Aktualności

Nasi dzielnicowi biorą udział w eliminacjach do XI edycji konkursu „Dzielnicowy Roku 2018”

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim oraz Komisariatów Policji w Halinowie, Sulejówku, Mrozach i Stanisławowie, wzięli udział w powiatowych eliminacjach konkursu Dzielnicowy Roku 2018. Do kolejnego etapu – wojewódzkiego, zakwalifikuje się policjant, który zdobędzie największą liczbę punktów uzyskanych z testu wiedzy i będzie reprezentował mińską jednostkę w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie.

Dzielnicowi bardzo często, nie bez przyczyny, nazywani są policjantami pierwszego kontaktu. To oni w wielu przypadkach udzielają pierwszej pomocy, porad, wskazują gdzie i jak rozwiązać daną sprawę. Mają też bardzo dobre rozpoznanie wśród lokalnej społeczności.

Konkurs ten jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze  w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby  jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Dzielnicowi z mińskiego rewiru oraz z komisariatów policji wzięli udział w powiatowych eliminacjach cyklicznie organizowanego konkursu „Dzielnicowy Roku 2018”. To już XI edycja tego konkursu. Zadaniem policjantów biorących udział w etapie powiatowym było rozwiązanie testu wiedzy i zdobycie jak największej liczby punktów.

Policjant, który uzyska największą liczbą punktów będzie reprezentował mińską komendę w etapie wojewódzkim tj. w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie.

 

mz

  • Dzielnicowi rozwiązują test wiedzy w ramach eliminacji do XI edycji konkursu „Dzielnicowy Roku 2018”
Powrót na górę strony