Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Areszt dla „rozbójników”, dozór dla „pasera”
Trzy miesiące aresztu dla Piotra W. (l. 18) i Michała P. (l. 20), a policyjny dozór dla 18-letniego Mateusza N. to środki jakie zastosował sąd karny wobec dwóch sprawców rozboju i pasera, zamieszanych w napaść na młodego mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Policjantom udało się odzyskać telefon, który ofiara straciła w wyniku napaści. Piotrowi W. i Michałowi P. grozi teraz 12 lat więzienia. Za pomoc w sprzedaży skradzionego telefonu odpowie też Mateusz N, któremu grozi 5 lat pozbawienia wolności. Trio wspólników czeka jeszcze sprawa karna.
-
Nie zdążyli wypakować fantów
To była błyskawiczna akcja mińskich kryminalnych, którzy zatrzymali na terenie powiatu wołomińskiego Marcina Ł. (l. 24) i Konrada C. (l. 18), którzy włamali się w nocy, do sklepu spożywczego w Arynowie. Mężczyzn zatrzymano razem z towarem, którego nie zdążyli wypakować „po nocnym skoku”. Przedstawiono im zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem do sklepu. Obydwaj dobrowolnie poddali się karom.
-
„Uczciwy glazurnik”
Raz do buta, raz do skarpety chował pieniądze, Piotr W. (l. 32), mieszkaniec mińskiej gminy, który podjął się układania glazury u jednego mieszkańców. Nie były to jednak oszczędności „fachowca od płytek”, a pieniądze, które ukradł swoim zleceniodawcom. Dzięki interwencji dzielnicowych udało się odzyskać część gotówki. Piotr W. usłyszał zarzut popełnienia kradzieży pieniędzy. „Glazurnik” dobrowolnie poddał się karze.
-
Zasadzka za oknem
Poszukiwany od dwóch miesięcy Łukasz D. 21-latek z mińskiej gminy wpadł w ręce kryminalnych. Policjanci zorganizowali zasadzkę pod domem uciekiniera. Łukasz D. próbował zbiec przez okno. Zdziwił się, kiedy za oknem czekała na niego policjantka, która obezwładniła niedoszłego zbiega. Łukasz D. najbliższy rok spędzi teraz za murami zakładu karnego.
-
Miał prawie 2 promile i butelkę wódki w plecaku
Prawie 2 promile alkoholu we krwi miał 16-letni uczeń szkoły średniej, którego zatrzymano się na ulicy Kopernika w Mińsku Mazowieckim. U nieletniego w plecaku policjanci znaleźli pół litra wódki. Po wylegitymowaniu, 16-latka przekazano rodzicom. Sprawę wyjaśnią teraz policjanci zajmujący się ujawnianiem i zwalczaniem patologii wśród młodzieży.
-
Policjanci na gminnej sesji
Na zaproszenie Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Mińsk Mazowiecki na czwartkową sesję przybył Komendant Powiatowy w Mińsku Mazowieckim, mł. insp. Dariusz Pergoł, który przedstawił zgromadzonym na sali radnym i sołtysom wykład na temat „Bezpieczeństwa Publicznego w Gminie Mińsk Mazowiecki w 2008 roku”. Po wyczerpującym referacie był czas na wymianę poglądów i ocenę dotychczasowej współpracy.
-
Złodzieje wpadli podczas „surfowania” w sieci
Dwóch szesnastolatków z Kałuszyna, wpadło podczas „surfowania” w internecie w miejscowej bibliotece. Nie byli pasjonatami internetowych ciekawostek, a wspólnikami w złodziejskim fachu. Policjanci z lokalnego posterunku dowiedzieli się, że Maciej W. i Kamil P. kradli metalowe przedmioty z prywatnych posesji. Byli też poszukiwani, pierwszy uciekł z ośrodka wychowawczego kilka miesięcy temu, drugi też nie wrócił z przepustki, podobnie jak jego wspólnik. Teraz odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.
-
Zatrzymali włamywacza
Niespełna kilka minut minęło od momentu, kiedy policjanci drogą radiową otrzymali informację, o młodym mężczyźnie, który wybił szybę w osobowym kia zaparkowanym przy ulicy Bema w Sulejówku. Funkcjonariusze błyskawicznie pojawili się na miejscu i obezwładnili wandala. Okazało się , że to nie agresja kierowała 29-letnim Michałem T, a chęć posiadania radiowego panela. W ciągu najbliższych godzin policjanci z Komisariatu Policji w Sulejówku przedstawią mu zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem.
-
Dilerki ukrył w bieliźnie
25-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, Piotr T. nie zwiódł mińskich kryminalnych, którzy podejrzewali, że może ukrywać przy sobie narkotyki. Prawda wyszła na jaw, kiedy sprawdzono bieliznę mężczyzny. Piotr T. ukrył tam trzy dilerki z amfetaminą. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających.
-
Wpadli w ręce kryminalnych
22-letni Daniel C. i 28-letni Krzysztof J. wpadli w ręce kryminalnych, chwilę po tym, jak pobili 21-letniego mińszczanina i uszkodzili mu samochód. Kryminalni ruszyli natychmiast z pomocą, zatrzymując sprawców, którzy nie zdążyli nawet oddalić się z miejsca zdarzenia. Mężczyznom przedstawiono zarzut pobicia 21-latka i uszkodzenia seata. Obydwaj dobrowolnie poddali się karom.
-
Nalot na „dilera”
Dotkliwy cios zadali mińscy kryminalni półświatkowi, w którym prawdopodobnie „obracał się” 24-letni Piotr W. Podczas akcji wymierzonej przeciwko narkotykowym dilerom, u mężczyzny znaleziono prawie 200 gram narkotyków, w tym 116 dilerek z marihuaną, 99 tabletek ecstasy i 73 dilerki z amfetaminą. Wobec Piotra W. zastosowano trzy miesiące tymczasowego aresztu. Grozi mu 10 lat więzienia.
-
Bez pasów „po kielichu” i do aresztu
To miała być kontrola kierowcy, który nie dopełnił obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Okazało się jednak, że to nie jedyne przewinienie 19-letniego Konrada W. Mężczyzna był pijany i miał ponad 1 promil alkoholu we krwi. Swoją nieodpowiedzialną jazdą naraził się na dwuletni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i tysiąc złotych grzywny.
-
Piwo, chipsy i kradzież rozbójnicza
Policjanci z Halinowa, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów przy Rynku w Okuniewie. „Łupem” złodziei padło 10 butelek piwa i 6 paczek chipsów. Podczas próby zatrzymania jednego ze sprawców, do aresztu trafiło dwóch kolejnych mieszkańców Okuniewa, którzy uniemożliwiali policjantom przeprowadzenie interwencji. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą przed Sądem. Grozi im, w zależności od popełnionego przestępstwa, do 3 bądź do 10 lat więzienia.
-
„Grzybiarz” z 2 promilami
Co Pan tutaj robił? Zapytali policjanci pijanego pieszego, który późnym wieczorem stał na środku drogi koło Okuniewa. Byłem w lesie i zbierałem grzyby-odparł. Ten „marcowy grzybiarz” okazał się sprawcą drogowej kolizji, która wydarzyła się w okolicach Okuniewa. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. „Grzybobranie” kosztowało go kilkaset złotych mandatu.
-
Włamywacze w potrzasku
Okradli domek letniskowy w Oleksiance, a łupy ukryli na strychu piłkarskiej szatni, jednego z gminnych boisk. Ich bezkarność trwała raptem kilka dni. Przestępcze trio rozbili policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach. Fanty odzyskano, a Łukaszowi L. (l. 18), Michałowi S. (l. 17) i Mateuszowi D. (l. 18) przedstawiono zarzut popełnienia wspólnie kradzieży z włamaniem. Wszyscy podejrzani dobrowolnie poddali się karom.
-
Pościg za pijanym kierowcą
Fiaskiem zakończyła się ucieczka 31-letniego Krzysztofa N. którego ścigali policjanci w centrum Halinowa. Mężczyznę zatrzymano i obezwładniono. Miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Krzysztof N. dobrowolnie poddał się karze. Na najbliższe trzy lata straci prawo jazdy i zapłaci 3 tysiące złotych grzywny.
-
CBŚ zlikwidowało nielegalne laboratorium amfetaminy w powiecie mińskim
Policjanci z CBŚ zlikwidowali w województwie mazowieckim nielegalne laboratorium amfetaminy. Zatrzymano 4 organizatorów przestępczego przedsięwzięcia, przy których zabezpieczono ponad 60 kilogramów amfetaminy. Do chwili obecnej policjanci zatrzymali już kilkanaście osób i zlikwidowali cztery fabryki wytwarzające narkotyki. Członkom rozbitej grupy zarzuca się wyprodukowanie co najmniej pól tony amfetaminy o wartości ok. 10 mln zł.
-
Zamiast do warszatu, wjechał w bramę
Dzięki interwencji drogówki udało się zatrzymać pijanego kierowcę Dariusza L. (l. 38), który miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna wybrał się wczoraj do warsztatu samochodowego. Wjechał rozpędzony na plac i zatrzymał się na bramie. Aż strach pomyśleć co byłoby gdyby spowodował wypadek na drodze. Za „pijacki rajd” straci prawo jazdy na najbliższe 3 lata.
-
Ja ukradnę, a Ty udawaj, że mnie ścigasz
Prawdopodobnie w ten sposób umówiło się dwóch mińszczan, którzy spotkali się na zakrapianym alkoholem spotkaniu w centrum Mińska Mazowieckiego. Kiedy jeden z biesiadników przysnął, upozorowali kradzież. Na trop złodziei wpadli kryminalni. 22-letniemu Kamilowi C. i 34-letniemu Danielowi S. przedstawiono zarzuty popełnienia kradzieży. Wspólnicy dobrowolnie poddali się karom.
-
Łyżka od koparki, pilot od telewizora...
Żmudne działania halinowskiej Policji, zakończyły się zatrzymaniem dwóch mężczyzn, którzy na przełomie ubiegłego i tego roku włamywali się do domków letniskowych i garaży. Nie gardzili kosiarkami, kocami, sztućcami a nawet pilotem do telewizora. Podczas ostatniego skoku ukradli „łyżkę” od koparki. Policjanci przedstawili im już zarzuty popełnienia kradzieży i włamań. 18-letniemu Pawłowi J. i 17-letniemu wspólnikowi Piotrowi T. grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat więzienia.
-
Obezwładniony przez Oficera Dyżurnego
Wprost z rodzinnej burdy wpadli do Komisariatu: przestraszony ojciec i ścigający go „synalek”. 21-letni Piotr M. z Dobrego próbował pobić ojca na Komisariacie. Błyskawiczna reakcja dyżurnego zapobiegła dalszemu rozwojowi wydarzeń. Policjant błyskawicznie obezwładnił Piotra M, który odpowie teraz za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Grożą mu 3 lata więzienia.
-
Oddaliśmy honorowo krew
Prawie 40 policjantów, strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej i ich kolegów Ochotników, wzięło udział w dzisiejszej akcji honorowego oddawania krwi dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, zorganizowanej dzięki zaangażowaniu głównej pomysłodawczyni Katarzyny Szubińskiej. Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy oddali swoją krew w tak szczytnym celu. Warto wspomnieć tu o policjantach z Sekcji Kryminalnej, którzy najliczniej przystąpili do dzisiejszej akcji. Wśród darczyńców znaleźli się też policjanci z „dochodzeniówki” i „drogówki”. Oby ten dar policyjnych i strażackich serc uratował życie wszystkim potrzebującym krwi.
-
Powrót „Złotej Rączki”
Prawie trzy miesiące ukrywał się przed dobrzańskimi policjantami. 48-letni Adam C. zwany w policyjnych kręgach „Złotą Rączką”. Mężczyzna na przełomie października i listopada ubiegłego roku wpadł w sidła funkcjonariuszy, po tym jak grabił okoliczne domki letniskowe, poszkodowanym właścicielom oferując później usługi remontowe. Jego dom wyglądał niczym magazyn, a „Złota Rączka” raczył się markowymi alkoholami i drogimi cygarami. Tym razem do listy poprzednich zarzutów doszło jeszcze pięć kolejnych włamań. Adam C. dobrowolnie poddał się karze.
-
Wandale z peronu w potrzasku
W sidła mroziańskich dzielnicowych wpadło dwóch mieszkańców pobliskiej gminy. Po kilku tygodniach żmudnej pracy, policjanci dowiedzieli się, kto stał za dewastacją wiat przystankowych na stacji w Grodziszczu Mazowieckim. Marcin G. (l. 19) i Łukasz S. (l. 18) usłyszeli zarzuty umyślnego niszczenia kolejowej własności. Jeden z wandali odpowie teraz przed Sądem, drugi natomiast dobrowolnie poddał się karze.
-
Konferencja „MŁODZIEŻ DLA SIEBIE-BEZPIECZNA JAZDA”
Prawie 200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mińskiego: Mrozów, Janowa i Mińska Mazowieckiego wzięło udział w konferencji poświęconej młodym adeptom kierownicy, pod hasłem „MŁODZIEŻ DLA SIEBIE-BEZPIECZNA JAZDA”.Prelegentami 4-godzinnej konferencji byli Jacek Kobyliński z siedleckiego WORD-u, podkom. Piotr Wojda z mińskiej drogówki, psycholog Maria Albrechcińska-Oleksiuk i mł. insp. Wojciech Pasieczny, orędownik i propagator bezpiecznej jazdy samochodem.