Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Okradał własnego sąsiada
Po miesiącu żmudnej dochodzeniowej i operacyjnej pracy, udało się policjantom z Dobrego rozwiązać sprawę włamania, które miała miejsce w gminie Dobre. Sprawcą, który ukradł jednemu z mieszkańców przedmioty domowego użytku, ubrania, narzędzia, a nawet lornetkę, okazał się sąsiad, którym był 32-letni Krzysztof J. Policjantom udało się odzyskać fanty, które „sąsiad” ukrył pod stertą eternitu i opon na swojej posesji. Teraz grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.
-
Uciekali z telewizorami w bagażniku
Po kilkukilometrowym pościgu, w którym brały udział trzy policyjne radiowozy z Dobrego, udało się obezwładnić i zatrzymać trzech mieszkańców gminy Jakubów, którzy w Woli Polskiej włamali się do domków letniskowych. Policjanci odzyskali tez dwa skradzione wcześniej telewizory. Kierowca ściganego cinquecento miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Wszyscy usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem, w tym kierowca dodatkowo zarzut prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Teoretyczne eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za nami
15 drużyn trzyosobowych ze szkół podstawowych i 12 drużyn gimnazjalnych z powiatu mińskiego, wzięło udział w teoretycznym etapie powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zgodnie z tradycją nad właściwym przebiegiem etapu teoretycznego czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mińskiej Komendy wraz z pracownikami Wydziału Zarządzania Kryzowego Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.
-
Udowodniono im cztery włamania i trzy kradzieże
Policjanci z Halinowa zatrzymali dwóch 17-latków, Damiana Z. i Krzysztofa B, którzy od kilku miesięcy kradli materiały budowlane na terenie rodzimej gminy. Młodzi mężczyźni wpadli na gorącym uczynku w Hipolitowie, gdzie próbowali wynieść z prywatnej posesji metalowe tregle i kątowniki. Obydwaj usłyszeli już zarzuty popełnienia kradzieży i włamań. Damian Z. i Krzysztof B. dobrowolnie poddali się karze.
-
Zarzuty karne dla sprawców włamań do domków letniskowych
Kryminalni z mińskiej Komendy namierzyli magazyn, w którym były ukryte fanty, pochodzące z włamań do domków letniskowych, popełnionych na przełomie lat 2011-2012 na terenie mińskiej gminy. W sprawę byli zamieszani czterej młodzi mężczyźni: Przemysław Z. (l. 18), Rafał Z. (l. 17), do tego ich 14-letni brat, a także kolega Mateusz J. (l. 17). Dorośli usłyszeli zarzut popełnienia włamania i odpowiedzą przed Sądem, natomiast czyn karalny nieletniego oceni Sąd Rodzinny. Za popełnione włamania grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Matka kradła, a synowie pilnowali samochodu
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzyzmali 51-letnią Krystynę F. z Grodziska Mazowieckiego, która na parkingu w Grębiszewie spuszczała paliwo z ciężarówki. Kobieta nie była sama, samochodu do którego wynosiła paliwo, pilnowało jej dwóch synów, jeden w wieku 16 a drugi 11 lat. Kobieta usłyszała już zarzut popełnienia kradzieży i dobrowolnie poddała się karze.
-
Ukrył w bagażniku 1010 paczek papierosów bez akcyzy
Tym razem to w ręce mińskiej drogówki wpadł tytoniowy kurier z Siedlec. W bagażniku audi, należącego do 54-letniego Stanisława P. policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 1010 paczek papierosów bez znaków skarbowych. Właścicielowi nielegalnej kontrabandy przedstawiono zarzut przewożenia towarów bez akcyzy. Policjanci pracują teraz nad źródłem pochodzenia zabezpieczonych papierosów.
-
Nie udała mu się próba przekupstwa policjantów
Nie dość, że pijany, to jeszcze na rowerze, a jakby tego było mu mało, to próbował wręczyć łapówkę policjantom. Sprawcą tych przystępstw okazał się 63-letni Janusz Ż. mieszkaniec powiatu mińskiego. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Sulejówka. Po przedstawieniu zarzutów karnych, prokurator zastosował wobec Janusza Ż. policyjny dozór. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci na Sesji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki
Bezpieczeństwo publiczne w Gminie Mińsk Mazowiecki było jednym z punktów dzisiejszej Sesji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki. Stan zagrożenia przestępczością na terenie Gminy, omówił i przedstawił, w formie multimedialnej prezentacji, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarz Paweł Winek. Komendant zwrócił szczególną uwagę na policyjne zaangażowanie nie tylko w ograniczenie przestępczości kryminalnej, ale też w działania prewencyjne i profilaktyczne, służące poprawie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy. Pomimo wzrostu liczby przestępstw ze 117 do 145 w 2011 roku, policjanci osiągnęli wysoką efektywność w swojej służbie, a ogólna wykrywalność przestępstw wyniosła prawie 67 %.
-
Ścigali go dwa miesiące
Po dwóch miesiącach poszukiwań udało się zatrzymać, ściganego listem gończym za uszkodzenia mienia, 27-letniego Mariusza K. z gminy Dobre. Policjanci z miejscowego Komisariatu zaskoczyli uciekiniera, kiedy ten wcześnie rano wychodził z domu do pracy. Mężczyzna nie zdążył tym razem wsiąść do czekającego na niego samochodu, a wygodne siedzenia osobowego auta zamienił na twarde siedzisko policyjnego radiowozu. Mariusz K. za niezapłaconą grzywnę spędzi w zakładzie karnym kolejne trzy miesiące.
-
Zabezpieczono kolejną tytoniową kontrabandę
W wyniku realizacji policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, zabezpieczono w prywatnym domu w Mińsku Mazowieckim, 1600 paczek papierosów bez znaków skarbowych. Właściciel tej kontrabandy, 57-letni Zbigniew R. usłyszał zarzut przechowywania towarów bez akcyzy. Mężczyzna stracił towar i dobrowolnie poddał się karze grzywny.
-
Sprawozdanie Komendanta na Sesji Rady Powiatu Mińskiego
Na wczorajszej Sesji Rady Powiatu Mińskiego padło wiele ciepłych i serdecznych słów, ze strony nie tylko Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego, ale też samorządowców. Słowa te będą mobilizować stróżów prawa, nie tylko w tym roku, ale też w kolejnych latach do skutecznej pracy u podstaw dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom powiatu mińskiego. Prawie 70% wykrywalność i skutecznie ograniczana i zwalczana od kilku lat przestępczość, pokazują że działania wszystkich policjantów mińskiej Komendy przynoszą zamierzone efekty.
-
Wielkanocne spotkanie w Komendzie
Wczoraj w mińskiej Komendzie odbyło się coroczne spotkanie wielkanocne. Komendant Powiatowy Policji młodszy inspektor Robert Kokoszka życzył wszystkim pracownikom, policjantom i policjantkom dużo pomyślności, spokojnej służby i spędzenia świat wielkanocnych w radosnej i rodzinnej atmosferze. Do życzeń dołączył się też Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński oraz zaproszeni przez Komendanta goście, przedstawiciele wojska, prokuratury, straży pożarnej, sądu i kościoła . Świąteczne potrawy pobłogosławili i odmówili wspólną modlitwę kapelan mińskiej Policji ksiądz Jerzy Danecki z kapłanem Janem Opalą.
-
„Amatorzy metali” zatrzymani
Błyskawiczna reakcja mroziańskich patrolowców zakończyła się zatrzymaniem na gorącym uczynku 15-letniego chłopca z gminy Kałuszyn, który kradł w Trojanowie, w gminie Mrozy, elementy metalowe maszyn rolniczych. Kilka godzin po zatrzymaniu nieletniego, policjanci namierzyli jego wspólnika w lesie koło Trojanowa. „Amatorzy metali” odpowiedzą teraz za popełnioną kradzież. Dorosłemu sprawcy grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Tytoniowy kurier w zasadzce
680 paczek papierosów bez akcyzy zabezpieczyli policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Trefne towary odnaleziono w mercedesie, należącym do 26-letniego obywatela Białorusi, którego zatrzymano do kontroli przy ulicy Topolowej w Mińsku Mazowieckim. W wyszukiwaniu papierosów brał tez udział przewodnik ze Służby Celnej z psem wyspecjalizowanym do takich działań.
-
Złodziej narzędzi budowlanych w areszcie
Policjanci z prewencji zatrzymali 64-letniego Zdzisława K. z Mińska Mazowieckiego, który z terenu budowy przy ulicy Wyszyńskiego ukradł mieszarkę do kleju i wodną poziomnicę. Policjantom udało się odzyskać część fantów, a sprawcy kradzieży przedstawić ostatecznie zarzuty karne. Zdzisław K. dobrowolnie poddał się karze.
-
Wpadli na kradzieży paliwa
Policjanci z Mrozów przerwali nielegalny proceder kradzieży paliw z terenu budowy obwodnicy w okolicach Kałuszyna. Podczas policyjnej kontroli zatrzymano 21-letniego Krzysztofa S. z gminy Stanisławów i zabezpieczono bańki, które sprawcy napełniali kradzionym olejem napędowym. Zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem usłyszał też wspólnik Krzysztofa S, 23-letni Daniel G. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karom.
-
Uciekł z telefonem z komisu
Chytry złodziejski plan nie wypalił. Kradzież telefonu komórkowego w komisie przy ulicy Piłsudskiego w Mińsku Mazowieckim, zakończyła się dla 24-letniego Karola P. przedstawieniem karnego zarzutu. Policjanci z prewencji odzyskali tez telefon, który sprawca po nieudanym „skoku” zastawił za pożyczone pieniądze u swojego kolegi. Teraz Karolowi P. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Trzy miesiące aresztu dla sprawcy wypadku drogowego
Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował miński Sąd wobec 21-letniego Sebastiana G, mieszkańca powiatu mińskiego, który w Dłużce, na terenie mińskiej gminy potrącił 46-letniego mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku. Sprawca był pijany, miał w chwili zatrzymania prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kilka godzin po wypadku ofiara potrącenia zmarła w szpitalu. Kierowcy grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Trzech włamywaczy i paser w jednej sprawie
Trzech sprawców włamania i jeden paser to bilans policyjnych zatrzymań halinowskich stróżów prawa, w sprawie włamań do garaży w dębskiej i halinowskiej gminie. Zarzuty popełnienia kradzieży z włamaniem w tej sprawie usłyszeli, Mariusz C. (l.30), Michał K. (l.19) i Krzysztof K. (l.35), natomiast 48-letni Jerzy K. usłyszał zarzut umyślnego paserstwa. Włamywaczom grozi teraz kara do 10, a paserowi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Sprawcy przestępstw rozbójniczych aresztowani na trzy miesiące
Policjanci z Mińska Mazowieckiego i Sulejówka rozwiązali sprawy przestępstw rozbójniczych. W stolicy powiatu zatrzymano 40-letniego Grzegorza W. który zastraszał nożem ekspedientki w trzech punktach handlowych, a następnie zmuszał je do wydania mu pieniędzy z kasy. W Sulejówku natomiast, wpadł 18-letni Paweł M. który chciał ukraść torebkę jadącej rowerem kobiecie. Obydwu Sąd aresztował na okres trzech miesięcy. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Odzyskali komputer skradziony ze szkolnego internatu
W ręce kryminalnych wpadł 21-letni Dawid P. który ze szkolnego internatu przy ulicy Budowlanej w Mińsku Mazowieckim ukradł przenośnego laptopa. Policjanci ustalili, że mężczyzna najpierw pił alkohol w okolicach szkoły, a później „odważny” po „kilku głębszych” poszedł do internatu, skąd wyniósł komputer. Za popełnioną kradzież, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Poszukujemy świadków potrącenia rowerzystów
W dniu 23-go marca, prawdopodobnie między godziną 4 a 4:30 w Stanisławowie na drodze krajowej nr 50 doszło do wypadku drogowego. Kierowca bliżej nieokreślonego samochodu potracił jadących rowerami dwóch mieszkańców gminy Stanisławów, a następnie nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Rowerzyści trafili do szpitala. W związku z tym zdarzeniem policja prosi aby osoby które mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia nawiązały kontakt z prowadzącym dochodzenie asp. szt. Zbigniewem Sławińskim tel. (25) 759 72 26 lub oficerem dyżurnym tel. (25) 759 72 00 lub 112 i 997.
-
Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Rozwoju Powiatu Mińskiego
Omówienie sprawozdania Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, dotyczącego analizy bezpieczeństwa w powiecie mińskim w 2011 roku i efektów pracy policjantów, było głównym punktem poniedziałkowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Rozwoju Powiatu Mińskiego. Starosta i biorący udział w spotkaniu radni nie szczędzili wielu słów podziękowań za skuteczną pracę policjantów. Z ramienia Policji i w imieniu Komendanta Powiatowego w spotkaniu wziął udział jego Zastępca komisarz Zbigniew Pucelak.
-
Wygrali etap rejonowy konkursu „Policjanci są wśród nas”
16 marca w Zespole Szkół w Starej Niedziałce, miał miejsce etap rejonowy konkursu zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji pod hasłem „Policjanci są wśród nas”. Zwycięską drużyną etapu rejonowego została trzyosobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce, które przygotowała się do konkursu pod czujnym okiem opiekuna Włodzimierza Osicy. Życzymy wygranym aby zajęli najwyższe miejsce podczas finału, który będzie zorganizowany w dniu 1 czerwca 2012 roku w Warszawie.