Aktualności

Nielegalny pobór prądu, nielegalne automaty do gier hazardowych i poszukiwany mężczyzna

Data publikacji 21.07.2020

Pracownicy polskiej grupy energetycznej ujawnili w trakcie kontroli jednej z posesji w Sulejówku nielegalny pobór prądu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce w trakcie czynności służbowych znaleźli w jednym z pomieszczeń 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Obecny na miejscu 33-letni mieszkaniec gminy Halinów, był poszukiwany przez jedną z komend rejonowych w Warszawie. Mężczyzna oraz właścicielka posesji zostali zatrzymani.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży energii elektrycznej. Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli przeprowadzonej przez pracowników polskiej grupy energetycznej. W jej wyniku stwierdzono, że właścicielka posesji odpowiada za podłączenie do sieci przewodów elektrycznych z pominięciem licznika poboru energii.

Obecni na miejscu policjanci podczas czynności służbowych ujawnili zamknięte pomieszczenie do którego doprowadzone były przewody z nielegalnego źródła. Po wejściu do środka okazało się że znajduje się tam 5 sztuk automatów do gier hazardowych. Policjanci zabezpieczyli te automaty, oraz znajdującą się w pomieszczeniu gotówkę w kwocie niemal 4 tys. złotych.

Na miejscu policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez jedną z komend rejonowych w Warszawie do sprawy kradzieży. Mężczyzna oraz 49-letnia kobieta, właścicielka posesji zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu kradzieży energii elektrycznej. Materiały dotyczące zatrzymanych automatów do gier, przekazane będą finansowym organom ścigania. Kobiecie grozi wysoka kara pozbawienia wolności i kary finansowe.

 

st. asp. Marcin Zagórski/kp-z

Powrót na górę strony