Aktualności

Kontrabanda o wartości ponad miliona złotych zabezpieczona przez mińskich policjantów

Data publikacji 30.10.2019

Policjanci ruchu drogowego udaremnili przemyt papierosowej kontrabandy wartej ponad milion złotych, zatrzymując do kontroli busa na trasie nr 50 w miejscowości Ładzyń w gminie Stanisławów. W części ładunkowej tego pojazdu ujawnili 996 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który w tej sprawie usłyszał już zarzut karny przewożenia wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy. Może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara grzywny.

Przekroczenie dozwolonej prędkości, z jaką poruszał się kierujący busem na trasie nr „50” w miejscowości Ładzyń w gminie Stanisławów, było powodem kontroli, jaką podjęli policjanci ruchu drogowego. W jej trakcie, w tylnej części ładunkowej tego pojazdu ujawnili niemal milion sztuk nielegalnych papierosów zapakowanych w kartonowe pudełka.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy dotarli na miejsce kontroli zabezpieczyli kontrabandę. 36-letni kierujący fiatem ducato, został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu karnego przewożenia wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy, gdzie wartość uszczuplenia tej akcyzy wyniosła ponad milion złotych.

Mieszkaniec powiatu mławskiego odmówił składania wyjaśnień. Za swój czyn odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara grzywny.

st. asp. Marcin Zagórski/ea

  • Papierosy zabezpieczone przez policjantów
    Papierosy zabezpieczone przez policjantów
  • Papierosy zabezpieczone przez policjantów
    Papierosy zabezpieczone przez policjantów
  • Papierosy zabezpieczone przez policjantów
    Papierosy zabezpieczone przez policjantów
Powrót na górę strony