Aktualności

Tragiczne potrącenie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 23.10.2020

Wczoraj na ul. Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim doszło do poważnego wypadku drogowego. Kilka minut przed 10:00, kierujący fordem śmiertelnie potrącił przechodzącą przez przejście 80-latkę. Przez kilka godzin ulica była nieprzejezdna, policjanci wyznaczyli objazdy. To kolejne w ostatnim czasie tragiczne zdarzenie na drogach powiatu mińskiego. Mundurowi bezustannie apelują o ostrożność i stosowanie się do przepisów.

Wczoraj kilka minut przed 10:00, w Mińsku Mazowieckim na ul. Sosnkowskiego, miał miejsce kolejny w ostatnich dniach tragiczny wypadek drogowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Kędzieraku 43-letni kierujący fordem, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 80-letnią kobietę.

Kobieta doznała poważnych obrażeń ciała, była nieprzytomna. Podjęta bardzo szybko reanimacja niestety nie spowodowała przywrócenia funkcji życiowych, piesza poniosła śmierć. Policjanci ustalili, że kierowca forda był trzeźwy.

Na czas policyjnych czynności ulica Sosnkowskiego była nieprzejezdna. Funkcjonariusze wyznaczyli objazdy drogami lokalnymi. W miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali funkcjonariusze ruchu drogowego, technik policyjny i grupa dochodzeniowo – śledcza. Zadaniem policjantów będzie teraz  odtworzenie i wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zmarła piesza to kolejna już ofiara wypadku drogowego do którego doszło w ostatnim czasie. Policjanci bezustannie apelują o rozwagę, czujność i rozsądek. Stosujmy się do przepisów drogowych, ograniczymy w ten sposób ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń czy wypadków.

 

st. asp. Marcin Zagórski

  • Miejsce wypadku drogowego w Mińsku Mazowieckim na ul. Sosnkowskiego
    Miejsce wypadku
  • Miejsce wypadku drogowego w Mińsku Mazowieckim na ul. Sosnkowskiego
    Miejsce wypadku
  • Miejsce wypadku drogowego w Mińsku Mazowieckim na ul. Sosnkowskiego
    Miejsce wypadku
Powrót na górę strony