Aktualności
-
Policjanci uczcili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – święto Państwowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 14 listopada 2007 roku. Tego dnia oddajemy hołd ofiarom masowych egzekucjo dokonanych wiosną 1940 roku przez sowieckie NKWD na polskich oficerach, policjantach i przedstawicielkach inteligencji.
Dodano: 18.04.2025 -
Policjanci na Targach Szkół – inspiracja dla przyszłych mundurowych
10 kwietnia w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim odbyły się Targi Szkół, które przyciągnęły wielu uczniów zainteresowanych wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. W wydarzeniu wzięli udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim: nadkomisarz Paweł Chłopik, młodszy aspirant Emilia Chilczuk, sierżant Paula Antolak.
Dodano: 17.04.2025 -
Bezpieczne zakupy wielkanocne 2025
Gorączka wielkanocnych zakupów trwa. Galerie handlowe, sklepy, bazary przeżywają oblężenie klientów. W tym okresie szczególnie chętnie korzystamy także z zakupów online. Promocje, kuszące wyprzedaże, kolorowe reklamy, zakupy tzw. prezentów na zajączka dostarczają nam wielu emocji. W natłoku przedświątecznych obowiązków zapominamy o podstawowym elemencie, jakim jest bezpieczeństwo, zarówno dotyczące zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci. Stąd warto przypomnieć sobie o przestrzeganiu podstawowych zasad w takich sytuacjach.
Dodano: 16.04.2025 -
Przygotuj się na bezpieczne święta
Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, która nieodzownie wiąże się z wyjazdami, gorączką zakupów i przedświątecznymi przygotowaniami. W tym okresie łatwo o pośpiech i roztargnienie. Aby ten czas upłynął wyłącznie w radosnej i beztroskiej atmosferze, zachowajmy rozsądek i przestrzegajmy elementarnych zasad bezpieczeństwa.
Dodano: 16.04.2025 -
Pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej – wspólna uroczystość Policji i młodzieży z Mińska Mazowieckiego
W poniedziałek, 14 kwietnia, w Komendzie Głównej Policji w Warszawie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej – policjantów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w 1940 roku z rąk sowieckiego NKWD. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim oraz dyrekcja i młodzież klas policyjnych Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim.
Dodano: 15.04.2025 -
85. rocznica Zbrodni Katyńskiej w Komendzie Głównej Policji
W poniedziałek, 14 kwietnia, w Komendzie Głównej Policji odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń wraz z Zastępcami nadinsp. dr. Rafałem Kochańczykiem, nadinsp. dr. Tomaszem Michułką w towarzystwie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Czesława Mroczka złożyli kwiaty przed Obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” na dziedzińcu Komendy Głównej Policji.
Dodano: 15.04.2025 -
Wyjątkowa postawa funkcjonariuszy z Mrozów
2 kwietnia na ręce młodszego inspektora Krzysztofa Naszkiewicza, Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęły podziękowania i wyrazy uznania dla dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu policji w Mrozach – sierżanta sztabowego Marcina Matejka oraz sierżanta sztabowego Piotra Żukowskiego.
Dodano: 14.04.2025 -
Bohaterska interwencja świadka: Zatrzymanie pijanego kierowcy zapobiegło tragedii
1 kwietnia w miejscowości Wiśniew doszło do niebezpiecznej sytuacji, które mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie postawa odważnego świadka zdarzenia. 53-letni mężczyzna z gminy Kałuszyn, kierujący ciągnikiem rolniczym, nie tylko znajdował się pod wpływem alkoholu, ale również nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd nie miał aktualnej polisy ubezpieczenia OC.
Dodano: 13.04.2025 -
Podsumowanie działań „SPEED”
4 kwietnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przeprowadzili na drogach powiatu Mińskiego działania kontrolne w ramach akcji „Speed”. Celem tych działań było przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach, w szczególności nadmiernej prędkości, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
Dodano: 12.04.2025 -
Aktualności Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
Dodano: 11.04.2025 -
DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH! WSTĄP W SZEREGI KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI
Każdego dnia Pomagamy i Chronimy. Jeśli jesteś gotowy na nowe wyzwania, chcesz pomagać innym, chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy, dołącz do grona najlepszych. Wstąp w szeregi stołecznej Policji.
Dodano: 07.04.2025 -
Współpraca Policji i Żandarmerii Wojskowej w Służbie Bezpieczeństwa Publicznego
W dniach 24 marca- 4 kwietnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim prowadzą cykl specjalistycznych szkoleń dla Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Program obejmował kompleksowe przygotowanie wojskowych do realizacji służby patrolowej, interwencji w sytuacjach zagrożenia oraz skutecznej współpracy z ludnością cywilną.
Dodano: 07.04.2025 -
Policjanci przeprowadzili kaskadowy pomiar prędkości na DK50
26 marca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przeprowadzili działania kontrolne w ramach kaskadowego pomiaru prędkości na drodze krajowej nr 50. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa na jednej z kluczowych tras regionu oraz eliminowanie niebezpiecznych zachowań kierowców.
Dodano: 06.04.2025 -
Edukacja i bezpieczeństwo seniorów priorytetem- spotkanie z Policją w Halinowie
Wczoraj w siedzibie Gminnego Centrum Kultury odbyło się spotkanie edukacyjne zorganizowane przez Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Jesienne Marzenia”, którego celem było edukowanie osób starszych. Gościem wydarzenia była sierżant Paula Antolak, oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, która przeprowadziła prelekcję dotyczącą zagrożeń, z jakimi mogą zetknąć się seniorzy na co dzień.
Dodano: 05.04.2025
Jednostki terenowe
- Powiaty
- Dzielnice
Polecamy
-
Policjanci przypominają o obowiązku noszenia odblasków
Dzień będzie coraz krótszy, szybciej będzie zapadał zmrok, już niedługo zmieni się pora roku. Nie zmieni się jednak przepis mówiący o obowiązku posiadania i noszenia elementów odblasków przez pieszych. Policjanci z mińskiej drogówki zapowiadają, że będą konsekwentnie i stanowczo egzekwować respektowanie przepisów prawa przez pieszych, poruszających się po zmierzchu bez odblasków. Funkcjonariusze przypominają, że za brak odblasku mogą ukarać grzywną w formie mandatu karnego, kwotą nawet do 500 złotych.
-
Dopalacz to też NARKOTYK!
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
-
Stołeczni policjanci przypominają: Bądź widoczny!
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnym
-
BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
-
Jak nie stać się ofiarą oszusta na portalu społecznościowym
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy prowadzą postępowania dotyczące oszustw popełnionych na portalach społecznościowych, przez osoby oferujące do sprzedaży bilety na koncerty znanych zagranicznych zespołów. Ofiarami oszustów na przełomie ostatnich kilku miesięcy padło czterech mieszkańców powiatu mińskiego, którzy wpłacili pieniądze i nie otrzymali biletów. Policjanci przestrzegają przed takimi zakupami i dokładne sprawdzenie wiarygodności sprzedającego.
Ruch drogowy
-
Noś odblaski i bądź widoczny na drodze!
Policjanci przypominają, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Ten niewielki element może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni dla kierującego z odległości, która daje mu czas na zmniejszenie prędkości oraz ominięcie pieszego.
-
„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” kampania na rzecz sprawnych świateł
Dzisiaj w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie odbył się briefing inaugurujący IX edycję kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
-
TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO
To już kolejna – ósma edycja kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, która trwa od 19 października do 15 grudnia 2023 roku.
-
ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - NOŚ ODBLASKI!
1 października 2023 r. Policja kolejny raz rozpocznie akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Akcja będzie trwała do końca roku. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
-
Nietrzeźwy, bez prawa jazdy spowodował kolizję i uciekł
W miniony czwartek, nad ranem doszło do kolizji w miejscowości Konik Nowy. Kierowca opla najechał na tył volkswagena, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany pojechał za sprawcą oraz wezwał na miejsce policję. Mundurowi z Halinowa ustalili, że 23-letni kierowca opla jest nietrzeźwy, posiada prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie ma prawa jazdy, a jego auto nie ma obowiązkowego ubezpieczenia oraz przeglądu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany.
-
TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO
Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.
-
Plaga nietrzeźwych rowerzystów
Nie ma chyba tygodnia, żeby podczas policyjnych kontroli nie zatrzymano przynajmniej kilku amatorów jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści nie zdają sobie sprawy, że poza odpowiedzialnością karną, narażają się przede wszystkim na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia na drodze. Zderzenie z samochodem czy też motocyklem może przynieść tragiczne skutki. Policjanci apelują do rowerzystów o rozwagę i nie korzystanie z jednośladu po alkoholu.
-
Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym
Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Recydywiści zapłacą więcej. Zmiany dotyczą złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które będą bardziej bolesne, to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła.