Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wybijał szyby i wchodził przez okno
W ręce kryminalnych wpadł sprawca dwóch włamań do domów jednorodzinnych w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna popełniał przestępstwa na przełomie stycznia i lutego tego roku. Policjanci odzyskali część skradzionego przez niego złota. Teraz przy sprawie pracują dochodzeniowcy, między innymi badają rolę jego potencjalnego wspólnika. Hubertowi S. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, za popełnione włamania.
-
Policjanci i żandarmi zatrzymali sprawców rozboju
Za popełnione przestępstwo rozbójnicze grozi im teraz 12 lat więzienia. Do niechlubnego grona sprawców rozbojów, dołączyli teraz 39-letni Adam Z. i 37-letni Adam K. Mężczyzn zatrzymali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, wywiadowcy oraz żandarmi z mińskiego Oddziału Specjalnego, zaraz po tym jak na dworcu kolejowym pobito i okradziono wracającego do domu 34-letniego mieszkańca Olsztyna. Sąd zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na kolejne trzy miesiące.
-
Zastraszył obsługę salonu gier
Żmudne typowanie potencjalnych sprawców, opracowanie portretu pamięciowego i szereg innych działań wykrywczych, doprowadziło kryminalnych do sprawcy rozboju, który wydarzył się w jednym z salonów gier w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzną, który zastraszył obsługę salonu i ukradł z kasy pieniądze, okazał się 25-letni Michał R. z latowickiej gminy. Teraz grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.
-
Okradli swoich pracodawców
Zamiast uczciwie pracować, postanowili oszukać swoich pracodawców. Dwóch mieszkańców gminy Dobre i Stanisławów, przez kilka dni wynosiło z terenu firmy przedłużacze elektryczne, maczety do cięcia prostowników i butle gazowe. Złodziei namierzyli halinowscy policjanci. 37-letni Wojciech O. i 34-letni Dariusz O. usłyszeli już zarzuty popełnienia kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Przyjeżdżali aż z Wołomina, żeby kraść w Mińsku Mazowieckim
Kryminalnym udało się rozwikłać kilka spraw dotyczących włamań do samochodów, których dokonywano na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku. Celem włamywaczy były radioodtwarzacze samochodowe i radia CB. Zarzuty w tej sprawie usłyszało trzech mieszkańców powiatu wołomińskiego, 20-letni Dominik K, 22-letni Damian K oraz 19-letni Bartłomiej G. Pierwszych dwóch odpowie za włamania, a ich wspólnik za pomocnictwo w popełnionych przestępstwach. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Pchnęła nożem konkubenta
Zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała swojego konkubenta, usłyszała 25-letnia Marta W. z Sulejówka, która podczas domowej kłótni ugodziła mężczyznę nożem. Poszkodowany trafił do szpitala, a jego oprawczyni do policyjnego aresztu. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim, Martę W. aresztowano na kolejne dwa miesiące. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Próbował ukraść samochód na szkolnym parkingu
Na półtora roku do zakładu karnego trafi w najbliższym czasie 59-letni Mirosław M. mieszkaniec mińskiej gminy, który na szkolnym parkingu przy ulicy Budowlanej próbował włamać się do fiata cinquecento. Mężczyznę zatrzymał policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wspólnie z żandarmem z Oddziału Specjalnego. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę i osadzili w areszcie. Zarzuty przedstawili mu policjanci z dochodzeniówki.
-
Wywiadowcy zatrzymali sprawców pobicia i kradzieży
Policyjnymi dozorami, objął prokurator dwóch mieszkańców dębskiej gminy, którzy w rejonie dworca kolejowego w Mińsku Mazowieckim, pobili i okradli wracającego do domu 27-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego. Napastnicy wpadli w ręce interweniujących wywiadowców, którzy odzyskali skradzione mienie. Teraz czeka ich sprawa karna. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Na trzy miesiące do aresztu, za rozbój i wymuszenie rozbójnicze
Znany policjantom recydywista, 25-letni Mariusz K. na kolejne trzy miesiące trafił do zakładu karnego. Tym razem zastraszył jednego z mieszkańców i zabrał mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Mężczyzna kilka dni wcześniej wpadł w ręce policjantów, ukrywając przy sobie nepalski nóż, który pochodził z włamania do piwnicy. Teraz grozi mu kolejna karna sankcja, do 12 lat pozbawienia wolności.
-
W zatrzymaniu jednego z nich, pomagali mińscy kryminalni
W efekcie pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zarzuty usłyszało czterech mężczyzn oskarżonych o usiłowanie napadu na bank w Tereszpolu oraz zabór dwóch pojazdów na terenie gminy Włodawa. Wczoraj mężczyźni trafili przed oblicze sądu. W zatrzymaniu Grzegorza C. w Mińsku Mazowieckim pomagali lubelskim policjantom, mińscy kryminalni.
-
Trzy miesiące aresztu dla sprawców rozboju
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy na parkingu przy restauracji w Stojadłach, zaatakowali jednego z klientów, którego najpierw pobili, a później ukradli mu wiatrówkę pneumatyczną. Sprawcami przestępstwa rozbójniczego okazali się mieszkańcy Kołbieli w powiecie otwockim, 25-letni Kamil P. i 24-letni Rafał M. Na mocy postanowienia Sądu, wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, na najbliższe trzy miesiące. Za popełniony rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Rozwiązali sprawę szkolnych wymuszeń
Żmudna praca policjantów z wydziału do spraw nieletnich i patologii zakończyła się wykryciem sprawców przestępstw rozbójniczych, w jednym z mińskich gimnazjów. W przestępczy proceder było zamieszanych kilku uczniów w wieku 13 i 14 lat, którzy wymuszali drobne kwoty pieniędzy od młodszych kolegów. W rozwiązaniu sprawy pomogło Policji grono pedagogiczne i rodzice pokrzywdzonych uczniów, którzy nie tolerowali rozbójniczych zachowań w szkole. Policjanci apelują do wszystkich nastolatków, których mógł dotknąć taki problem o zgłaszanie tego nie tylko w szkole, ale też w Komendzie Powiatowej Policji.
-
Mieszkańcy ujęli samochodowego złodzieja
Dzięki obywatelskiej reakcji dwóch mieszkańców Sulejówka, udało się zatrzymać 21-letniego Mariusza K, który włamał się do czterech samochodów zaparkowanych przy ulicy Kraszewskiego. Mężczyzna uszkodził zamki i stacyjki w samochodach. Prawdopodobnie jego zamiarem mogła być kradzież auta. Nie udało mu sie jednak uruchomić żadnego samochodu. Mariuszowi K. Przedstawiono zarzut usiłowania popełnienia kradzieży samochodu. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.
-
Zbieracze złomu usłyszeli zarzuty
Policjanci z prewencji zatrzymali trzech mieszkańców Mińska Mazowieckiego, którzy z terenu prywatnej budowy przy ulicy Sikorskiego w Mińsku Mazowieckim, kradli materiały budowlane i wyposażenia domu. Zarzuty popełnienia kradzieży usłyszeli: 35-letni Krzysztof S, 28-letni Krzysztof S. i 34-letni Adam S. Cała trójka odpowie teraz przed Sądem. Za popełnione kradzieże, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Poszli po śladach
Po śladach rowerowych opon poszli policjanci z ogniwa prewencji w Sulejówku, żeby zatrzymać 41-letniego Roberta R. który z niezamkniętej komórki na prywatnej posesji, wyprowadził rower i kosiarkę. Policjanci odzyskali fanty, a mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży. Robert R. przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności
-
Dzień Kobiet w mińskiej Komendzie
Dzisiejszy Dzień Kobiet w mińskiej Komendzie, obchodziły nie tylko funkcjonariuszki, ale też pracownice cywilne. Najszczersze życzenia w imieniu swoim i kierownictwa złożył płci pięknej sam Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim, młodszy inspektor Robert Kokoszka, przekazując jednocześnie życzenia od Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Mirosława Schosslera. Komendanci życzyli wszystkim kobietom dużo radości i pomyślności. Praca wszystkich kobiet zatrudnionych w Policji znajduje uznanie nie tylko w ocenie kierownictwa, ale tez w opiniach ich kolegów z pracy.
-
Zatrzymano mężczyznę ściganego listem gończym
Ścigany za włamanie i jazdę rowerem po alkoholu, 33-letni Janusz L. wpadł w końcu w ręce policjantów zajmujących się poszukiwaniem osób zaginionych i ściganiem sprawców przestępstw. Mężczyzna nie podejrzewał, że kryminalni obserwowali jego posesję, na którą powrócił, po kilkumiesięcznej nieobecności. Teraz spędzi dwa lata za murami zakładu karnego.
-
Trzy miesiące aresztu dla sprawcy napadu
Kryminalnym z Mińska Mazowieckiego, udało się rozwiązać sprawę napadu na jeden ze sklepów spożywczych w stolicy powiatu. Sprawcą napadu, który zastraszył ekspedientkę nożem i ukradł prawie tysiąc złotych, okazał się 42-letni Leszek O. Mężczyzna został rozpoznany, a prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia rozboju z użyciem noża. Sąd aresztował mężczyznę na kolejne trzy miesiące. Grozi mu teraz 12 lat więzienia.
-
Odprawa roczna w ramach samorządowego Konwentu
Odprawa roczna kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim odbyła się w tym roku w Zagórzu koło Halinowa. Na zaproszenie Burmistrza Adama Ciszkowskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim młodszego inspektora Roberta Kokoszki, na odprawę przybył Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Tadeusz Bereda. Tego dnia odbywał się również konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Mińskiego.
-
Obezwładnili mężczyznę, co groził siekierą
Podczas jednej z publicznych interwencji w ręce mińskich wywiadowców, wpadł 31-letni Paweł P. z Mińska Mazowieckiego, który próbował grozić siekierą starszej mińszczance, który była na spacerze z psem. Mężczyznę obezwładniono i osadzono w areszcie. Paweł P. usłyszał zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności interweniujących stróżów prawa. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduję kare do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Tropem nepalskich noży
Po tym jak kryminalni podczas przeszukania mieszkania19-letniego Krzysztofa S, odnaleźli reprezentacyjny nóż armii nepalskiej, wyszło na jaw, że w jego kradzież był zamieszany jeszcze 18-letni Konrad K. Tym sposobem policjanci rozwiązali jeszcze sprawę dwóch włamań do piwnic na mińskich osiedlach. U jednego z mężczyzn zabezpieczono też jeden gram marihuany. Kolejny nóż nepalski odzyskali wywiadowcy, podczas kontroli 25-letniego Mariusza K. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
To nie był latający dywan
Picie alkoholu w miejscu publicznym i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, to wykroczenie, których dopuścił się 16-letni młodzieniec z Mińska Mazowieckiego. Młody mężczyzna rozłożył na ulicy Topolowej, dywan znaleziony pod śmietnikiem. Teraz odpowie za popełnione czyny karalne przed Sądem Rodzinnym. Na szczęście nie był to latający, bajkowy dywan, a młodzieniec nigdzie nim nie odleciał, bo jego „zabawę” przerwali policyjni wywiadowcy.
-
Złodzieje z obwodnicy wpadli w zasadzkę
W policyjną zasadzkę zorganizowaną przez policjantów z Dobrego wpadło sześciu mężczyzn, pochodzących z powiatów, mińskiego i wyszkowskiego, którzy kradli słupy i przewody energetyczne, z terenu budowy obwodnicy w okolicach Jakubowa. Policjanci zatrzymali też pasera z powiatu wołomińskiego, który skupował skradziony towar. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia infrastruktury energetycznej oraz kradzieży mienia znacznej wartości. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Zerwał łączność w markecie
Kryminalni zatrzymali 38-letniego Mariusza Z. który ukradł 30 metrów telekomunikacyjnego kabla, dostarczającego między innymi łączność do hipermarketu przy ulicy Małaszczyckiej w Mińsku Mazowieckim. Okazało się, że mężczyzna wyrywając kabel, pozbawił łączności opisywany market. Zdobyte przewody sprzedał później na skupie złomu. Mariusz Z. usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży.
-
Zniszczył witrynę i bankomat
Dzięki analizie zapisów z monitoringu, udało się rozpoznać i zatrzymać sprawcę aktów wandalizmu w centrum Mińska Mazowieckiego. 22-letni Przemysław P. zniszczył witrynę sklepową, a później uszkodził pobliski bankomat. Mężczyzna usłyszał już zarzut umyślnego niszczenia mienia. Przemysław P. przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.