Aktualności

Policjanci spotkali się z wędrownikami- rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 25.07.2019

Mińscy policjanci w ramach działań „ Bezpieczne Wakacje” spotkali się z uczestnikami obozu wędrowników należących do skautingu katolickiego . Funkcjonariusze przypomnieli młodym skautom podstawowe zasady bezpieczeństwa tak, aby wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie.

Wczoraj, policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką sierżant sztabowy Dominika Witek spotkała się z uczestnikami obozu wędrowników znajdującego się w gospodarstwie agroturystycznym „ Nad Rzeczką”  w miejscowości Ptaki . Policjantka wspierana przez starszego sierżanta Piotra Kaczmarskiego oraz sierżanta sztabowego Magdalenę Tchórzewską przypomniała uczestnikom zasady związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą oraz w lesie. Wędrownicy dowiedzieli się jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Funkcjonariusze przestrzegali, aby nigdy nie oddalać się od swoich opiekunów i korzystać z kąpielisk strzeżonych. Przekazano również informacje o zagrożeniach wynikających z ukąszenia różnych owadów. Uczestnicy  podczas spotkania byli bardzo aktywni, zadawali funkcjonariuszom mnóstwo pytań.

Jedną z atrakcji spotkania była możliwość zapoznania się ze sprzętem policyjnym, aby wędrownicy poczuli się jak prawdziwi policjanci. Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie wszyscy otrzymali od funkcjonariuszy drobne upominki podnoszące poziom bezpieczeństwa na drodze.

 

m.t

 

 

 

Powrót na górę strony