Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uroczyste przekazanie sprzętu i wspólny opłatek w mińskiej komendzie
W miniony poniedziałek o godzinie 14-tej, w sali konferencyjnej mińskiej komendy odbyła się uroczystość przekazania lokalnej Policji nowych radiowozów oraz wyposażenia biurowego i sprzętu komputerowego. Następnie policjanci wraz z gośćmi podzielili się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia świąteczne.
-
Rady policjantów na bezpieczne święta
Pośpiech i roztargnienie, a czasem nawet przedświąteczne przepracowanie sprawiają, że skupiając uwagę na zakupach często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W tym momencie możemy stracić telefon, portfel, dokumenty. Uważajmy więc w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach. Dzięki temu unikniemy kradzieży. Na czas naszej nieobecności zadbajmy także o swoje mieszkania.
-
Zatrzymany z marihuaną i fifką w kieszeni
Dilerkę z marihuaną oraz szklaną fifkę do jej palenia znaleźli mińscy policjanci w czasie przeszukania 18-letniego ucznia jednej ze szkół na terenie Mińska Mazowieckiego. Adam Ś. narkotyki miał w kieszeni bluzy. 18-latek trafił do aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Grożą mu teraz nawet 3 lata więzienia.
-
Narkotyki były w biurku
Dilerkę z metaamfetaminą znaleźli mińscy policjanci w czasie przeszukania mieszkania 18-letniego Mateusza W. Narkotyki ukryte były w biurku. Mężczyzna trafił do aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.
-
Trzech poszukiwanych w areszcie - sukces dobrzańskich policjantów.
Trzy osoby poszukiwane z Dobrego, Jakubowa i Stanisławowa zostały zatrzymane. To wynik zaangażowania policjantów z Komisariatu w Dobrem w akcji mającej na celu zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania. Wszyscy zatrzymani mieli orzeczone kary więzienia za popełnione różne przestępstwa.
-
Promile, kolizja, usiłowanie ucieczki i przekupienia policjantów.
Przed kilkoma dniami, na parkingu w Grębiszewie, doszło do kolizji dwóch ciężarówek. Sprawca nieskutecznie próbował uciec. Powiadomiona o zajściu mińska drogówka natychmiast zjawiła się na miejscu. Mundurowi zatrzymali kierowcę i sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się że miał 3 promile alkoholu. Zatrzymany obcokrajowiec próbował przekupić policjantów. Stróże prawa zatrzymali przestępcę.
-
Nie bądź karpiem, nie daj się złowić złodziejowi.
Okres przedświąteczny to czas żniw dla złodziei. Kieszonkowcy wykorzystują nieuwagę podróżnych na dworcach, peronach, przystankach i w sklepach. Okradają z pieniędzy, kart bankowych i dokumentów. Policja radzi jak uniknąć kradzieży.
-
Mińscy patrolowi zatrzymali sprawcę włamania i odzyskali skradzione mienie
Policjanci z Mińska Mazowieckiego przed kilkoma dniami zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem na terenie działek w Choszczówce Stojeckiej. Po przedstawieniu zarzutów jeden z podejrzanych częściowo przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Stróże prawa odzyskali też skradziony element najazdowej wagi samochodowej warty 1500 zł.
-
Policja radzi na okres Świąt
Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym często wyjeżdżamy. Ciesząc się świąteczną atmosferą często zapominamy o przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa stając się ofiarami przestępców. Dlatego życząc sobie spokojnych i bezpiecznych świąt pamiętajmy, że lepszym od życzeń sposobem na bezpieczeństwo jest rozsądek i rozwaga.
-
Uwaga na niebezpieczne zabawy na lodzie
Zima, to czas zabaw na lodzie i śniegu. Niestety nie każde miejsce jest bezpieczne. Zbiorniki otwarte pokryte lodem nie są najbezpieczniejszym miejscem na zabawy. Policjanci radzą co robić, aby uniknąć czyhającego na lodzie zagrożenia.
-
Zgłoś korupcję - Policja skutecznie walczy z tą patologią
Dziś, już po raz siódmy, obchodzony jest Dzień Przeciwdziałania Korupcji. Jest to doskonała okazja by przybliżyć rolę Policji w walce z tą patologią. Jesteśmy najbardziej zaangażowaną w zwalczanie korupcji instytucją w kraju. Policjanci apelują o zgłaszanie przypadków korupcyjnych z terenu powiatu mińskiego pod całodobowym numerem telefonu: (025)7597330
-
Areszt za pobicie z użyciem noża.
Sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące dwóch podejrzanych którzy 5 grudnia w Mińsku Mazowieckim brutalnie pobili 25-letniego mińszczanina i ranili jego kolegę. Policjanci już kilka godzin po zajściu zatrzymali podejrzanych o to pobicie braci: Artura i Piotra K. Zastosowanie aresztu możliwe było dzięki profesjonalnej współpracy policji i prokuratury z Mińska Mazowieckiego. Niewiele brakowało do tragedii - skończyło się na założeniu jednemu poszkodowanemu 200 szwów!
-
Kontroluj urządzenia grzewcze w swoim domu !!!
Każdego roku w Polsce z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkaset osób. Aby nie doszło do tragedii należy sprawdzać urządzenia grzewcze. Policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące korzystania z urządzeń grzewczych.
-
Infolinia dla osób pokrzywdzonych przemocą
Przedwczoraj podpisano „Porozumienie dotyczące utworzenia i funkcjonowania telefonu interwencyjno-informacyjnego”. Celem utworzenia specjalnej infolinii ma być pomoc pokrzywdzonym przestępstwem ze strony osób uprzednio skazanych za czyny z użyciem przemocy lub groźby jej użycia - w szczególności dotyczy to sprawców przemocy domowej.
-
Pomóżmy bezdomnym-Twój telefon może uratować ludzkie życie: 987
Ostatnie dni to spadek temperatury i zimne noce. Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
-
Spadł śnieg!
Ponieważ opady śniegu w tym roku wyraźnie się spóźniły, wielu kierowców nie zdecydowało się jeszcze na zmianę opon z letnich na zimowe. Policjanci przypominają jak ważna jest zmiana opon na "zimówki".
-
Policjanci z Dobrego zatrzymali włamywacza
Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Dobrego ustalony został sprawca włamania sprzed kilku dni. Zatrzymany mężczyzną okradł jeden z magazynów na terenie Stanisławowa. Policjanci odzyskali też skradzione mienie. Warte ponad 1000 zł fanty włamywacz częściowo trzymał w domu a częściowo schowane w krzakach. Mężczyzna, po przedstawieniu przez Policję zarzutów, przyznał się do włamania i dobrowolnie poddał się karze.
-
UWAGA NA FAŁSZYWYCH WNUCZKÓW I KUZYNÓW!
Cześć babciu, to ja. Cześć, ale kto mówi? Jak to, nie poznajesz mnie? To ja, twój wnuczek. A to ty, Adasiu. Tak babciu, to ja. Wiesz, bo ja mam do Ciebie ogromną prośbę, mogłabyś mi pożyczyć trochę pieniędzy…., bo mam drobne kłopoty. Tak może przebiegać rozmowa z osobami wykorzystującymi naszą naiwność. Oszuści najczęściej podają się za członków naszej rodziny, aby wyłudzić pieniądze. Policja radzi, co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów.
-
Działania " Bezpieczny Pieszy "
Policjanci z Mińska Mazowieckiego w dniach 24-27 listopada kolejny już raz przeprowadzać będą akcję "Bezpieczny Pieszy". W tym czasie policjanci ruchu drogowego oraz służb patrolowych w sposób szczególny skupią się na zapewnieniu bezpieczeństwa niechronionych uczestnikom dróg. Stróże prawa będą zwracać uwagę na wykroczenia popełniane zarówno przez pieszych jak i kierujących, którzy swoim zachowaniem będą stwarzać zagrożenie.
-
Pobili na śmierć
Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował 24-letniego Łukasza i 20 letniego Dariusza – zatrzymanych przez mińskich policjantów. Mężczyźni są podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w piątek 12 listopada w rejonie ulicy Siennickiej w Mińsku Mazowieckim. Ofiarą był 62-letni mężczyzna, który zmarł na miejscu. Sprawcom grozi teraz do 10 lat więzienia.
-
Policjanci z Mińska zlikwidowali grupę zajmującą się kradzieżami transformatorów
W minioną środę i czwartek mińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie kradzieży transformatorów na terenie powiatu mińskiego. Działająca na przestrzeni ostatnich miesięcy grupa, podejrzewana jest o dokonanie 13 takich kradzieży. Szacowane straty wyrządzone ich działalnością mogą sięgnąć nawet 300 000 zł. Policjanci trafili na ich trop po ostatniej, nieudanej kradzieży na terenie gminy Dębe Wielkie. Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono już pierwsze zarzuty.
-
Z gołębnika do aresztu - policjanci z Dobrego zatrzymali złodzieja
Zaraz po północy 9 listopada bieżącego roku dobrzańscy mundurowi zatrzymali złodzieja gołębi. Amator szlachetnych ptaków przewoził je ukryte w kufrze samochodu osobowego. Przestępca niespełna dwie godziny wcześniej włamał się do gołębnika,kilka kilometrów dalej zatrzymała go Policja. Złodziej trafił do policyjnego aresztu a ptaki do swojego właściciela. Gdy policjanci ustalili właściciela - ten nie miał pojęcia o dokonanej kradzieży jego hodowli ale z zadowoleniem odebrał cenne dla niego ptaki.
-
Mińska komenda bogatsza o 3 psy służbowe
W ostatnim czasie komenda w Mińsku Mazowieckim powiększyła swoje szeregi - samorządy zakupiły dla Policji trzy psy służbowe. Są to owczarki niemieckie o specjalności patrolowo-tropiącej. Jeden z zakupionych psów policyjnych wraz ze swoim przewodnikiem odbywa właśnie szkolenie. Tresura odbywa się w Sułkowicach, gdzie mieści się specjalny ośrodek do szkolenia psów. Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim podinsp. Robert Kokoszka składa serdeczne podziękowania władzom samorządowym.
-
Policjanci zatrzymali pijanego 23 latka spacerującego nocą z dzieckiem w wózku
Policjanci z Mińska Mazowieckiego zatrzymali mężczyznę który o 1.00 w nocy szedł pijany z wózkiem ulicą Warszawską w Mińsku Mazowieckim. Dwudziestotrzyletni mińszczanin, mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, prowadził wózek ze swoim 14 miesięcznym dzieckiem. Policjanci zauważyli, że dziecko było ubrane tylko w piżamkę, bez bucików a kołdrę miało przesiąkniętą od deszczu. Pijany tatuś trafił do aresztu a dziecko do szpitala. W chwili obecnej nie zagraża mu niebezpieczeństwo.
-
W służbie szkolnej profilaktyki
Na przełomie ostatnich dwóch tygodni w kilku mińskich szkołach odbyły się prelekcje z policjantem z miejscowej Komendy Powiatowej. Były to spotkania dla rodziców jak również dla pierwszorocznej młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich. Tematami były szeroko rozumiane bezpieczeństwo, przeciwdziałanie uzależnieniom, odpowiedzialność za czyny karalne oraz przejawy demoralizacji. Spotkania z rodzicami przeprowadził sierż. sztab. Rafał Jarocki natomiast z młodzieżą sierż. Dominika Witek.