Aktualności

Tymczasowy areszt za dotkliwe pobicie babci

Data publikacji 25.04.2020

36-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące, za pobicie swojej babci. Mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 82-letniej staruszki. Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 36-latka w domu w którym zamieszkiwał wspólnie z pokrzywdzoną. Za dotkliwe pobicie kobiety, może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci mińskiej komendy zostali wezwani na interwencję domową, gdzie zgłoszono, że 36-letni mężczyzna pobił swoją babcię. Funkcjonariusze pilnie udali się pod wskazany adres. Na miejscu wstępnie ustalili, że mężczyzna zepchnął babcię ze schodów oraz bił ją po całym ciele. 36-latek nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go i umieścili w policyjnej celi. Pokrzywdzona w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej przeprowadzili czynności procesowe mające na celu zabezpieczenie śladów i dowodów przestepstwa. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 82-letniej kobiety. Podejrzany w ograniczonym zakresie złożył wyjaśnienia, ponadto były one niespójne. Na wniosek prokuratury rejonowej, miński sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W tej sprawie policjanci komendy powiatowej prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim śledztwo z art. 156§1 kodeksu karnego, w którym m. in. ocenią stan zdrowia psychicznego podejrzanego. Za dotkliwe pobicie 82-latki, podejrzanemu może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Marcin Zagórski/mb

Powrót na górę strony