Aktualności

Dostała niepokojącego sms-a od męża, że jego życie jest zagrożone – pomogli dyżurni mińskiej komendy

Data publikacji 04.11.2020

W ciągu kilkunastu minut od zgłoszenia, oficer dyżurny mińskiej komendy, zlokalizował mężczyznę, którego życie było zagrożone. Dyżurny otrzymał informację od zaniepokojonej żony. Dzięki pomocy policjantów z Kluczborka, 29-latek został „namierzony” w trakcie jazdy ciężarówką i zatrzymany do kontroli. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej.

Wczoraj do mińskiej komendy zgłosiła się zaniepokojona losem swojego męża, mieszkanka gminy Dobre. Kobieta poinformowała, że pomiędzy nią a mężem doszło do nieporozumienia, i przed chwilą otrzymała od niego niepokojącego sms-a, że jego życie jest zagrożone.

Oficer dyżurny pilnie zebrał wszelkie informacje, które pomogły ustalić miejsce pobytu 29-latka.  Dużą pomocą wykazała się firma transportowa, w której pracował mężczyzna.

Z ustaleń wynikało, że 29-latek jest kierowcą ciężarówki i aktualnie przebywa pod Kluczborkiem. Dyżurny skontaktował się z tamtejszą komendą i poprosił policjantów o wsparcie.

Funkcjonariusze z Kluczborka już po kilkunastu minutach „namierzyli” wskazanego TIR-a, i zatrzymali kierowcę do kontroli. Mundurowi przeprowadzili rozmowę z 29-latkiem oraz wezwali pogotowie ratunkowe.

Na całe szczęście medycy uznali, że hospitalizacja mężczyzny nie jest konieczna, jednak dla nas takie zgłoszenie oznacza zakwalifikowanie interwencji jako pilna i zawsze niezależnie od okoliczności traktujemy je poważnie i zawsze udzielamy pomocy.

 

st. asp. Marcin Zagórski

Powrót na górę strony