Aktualności

Mundurowi dla seniorów

Data publikacji 22.01.2020

Policjanci mińskiej komendy oraz strażnicy miejscy miasta Mińsk Mazowiecki prowadzili wczoraj profilaktyczną akcję promując bezpieczne zachowania wśród seniorów. Akcja związana była z obchodzonym Dniem Babci i Dziadka. Mundurowi, również i dzisiaj będą rozdawali spotkanym na ulicy seniorom ulotki z poradami, jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Z okazji wczorajszego święta wszystkich babć, policjanci z zespołu nieletnich oraz mińscy strażnicy miejscy spotykali się z seniorami, rozdając im przygotowane wcześniej ulotki zawierające rady związane z bezpieczeństwem. Mundurowi byli obecni w najbardziej uczęszczanych miejscach w mieście, i życząc zdrowia i spokoju informowali, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem.

Policjanci i strażnicy zachęcali, aby zapoznać się z informacjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. W ulotce zawarliśmy najważniejsze informacje dotyczące niebezpieczeństw, jakie mogą spotkać starsze osoby. Informowaliśmy, jak zachować się w przypadku próby oszustwa na tzw. „wnuczka”, jak ustrzec się przed kradzieżą, co robić w sytuacji przemocy oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze.

Obecność mundurowych na ulicy i spotkanie z seniorami wywoływało u nich uśmiech i radość. Policjanci i strażnicy miejscy będą kontynuowali tę akcję także i dzisiaj, przypominając wszystkim dziadkom, którzy obchodzą swoje święto o podstawowym zasadach związanych z ich bezpieczeństwem.

Drogie Babcie i Dziadkowie, bądźcie ostrożni! Bądźcie bezpieczni!

st. asp. Marcin Zagórski/ea

Powrót na górę strony