Aktualności
-
#A kto tu się podszywa? Spotkanie w Jakubowie
23 listopada w ochotniczej Straży Pożarnej w Jakubowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przeprowadzili spotkanie profilaktyczne, gdzie podkreślili rolę elementów odblaskowych w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa. Uczestnikom wydarzenia została także zaprezentowana kampania „A kto tu się podszywa?”, która ma na celu zwalczanie cyberprzestępczości. Niebywałą niespodzianką była wizyta starszego posterunkowego „Rysia”, który wystąpił wraz z bliźniaczym kolegą, maskotką gminno – strażacką ze Stanisławowa.
Dodano: 25.11.2024 -
#ZnamTeNumery – kolejna odsłona akcji uświadamia jak przestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję!
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, Telewizję Puls, ekipę serialu „Lombard. Życie pod zastaw” i Fundację Telewizji Puls „Pod Dębem”, rozpoczęto kolejną odsłonę kampanii skierowanej do seniorów i ich bliskich.
Dodano: 24.11.2024 -
23 listopada - sprawdź światła pojazdu. Bezpłatnie!
W sobotę 23 listopada 2024 r., w ramach tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, na wybranych stacjach kontroli pojazdów w całej Polsce, będzie można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach.
Dodano: 23.11.2024 -
Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby w kryzysie bezdomności, samotne i starsze. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Za każdym razem gdy widzimy kogoś, kto jest narażony na wychłodzenie organizmu, nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję. I Ty możesz pomóc! Aby uratować komuś życie wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dodano: 23.11.2024 -
Zadbajmy aby sezon grzewczy był bezpieczny!
W związku z sezonem grzewczym policjanci przypominają o sprawdzaniu stanu technicznego między innymi przewodów kominowych oraz instalacji gazowej. Gdy mieszkanie ogrzewamy tradycyjnym piecem na węgiel i drzewo, nie dopuszczajmy do zaprószenia ognia, a w obrębie pieca nie przechowujmy rzeczy łatwopalnych.
Dodano: 22.11.2024 -
Zarzuty za kradzież na myjni samochodowej
25 października na jednej z myjni samochodowych w gminie Mrozy doszło do kradzieży. Kierujący mitsubishi odkręcił część lancy służącej domycia aut o wartości 950 złotych, po czym odjechał. W ciągu tygodnia policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach ustalili podejrzanego, który w listopadzie usłyszał zarzuty kradzieży. Skradziona część lancy wróciła na miejsce.
Dodano: 22.11.2024 -
Uroczysty apel z okazji wręczenia medali i aktów mianowania na wyższe stopnie
Biała Sala Pałacu Mostowskich była dzisiaj miejscem uroczystej dekoracji wyróżnionych medalami za „Zasługi dla Policji” i odznaką „Zasłużony Policjant” oraz wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Komendant Stołeczny Policji inspektor Dariusz Walichnowski udekorował medalami nie tylko policjantów, ale również zaproszonych gości. Wręczył też akty mianowania na wyższe stopnie służbowe policjantom z jednostek i komórek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji przyznanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Dodano: 20.11.2024 -
#Wiemcorobić – rusza kampania społeczna poświęcona ochronie dzieci przed zagrożeniami online
owarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczyna ogólnopolską kampanię #wiemcorobić, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, takich jak child grooming i sextortion. Kampania obejmie działania edukacyjne i prewencyjne skierowane do dzieci, rodziców oraz nauczycieli i ma pomóc rozpoznawać i przeciwdziałać niebezpieczeństwom kryjącym się w internecie. Inicjatywa, realizowana dzięki wsparciu Pepco, uzyskała patronat honorowy Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Dziecka oraz Komendanta Głównego Policji, a w jej organizację zaangażowane jest szerokie grono specjalistów.
Dodano: 20.11.2024 -
Komu grozi mandat za wjazd do lasu?
Świadomość ekologiczna i respektowanie przepisów prawnych to kluczowe elementy, które pozwolą nam cieszyć się pięknem lasów przez wiele pokoleń. Policjanci i strażnicy leśni przypominają, że auta, motocykle i inne pojazdy silnikowe mogą poruszać się po drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz krajowych przecinających tereny leśne. Leśne dukty zastrzeżone są tylko dla użytkowników ekologicznych. Wyjątkiem są pojazdy straży leśnych, pracowników lasów i osób z zezwoleniami administratora.
Dodano: 20.11.2024 -
Policjanci zabezpieczali marsz z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
Wczoraj w Sulejówku odbył się Błękitny Marsz, w którym wzięli uczniowie miejscowych szkół podstawowych. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który obchodzony jest 20 listopada. Policjanci z Komisariatu Policji w Sulejówku wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej zabezpieczali marsz, czuwając nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników.
Dodano: 20.11.2024 -
Policjanci z Halinowa odzyskali skradziony rower
Na początku listopada do Komisariatu Policji w Halinowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru spod szkoły, o wartości 1200 złotych. 14 listopada policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież oraz odzyskali rower, który wrócił już do właściciela. 19-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do kradzieży roweru.
Dodano: 19.11.2024 -
Dzieciństwo bez Przemocy – finał ogólnopolskiej kampanii
Dziś odbędzie się finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, której organizatorami są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowa Koalicja na rzecz Ochrony Dzieci, a jednym z partnerów jest polska Policja. Z tej okazji, na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci, mieszkańcy Warszawy przejeżdżający ulicą Puławską o godz. 17.00 będą mogli zobaczyć fasadę budynku Komendy Głównej Policji podświetloną na kolor czerwony.
Dodano: 19.11.2024 -
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
W niedzielę 17 listopada 2024 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Dzień ten stwarza okazję do zwrócenia uwagi na globalny problem, jakim są wypadki drogowe i ich ofiary.
Dodano: 17.11.2024 -
Z policjantem służby kryminalnej – część 1
Ile prawdy o pracy policjanta kryminalnego jest w książkach czy filmach? Dla kogo może być to ścieżka kariery? Kiedy Policja ma prawo reagować na zgłoszenie „porwania rodzicielskiego”? Na czym polega wyjątkowość psów specjalnych MTR i dlaczego warto zapraszać je na spotkania z dziećmi? Czym różni się powiadomienie Policji o zaginięciu od jego zgłoszenia? – m.in. na te pytania odpowiada nadkom. Konrad Gajda, kierownik Sekcji Przewodników Psów Specjalnych MTR z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.
Dodano: 17.11.2024
Jednostki terenowe
- Powiaty
- Dzielnice
Polecamy
-
Policjanci przypominają o obowiązku noszenia odblasków
Dzień będzie coraz krótszy, szybciej będzie zapadał zmrok, już niedługo zmieni się pora roku. Nie zmieni się jednak przepis mówiący o obowiązku posiadania i noszenia elementów odblasków przez pieszych. Policjanci z mińskiej drogówki zapowiadają, że będą konsekwentnie i stanowczo egzekwować respektowanie przepisów prawa przez pieszych, poruszających się po zmierzchu bez odblasków. Funkcjonariusze przypominają, że za brak odblasku mogą ukarać grzywną w formie mandatu karnego, kwotą nawet do 500 złotych.
-
Dopalacz to też NARKOTYK!
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
-
Stołeczni policjanci przypominają: Bądź widoczny!
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnym
-
BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
-
Jak nie stać się ofiarą oszusta na portalu społecznościowym
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy prowadzą postępowania dotyczące oszustw popełnionych na portalach społecznościowych, przez osoby oferujące do sprzedaży bilety na koncerty znanych zagranicznych zespołów. Ofiarami oszustów na przełomie ostatnich kilku miesięcy padło czterech mieszkańców powiatu mińskiego, którzy wpłacili pieniądze i nie otrzymali biletów. Policjanci przestrzegają przed takimi zakupami i dokładne sprawdzenie wiarygodności sprzedającego.
Ruch drogowy
-
Noś odblaski i bądź widoczny na drodze!
Policjanci przypominają, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Ten niewielki element może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni dla kierującego z odległości, która daje mu czas na zmniejszenie prędkości oraz ominięcie pieszego.
-
„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” kampania na rzecz sprawnych świateł
Dzisiaj w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie odbył się briefing inaugurujący IX edycję kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
-
TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO
To już kolejna – ósma edycja kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, która trwa od 19 października do 15 grudnia 2023 roku.
-
ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - NOŚ ODBLASKI!
1 października 2023 r. Policja kolejny raz rozpocznie akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Akcja będzie trwała do końca roku. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
-
Nietrzeźwy, bez prawa jazdy spowodował kolizję i uciekł
W miniony czwartek, nad ranem doszło do kolizji w miejscowości Konik Nowy. Kierowca opla najechał na tył volkswagena, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany pojechał za sprawcą oraz wezwał na miejsce policję. Mundurowi z Halinowa ustalili, że 23-letni kierowca opla jest nietrzeźwy, posiada prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie ma prawa jazdy, a jego auto nie ma obowiązkowego ubezpieczenia oraz przeglądu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany.
-
TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO
Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.
-
Plaga nietrzeźwych rowerzystów
Nie ma chyba tygodnia, żeby podczas policyjnych kontroli nie zatrzymano przynajmniej kilku amatorów jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści nie zdają sobie sprawy, że poza odpowiedzialnością karną, narażają się przede wszystkim na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia na drodze. Zderzenie z samochodem czy też motocyklem może przynieść tragiczne skutki. Policjanci apelują do rowerzystów o rozwagę i nie korzystanie z jednośladu po alkoholu.
-
Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym
Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Recydywiści zapłacą więcej. Zmiany dotyczą złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które będą bardziej bolesne, to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła.