Aktualności

Dwóch braci odpowie za przestępstwa. Jeden kradł złom drugi posiadał amfetaminę

Data publikacji 03.11.2020

Funkcjonariusze komisariatu policji w Halinowie rozwiązali sprawę włamania do pustostanu i kradzieży pastucha elektrycznego. Odpowiedzialnym za te czyny był jeden z braci zamieszkałych w gminie Mińsk Mazowiecki. 19-latek oraz jego starszy brat zostali zatrzymani przed kilkoma dniami w rejonie punktu skupu złomu podczas próby sprzedaży kolejnych metalowych elementów. Następnej doby starszy z braci został ponownie zatrzymany. Tym razem powodem były narkotyki znalezione w jego spodniach.

Pod koniec października policjanci z komisariatu w Halinowie zostali poinformowani o dwóch przestępstwach: włamaniu do pustostanu i kradzieży metalowych elementów z kuchni kaflowej i instalacji elektrycznej, oraz kradzieży elektrycznego pastucha. Oba przestępstwa popełniono na terenie gminy Debe Wielkie, a okoliczności wskazywały, że celem sprawcy lub sprawców była sprzedaż skradzionych rzeczy na złomie.

W rozwiązanie tych spraw zaangażowali się kryminalni z komisariatu. Zbierali wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za te czyny.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej ustalili, że przestępstwa te mogli popełnić dwaj mężczyźni, bracia z gminy Mińsk Mazowiecki. Ustalono, że poruszają się oni samochodem marki Seat.

Przed kilkoma dniami jeden z policjantów komisariatu w Halinowie, będąc w dniu wolnym od służby zauważył opisywany pojazd w rejonie punktu skupu złomu w Mińsku Mazowieckim. Natychmiast powiadomił swoich kolegów, którzy błyskawicznie pojawili się na miejscu.

Kryminalni zatrzymali dwóch braci 19 i 20 latka podczas próby sprzedaży metalowych elementów. Obaj trafili do komisariatu. Podczas przesłuchania 19-latek wyjaśnił, że to on włamał się do opuszczonego budynku skąd ukradł metalowe elementy oraz ukradł elektrycznego pastucha. Przedmioty te trafiły za skup złomu. Policjanci przedstawili mu zarzuty karne a prokurator zarządził karę pozbawienia wolności w tzw. „zawieszeniu”, kare grzywny oraz obowiązek przeproszenia pokrzywdzonych.

Następnej doby starszy z braci został ponownie zatrzymany przez policjantów patrolujących miejscowości w gminie Halinów. Powodem była foliowa torebka, którą policjanci znaleźli w jego kieszeni. W torebce 20-latek miał amfetaminę. Za ten czyn także usłyszał zarzut karny do którego się przyznał. Sprawa trafi do sądu.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia czy mężczyźni ci nie są odpowiedzialni również za inne przestępstwa, gdzie łupem sprawców padały drobne metalowe elementy.

 

st. asp. Marcin Zagórski

  • Miejsce dokonania kradzieży
    Miejsce dokonania kradzieży
  • Miejsce dokonania kradzieży
    Miejsce dokonania kradzieży
  • Miejsce dokonania kradzieży
    Miejsce dokonania kradzieży
Powrót na górę strony