Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Paser w sidłach „Samochodówki”
Nielegalny alkohol, papierosy i perfumy odkryli policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową KSP na posesji podejrzanego o ukrywanie skradzionych aut 39-letniego Tomasza M. z Mińska Mazowieckiego. Mężczyźnie postawiono już 8 zarzutów paserstwa skradzionych samochodów. Dotychczas w tej sprawie zarzuty kradzieży pojazdów, wymuszeń okupów i paserstwa usłyszało 39 osób.
-
Wypadek z 80-letnią rowerzystką
Wystarczy chwila nieuwagi i o wypadek nietrudno. Przykre wspomnienia rowerowej podróży będzie miała prawie 80-letnia mieszkanka Mińska Mazowieckiego, która zderzyła się z osobowym fiatem, w okolicy ulicy Siennickiej i Mrozowskiej. Staruszka z potłuczeniami i złamaniami trafiła do szpitala na leczenie. Policjanci zajmą się teraz wyjaśnieniem wszystkim okoliczności wypadku. Funkcjonariusze apelują wszystkich uczestników ruchu o większą koncentrację za kierownicą i przestrzeganie przepisów.
-
„Napędził stracha” rodzinie
Zaginięcie 13-letniego chłopca w Sulejówku, postawiło na nogi policjantów z miejscowego Komisariatu i mińskiej Komendy Powiatowej. Chłopiec wyszedł z domu i nie odbierał telefonów od rodziców. Po 24 godzinach poszukiwań odnalazł się cały i zdrowy. Okazało się, że odwiedził rodzinę wujka, gdzie grał na komputerze, a że było późno został u nich na noc. Policjanci przypominają o właściwej opiece nad swoimi „pociechami”.
-
Grzywna za prochy
Tym razem 21-letni Piotr W. przekonał się, że nawet najmniejsza ilość narkotyku, może skończyć się zatrzymaniem i przedstawieniem zarzutów. U mężczyzny znaleziono 10 dilerek ze śladowymi ilościami marihuany. Piotr usłyszał zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających i dobrowolnie poddał się karze 600-złotowej grzywny.
-
To była kobieta.....
Przez kilka miesięcy policjanci typowali złodziei z kałuszyńskiego „półświatka”, a ostatecznie okazało się, że przestępstwo popełniła kobieta Mariola M. (l. 22) mieszkanka jednej z pobliskich miejscowości. Podczas przeszukania odzyskano dwa telefony komórkowe, trzeci sprawczyni zgubiła podczas ucieczki. Marioli M. przedstawiono już zarzut popełnienia kradzieży. Policyjne dochodzenie zakończyło się dla niej dobrowolnym poddaniem się karze.
-
Szajka „od maluchów” rozbita
Kryminalni z Mińska Mazowieckiego rozbili „szajkę” samochodowych złodziei. Krzysztof S. (l. 27), Piotr Ż. (l. 18) i Damian P. (l. 19) mieli na koncie dwa fiaty 126p, skradzione w drugiej połowie kwietnia ze śródmiejskich parkingów w Mińsku Mazowieckim. Mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia kradzieży z włamaniem. Wszyscy dobrowolnie poddali się karom.
-
Krasula, Józia i Różyczka poszukiwane
Trzy młode jałówki, wyprowadzili z obory nieznani Policji złodzieje, w jednej z miejscowości w gminie Siennica. Zwierzęta doprowadzono do drogi, prawdopodobnie zapakowano do samochodu i wywieziono. Policjanci z dochodzeniówki i kryminalni pracują teraz nad rozwikłaniem tej sprawy. Funkcjonariusze apelują do osób, które mogą wiedzieć gdzie trafiły jałówki.Policjanci sprawdzą każdą informację. Właściciele również liczą na odzew w tej sprawie.
-
Rozbójnicy w sidłach kryminalnych
Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali dwóch sprawców roboju, 22-letniego Łukasza K. mieszkańca gminy Mrozy i 18-letniego Łukasza W, pochodzącego z powiatu siedleckiego. Policjanci odzyskali telefon i portfel z dokumentami, które „rozbójnicy” ukradli mężczyźnie, którego siłą wciągnęli do lasu. Prokurator zastosował wobec przestępczego „duetu” policyjne dozory. Grozi im do 12 lat więzienia za rozbój.
-
Wypadek zablokował 50-tkę w Brzózem
Kilka godzin była zablokowana droga krajowa nr 50 w Brzózem, gdzie pędzący TIR-em 58-letni mieszkaniec Myślenic z impetem wjechał w zaparkowaną na poboczu drogi ciężarówkę daf, która uderzyła w dostawczego Lublina. Do szpitala trafiło trzech robotników budowlanych w wieku 21-31 lat, którzy wykonywali prace remontowe na drodze. Mężczyźni doznali ogólnych obrażeń ciała i potłuczeń. Policjanci zbadają teraz wszystkie okoliczności wypadku.
-
Odzyskali laptopa, zatrzymali złodzieja i pasera
Nie minęły dwie doby od momentu powiadomienia dobrzańskich policjantów o kradzieży laptopa w pobliskiej gminie, a na Komisariat trafił najpierw złodziej a później paser, który kupił kradziony sprzęt. Zarzut popełnienia kradzieży usłyszał Paweł M. (l. 20) a zarzut umyślnego paserstwa Krzysztof S. (l. 25). Obydwu zatrzymano na terenie Warszawy. Właścicielka komputera nie kryła radości z jego odzyskania.
-
Wystąpienie Komendanta przed Radą Powiatu Mińskiego na XXIV Sesji
Podczas obrad XXIV Sesji Rady Powiatu Mińskiego, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, podinsp. Robert Kokoszka zreferował sprawozdanie z działalności lokalnej Policji, przedstawiając informację o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w powiecie mińskim w 2008 roku. Prawie 70 % wykrywalność i 444 przestępswta mniej to dowód na pracowitość mińskich stróżów prawa.
-
Kolizja z „dwoma promilami”
Zdecydowana postawa kierowcy poszkodowanego w wyniku kolizji i błyskawiczna rekcja policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zakończyły się zatrzymaniem Artura M. (l. 29) mieszkańca województwa mazowieckiego, który „po kielichu” uczestniczył w samochodowej stłuczce niedaleko Siennicy. Artur M. Usłyszał już zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Sprawa niebawem znajdzie swój finał w Sądzie.
-
Policyjne zabezpieczenie meczu
Profesjonalnym zabezpieczeniem piłkarskiego meczu w Mińsku Mazowieckim może pochwalić się lokalna Policja. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i sympatyków drużyn piłkarskich z Mińska Mazowieckiego i Radomia, czuwało 99 policjantów, w tym 48 z Oddziału Prewencji Policji, 4 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego i 47 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, prewencjusze, kryminalni, dochodzeniowy i technicy. Przed meczem i po nim nie zanotowano w Mińsku Mazowieckim żadnych zdarzeń o charakterze chuligańskim.
-
Pocisk z Łękawicy
Na terenie działania mińskiej Policji, w Łękawicy w gminie Siennica, jeden z rolników z nalazł podczas polnych obrządków moździerzowy pocisk. Policjanci poprosili o pomoc saperów z Wesołej, którzy zabezpieczyli znalezisko i zabrali niewybuch na poligon. Policjanci przestrzegają przed przykrymi konsekwencjami „zabawy” z powojennym arsenałem. W takim przypadku zawsze należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji.
-
Powiatowy FINAŁ Turnieju BRD
Pod czujnym okiem egzaminatorów z mińskiej Drogówki, 28 kwietnia o godzinie 10, na placu przed Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Budowlanej przeprowadzono praktyczny etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi adepci sztuki rowerowej i orędownicy bezpiecznych zachowań, mieli do pokonania specjalnie przygotowane przeszkody i praktyczny test pierwszej pomocy przedmedycznej. Głównym celem policyjnej akcji było propagowania zasad bezpieczeństwa oraz umiejętności kierowania jednośladem. Wygrani to Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lipinach i Gimnazjum z Jeruzalu.
-
Dachowanie „po kielichu”
To już kolejna z rzędu wpadka pijanego kierowcy Grzegorza K. (l.21) mieszkańca gminy Mrozy, który tym razem dachował hondą na ulicy Granicznej w Mrozach. Miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i jazdy wbrew prawomocnemu zakazowi sądowemu. Grzegorz K. dobrowolnie poddał się karze.
-
„Skok przez dach”
Nie minął tydzień od włamania do jednej z firm na Trakcie Brzeskim, a na policyjne przesłuchania trafiło trio nieletnich złodziei, piętnastolatek i jego dwóch szesnastoletnich wspólników. Nieletni ukradli elektronarzędzi z hali magazynowej, wykorzystując okno w dachu. Policjanci pracują teraz nad odzyskaniem skradzionych fantów .
-
Zabrał ojcu samochód i spowodował wypadek
Zabrał kluczyki od samochodu ojca, potrącił 14-letnią gimnazjalistkę i uciekł z miejsca wypadku. Tyle przewinień ma na swoim koncie pewien 15-latek z Sulejówka. Nieletni odpowie teraz za popełnione przestępstwa przez Sądem Rodzinnym. Dziewczyna, którą potrącił trafiła do szpitala na obserwację, z ogólnymi potłuczeniami. Policjanci przypominają rodzicom, żeby baczniej przyglądali się, co robią ich „pociechy”.
-
Złodziej „zalotnik”
W ręce policjantów z Sulejówka wpadł 23-letni Piotr P. mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, który okradł swoją dziewczynę. Mężczyzna wykorzystał wizytę w domu „lubej”, skąd ukradkiem wyniósł parę kolczyków i wyroby ze złota. Złodziej „zalotnik” dobrowolnie poddał się karze.
-
Trzy miesiące dla kolejnego „dilera”
Kryminalni sukcesywnie uszczuplają szeregi półświatka zajmującego się narkobiznesem. Dzięki żmudnej pracy funkcjonariuszy udało się zatrzymać 18-letniego mińszczanina Michała M, któremu przedstawiono zarzut handlu środkami odurzającymi. Policjanci badają inne wątki w sprawach narkotykowych. Możliwe są kolejne zatrzymania.
-
Sprawozdanie przed Komisją
Na ostatnim spotkaniu z Komisją Bezpieczeństwa i Rozwoju Powiatu Mińskiego, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Robert Kokoszka, przedstawił wyniki pracy osiągnięte przez wszystkie komórki organizacyjne w 2008 roku. Najwyższa w garnizonie stołecznym - prawie 70 procentowa wykrywalność i ponad 444 przestępstwa mniej, to powody do dumy, ale również obraz skuteczności mińskich stróżów prawa. Radni będący członkami komisji zadali komendantowi kilka pytań dotyczących bezpieczeństwa głównie w ruchu drogowym. Kolejne wystąpienie na środowej sesji rady powiatu mińskiego.
-
Kraksa na skrzyżowaniu
Dwa zniszczone auta toyota yaris i mercedes, to bilans wypadku drogowego jaki miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i 3-ego Maja w Sulejówku. Do szpitala zabrano 22-letniego mieszkańca Zgierza, który doznał ogólnych obrażeń ciała. Sprawę wypadku będą wyjaśniać policjanci specjalizujący się w rekonstrukcjach zdarzeń drogowych.
-
„Odsiadka” za rozbój, zarzuty za alimenty
Na 2 lata i osiem miesięcy trafił do zakładu karnego 27-letni Adam H. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, który miał wyrok za rozbój. Mężczyzna ukrywał się od początku kwietnia na terenie Siedlec. Zatrzymany przez mińskich kryminalnych trafił jeszcze na policyjne zarzuty za niezapłacone alimenty. Adam H. zobowiązał się łożyć na utrzymanie dzieci.
-
Interwencje z pijaną młodzieżą
Kilka dni z rzędu w ręce policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Mińsku Mazowieckim, wpadali nieletni, którzy byli pod wpływem alkoholu. Policjanci w tych sprawach przeprowadzą z większością rodziców rozmowy profilaktyczno-ostrzegawcze. Policja apeluje do rodziców o wzmożenie czujności nad swoimi pociechami. Pomimo, że są to sytuacje incydentalne, to później pozostaje wstyd, nie tylko w domu, ale i w szkole.
-
Wyśledzona przez kamerę
Sklepowe oko kamery bacznie śledziło Alicję O. 26-letnią mieszkankę powiatu wołomińskiego, która wybrała się na „zakupy” do jednego z marketów w Mińsku Mazowieckim. Dziewczyna zamiast do koszyka, wybierała dezodoranty z półek , ukrywając je pod bluzką. Zatrzymał ją personel, a później policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Kobiecie przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży sklepowej.