KPP w Mińsku Mazowieckim

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Jednostki terenowe

 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Ruch drogowy

 1. WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW - WAKACJE 2024

  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

 2. TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO

  To już kolejna – ósma edycja kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, która trwa od 19 października do 15 grudnia 2023 roku.

 3. ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - NOŚ ODBLASKI!

  1 października 2023 r. Policja kolejny raz rozpocznie akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Akcja będzie trwała do końca roku. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

 4. Nietrzeźwy, bez prawa jazdy spowodował kolizję i uciekł

  W miniony czwartek, nad ranem doszło do kolizji w miejscowości Konik Nowy. Kierowca opla najechał na tył volkswagena, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany pojechał za sprawcą oraz wezwał na miejsce policję. Mundurowi z Halinowa ustalili, że 23-letni kierowca opla jest nietrzeźwy, posiada prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie ma prawa jazdy, a jego auto nie ma obowiązkowego ubezpieczenia oraz przeglądu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany.

 5. TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO

  Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.

 6. Plaga nietrzeźwych rowerzystów

  Nie ma chyba tygodnia, żeby podczas policyjnych kontroli nie zatrzymano przynajmniej kilku amatorów jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści nie zdają sobie sprawy, że poza odpowiedzialnością karną, narażają się przede wszystkim na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia na drodze. Zderzenie z samochodem czy też motocyklem może przynieść tragiczne skutki. Policjanci apelują do rowerzystów o rozwagę i nie korzystanie z jednośladu po alkoholu.

 7. Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym

  Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Recydywiści zapłacą więcej. Zmiany dotyczą złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które będą bardziej bolesne, to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła.

 8. Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022

  To już 4. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów

Powrót na górę strony