Aktualności

Przestępstwa i wykroczenia ujawnione podczas jednej kontroli drogowej

Data publikacji 31.03.2020

44-latek z gminy Mińsk Mazowiecki został zatrzymany przez mińskich policjantów jak jechał swoim seatem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez miński sąd. Na domiar tego w jego samochodzie mundurowi stwierdzili niezgodność licznika kilometrów, brak badań technicznych i ubezpieczenia OC. 44-latek odpowie teraz prawnie za naruszenie tych przepisów.

Przed kilkoma dniami, w Mińsku Mazowieckim na ul. Warszawskiej, policjanci mińskiej komendy, zatrzymali do kontroli kierowcę seata, ponieważ jego styl jazdy wskazywał, że może być po działaniem alkoholu. Podejrzenia policjantów potwierdziło badanie alkomatem. 44-latek miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że do marca 2021 roku nie powinien kierować żadnym pojazdem.

To nie był jednak koniec nieprawidłowości jakich dopatrzyli się mundurowi. Samochód, którym poruszał się mieszkaniec mińskiej gminy, miał niezgodny ze wskazaniami w systemie stan licznika. Pojazd nie był również dopuszczony do ruchu gdyż jego właściciel nie dopełnił obowiązku sprawdzenia stanu technicznego. Mundurowi ustalili także, że 44-latek poruszał się po drodze nie posiadając ubezpieczenia OC.

Za te rażące naruszenia przepisów karnych, i wykroczeń drogowych, mężczyzna odpowie teraz prawnie. Grożą mu wysokie kary grzywny.

 

st. asp. Marcin Zagórski/rr

Powrót na górę strony