Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Teoretyczne eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
24 drużyny trzyosobowe ze szkół podstawowych i 18 drużyn gimnazjalnych z powiatu mińskiego, wzięło udział w teoretycznym etapie powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na prawidłowym przebiegiem tego etapu czuwali policjanci z mińskiej drogówki wraz z pracownikami Wydziału Zarządzania Kryzowego Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.
-
Wpadka z marihuaną
Nawet najmniejsza ilość narkotyku, może zakończyć się zatrzymaniem przez Policję, przedstawieniem zarzutów i przesłuchaniem. Jednego z mińszczan posiadanie „fifki” nabitej marihuaną kosztowało 700 złotych grzywny. 22-letni Piotr G. wpadł z „towarem” pod jednym ze sklepów przy ulicy Kopernika. Policjanci przypominają, że kodeks karny jest surowy. Sąd może orzec nawet trzy lata więzienia za nielegalne posiadanie środków odurzających.
-
Odnaleziony po 4 godzinach
Ponad 4 godziny trwała akcja poszukiwawcza, w których wzięło udział 23 policjantów i 34 strażaków , w tym zawodowych i ochotników, a także mieszkańcy Halinowa. Policjanci wspólnie z innymi służbami, próbowali odnaleźć 29-letniego Adama B, który prawdopodobnie po przedawkowaniu leków wyszedł z domu w nieznanym kierunku. W końcu udało się odnaleźć zaginionego.
-
Odpowie za znęcanie się nad koniem
Kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet rok więzienia grozi 61-letniemu Janowi M. mieszkańcowi gminy Halinów, którego zatrzymano po tym, jak rzucał do konia siekierą. Poranione zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza, a dręczyciel do Komisariatu. Jan M. usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem.
-
Odzyskała konsolę do gier
Jeden pożyczył, a pozostali sprzedawali, tworząc w ten sposób złodziejski „łańcuszek” paserów, uwikłanych w sprawę przywłaszczonej markowej konsoli do gier, która przez trzy miesiące przechodziła z rąk do rąk. Przed Sądem Rodzinnym za przywłaszczenie mienia i paserkę odpowie teraz dwóch nieletnich i jedna nieletnia. Konsola ostatecznie trafiła do 20-letniego Bartosza O. u którego znaleźli ją policjanci. Pełnoletni mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Ten skomplikowany kryminalny rebus rozwiązali sulejóweccy stróże prawa.
-
Rozbita „spirytusowa meta”
Prawie 10 litrów spirytusu, wężyki, lejki i butelki znaleźli policjanci z Sulejówka w czasie przeszukania mieszkania, należącego do 63-letniej Zofii A. Oprócz zabronionych bezakcyzowych alkoholi, znaleziono też papierosy bez znaków skarbowych. Właścicielka „kontrabandy” odpowie teraz za nielegalne rozlewanie spirytusu.
-
Ukrył się we wnęce za szafą
Ojciec mówił że był, ale wyszedł, matka że go nie ma- takie sprzeczne wersje podawali rodzice. Zastanawiające - pomyśleli policjanci z Sulejówka. W końcu postanowili dokładnie sprawdzić całe mieszkanie. Okazało się, że poszukiwany przez Policję Adam A. (l. 28) ukrył się w wąskiej wnęce za szafą. W ciągu najbliższych godzin policyjny konwój zabierze go do zakładu karnego, gdzie spędzi kolejne 2 lata.
-
Do Sądu za „podkład do twarzy”
Przed Sądem Rodzinnym odpowie 16-latka z Mińska Mazowieckiego, która postanowiła ukraść damski podkład do twarzy w jednej ze śródmiejskich perfumerii. Dziewczynę zauważyli pracownicy ochrony i personel sklepu. Sklepową szabrowniczkę przejęli policjanci, którzy po wylegitymowaniu przekazali ją rodzinie.
-
Nie dali mu szans na ucieczkę
Zamiast zgłosić się do zakładu karnego, został w domu na święta. W tym przypadku nie była to raczej tęsknota za ogniskiem rodzinnym, a chęć opóźnienia dalszej „odsiadki” w ponad pięcioletnim wyroku za popełnione przestępstwa. 36-letniego Roberta S. zatrzymano wczoraj wczesnym rankiem w Sulejówku. Siedmiu stróżów prawa, w tym kryminalni i sulejóweccy funkcjonariusze nie dali szansy na ucieczkę Robertowi S. Policyjny konwój zabrał go już do zakładu karnego.
-
Wbrew zakazowi i „po kielichu”
Pomimo dwuletniego zakazu za jazdę po alkoholu, dalej siadał za kierownicą. Swoją lekkomyślność kolejny raz przypłacił „wpadką” podczas drogowej kontroli. Mowa o Grzegorzu K. 28-latku z Mrozów, którego zatrzymali ostatnio policjanci z drogówki. Alkomat wskazał wynik, odpowiadający prawie 3 promilom alkoholu we krwi. Grzegorz K. usłyszał zarzut jazdy autem w stanie nietrzeźwości. Teraz straci prawo jazdy i zapłaci wysoką grzywnę.
-
Kto widział ten wypadek ! ! !
W dniu12 kwietnia 2009 roku, w niedzielę wielkanocną w miejscowości Rzakta, praktycznie na granicy powiatu mińskiego i otwockiego potrącono mężczyznę jadącego rowerem na poranną mszę do kościoła w Gliniance. Zdarzenie to miało miejsce pomiędzy godziną 4.45 a 5.15. Kierujący samochodem, prawdopodobnie marki polonez jadący również w kierunku Glinianki potracił rowerzystę, po czym oddalił się z miejsca wypadku pozostawiając rannego mężczyznę, nie udzielając mu pomocy.
-
Na skuterze z „3 promilami”
Ponad 3 promile alkoholu we krwi miał Jan M. (l. 60), mieszkaniec Dębe Wielkiego, który jechał skuterem ulicą Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna jechał z pasażerką, 47 letnią mińszczanką. Policjanci w porę zapobiegli drogowej tragedii. Aż strach pomyśleć, co byłoby gdyby Jan M. spowodował wypadek drogowy.
-
Tragiczna seria na drogach NIECH ŚWIĘTA BĘDĄ BEZPIECZNE
Cztery osoby śmiertelne i 7 osób rannych to wynik „czarnej serii” na drogach powiat mińskiego. Przez dwie ostatnie noce funkcjonariuszy wzywano na miejsca poważnych zdarzeń drogowych. Najpierw za Kałuszynem, gdzie zderzyły się czoło toyota z volkswagenem, a później w Latowiczu, gdzie pijany motocyklista wjechał w grupę latowiczan idących w procesji Drogi Krzyżowej. Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą do wszystkich kierowców i motocyklistów. Ostatnie wydarzenia pokazują, że o tragedię na drodze nietrudno. Naprawdę wystarczy trochę wyobraźni i jazdy zgodnie z przepisami. Tymczasem policjanci pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności ostatnich wydarzeń.
-
„Rozbójnicy” w policyjnych sidłach
Paweł M. (l. 28) i Artur K. (l. 31) odpowiedzą przed Sądem za napaść na młodego mężczyznę, na ulicy Bema w Sulejówku. W czasie ulicznego rozboju napastnicy ukradli telefon, który ukryła 14-letnia wspólniczka sprawców. Zatrzymanie „rozbójników” było efektem błyskawicznej akcji sulejóweckich policjantów. Pawłowi M. i Arturowi K. grozi nawet 12 lat więzienia. Nieletnia wspólniczka odpowie za swój czyn przed Sądem Rodzinnym.
-
Sprawcy pobicia z Okuniewa zatrzymani
Prawie tygodniowa praca policjantów z Zespołu Kryminalnego w Halinowie przełożyła się na zatrzymanie trzech młodych mężczyzn, którzy na rynku w Okuniewie pobili 41-letniego mieszkańca gminy Stanisławów. Zarzuty pobicia usłyszeli 19-latkowie Paweł G. i Michał S. oraz 18-latek Arkadiusz B. Dwóch pierwszych objęto policyjnym dozorem, trzeci trafił do zakładu karnego na najbliższe trzy miesiące.
-
Mińska drogówka w akcji „Kierowca i Alkohol - Wyhamuj w porę”
Od wczoraj policjanci z mińskiej drogówki aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej, społecznej kampanii edukacyjnej pod hasłem „Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”. Policjanci z drogówki prowadzili bardziej intensywne kontrole trzeźwości kierowców, wręczając ulotki informujące o skutkach i przykrych konsekwencjach prawnych „jazdy po kielichu”. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Piotr Wojda osobiście rozdawał kierowcom ulotki.
-
Wężyk, kanister i wpadka przy koparce
Było ich dwóch. Mowa tu o złodziejach, którzy w nocy spuszczali paliwo z baku koparki, zaparkowanej w mińskiej gminie. Policjanci z Ogniwa patrolowo-tropiącego zatrzymali w pościgu jednego ze sprawców. Okazał się nim 24-letni Maciej M. mieszkaniec pobliskiej gminy. Drugiemu ze złodziei udało się uciec. Jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.
-
Przemycali 2000 paczek papierosów
Policjanci, którzy zwalczają przestępczość gospodarczą, zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, Lyndę S. (l. 39) i Olgę P. (l. 36) zamieszanych w proceder handlu papierosami bez znaków akcyzy. Podczas kontroli auta, którym jechali „przemytnicy” znaleziono 2 tysiące paczek papierosów. Zatrzymanym „kurierom tytoniowej kontrabandy” przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania towarów bez znaków skarbowych. Lynda S. i Olga P. dobrowolnie poddali się karom.
-
Spotkanie Wielkanocne w Komendzie
Każde święta od kilku lat poprzedzają uroczyste spotkanie kierownictwa i policjantów, podczas których wszyscy funkcjonariusze i pracownicy Policji składają sobie życzenia. Wczoraj na sali konferencyjnej w budynku Komendy przy ulicy Wyszyńskiego, odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne.
-
„Chuligani” z gminy Mrozy zatrzymani
To był strzał w dziesiątkę. Policjanci z Mrozów trafnie wytypowali trzech młodych mieszkańców ich rodzimej gminy, którzy w niedzielne popołudnie pobili kierowcę skody, który zwrócił im uwagę, aby zeszli z jezdni. Napastnikami okazali się: Marek R. (l. 27), Mariusz R. (l. 27) i Tomasz R. (l. 24). Wszyscy usłyszeli zarzut pobicia i dobrowolnie poddali się karom: 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz 800-złotowym grzywnom.
-
Ukrywał się przed wyrokiem…..za alimenty
Nakaz doprowadzenia i list gończy wydał sąd i prokuratura za Jarosławem S. mieszkańcem Sulejówka, który przez ostatnie 3 lata ukrywał się przed Policją i wymiarem sprawiedliwości. Za niespłacone alimenty miał trafić do zakładu karnego na najbliższe 4 miesiące. Pojedzie tam najbliższym konwojem, po tym jak wpadł w ręce kryminalnych wczoraj wieczorem.
-
Odpowie za znieważenie policjantów
Nawet rok pozbawienia wolności, kara grzywny lub ograniczenia wolności, to sankcje jakie grożą 22-letniemu Pawłowi D. mieszkańcowi gminy Dobre, którego zatrzymano po tym jak znieważał wulgaryzmami policjantów w czasie interwencji. Dzisiaj usłyszy zarzut znieważenia funkcjonariuszy Policji. Przed Sądem odpowiedzą też koledzy Pawła D. w wieku 18 i 20 lat, którzy odmówili podania swoich danych policjantom.
-
Trzy miesiące aresztu dla Kamila C.
Gdyby nie natychmiastowa reakcja policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, to Kamil C. (l. 22) mógłby uciec z miejsca przestępstwa. Stało się jednak inaczej. Policjanci widząc jak młody mężczyzna bije przechodnia na ulicy Nadrzecznej w Mińsku Mazowieckim, ruszyli z pomocą. Napastnika obezwładniono i zatrzymano. Kamil C. usłyszał zarzut popełnienia rozboju, gdyż podczas napadu ukradł telefon swojej ofierze. Sąd zastosował wobec niego trzy miesiące aresztu. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.
-
„Domokrążca” w potrzasku
Nie mógł oderwać oczu od sportowych butów, które stały na klatce schodowej w jednym z bloków przy ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Dlatego postanowił je ukraść. Widząc nadjeżdżający radiowóz ukrył się za śmietnikiem, ściskając mocno parę skradzionego obuwia…..Teraz odpowie za kradzież przed Sądem Rodzinnym.
-
Policjanci w trzeciej edycji DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
29 licealistów, z klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, im. Kazimierza Wielkiego, w Mińsku Mazowieckim, w ramach ogólnopolskiego „Dnia Przedsiębiorczości” odwiedziło policjantów z Mińska Mazowieckiego. To już trzecia edycja z udziałem stróżów prawa W dwóch turach młodzież odbyła dwugodzinne praktyki poznając tajniki policyjnej służby na różnych stanowiskach. Jak zwykle najciekawszy był wykład techników kryminalistyki.