwocie 3.000zł. Mińscy kryminalni zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych wobec jednego zastosowano dozór policji. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.
-
„Impreza” za pomnikiem
W sobotni wieczór mińscy policjanci patrolując ul. Warszawska zauważyli grupę młodych ludzi. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie to, iż grupa tych osób przebywała na terenie cmentarza żołnierzy radzieckich. Zaskoczeniem dla policjantów okazał się fakt, iż mińska młodzież w tym właśnie miejscu opija pomyślnie zdany egzamin. Impreza dla uczestników zakończyła się mało przyjemnie, funkcjonariusze nałożyli na każdego z nich mandat w kwocie 100zł.
-
Działania policyjne pod kryptonimem „Pieszy”
Policjanci z Mińska Mazowieckiego w dniach 04-06.03.2011r przeprowadzą działania pod kryptonimem „Pieszy” ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na terenie miasta i gminy Mińsk Mazowiecki. Głównym celem działań jest zwiększenie świadomości pieszych i kierujących w zakresie zasad obowiązujących w ruchu drogowym
-
Złodzieje i paser zatrzymani
Policjanci z Dobrego w ciągu kilku godzin od zaistnienia kradzieży, zatrzymali trzech złodziei tj: 20-letniego Tomasza J, 26-letniego Krzysztofa J i 26-letniego Pawła W. oraz 24- letniego pasera Pawła T.
-
Kierował samochodem mając 4 promile w organizmie
W Mińsku Mazowieckim na ul. Dąbrówki policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym Renault Scenic mają w organizmie 4 promile alkoholu. Jacek C odpowie za jazdę pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwym oraz za nie stosowanie się do wcześniejszego orzeczenia sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych, za powyższe przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
-
Podgrzewał zacier w pokoju
50 litrów zacieru oraz aparaturę do wytwarzania alkoholu zabezpieczyli policjanci z Mrozów w jednym z domów we wsi Żebrówka. Zatrzymano 40-letniego Stanisława W. odpowie za nielegalny wyrób alkoholu etylowego.
-
Dobrzyńscy policjanci zatrzymali złodzieja
1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywna w wysokości 800zł oraz obowiązek naprawienia szkody to kara, jaką poniesie 24-letni Tomasz P za kradzież kosiarki spalinowej oraz pompy do wody
-
Kolejni włamywacze zatrzymani
20-letni Michał W i 16-letni Mateusz J. to duet, który wspólnie dokonywał kradzieży z włamaniami do altanek na terenie ogródków działkowych w Mińsku Mazowieckim. Obaj usłyszeli zarzuty dokonania dwóch kradzieży z włamaniem.
-
Zatrzymany za posiadanie 22 dilerek amfetaminy
1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, 800zł grzywny oraz nadzór kuratora to kara, jaką usłyszał 17-latek z Sulejówka za posiadanie 22 dilerek amfetaminy.